• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Grofe dali mozda znas koliko kosta?mislim da mi odgovara za tv 730 i prihvat i sve. bio sam kod Ace onaj njegov je za mene malo visok njemu je taman.

., neznam koliko košta, trebalo bi sve metnut na olovku pa sračunat., pa dobro misliš., nebi TI naručil i platil., a ONI skovali nešto ča TI nebi pasovalo?, more se napravit ORGINAL, a more i sa željama.- :mrgreen: ...

., lip pozdrav, Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Za taj volan od mercedesa ima sve u sebi sta se tice hidraulike ili,?

Glava kao glava, montiraš je na tomu i izradiš inverziju (123 linija) da se ne okreće u krivom smjeru. Moraš instalirati i servo pumpu na remenicu. Pogledaj na nekom autu sa servo upravljanjem kako funkcionira sistem..
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Prvotno napisano od gorski
Za taj volan od mercedesa ima sve u sebi sta se tice hidraulike ili,?

Treba ti ovo i da ima ulje unutra.
19319095.jpg
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ako se moze napraviti orginal kao sta se ugradjivao na sriju 700 i 800 to bi bilo super no ja mislim da je i ovaj sa slike isti ili se varam,?

Sada sam sve to povezao Markec i ssucur zbog ugradnje te pumpe sam i isključio ugradnju tog volana.sve mi to izgleda ruzno.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ako se moze napraviti orginal kao sta se ugradjivao na sriju 700 i 800 to bi bilo super no ja mislim da je i ovaj sa slike isti ili se varam,?

Sada sam sve to povezao Markec i ssucur zbog ugradnje te pumpe sam i isključio ugradnju tog volana.

Zbog čega? Zanima me jer i ja planiram krenuti s tim..:)
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
moras imat servo pumpu koju smjestiš negdje naprijed na mjestu altenatora.. crijevima spojiš na servo glavu volana ( kod 123 trebas inverziju za kontra vrtnju a kod bmw netrebas... ) servo pumpa ima na sebi mali rezervar ulja ....
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Znaci da ne treba ni onih malih klipova jel tako?Pa iskljucio sam zato sta većimam ugradjen alternator na remenicu sve to bi morao negdje pripasivati na isti remen zato sam odustao
 
A

AlfaZD

Guest
Lijepa 732-ojka

Kod mene isti takav 732 samo tvoj ima ugradjen altenator

znači, konzilij se slaže da je to ipak 732

Jel možda i ovaj crveni, kojem se vidi samo guza, u lijevom čošku slike na tržištu?

nije, počeli su radovi na njemu, i još jednom, plavom.

hvala grofe... alfa zd bit če tu puno posla na tvojoj 732..nikad nisam vidio ovako istrošene gume........
...................

moram ga popraviti, ali nije moj, nego od prijatelja sa Silbe, s kojim surađujem oko maslinika i šume. s obzirom da na Silbi nemamo baš nikakvih uvjeta za ozbiljni popravak, donili smo ga u Zadar. a gume, mislim da su još tvorničke
2funny.gif

ovo je moj 418

dscn3212.jpg



.............
Od BMW ne treba inverzija (ide kontra)
[/IMG]

imam takvu, namjera mi ju je montirati na 418, jedino je kompliciranije napraviti nosač, zbog drugačijih prihvata nego na mercedesovoj. a razmišljam da zavidam i ovaj volan

dscn5245.jpg
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ja sam dao napraviti dodatnu remenicu za pumpu, no još nije gotova. Pogledaj u ovoj temi izrade volana, pa vidi kako izgleda montaža pumpe i kao izgleda dvostruka remenica..:)
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
@ gorski...prije par mjeseci sam ja ugrađivao ervo od mercdesa zajedno sa alternatorom i uspio smjestiti alternator ispod haube, riječ je o suzuki alternatoru jer je amlih dimenzija i lako se uklopi ispoh haube, a čak je i filter nafte osao na svom mjestu. Servo pumpa dođe na mjesto alterantora. Btw, imapš slika ugradnje mog volana tu na forumu pa si pogledaj dal ti to tako odgovara ili ne....
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Hidraulicni volan

Svaka vam čast na dosjetkama i inovacijama no bez uvrede ja sam za šta je moguce blize izvornom izgledu to jest orginalu jedva sam se sam sa sobom dogovorio da ugradim alternator iako sada vidim da sam ga super upasirao i da ne utice na izgled traktora.no iako za ugradnju tih volana ne trebaju cilindri a samim time ima se i vise prostora jedino bi morao tu pumpu negdje zgurati ispod haube da se ne vidi.Ako bi ugradjivao onda sam za taj mercedesov jer ga je jednostavnije pripasati.:rolleyess::rolleyess:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Svaka vam čast na dosjetkama i inovacijama no bez uvrede ja sam za šta je moguce blize izvornom izgledu to jest orginalu jedva sam se sam sa sobom dogovorio da ugradim alternator iako sada vidim da sam ga super upasirao i da ne utice na izgled traktora.no iako za ugradnju tih volana ne trebaju cilindri a samim time ima se i vise prostora jedino bi morao tu pumpu negdje zgurati ispod haube da se ne vidi.Ako bi ugradjivao onda sam za taj mercedesov jer ga je jednostavnije pripasati.:rolleyess::rolleyess:

Super je to za originalan izgled i sve, al već s alternatorom nemaš originalan izgled.... Unutra da će ti stati, sumnjam, jer sam ja čačkao i čačkao da bi mi stao unutra al nema nikakve šanse jer ne stane. Alternator ide odlično unutra al servo pumpa je ipak veća i jedino gdje je stala je na mjesto dotadašnjeg alternatora. Al u svakom slučaju ugradnjom volana sam se preporodio....!!!
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
@ gorski...prije par mjeseci sam ja ugrađivao ervo od mercdesa zajedno sa alternatorom i uspio smjestiti alternator ispod haube, riječ je o suzuki alternatoru jer je amlih dimenzija i lako se uklopi ispoh haube, a čak je i filter nafte osao na svom mjestu. Servo pumpa dođe na mjesto alterantora. Btw, imapš slika ugradnje mog volana tu na forumu pa si pogledaj dal ti to tako odgovara ili ne....

vec sam vidio sve mislim da jedan forumas iz krapine ugradjuje te volane ima i video na njuskali vjerujem da ste svi to vidjeli.ako se odlucim za tu varijantu morat cu do tebe da snimim sve pa da ne mozgam puno.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
vec sam vidio sve mislim da jedan forumas iz krapine ugradjuje te volane ima i video na njuskali vjerujem da ste svi to vidjeli.ako se odlucim za tu varijantu morat cu do tebe da snimim sve pa da ne mozgam puno.

nema problema, broj imaš, javi se i navrati, da vidiš kako je skemijano :)
u svakom slučaju prije bilo kakve odluke trebao bi probati i jedan i drugi i vidjeti dal ti odgovara, da ne bi bilo kasnije :madmana:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Gorski.
Ostavi original volan i ugradi dva amortizera na dva rukavca.:p
 

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
ivan1105 od koga je to mercedesa pa da pokusam to nabaviti na nekom autootpadu

linija 123.... ja sam sve zajedno na otpadu platio 500 kn... produžiš crijeva nabaviš remenicu i to je to malo truda hahha
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh