• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
D

drax

Guest
To ti je moj vrsnik a mene baš nešto bole leđa a njega vjerojatno i duša.:partyman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Uh uh, stvarno se kod Vas dosta radi, a ja sam se nešto ulenjio pa sad kad je došla sezona onda neznam gde pre.
Pitao sam ranije za zamenu onog plastičnog zubčanika za ulje kod Tv732.Čini mi se da mi je rečeno da za to moram otvarati motor,tj da se sa te strane oslobađa osovina na kojoj se on nalazi, pa to još nisam otvarao a i nije me sramota da pitam. Jel može neka reč dve o tome a konekcija mi je sad u tri.....
kako najbezbolnije to sam da rastavim i sastavim:oops:

Kod mene je TV800...i prednji diferencijal se vadi sa desne strane(skida se desni rukavac)!
Na TV700 trebalo bi biti kontra, al suština je verovatno slična...:scratch
Kod mene treba skinuti motor, da bi došao do mesta gde je fiksirana osovinica tog zubčanika, i prednji levi rukavac da bi prišao tom plastičnom zubčaniku unutar kućišta menjača!
Evo par slika:







pozzz joe!:weedman:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
evo nesto zanimljivo


Pozdrav!
Obrati pozornost na završnu obradu i detalje. Boja je katastrofa, osim žutog dijela. Vidim slabu kvalitetu lima na haubi. Dobro je što ima 2 cilindra, dva hidraulična cilindra i dva kardanska izlaza. Znači ima dosta mogućnosti i snage. Čini mi se da je na jednom hidrauličnom cilindru nešto vareno na vrhu... Za toliki cilindar je veza trebala biti jača..


Jel itko zna jesu li pikse ili bolcne (kakogod) na haubi tome proizvedene "ručno" ili ima takvo nešto za kupiti? Ako ima, gdje u hr?
 
Posljednje uređivanje:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
evo nesto zanimljivo


Pozdrav!
Obrati pozornost na završnu obradu i detalje. Boja je katastrofa, osim žutog dijela. Vidim slabu kvalitetu lima na haubi. Dobro je što ima 2 cilindra, dva hidraulična cilindra i dva kardanska izlaza. Znači ima dosta mogućnosti i snage. Čini mi se da je na jednom hidrauličnom cilindru nešto vareno na vrhu... Za toliki cilindar je veza trebala biti jača..


pa bas sam mislio i na dva cilindra za dizanje i dva kardana a ovak mi se ne cini bas nesto traktor ko zna kad je bio novi kakva je konkurencija !
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
evo nesto zanimljivo
slika-big-11932992.jpg


http://www.njuskalo.hr/traktori/zglobni-traktor-goldoni-224-oglas-4585054

Ovo mi izgleda, kao da su neki amortizeri da ublaže cimanje priključaka...:scratch
Vrlo interesantno...

pozzz joe!:weedman:
 
D

drax

Guest
i kod novijih goldonija hidraulika je izvedena tako. Ti traktori su jako dobri u frezanju dok je TV jači u oranju.
U oglasu navodi dosta priključaka samo uzmi u obzir da mu je 38 godina tek.
Ovi oko osamdesetog godišta su znali pregrijavati motore.:partyman:
otprilike snaga im se kreće od 24 do 33 konja bez vozača.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522





danas sam i ja mog tomicu raskopo malo da se prolufta :prayer:
 
Posljednje uređivanje:

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Joe na visini zadatka, sa slikom mi je već više, mnogo više pomoglo.Kod mene je taj zupčanik na desnoj strani,al princip je isti.Nije to loše, poslikaš i uvek imaš pravu sliku tog posla koji ti treba da uradiš....
Hvala hvala hvala:prayer:
 
M

MIĆKO

Guest
Pozdrav od mene!

Društvo...-jel' neko raspoložen da mi objasni kako da rastavim srednji trap (PE 18 ),jer mi se pojavio luft u onoj biksni (valjda se tako zove),i kolji je najbolji način da se to uradi!?!?Nisam nešto upućen,pa se brinem da nešto ne pogrešim :scratch!
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
.. Ljep pozdrav svim forumašima ... evo ja sam novi na ovom forumu pa bi se volio ovdje predstaviti pošto sam veliki ljubitelj traktora tomo vinkovič... nadam se da če vam se sviđati i moj tomo pozz...
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
zbalija planira za Gudovac u dane vikenda, najvjerovatnije subota ako bude sve po planu i uz Božju pomoć! . A koji žele moj privatan kontakt da se jave nekome od moderatora da daju kontakt brojeve.
:rolfer:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Tv dize

Da li netko zna točan podatak koliko rupica imaju ulošci diza za tv 731 (dakle motor lda 672) i koja ima je točno oznaka?
Hvala

Lp
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Spremamo se za iduću zimu.

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=igNIx3FuNG4&feature=plcp&context=C4c7bd8eVDvjVQa1PpcFO7rvdex8lk3GAMM6qCbiApZgjYYLQE5jE%3D[/yt]
 

dukic

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
32
Da li netko zna točan podatak koliko rupica imaju ulošci diza za tv 731 (dakle motor lda 672) i koja ima je točno oznaka?
Hvala
Lp

Pozdrav! Vidim da niko ne odgovara pa cu ja pokusati. Kataloska oznaka 276.6615.011 ima 4 rupice. Ja sam to isto vidio na ovom forumu pa reko mozda ti moze pomoci
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav ivan1105 :arrow:
Svaka čast na obnovi traktora, izgleda odlično, kao nov :finga:. Kada se naprave te sitnice što fale biti će za deset :weedman:.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh