• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Koliki je promjer osovine volana :scratch , misliš na osovinu na koju je nabuđen obruč volana, e to ti mjeru nebi znao reči. :shock:

Ma dobio sam neku inverziju, imaš slike u albumu, pa računam kako to izvesti s dimenzijama. Kad je spojim na glavu volana, treba vidjeti hoće li biti dosta jako kućište i kolika osovina se mora istokariti prema obruču volana..[/QUOTE]

Krasan zvuk! Zanima me ova shema sa produžecima reduktora?
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Klik na TV-731 u mom podpisu
ima tamo sva čuda koja sam nabuđijo na ovaj traktor.

Kvaliteta je neupitna..
Vidio sam primitivniju izvedbu na Primi u Gudovcu. Guraš i povlačiš ručicu na kojoj su označeni položaji reduktora. Nešto tipa renault 4. Nažalost nemam slike.
Vidio sam i kutiju za gas na tvom tomi. Može li to na 523?:scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kvaliteta je neupitna..
Vidio sam primitivniju izvedbu na Primi u Gudovcu. Guraš i povlačiš ručicu na kojoj su označeni položaji reduktora. Nešto tipa renault 4. Nažalost nemam slike.

Znam kako izgleda ta kuka- ručica. Meni se ne dopada. Imaju to i kod AGT.
Ali ta je izrada jednostavnija pa...

Vidio sam i kutiju za gas na tvom tomi. Može li to na 523?:scratch

Može na bilo kojeg Tomu.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
poz društvo,vidim i čitam radi se sa tomicama i to naveliko, i ja se spremam da frezam pa sam malo obnovio svoju frezu tv-95 ali mi još fali lanac za podizanje iste,naime za tv-120 je navedena duljina u katalogu ali za tv-95 nije ,pa opet molim ako neko zna neka pomogne ,uvijek vam se obraćam kad nešto trebam a što mogu kad ste mi ko prva pomoć unesrećenom,,,,,,,hvala

samo ti pitaj....dužina lanca zajedno sa onim ušicama za pričvršćivanje je 50 cm, dimenzija ušice je 50*30 mm debljine 10 mm
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
poz društvo,vidim i čitam radi se sa tomicama i to naveliko, i ja se spremam da frezam pa sam malo obnovio svoju frezu tv-95 ali mi još fali lanac za podizanje iste,naime za tv-120 je navedena duljina u katalogu ali za tv-95 nije ,pa opet molim ako neko zna neka pomogne ,uvijek vam se obraćam kad nešto trebam a što mogu kad ste mi ko prva pomoć unesrećenom,,,,,,,hvala

duljina je ista,širina freze nema nikakvu ulogu kod podizanja i spuštanja
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
samo ti pitaj....dužina lanca zajedno sa onim ušicama za pričvršćivanje je 50 cm, dimenzija ušice je 50*30 mm debljine 10 mm

na mojoj frezi od 130 je upravo ovako kao što si napisao,moguča je razlika od modela do godine proizvodnje
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Meni se dešavalo da u jednu stranu ne mogu smotati, ali samo za velikih hladnoča. Predpostavljam da u ulju volana ima vode koja se smrzne i blokira okretanje puža.

Da, tvoja tvrdnja je prava. Tako je bilo i na našem Tv 523, na kojem je otac ove zime promjenio ulje i u ulju jedno 2 dcl vode, koja se u zimi smrzla, pa je bilo nemoguče okrenuti volan u jednu stranu. Rješenje je promjeniti ulje i zamjena semeringa kod volana.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
hvala ti tomo420 već me drugi put pomažeš,morat ću se nekako odužiti, poz,,

nemaš problema...zato smo tu....samo reci što god treba

na mojoj frezi od 130 je upravo ovako kao što si napisao,moguča je razlika od modela do godine proizvodnje
to se slažem,ali znam da je na ovima novijima duži lanac jer se kopča na gornje ruke hidraulike
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
na isti lanac dodaš manju spojnicu koja ti prolazi kroz onu pločicu sa rupom i povežeš sa velikom spojnicom koju već imaš...i tako možeš kombinirati kopčanje kako ti odgovara bilo na ruke hidraulike ili na polugi :)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Tomo 730 gubi ulje !kod vecih opterecenja oranja i frazanja za 15 dana potrosi 3 dcl ulja.pocelo je najprije na spoju ispusne grane i auspuha kada sam to pritegnuo tu vise ne pusta nego na vrhu auspuha se svako malo stvori kap ulja ,inace traktor ne dimi u radu nista ima punu snagu pri radu tako da me to malo buni pa ne mogu odgonetnuti sta bi moglo biti ,jer da ulje izlazi kroz karike odmah bi se palilo i traktor bi dimio nebi se mogla stvoriti kap ili tu imaju ulogu one uljne cjevčice sta ulaze u glavu kod ventila one idu preko tlačnog prekidača vide se na slici ili se varam ima li tko kakvu ideju prjedlog ili savjet ZNA LI TKO KOLIKA JE KOMPRESIJA ZA MOTOR LOMBARDINI 672

Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

dbolfek1

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
31
Tomo 730 gubi ulje !kod vecih opterecenja oranja i frazanja za 15 dana potrosi 3 dcl ulja.pocelo je najprije na spoju ispusne grane i auspuha kada sam to pritegnuo tu vise ne pusta nego na vrhu auspuha se svako malo stvori kap ulja ,inace traktor ne dimi u radu nista ima punu snagu pri radu tako da me to malo buni pa ne mogu odgonetnuti sta bi moglo biti ,jer da ulje izlazi kroz karike odmah bi se palilo i traktor bi dimio nebi se mogla stvoriti kap ili tu imaju ulogu one uljne cjevčice sta ulaze u glavu kod ventila one idu preko tlačnog prekidača vide se na slici ili se varam ima li tko kakvu ideju prjedlog ili savjet

Uploaded with ImageShack.us
Ista stvar dogodila se i meni na tomi 731.Kod punog opterečenja kod frezanja oko 10 sati potrošio je ulje od maksimuma do minimuma.Skinuo sam glave i cilindre i vidi čuda. Sve kao novo. Cilindri ni malo potrošeni ,klipovi ko novi, ventili bez lufta,gumice na ventilima odlične ,kompresione sve tri karike kao nove ali uljne karike potrošene toliko da su imale zazor od 3 mm.Promjenio sam karike i gumice na ventilima.Trošak oko 350 Kn i sve opet funkcionira odlično.Mislim da je kod večih opterečenja i visoke temperature motora uljna karika nanosila previše ulja na cilindar i tako uzrokovala potrošnju ulja. Nadam se da sam vam malo pomogao.Pozdrav svim forumašima.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
na isti lanac dodaš manju spojnicu koja ti prolazi kroz onu pločicu sa rupom i povežeš sa velikom spojnicom koju već imaš...i tako možeš kombinirati kopčanje kako ti odgovara bilo na ruke hidraulike ili na polugi :)

čemu komplicirati kad je tako zamišljeno prvobitno:partyman:...ili je to po sistemu zašto bi bilo jednostavno kad može bit komplicirano?:lol:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav svima!

Danas mi gliste nisu dale mira, pa promijenih ulje u volanu na 523-jki.
Sve po receptu:
2dl vode
ostatak tekućine je nekad bilo ulje, sad samo neka gusta smjesa. Očistio sam kućište ivasolom i WD-om, oprao ležajeve, pobrisao ostatak kućišta krpom. Nisam vidio potrebe slikati, sve znate.. Semering ne namjeravam mijenjati, najvjerojatnije ide servo gore..;)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav forumaši!
Nešto se radilo.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xdHXwlNL6uw&feature=channel[/YT]
19566183.jpg

19566184.jpg

Za servo volan od BMW serije 5 netreba inverzija.
19566388.jpg

Cijelih 35€ ( Kulaši odpad)
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
E danas na naiso na ovo neznam tocno sta je ni kako se koristi...ubiti predopostavljam da je to agregat...ali ako neko zna vise neka reče...







i ako netko zna od kojeg je ovo traktora auspuh neka mi reče na pp
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav forumaši!
Nešto se radilo.

E pa vidim da se radilo, fino sve dokumentirano. Znači išla tvoja Honda na jug :)

Krompironja
Tako i meni izgleda što kažeš, to ti je agregat.
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Pozdrav, imam problem sa mojim tomom, radi se o tome da kad vratim gas na ler, ugasi se, nije bitno jel hladan ili zagrijan,. na motoru je rađeno sledece: otvaran motor, stavljene nove kraike i lezajevi i novi ulosci dizni, bos pumpa nije reglirana niti mjenjani ulosci u njoj. u pitanju je tomo 732 motor lda 672. ?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh