• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

svestragam

Guest
Nije fiksna...to ti je kao kajla na pedali od bicikla....stavi maticu nazad tek toliko da imaš po čemu udarati a da ne oštetiš navoj u udri...i da jako lako pucaju baš na mjestu gdje završava navoj tako da malo pripazi (meni su kod skidanja pukle obadvije)
Nakon toga samo po redu,skineš najprije onaj poklopac, pa sa njim ide van osovina, sa gornje strane freze gdje se kopča na traktor ispod semeringa imaš maticu koja drži pogonsku osovinu...da ti je lakše svhatiti princip skini si ovo:
http://uploading.com/files/a2ff41fm/Freza+tip+Tv+77-95-120.pdf/

E prvo i najvaznije, puno ti hvala na uputstvu! To ce mi pomoci :prayer:

Po uputstvu bi se radije fokusirao na srednji dio odnosno ono kuciste spojke freze. Otraga u onom bubnju gdje je ulje i veliki zupcanik jucer sam vidio se da je taj zupcanik cijeli i da nema krhotina. Buduci da se osovina s nozevima moze vrtit a da se pritom kardan ne okrece, vjerojatnije je da je problem u prednjem dijelu. Probat cu poslje posla rastaviti taj dio. Ako ne nadjem krivca tamo onda cu ici rastavljati sve.

Kakve su sanse naci dijelove mehanike za takve freze?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
E prvo i najvaznije, puno ti hvala na uputstvu! To ce mi pomoci :prayer:

Po uputstvu bi se radije fokusirao na srednji dio odnosno ono kuciste spojke freze. Otraga u onom bubnju gdje je ulje i veliki zupcanik jucer sam vidio se da je taj zupcanik cijeli i da nema krhotina. Buduci da se osovina s nozevima moze vrtit a da se pritom kardan ne okrece, vjerojatnije je da je problem u prednjem dijelu. Probat cu poslje posla rastaviti taj dio. Ako ne nadjem krivca tamo onda cu ici rastavljati sve.

Kakve su sanse naci dijelove mehanike za takve freze?

jako velike....MASIVA BJELOVAR

počni prvo od same spojke, da ti nije možda sam kardan u njoj otišao,kandžasta spojka(možda su istrošena pera na njoj pa ne lovi kako treba)...ili je u najgorem slučaju pukla osovina ako neć kako kažeš nisu zupčanici u pitanju
 
Posljednje uređivanje:
S

susjed

Guest
Jako teško se mota volan

Molim Vas iskustva i pomoć, u 1 sporoj se jako teško mota na njivi da ga niti nemogu smotati nego moram od 20 puta dok ne upravim red između krušaka. Dali to tako je kod svih ili trebam nešto na njemu raditi. Tko ugrađuje servo na području Koprivničko Križevačke županije i Bjelovarske ili varaždinske i koike su cijene?
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Molim Vas iskustva i pomoć, u 1 sporoj se jako teško mota na njivi da ga niti nemogu smotati nego moram od 20 puta dok ne upravim red između krušaka. Dali to tako je kod svih ili trebam nešto na njemu raditi. Tko ugrađuje servo na području Koprivničko Križevačke županije i Bjelovarske ili varaždinske i koike su cijene?

slažem se sa edom pogledaj jel ti blokada isključena :rolleyess:
 
T

tuaregr10

Guest
Jučer je isporučen TV 522. Novi arnjevi i svježe obojan. :partyman:
Dohtor, strpi se još mjesec dana, imat ću ti za ponuditi vrhunskog za 10 000 kn.

Pozdrav teškar :arrow:
Svaka čast na sređivanju traktora Tome, izgleda kao nov, koda je sad iz tvornice izašao :prayer:. Da li se vi bavite sređivanjem traktora, ili je ovaj bio iznimka :supris:?
 
S

susjed

Guest
slažem se sa edom pogledaj jel ti blokada isključena :rolleyess:

Jesam probao ali užasno teško se mota doduše nove su gume na njemu ali neznam šta da napravima' Hvala na savjetima
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Jesam probao ali užasno teško se mota doduše nove su gume na njemu ali neznam šta da napravima' Hvala na savjetima

Zna biti problema sa ručicom blokade diferencijala, igraj se malo duže. Malo kvačilo, pa volan, pa kod kretanja, itd..
Ako nije stvar u tome, mislim da je nešto unutar volana..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Mora da ima uključenu blokadu.
I to je istina da treba reči nešto više o uvjetima i okolnostima u kojima se to dešava, kako več Edo reče.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Pozdrav teškar :arrow:
Svaka čast na sređivanju traktora Tome, izgleda kao nov, koda je sad iz tvornice izašao :prayer:. Da li se vi bavite sređivanjem traktora, ili je ovaj bio iznimka :supris:?
Sređivao ga je za susjeda moj sin kao pripremu, trening za moga PE18. :weedman:
 

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Molim Vas iskustva i pomoć, u 1 sporoj se jako teško mota na njivi da ga niti nemogu smotati nego moram od 20 puta dok ne upravim red između krušaka. Dali to tako je kod svih ili trebam nešto na njemu raditi. Tko ugrađuje servo na području Koprivničko Križevačke županije i Bjelovarske ili varaždinske i koike su cijene?

Ja sam skoro imao isti problem, rastavljao sam traktor da zamenim onaj zupčanik što prska ulje, i volan da proverim ulje jer je od TAMa, nakon toga isto tako nemogu namotati bez 7-8puta.
A drugar koji mi je kao pomagao mi odvio nekoliko krugova onu sponu od volana. Ubio sam se dok nisam povezao u čemu je fora. Tako da ako si to dirao može biti i to kao kod mene. Nemože da šteti i ovo da znaš :rolleyess:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav!

Evo par slika improvizacije.
Mjerač hidrauličkog ulja izveden od mazalice za centralno podmazivanje na kamionu i ventil s kompresora (sada radi i kao prekotlačni, zlu ne trebalo).
Ovo drugo je uljna pumpa sa golfa I s kojom ću pokušati izvesti inverziju za volan. Našao sam pumpu i glavu volana od linije 123 jeftino, pa ćemo vidjeti..
Možda se nešto izvede od tih dijelova..

http://www.poljoprivredni-forum.com/album.php?albumid=319
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Blokada

Jesam probao ali užasno teško se mota doduše nove su gume na njemu ali neznam šta da napravima' Hvala na savjetima

Sigurno je ovo sta ti je Edo rekao rucicu blokade moras gurnuti napred znaci u prednju rupicu a rucica je gornja sa lijeve strane sprijeda ,moras malo pomicati volan lijevo i desno i gurati rucicu prema napred jer zna kod nekih traktora ici tesko a nekad i ostane kao da je iskljucena ali nije.drugi razlog ne postoji ako je sve na traktoru ispravno.
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav svima!

i kod mene nastali problemi sa upravljanjem,naime...kad smotam skroz lijevo nemogu ga više vratit lako,ponekad nikako a da ne krenem malo rikverc,te sam primjetio da kad mi prednji kotači upadnu u neku rupu jedan od njih počne kopat a zadnji kotači ništa,danas sam ga digao na klocne da vidim što se događa i čini mi se da zadnji desni kotač ne uključuje.jel bi to bio razlog teškog upravljanja?i šta sad...kakav savjet...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Meni se dešavalo da u jednu stranu ne mogu smotati, ali samo za velikih hladnoča. Predpostavljam da u ulju volana ima vode koja se smrzne i blokira okretanje puža.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Problemi sa plugom obrtačem

Prilikom kupnje traktora dobio sam sa njim i plug okretač za koji je bivši vlasnik rekao da ga je koristio samo jednom što se po njemu i vidi. dakle problem je sljedeći....pri štelanju pluga na onaj vijak na mjestu gdje se kopča recimo brazda je preplitka...okrenem ga za pola kruga plug ode u dubinu preko 30 cm, nejednake su lijeva i desna brazda iako je plug postavljen na sredini,i na kraju svega slabo okreće brazdu jer ide ili preduboko ili preplitko, ima li tko kakav savjet što da napravim
Prošle je godine još išlo kako tako, ove godine kao da je grom pukao u njega
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Meni se dešavalo da u jednu stranu ne mogu smotati, ali samo za velikih hladnoča. Predpostavljam da u ulju volana ima vode koja se smrzne i blokira okretanje puža.

Isti problem i kod mene. Smrzne se tekućina, u pravu si.:supz:
 
S

svestragam

Guest
moli dragog Boga da se samo izuju :rolleyess: ili uz udaranje spadnu......inace si yeb'o jeza u ledja

s tim se zna nagrabusit pravo :blackeye

Kajle sam izbio. Osovine s nozevima su dolje. Sutra vozim k mestru nek preuzme. Klepno sam si palac :(
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh