• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xdHXwlNL6uw&feature=channel[/YT]

Nova inovacija iliti izboljšanje....tomo na daljinski :supz:
Inače super stvar za vuču trupaca...svaka pohvala na izvedbi...ja sam malo jednostavniju stvar napravio ali jednako funkcionalnu....poslikat ću i na djelu sad za koji dan jer idem počistiti neke stare trupce
picture.php
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
tv 732 A

Pozdrav, imam problem sa mojim tomom, radi se o tome da kad vratim gas na ler, ugasi se, nije bitno jel hladan ili zagrijan,. na motoru je rađeno sledece: otvaran motor, stavljene nove kraike i lezajevi i novi ulosci dizni, bos pumpa nije reglirana niti mjenjani ulosci u njoj. u pitanju je tomo 732 motor lda 672. ?

Pokusaj postelati u onoj kutiji ispod bos pumpe ler gas nije problem prelistaj forum i naci ces slike i objasnjenje.provjeri ac pumpu mozda je membrana pukla ili zastopana to zna stvarati slican problem.
 
Posljednje uređivanje:
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav forumaši!
Nešto se radilo.

Za servo volan od BMW serije 5 netreba inverzija.

Cijelih 35€ ( Kulaši odpad)

Pozdrav ssucur :fball:
Vidim, radili se sa Tomom uobičajni proljetni radovi, neka, neka, svaka čast :supz:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tuaregr10

Guest
Malo se danas radilo pa...

Pozdrav firemanpeter :fball:
Vidim prevozila se zemlja sa Tomom, nema odomora, svaka čast :prayer:. Ti stalno nešto radiš sa tom svojom "kiblom", to je izgleda priključak koji ti najviše koristiš :scratch?
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav svim forumašima; Novim!, ali svakako i nama Starim! ...

., lipo je za vidit kada se svi pomalo zabavljamo oko razno - raznih izboljšanja oko i sa našim traktorićem tomom! ...
., pozdrav nadasve vridnom forumašu ssucur!., tvoja izboljšanja su odlična svaka čast!.-

., Narode moj!, dobil sam od jednog mog prijatelja na DAR stare prospekte iz tvornice traktora tomo vinković!., divota i lipota onoga vremena - proizvodnog ciklusa tvornice i ljevaonice ovi naši mali traktorićev., treba mi neko ki more skenirat stare kataloge - prospekte i pokeljit na ovaj Bogom! dan forum., pa neka Narod i Svit vidi razno - raznu skalameriju! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
., lip pozdrav svim forumašima; Novim!, ali svakako i nama Starim! ...

., lipo je za vidit kada se svi pomalo zabavljamo oko razno - raznih izboljšanja oko i sa našim traktorićem tomom! ...
., pozdrav nadasve vridnom forumašu ssucur!., tvoja izboljšanja su odlična svaka čast!.-

., Narode moj!, dobil sam od jednog mog prijatelja na DAR stare prospekte iz tvornice traktora tomo vinković!., divota i lipota onoga vremena - proizvodnog ciklusa tvornice i ljevaonice ovi naši mali traktorićev., treba mi neko ki more skenirat stare kataloge - prospekte i pokeljit na ovaj Bogom! dan forum., pa neka Narod i Svit vidi razno - raznu skalameriju! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

U koliko mogu pomoć slobodno se javi ,,, :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav firemanpeter :fball:
Vidim prevozila se zemlja sa Tomom, nema odomora, svaka čast :prayer:. Ti stalno nešto radiš sa tom svojom "kiblom", to je izgleda priključak koji ti najviše koristiš :scratch?

Da, kibla je zakon. Jako sam zadovoljan sa njom, nikad ne požalim vrijeme koje sam uložijo za uzradu, a trošak materiala je bio jako mali.
Oko kučne poslove se najviše obavlja sa njom. Mogu je uvijek imat prikopčanu na traktor a prikolica zajedno sa traktorom oduzima dosta prostora pa je posle upotrebe otkopčam. Kiblu mi ne treba otkopčavat. Plus toga kibla je kiper. Možeš je pustiti na zemlju pa ne treba podizat stvari da jih utovariš. Zemlja se utovari/istovari sama. Za one teže i veče terete, naravno, tu je prikolica.
 
G

GROF

Guest
., fala, budem se javil! ...

U koliko mogu pomoć slobodno se javi ,,, :D

., fala ARNO!., ako niš uskoro ne rešim sa skeniranjem - keljenjem?., prvi put kada idem za moj dragi grad Bjelovar donesem TI materijale.-

., prijatelju firemanpeter!., kako i sam kažeš - pišeš., ja samo potpisujem., kibla - zadnja korpica ili kako se već zove?., odlična je!!!., da se pofalim., i ja sebi nešto kemijam! ...

., aj Bog!., čitamo - pišemo se ...
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
., fala ARNO!., ako niš uskoro ne rešim sa skeniranjem - keljenjem?., prvi put kada idem za moj dragi grad Bjelovar donesem TI materijale.-

., prijatelju firemanpeter!., kako i sam kažeš - pišeš., ja samo potpisujem., kibla - zadnja korpica ili kako se već zove?., odlična je!!!., da se pofalim., i ja sebi nešto kemijam! ...

., aj Bog!., čitamo - pišemo se ...

eto i ja se nudim kao pomoć...ako možete kako dostaviti,drago će mi biti da ih "obradim" za sve ovdje
 
G

GROF

Guest
., lipo fala! ...

eto i ja se nudim kao pomoć...ako možete kako dostaviti,drago će mi biti da ih "obradim" za sve ovdje

., lipo fala za ponudjenu pomoć., :prayer: ... kako sam i rekal?., ako uskoro nešto ne riješim?, javljam se pa da to pokeljimo, šteta da bere prašinu, a stvarno svega ima za vidit!!!., nešto je i moj prijatelj ACO pričal da bude navraćal?, pa ako on svrati pošaljem po njemu.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
., lipo fala za ponudjenu pomoć., :prayer: ... kako sam i rekal?., ako uskoro nešto ne riješim?, javljam se pa da to pokeljimo, šteta da bere prašinu, a stvarno svega ima za vidit!!!., nešto je i moj prijatelj ACO pričal da bude navraćal?, pa ako on svrati pošaljem po njemu.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

može....blizu smo pa mi može donesti...:supz: stojim na raspolaganju
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
koje si ulje nasuo prilikom zadnje zamjene ili eventualnog dosipanja?
koristim INA super 3 sae 15/40 malo je gusće i mislim da tu nije problem.moram ići redom najprije mjerenje kompresije dali znas koliko treba biti? ako je to dobro onda mi ostaju vodilice i ventili.ne znam gdje zavrsava ono ulje sta ide u glavu i podmazuje klackalice malo me to buni?
 
S

susjed

Guest
Poteškoće oko motanja s volanom

Imao sam problema s težinom upravljanja i motanjem u oba smijera. Zahvaljujem svima forumašima koji su dali prijedlog da provjerim deferencijal koji je bio uključen. Iako sam i prije to provjeravao ali sam stekao dojam da sam ga isključio te nisam dalje obraćo pažnju na taj problem misleći da sam isključio tu mogućnost otežanog motanja s volanom. Nakon što sam ga isključio sada s tv upravljam kao da imam servo. Pozdrav svim i joj jedanput zahvaljujem na pomoći
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Imao sam problema s težinom upravljanja i motanjem u oba smijera. Zahvaljujem svima forumašima koji su dali prijedlog da provjerim deferencijal koji je bio uključen. Iako sam i prije to provjeravao ali sam stekao dojam da sam ga isključio te nisam dalje obraćo pažnju na taj problem misleći da sam isključio tu mogućnost otežanog motanja s volanom. Nakon što sam ga isključio sada s tv upravljam kao da imam servo. Pozdrav svim i joj jedanput zahvaljujem na pomoći

Ta ručica zna zafrkavati. Vjerujem da smo svi imali takav problem. Sjećam se velikih problema sa Zetorovim reduktorom kod kombiniranja pogona..:madmana::madmana:
Glavno da se sve riješilo..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
., prijatelju firemanpeter!., kako i sam kažeš - pišeš., ja samo potpisujem., kibla - zadnja korpica ili kako se već zove?., odlična je!!!., da se pofalim., i ja sebi nešto kemijam! ...

., aj Bog!., čitamo - pišemo se ...

Samo ti prijatelju nabavi to, nečeš požalit jer je super stvar.

ne znam gdje zavrsava ono ulje sta ide u glavu i podmazuje klackalice malo me to buni?

Trebalo bi da se vrača po cjevi u kojoj su šipke za klavir (klackalice) ventila. Znači ta cjev ide iz motora u glave.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Onda meni moze pustati na sjedistima ventila ili vodilicama jer od tud ide u ispuh i kao sirovo izlazi van a ako ga ima i u usisu onda pustaju sva četiri samo sta ga usis vraca natrag.no prije ću napraviti kako kaze edo jer nemam vremena sada rastavljati radi provjere jer mi traktor jos traba za oranje i frezanje.mislim da ne mogu napraviti nikakvu stetu ako kontrolisem nivo ulja.
dali to moze biti tako kako ja razmisljam?
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Onda meni moze pustati na sjedistima ventila ili vodilicama jer od tud ide u ispuh i kao sirovo izlazi van a ako ga ima i u usisu onda pustaju sva četiri samo sta ga usis vraca natrag.no prije ću napraviti kako kaze edo jer nemam vremena sada rastavljati radi provjere jer mi traktor jos traba za oranje i frezanje.mislim da ne mogu napraviti nikakvu stetu ako kontrolisem nivo ulja.
to je moj odgovor
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Sasvim je moguče da su vodilice istrošene pa je to to.
Isto i ja mislim da neče biti ništa loše ako još malo tako radi, samo da ima dovoljno ulja.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh