• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@stjepko - koliko mi se čini sa slike... dobro je montirana poluga menjača!
Al, najbolje da postaviš pločicu sa rupama, i probaš...ako ode do 3-će brzine, to jest do zadnje rupe, onda je sve Ok!
A što se tiče onog klizača za uključni zubčanik...hmmm neznam zašto si ga uopšte menjao, jedino ako se polomilo:scratch
On svakako mora klamće i da ima podosta lufta, što reče oko 2mm...mislim da je to isto Ok!
Sretno sa daljim radovima...:supz:

Evo i ja kresnuo Tomeka ove sezone, i malo se frezalo
Zemlja je bila fenomenalna za frezanje, od kad mi je nos probušen...nepamtim da se tako lako frezalo!
Freza je išla do maximima, i Toma je počasno gonio...doduše na punom gasu;)
Kad se završilo frezanje, poželeo sam još da ima oranice za frezovati...al kad sam bolje razmislio,,, ma teraj ti kući...:lol:









pozzz joe!:weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovo se zove pravi papar,,,od zemlje,,,,,,,,,,,,,nema freza,,,,je išla ko u sir,,,kako se vidi,......:prayer::prayer::prayer:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hej Joekiki!

Ova freza ti je zakon. Jesi razmišljao o obradi travnjaka ili parkova? S ovom ravninom i nakon valjanja dobio bi kvalitetu travnjaka za golf teren. Možda dig'o i neke pare za to..;)
 
Z

ZVEZDAN

Guest
JOEKIKI !

Svaka cast uredjeno odlicno kod nas se kaze ravno kao tepsija................pozz
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pogonski sklop

Pošto nitko u oglasima nije zainteresiran za pogon kosilice zanima me da li bi se on mogao iskoristiti za što drugo da ga prepravim...za cirkular ili nešto slično?
Vaša mišljenja ili prijedlozi?

 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
napravi vršalicu :weedman:

cirkular treba da ide na hidrauliku, a kosilica je fiksna.....mada ni to nije neizvodivo, spajao bi remen nakon sto spustis na podlogu

to sam i mislio da....vrsalica mi ne treba
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pošto nitko u oglasima nije zainteresiran za pogon kosilice zanima me da li bi se on mogao iskoristiti za što drugo da ga prepravim...za cirkular ili nešto slično?
Vaša mišljenja ili prijedlozi?


Pumpu za vodu, moze i biti pogon za nesto vakvo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan1105

Član
Tu od
19 Stu 2011
Poruka
33
picture.php
¸ evo i tomeka s frezom

picture.php
://www.poljoprivredni-forum.com/picture.php?albumid=320&pictureid=1699[/IMG] evo i obnovljena freza ... odlična je
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tuaregr10

Guest
¸ evo i tomeka s frezom

Pozdrav ivan1105 :arrow:
Vidim da si stavio one sitnice na Tomeka, koje su falile na prijašnjim slikama, mislim na arnjeve :finga:. Također freza je isto odlično sređena, za svaku pohvalu :prayer:. Šteta, sada si traktor i frezu zablatio, ali zato i služe :weedman:.
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav svima!
@stjepko - koliko mi se čini sa slike... dobro je montirana poluga menjača!
Al, najbolje da postaviš pločicu sa rupama, i probaš...ako ode do 3-će brzine, to jest do zadnje rupe, onda je sve Ok!
A što se tiče onog klizača za uključni zubčanik...hmmm neznam zašto si ga uopšte menjao, jedino ako se polomilo:scratch
On svakako mora klamće i da ima podosta lufta, što reče oko 2mm...mislim da je to isto Ok!
Sretno sa daljim radovima...:supz:

Evo i ja kresnuo Tomeka ove sezone, i malo se frezalo
Zemlja je bila fenomenalna za frezanje, od kad mi je nos probušen...nepamtim da se tako lako frezalo!
Freza je išla do maximima, i Toma je počasno gonio...doduše na punom gasu;)
Kad se završilo frezanje, poželeo sam još da ima oranice za frezovati...al kad sam bolje razmislio,,, ma teraj ti kući...:lol:



pozzz joe!:weedman:

Pozdrav joekiki :arrow:
Svaka čast na odrađenom poslu, zemlja je odlično ispala poslije frezanja :finga:. Kod nas je zemlja tvrda i suha pa se dosta teško obavljaju poslovi oko obrade tla, pogotovo oranje :twisted:. Jučer je palo nešto kiše, pa će valjda biti bolje 8).
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav!

Izgleda da se počelo naveliko s radovima u vrtu, a mašine su spremne za bilo koji zadatak..
Kod mene je frezanje gotovo, pa sam opet nešto radio. Bio sam u Gudovcu i navratio po neke dijelove u Bjelovar. Izmjenio sam filter hidraulike, crijevo od rezervoara do hidro pumpe (staro se skrutilo i smetalo novom alternatoru).
Uzeo sam veći auspuh, kao onaj za seriju 800, no čini mi se da bi moglo biti problema sa nosačem ralice. Nisam još provjerio.. Vidim da ima problema sa mjeračem hidro ulja kod par članova, pa tako i kod mene. Plastika na vrhu vijka se otkinula, pa sam improvizirao s mesinganim vijcima skinutim s sistema zraka na kamionu. Stavim slike skoro. Izmjenio sam položaj filtera za gorivo zbog nosača ralice. Čitam iskustva sa nožnim gasom i spremam se pokušati..

Lijepi pozdrav svima!:supz:
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
kupnja PE 18

tražim mišljenje uvaženih članova ovog foruma, a vezano za TV PE 18. Na njuškalu se već dosta vremena prodaje jedan PE 18. Na početku oglas je bio na 6000 i sa manjim kvarom, dok sada je 8000 i bez naznačenog "manji kvar"... da li bi se isplatilo za te novce uzet takav traktor?

http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-manji-kvar-800-oglas-4287888

jedino me je strah rezervnih dijelova... volio bi čuti vlasnike PE 18 ako imaju problema sa nabavkom novih tako da nebi bilo poslije :madmana:...

meni traktor bi trebao najviše za transport, i to drva iz šume do kuće, znači dva-tri puta godišnje, jer tps greeny jednostavno na uzbrdici počinje proklizavat... znam sada ćete mi reć zašto ne pitam nekog da mi to doveze.. odgovor vrlo jednostavan, jer u široj okolici moga sela nema više nijedan traktor da se može zvat traktor, svi se bacili u turizam i iznajmljivanje apartmana....

ovu temu o TV sam proučio od prve pa do zadnje strane, skinuo svakakve upute, slike, kataloge sa rezervnim djelovima i svaka čast na dobroj suradnji i volji za pomoći među članovima foruma...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh