• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nazovi trgovinu Voger i pitaj sve ce ti reci.ako oni ne mogu do djelova onda ne moze nitko.
052 732-050
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Jučer je isporučen TV 522. Novi arnjevi i svježe obojan. :partyman:
Dohtor, strpi se još mjesec dana, imat ću ti za ponuditi vrhunskog za 10 000 kn.
 

Prilozi

  • 25032012757.jpg
    25032012757.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 467
  • 25032012758.jpg
    25032012758.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 1,176
  • 25032012761.jpg
    25032012761.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 616
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Jučer je isporučen TV 522. Novi arnjevi i svježe obojan. :partyman:
Dohtor, strpi se još mjesec dana, imat ću ti za ponuditi vrhunskog za 10 000 kn.

Jel ovo uređeno...:?::?:ako je skidam kapu..:prayer:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

slažem se sa edom i ja sam danas frezo s malo više od pola gasa uopće nema potrebe derat ga do maksimuma:drinkers:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Evo jedan video od danas,pokuso sam ulovit Vrbničko polje svisoka...i jedna jama


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=R6DjmtJ0hb8[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

staffmen

Guest
krumpironja moram ti nesto rec al nadam se da se neces ljutit.
Reko si kak ces stavit blatobrane na tomu, kolko vidim nista od toga.
Da bus krenul s farbanjem ,od toga isto nista.
Sad vidim da ti i jedan far fali.:scratch:scratch
kaj se dogodilo??
jel financije ili jednostavno nemas vremena?!
sumnjam da te prosla volja za time... :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
krumpironja moram ti nesto rec al nadam se da se neces ljutit.
Reko si kak ces stavit blatobrane na tomu, kolko vidim nista od toga.
Da bus krenul s farbanjem ,od toga isto nista.
Sad vidim da ti i jedan far fali.:scratch:scratch
kaj se dogodilo??
jel financije ili jednostavno nemas vremena?!
sumnjam da te prosla volja za time... :)

Nije me prosla volja imam sve doma ali i sam si reko vrijeme...najvise me jebe vrijme...radim kokošinjac s tim te projektom jos nisam upozno u postukpku je čiščenje 3 polja i skola uz sve to tak da dobro da stignem i natankat...a sad mi je i registracija 31.3. treba i ulje i filter zamjenit...vjerujm mi posla za dva života...e da i far je razbijen ne zbog mene neg se raspo zbog vibracija
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav Krumpironja!
Krasan video, a mali zuji k'o vekerica. Prvo uspon u sporoj, a zatim...
Vidim da je hauba u istom stanju kao i moja do detalja, kao da je preša bila raštelana kad su ih radili..
To je bilo neko čišćenje ili dovoz drva?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Hvala,a bilo je čiščenje i dovoz u isto vrijeme sve to ja zapalim u peći,velika pec za centralno i onda to gori ko ludo.. :D
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hvala,a bilo je čiščenje i dovoz u isto vrijeme sve to ja zapalim u peći,velika pec za centralno i onda to gori ko ludo.. :D

Tak' sam si i mislio, ti panjevi drže dugo preko noći.:lol:
Moji farovi su se raspali od vibracija već prve godine nakon kupnje traktora i od tad je bez svjetala. Sad smišljam neku novu shemu. Ono je GP Krk ili?:)
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
Jučer je isporučen TV 522. Novi arnjevi i svježe obojan. :partyman:
Dohtor, strpi se još mjesec dana, imat ću ti za ponuditi vrhunskog za 10 000 kn.

pa ne kaze se za nista, strpljen spasen... a tako i tako jos nisam doma tj u hrv...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Tak' sam si i mislio, ti panjevi drže dugo preko noći.:lol:
Moji farovi su se raspali od vibracija već prve godine nakon kupnje traktora i od tad je bez svjetala. Sad smišljam neku novu shemu. Ono je GP Krk ili?:)


Ma panjevi su meni zakon,jedini je zeznuto ako naletis na kamen u panju,da ono je gp krk..kak si znao?
 
S

svestragam

Guest
Pozdrav ekipa,

moze mi tko pomoci oko raskapanja freze stari tip za tomo vinkovic? Naime, nesto mi je kod frezanja freza zablokirala i traktor krepao. Digao sam frezu i ona se moze vrtjeti rukom u oba smjera a pritom se kardan ne okrece. Ako upalim kardan, freza se vrti ali tu i tamo nesto kvrcne u njoj. Ovorio sam otraga onaj bubanj i vidim zupcanik od freze u dobrom stanju. Ono sto sumnjam je da je nesto puklo najvjerojatnije u sredini, al nisam isao jos to otvarat. Jel ima tko ovdje da je raskapao prijenos u frezi pa ima kakvu preporuku/savjet? Hvala! :partyman:
 
S

svestragam

Guest
prvo trebas skinuti bocne nosace motika (odvrnes maticu i izbijes klin koji drzi nosac motika na vratilu)
ako ovo uspijes ostalo je sve logicno, manje-vise obicno sarafanje

E pa vec tu sam zapeo. Kad osarafim maticu s osovine koja drzi nozeve taj vijak koji strsi van se neda pomaknut. Nisam ga isao izbijat na drugu stranu kad mi izgleda ko da je druga strana fiksna (ne vidim od hrdze, boje i zemlje). Jel se to s kontra maticom odsarafi sve skupa van ili nekako drukcije?

Mislim na vijak s prve slike ove teme:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17513&page=2

I znaci kad to odsarafim onda bi se osovine s nozevima samo izule na stranu?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
E pa vec tu sam zapeo. Kad osarafim maticu s osovine koja drzi nozeve taj vijak koji strsi van se neda pomaknut. Nisam ga isao izbijat na drugu stranu kad mi izgleda ko da je druga strana fiksna (ne vidim od hrdze, boje i zemlje). Jel se to s kontra maticom odsarafi sve skupa van ili nekako drukcije?

Mislim na vijak s prve slike ove teme:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17513&page=2

I znaci kad to odsarafim onda bi se osovine s nozevima samo izule na stranu?

Nije fiksna...to ti je kao kajla na pedali od bicikla....stavi maticu nazad tek toliko da imaš po čemu udarati a da ne oštetiš navoj u udri...i da jako lako pucaju baš na mjestu gdje završava navoj tako da malo pripazi (meni su kod skidanja pukle obadvije)
Nakon toga samo po redu,skineš najprije onaj poklopac, pa sa njim ide van osovina, sa gornje strane freze gdje se kopča na traktor ispod semeringa imaš maticu koja drži pogonsku osovinu...da ti je lakše svhatiti princip skini si ovo:
http://uploading.com/files/a2ff41fm/Freza+tip+Tv+77-95-120.pdf/
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ma panjevi su meni zakon,jedini je zeznuto ako naletis na kamen u panju,da ono je gp krk..kak si znao?

Uvijek nešto može krenuti po zlu... To je sve sastavni dio posla..
GP Krk? Koliko sam vidio, najveći su na otoku i šire. Rade cijelu infrastrukturu i obnovu cesta zadnjih par godina, pa je logično da su oni.:p

Sve u svemu, otok se razvija, bar po infrastrukturi.
Lijepi pozdrav!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh