• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

jel mi može neko skicirat mjerač ulja od hidraulike za tomu 522 il koi još imaju rezervar ispred motora mislim da mi napiše mjere min, i max ja ga nemam pa sipam otprilike a novi nema za kupit pa ću ga morat sam izradit al trebaju mi mjere u al ja napisa cjelu povjest:partyman:
 

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
jel mi može neko skicirat mjerač ulja od hidraulike za tomu 522 il koi još imaju rezervar ispred motora mislim da mi napiše mjere min, i max ja ga nemam pa sipam otprilike a novi nema za kupit pa ću ga morat sam izradit al trebaju mi mjere u al ja napisa cjelu povjest:partyman:

sutra ću ti ja izmjeriti od tv 821, meni je pukao mjerač gore kod čepa, pa sam ga izvadio van..

evo mjera i slika kak izgleda

fotografija0105.jpg


fotografija0108.jpg



znači dug je 12cm od čepa, prva crtica se nalazi na 5cm od čepa, a druga na 10cm od čepa, ova prva je maksimum a ova druga minimum...
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Tv dize

Da li netko zna točan podatak koliko rupica imaju ulošci diza za tv 731 (dakle motor lda 672) i koja ima je točno oznaka?
Hvala

Lp

oznake ulozaka koji po kataloškom broju mjenjaju orginale za seriju 700 i 830 su proizvodjač FIRAD ALL160S230 TRGOVINA Onvilex 217 kn FINIMPIANTI DLLA160S3243 TRGOVINA Agro-Dom 145kn BOSCH DLLA160S509 BOSCHOV servis 300 KN Orginal LOMBARDINI za motor 672 TRGOVINA Voger 258kn.Provjereno 100%
 
Posljednje uređivanje:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
sutra ću ti ja izmjeriti od tv 821, meni je pukao mjerač gore kod čepa, pa sam ga izvadio van..

neznam jel mi paše od serije 800 jer to je ipak novije od ovog mog al svejedno ti hvala na trudu:partyman:
 

swirach

Novi član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
12
Pozdrav!
Evo mene opet sa malim upitom u vezi s tt830. Naime, na pumpi za gorivo mi se izvlači osovinica i tu zna kapati ulje. Da li ste imali sličnih problema i kako ste ih riješili?
Hvala!
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.- ...

sutra ću ti ja izmjeriti od tv 821, meni je pukao mjerač gore kod čepa, pa sam ga izvadio van..
evo mjera i slika kak izgleda
znači dug je 12cm od čepa, prva crtica se nalazi na 5cm od čepa, a druga na 10cm od čepa, ova prva je maksimum a ova druga minimum...

., TOČNO!, dug je 12 cm., to je neki prosjek NE!?...:finga:..., malo se šalim.-

., moje iskustvo i savjet u svezi istoga., ulje u rezervaru hidraulike neka VAM bude uvik na minimumu - znači oko pol rezervara ili na mjeraču na najdoljoj crtici., razlog?., sve normalno funkcionira a niš ulja ne slini van na odušak., ili ako slini?, slini malo - provjereno.-

., pozdrav svim dragim forumašima!, aj Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se na sajmu u Gudovcu! ...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
., TOČNO!, dug je 12 cm., to je neki prosjek NE!?...:finga:..., malo se šalim.-

., moje iskustvo i savjet u svezi istoga., ulje u rezervaru hidraulike neka VAM bude uvik na minimumu - znači oko pol rezervara ili na mjeraču na najdoljoj crtici., razlog?., sve normalno funkcionira a niš ulja ne slini van na odušak., ili ako slini?, slini malo - provjereno.-

., pozdrav svim dragim forumašima!, aj Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se na sajmu u Gudovcu! ...
e hvala grofe vidimo se u gudovcu.........:supz:
 
S

susjed

Guest
Zaštita zadnjih farova

Dečki traktoristi lijepo vas molim dali netko zna gdje se može kupiti zaštitna mreža za zadnje farove na tv 523, to sam vidio na nekom tv. Ako netko zna molim da mi pomogne
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Dečki traktoristi lijepo vas molim dali netko zna gdje se može kupiti zaštitna mreža za zadnje farove na tv 523, to sam vidio na nekom tv. Ako netko zna molim da mi pomogne

pa možeš je i napraviti...nije problem....malo žice osmice ili šestice i aparat za varenje i udri

evo posudio sam sliku od firemanpetera nadam se da se neće ljutiti

 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Dečki traktoristi lijepo vas molim dali netko zna gdje se može kupiti zaštitna mreža za zadnje farove na tv 523, to sam vidio na nekom tv. Ako netko zna molim da mi pomogne

Ili kupi mrežicu ili perforirani lim po tvom ukusu i oblikuj je prema lampama. Treba se malo igrati s tim...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
pa možeš je i napraviti...nije problem....malo žice osmice ili šestice i aparat za varenje i udri

evo posudio sam sliku od firemanpetera nadam se da se neće ljutiti

http://imageshack.us/photo/my-images/651/14593462.jpg/

Ne brini, nema ljutnje nikakve.
Eto još jedne novije slike na kojoj je zaštita i na radnoj lampi.
Kako si i ti rekao, treba si uzeti vremena pa napraviti.

19536701.jpg
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ne brini, nema ljutnje nikakve.
Eto još jedne novije slike na kojoj je zaštita i na radnoj lampi.
Kako si i ti rekao, treba si uzeti vremena pa napraviti.

Dao bi ti još bodova za reputaciju al jeb ga ne ide više...zaista si ljudina!!!! pozdrav! :prayer::prayer::prayer:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ne brini, nema ljutnje nikakve.
Eto još jedne novije slike na kojoj je zaštita i na radnoj lampi.
Kako si i ti rekao, treba si uzeti vremena pa napraviti.

19536701.jpg

Prekrasno!! I tehnički i estetski. Ima li možda kakav sistem za brzu promjenu žaruljice ili se mora skidati cijela zaštita? Kod traktora to i nije toliko bitno jer nije često na prometnici, ali je praktično.

Pozdrav firemanPeteru i ekipi!

Pozdrav Lici! Grofe, svakom tvojom porukom se iznenadim koliko čovjek može biti pristojan i dobro odgojen. Svaka čast!:prayer:

Nadam se da se vidimo u Gudovcu, vjerojatno u nedjelju...:partyman:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
a zasto nebi pasalo? jednaki rezervari .....:rolleyess:
dobro ti je rekao GROF, do pola ili dvije trecine rezervara i ne brini......ni ja nemam mjerac, jednostavno zavirim unutra i to je to

ha ha pa šta je ovo koga god pitam niko nema mjerač:madmana:danas sam kontaktiro jednog starog servisera i on mi je rekao pola rezervara je minimum a tri četvrtine maksimum i da je najbolje malo više od pola kako je pajdo G R O F rekao eto pa ko hoće pravit da zna mjere:supz::supz:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dao bi ti još bodova za reputaciju al jeb ga ne ide više...zaista si ljudina!!!! pozdrav! :prayer::prayer::prayer:

Hvala za bodove dečki, kako vidim ovaj put dobijo sam jih od dva člana :)

Prekrasno!! I tehnički i estetski. Ima li možda kakav sistem za brzu promjenu žaruljice ili se mora skidati cijela zaštita? Kod traktora to i nije toliko bitno jer nije često na prometnici, ali je praktično.

Pozdrav firemanPeteru i ekipi!

Nema baš nekog brzog sistema za promjenu žaruljice, barem ne kod ove moje zaštite. Na lampi na blatobranu treba odvit 4 matice pa se skine zaštita a kod radne dva vijka.

Ako budeš radil zaštite, ja sam koristil 5mm inox šipke i sasvim su ok, kad se to povari u jednu cjelinu dosta je to jako.
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
TV zverinica posle rada

Pozdrav forumaši

Stavljam slike traktora TV 420 posle rada sa frezom i sa hidravličkim volanom.

Volan radi odlično kao i generalno obnvljena freza.
Traktor je odlličan koliko ga ja trebam za male radove oko kuče in pomoči na vrtu da ne boli kičma, je i dobar, da se odvezem na pivo.
U kratko mu stavljam blatobrane na prednje kotače i staviču mu farove od led diode samo, da mi jih izradi prijatelj tako da neče bit problema sa žaruljama nikad više.

http://imageshack.us/g/825/traktor005.jpg/
 
G

GROF

Guest
., BRAVO!, sve pohvale za izvrsno uredjen traktorić + frezica! ...

Pozdrav forumaši

Stavljam slike traktora TV 420 posle rada sa frezom i sa hidravličkim volanom.

Volan radi odlično kao i generalno obnvljena freza.
Traktor je odlličan koliko ga ja trebam za male radove oko kuče in pomoči na vrtu da ne boli kičma, je i dobar, da se odvezem na pivo.
U kratko mu stavljam blatobrane na prednje kotače i staviču mu farove od led diode samo, da mi jih izradi prijatelj tako da neče bit problema sa žaruljama nikad više.

http://imageshack.us/g/825/traktor005.jpg/

., pozdrav svim dragim forumašima, kako starim?, svakako i NOVIM! ...

., forumašu; zverinicatv!., sve najiskrenije pohvale za izvrsno odradjen - obnovljen - izboljšan traktorič i frezica za istoga! ... :prayer: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo - vidimo se na sajmu u Gudovcu! ...
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav forumaši

Stavljam slike traktora TV 420 posle rada sa frezom i sa hidravličkim volanom.

Volan radi odlično kao i generalno obnvljena freza.
Traktor je odlličan koliko ga ja trebam za male radove oko kuče in pomoči na vrtu da ne boli kičma, je i dobar, da se odvezem na pivo.
U kratko mu stavljam blatobrane na prednje kotače i staviču mu farove od led diode samo, da mi jih izradi prijatelj tako da neče bit problema sa žaruljama nikad više.

Takvoj obnovi svi težimo, svaka čast! Nosač ralice je kupljen ili proizveden doma?

Evo, i kod mene se nešto radilo danas..

http://www.poljoprivredni-forum.com/album.php?albumid=319

Još malo frezanja ovih dana, pa nazad na obnovu.:supz:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svim forumašima a usput i jedno pitanje. Kako sam mislio da će kupljeni rashodovani tomek završiti u dijelovima
prilikom rastavljanja nisam obraćao pažnju na to u kom položaju se nalazi poluga za promjenu brzina.
Zamolba je ako neko bude rastavljao pokolopac mjenjača da mi to poslika otprilike u ovom položaju što bi mi puno pomoglo.
Evo i slika
16lljxx.jpg



Prilikom nabavke uključnog zupčanika kupio sam i klizać, pošto nemam starog klizača da uporedim interesuje
me da li je normalno da ima oko 2 mm zazora u vodilici. Narednih dana je planirano kompletiranje i sastavljanje
mjenjača pa onda idem na motor. Hvala i pozdrav.
20ksivb.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh