• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

gavro

Guest
Na početku pozdrav svim 'forumašima', ja sam Gavro iz Sarajeva, poljoprivredom se bavim samo za svoje lične potrebe, čitam i pratim poljoprivredni forum koliko mi to vrijeme dozvoljava. Prošle godine sam kupio traktor Tomo Vinković 821, u kupovini su mi pomogle sugestije koje sam pročitao na ovim stranicama.
 
G

gavro

Guest
Odmah da zatražim vašu pomoć, imam jedan problem a koji neznam niti kako je nastao, niti znam kako da ga riješim, naime radi se o sljedećem, traktor je bio u dosta dobrom stanju, sitne popravke, farbanje, zamjene ulja, filtera i sajli sam obavljao (i tako se zabavljao poslije posla) u toku zime, i sad kad sam došao do 'sklapanja' imam jedan problem, radi se o tome da kad upalim traktor on radi pod punim gasom, vrlo kratko jer ga odmah ugasim da klip nebi završio na tavanu, nesumnjam ako sam dao dovoljno uvodnih informacija da će neko od vas znati o čemu se radi i kako da otklonim kvar, napominjem da osim što sam očistio sve nečistoće nisam ništa rastavljao a da nisam vratio kako je bilo ranije. sajle nisu zaglavljene. i sve ovo se nije dešavalo prije nego sam počeo radove na tomi.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
zahvalujem se Grofu što je omogučio da ovi stari prospekti ugledaju svjetlo dana,u njima sam konačno našao podatke koje sam dugo tražio,naime...radi se o frezi koju posjedujem,koja nije freza kako sad upravo vidim nego je presjekač,oznake TV110PS,kasnije je prerađena u klasičnu frezu...tek sad su mi sve kockice na mijestu...:) još jednom zahvaljujem :partyman:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobro došo Gavro.:)
E crni gavro ko zna šta si čačko:supris:
Opiši malo detaljnije (dali možeš pojačati gas još na ručici itd.)
Ima ovdje na forumu mahera javiće se.:rolleyess:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav svima a ujedno i jedno pitanje. Interesuje me od kojeg tomeka je ovo kučište zadnjeg trapa? Znam da odgovara za transportera ali isto nije bilo na transporteru, jer su rukavci koji su bili na njemu kao na seriji 400. Treba obratiti pozornost na to da nema predviđenu šupljinu za osovinu pedale kočnice i kvačila.
Hvala na odgovoru i čitamo se. Pozz..

i39jza.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
To ti je turbo valjak za TV, kod Ede u Soko-lu ima više TV-ja nego drugih traktora.:)
 
G

gavro

Guest
vratio sam sve kako je bilo, promjenio sam sajlu ručnog gasa (koje nije ni bilo kad sam kupio traktor), sajle nisu zaglavljene, obje sajle idu su desne strane i obje idu u ono veće četvrtasto 'kućište', iz njega ide jedna sajla u ono manje 'kućište' koje se nalazi ispod filtera ulja (ispred šipke za mjerenje ulja), poluga koja je unutra koja se pomjera prema naprijed kad se doda gas je u 'zadnjem' položaju. nije zaglavljena i dobro radi, tu ništa nisam 'čačkao' samo očistio ono što je bilo masti i prljavštine i ponovo podmaz'o. redom, očistio sam rezvoar, promjenio filter nafte izmjenjao al. podloške i stavio bakrene tamo gdje je vlažila nafta, sa filtera crijevo ide na pumpu, pumpu nisam vadio, odvrnuo sam onaj ventil sa koga ide metalna cjev koja gore vodi gorivo, odvrnuo pošto je malo curilo na ventilu, doooobro pazio kako sam šta skinuo tako i vratio (i još pogledao u radionički priručnik jesam li sve dobro složio). kad sam sve to uradio upalio ljutu mašinu kad ono kao oni traktori što se trkaju s njima u Americi samo što nije poletio prednji kraj. ugasim, upalim ponovo opet isto, tako par puta, i... sad čekam šta ćete mi vi reći, u kom zecu čuči grm???
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Informaciju izvadih, zato što sam vidio kad sam prolazio, kod Puškara u onoj strani frezaju... skoro kao snimak što je postavio Jookiki.
 
G

gavro

Guest
tačno tako prijatelju velika poluga u malom kucistu naslanja na donji vijakkad je "na leru", spojena je sponom (zicom) sa manjom polugom koja ide prema naprijed kad dajes gas.......

poskidao sam sve poklopce s kucista, uvjeren sam 100% da veca poluga lezi na donjem vijku. Jedini način da smanjim sada gas je sa sajlom za gašenje, malo je povučem, nedovoljno da bi se ugasio motor.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
tačno tako prijatelju velika poluga u malom kucistu naslanja na donji vijakkad je "na leru", spojena je sponom (zicom) sa manjom polugom koja ide prema naprijed kad dajes gas.......

poskidao sam sve poklopce s kucista, uvjeren sam 100% da veca poluga lezi na donjem vijku. Jedini način da smanjim sada gas je sa sajlom za gašenje, malo je povučem, nedovoljno da bi se ugasio motor.

Pozdrav Gavro!

Nisam sto posto siguran, ali mislim da je problem u elementu koji si rastavljao gdje ti je slinilo gorivo, onaj iz kojeg ide metalni vod na dizu..
Naime, tu se može puno toga raštelati. Imam isti problem na potenza dizelskom generatoru, gdje je stari prčkao po tome i dobio isti problem. Kasnije je majstor to uspio dobiti u normalu, ali sad imam 48 Hz u slobodnom radu, što nije dobro za aparate priključene na agregat. Sad nemam muda više dirati u to dok ne nađem nekog tko zna što radi..
Jel' dimi crno kad ga upališ?
 
N

Nkopjar

Guest
Pozdrav svima!

Ovo nesmete propustiti...:rolfer::lol:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IogL4df94_s&context=C4370515ADvjVQa1PpcFMgYIe9ES5v04bCFztOjhGft_1jLxI6-Tw=[/YT]

jaooo pa su više zgazili i zagazili nek izorali, jadni tomek, ja bi im zvadil plug zašvasal ručke i nek ga mamlazi vuku dole
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
vrijedi pogledati :supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=GBXblNcpBP8[/YT]
 
G

gavro

Guest
odakle si prolazio? kroz selo ili regionalnim putem?



ako nije vadio pumpu nema sanse da je nesto poremetio unutra (sto bi toliko davalo gas)
unutar pumpe se jedino moze okrenuti potiskivac za 180 stepeni i da onda poluga gasa djeluje kontra - dajes gas traktor se gasi, smanjujes imas monster truck :weedman:

greska je u polugama, ili negdje izvana ili unutra
moguce da se nesto poremetilo unutra na regulatoru


Nisam vadio pumpu, sajle nisu zategnute (naprotiv) u manjem kućištu sve stoji kako je i bilo. Nisam napisao ranije da su mi sajla gasa i sajla za gašenje razdvojene, posebno jedna posebno druga (dvije zasebne ručke), ugasi se normalno kad zategnem sajlu za gašenje, tako da nije ni taj kontra efeket, niti može biti jer je fizički razdvojeno. Ma sve je počelo kad sam odvrnuo onaj ventil sa kojeg ide metalna cjevčica :madmana:. ali opet ponavljam da sam sve vratio kako je i bilo i po slikama iz priručnika, a i nemoguće je drugačije sastaviti, probavao sam i druge kombinacije i odvrnuti malo i sa podloškom ali onda neće da upali nikako. I još da odgovorim, gore je bilo pitanje kakav je dim, malo na početku crn a poslije ga skoro i nema, na gas (nožni) ne reaguje vjerovatno i nemože jer jedino ga pritiskanjem mogu dodati ali za to ovde nema mjesta jer je on na maksimumu. osim ventila koji sam spomenuo i zamjene sajle za ručni gas nisam ništa više dohvatio a da ima veze sa gasom, struju sam pravio, svjetla, rikverc svjetlo, boš brava, start dugme, kočnice... Ali sve to nema veze s gasom. Jedino što meni pada na pamet je da mjenjajući sajlu gasa, normalno da sam probavao funkcioniše li, zatezao je od minimuma do maksimuma (traktor je tada bio ugašen) da nisam zategao do nekog položaja u maksimumu sa kojeg (nešto) sad nemože da se vrati iz nekog razloga:scratch .
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
da je ostalo zaglavljeno nebi se gasio na leptir
trebalo bi skinut pumpu i provjerit polozaj i funkcionisanje regulatora
u pumpi nisi mogao razzubit zupcastu letvu (bez skidanja pumpe), sumnjam da je elemnt iskocio iz lezista i zakrenuo se :roll:

Smatrajte me idiotom, ionako vjerojatno jesam,:) ali ako nema efekta na bilo kojoj drugoj regulaciji gasa, kladim da je problem na tom ventilu - pumpi. Ima iste simptome kao i ja na agregatu. Motor dobiva daleko previše goriva. I mi smo sve vratili na mjesto, no agregat ipak ne radi kako bi trebao. Rješenje ne znam.. Inače, princip motora je isti..:) Ovo me zanima, jer želim riješiti svoj agregat.

Lijepi pozdrav!:)
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Smatrajte me idiotom, ionako vjerojatno jesam,:) ali ako nema efekta na bilo kojoj drugoj regulaciji gasa, kladim da je problem na tom ventilu - pumpi. Ima iste simptome kao i ja na agregatu. Motor dobiva daleko previše goriva. I mi smo sve vratili na mjesto, no agregat ipak ne radi kako bi trebao. Rješenje ne znam.. Inače, princip motora je isti..:) Ovo me zanima, jer želim riješiti svoj agregat.

Lijepi pozdrav!:)

pozdrav Markec

isti problemi sa pumpom kod mene,nesmijem je ni pipnut inače više nemogu upalit a da malo ne odvrnem maticu na lajtungu,a zna se dogodit da kad upali radi pod jačim gasom,sumnjam da to ima veze sa zrakom,negdje ga vuče.promjenio sam bakrene pločice ali ga još uvjek slini,samo nemogu utvrdit gdje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh