• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
ima i kod nas,tko je rekao da nema:gitarist::
http://www.pumpe.hr/traktorske-pumpe-kardan

Nisu iste meni se više sviđa ova zelena da je ima odmah bi je kupio...mala je i praktična...

Danas sam bio u kamenlom po jalovinu...hmmm pun k...sranja a bezveze =P





A onda -.-



I nije bilo druge nego doma po dizalicu ii novu gumu stavit...


I cijelo vrijeme na pol ceste


Ali na kraju je teret ipak doso na svoj cilj :D

 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
ima i kod nas,tko je rekao da nema:gitarist::
http://www.pumpe.hr/traktorske-pumpe-kardan

Znam Tomo da ima, ali sam mislio na ovu zelenu FERRONI.:scratch
Ja sam svoju kupio u Slo nakon godinu sam ih vidio i u BiH, cijena ista.
pumpa-za-vodu.jpg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

krompironja baš mi te nešto žao:prayer:pa kako uvijek ti nadrapaš.....baš te neide:drinkers:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
krompironja baš mi te nešto žao:prayer:pa kako uvijek ti nadrapaš.....baš te neide:drinkers:

A jbg imam peg sta god idem radit zajebem -.-

Što kažu stari ljudi, što je previše, ni s kruhom ne valja...

Ma nije bilo previše ukrco mi je samo jednu korpu...imas na slici stroj nije bila prekrcana
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,

Mmario da nije lamela u pitanju?
PE18 je stao kad bi na mjestu spustio frezu. Nije ju mogao ni okrenuti. Samo je htio u rikverc. Morao sam u pokretu polako spuštati frezu. Sada kad ima novu lamelu frežem kako hoću.
Frežem samo s prednjim pogonom u prvoj sporohodnoj.
 
T

tuaregr10

Guest
pozdrav ,.

kiša,kiša i svaki dan kiša osim danas i odmah sam odluci tomu:finga: zaposlit mal

mnogo mokro ali kako je tako je

Pozdrav Samir 732 :arrow:
Ma nas isto zeza kiša :oops:. Trebali smo početi sa košnjom, ali i dalje najavljuju kišu :evil:. Gadno ste našišali prikolicu, nadam se da nisi ništa polomio kad si se zaglavio :supris:.

Nisu iste meni se više sviđa ova zelena da je ima odmah bi je kupio...mala je i praktična...

Danas sam bio u kamenlom po jalovinu...hmmm pun k...sranja a bezveze =P



A onda -.-


I nije bilo druge nego doma po dizalicu ii novu gumu stavit...


I cijelo vrijeme na pol ceste


Ali na kraju je teret ipak doso na svoj cilj :D

Pozdrav Krumpironja :!:
Puno ste pjeska natrpali u prikolicu, zato je vjerovatno i pukla guma :rolleyess:. Uz to guma je sigurno bila stara i gnjila :scratch. Da li ste krcali prikolicu ručno, ili s onim utivarivačem sa slike :fball:?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

billy

Guest
Pozdrav svima!


Skineš ceo nosač (u kome su ta dva plastična koluta), izvučeš ručicu, pa sa unutrašnje strane(do volana) izguraš kolutove, nabaciš novu sajlu, i sve vratiš nazad kao što si skidao!
Ali je to mnogo komplikovan proces,,,sa puno psovanja!
Ja sam odsekao onu zavarenu bolcnu, i vadio sam kolutove napolje, bez skidanja celog nosača!
Ta bolcna nedozvoljava da se gužvaju sajle...ja je nisam ni zavario nazad, za sad radi i tako...malo se gužvaju al ko ih šiša...sad se lako menjaju...



Pozdrav Joe!:mrgreen:
pozdrav ljudi, imam sličan problem na tv-730, sajla mi je ispala iz onog okruglog komada, mislim da je to od aluminijuma, to stoji u onim kolutovima i povlači sajlu za povećavanje/smanjivanje gasa,,,ima li neko nekakav prijedlog kako bih tu sajlu mogao vratiti u taj mali djelić i da mi sve ponovno normalno funkcionira :)
hvala unaprijed i pozdrav za sve forumaše
P.S. tomeki su vam odlicni svima, kada se malo upraksam u forum, objavicu i ja par slikica mog tomeka :lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako ti je samo ispala onda neče biti težko.
Stavi kolutove u poziciju kako ja na sliki da se rupa u limu i rupa u kolutu pokriva. Uhvati sajlu i povuci malo, onda je iz gornje strane kroz rupu stavi na svoje mjesto tako da sajla prođe po posječenoj strani koluta i gornjeg lima na svoje mjesto.
 
B

billy

Guest
Ako ti je samo ispala onda neče biti težko.
Stavi kolutove u poziciju kako ja na sliki da se rupa u limu i rupa u kolutu pokriva. Uhvati sajlu i povuci malo, onda je iz gornje strane kroz rupu stavi na svoje mjesto tako da sajla prođe po posječenoj strani koluta i gornjeg lima na svoje mjesto.

Izvukla mi se sajla iz, koliko sam shvatio da je to neka bolcna, i sve je zajedno ispalo iz koluta, probavao sam nagurati sajlu ali je ta rupica premala i ako nesto uspijem odmah se izvuce ponovno...mozda bi bilo dobro..kad je malo uspijem uvuci, zalijepiti necime ali ne znam sto bi dobro posluzilo kao neko ljepilo ili slicno
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Izvukla mi se sajla iz, koliko sam shvatio da je to neka bolcna, i sve je zajedno ispalo iz koluta, probavao sam nagurati sajlu ali je ta rupica premala i ako nesto uspijem odmah se izvuce ponovno...mozda bi bilo dobro..kad je malo uspijem uvuci, zalijepiti necime ali ne znam sto bi dobro posluzilo kao neko ljepilo ili slicno

Nova sajla, najbolje..;)
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
Pozdrav,

Mmario da nije lamela u pitanju?
PE18 je stao kad bi na mjestu spustio frezu. Nije ju mogao ni okrenuti. Samo je htio u rikverc. Morao sam u pokretu polako spuštati frezu. Sada kad ima novu lamelu frežem kako hoću.
Frežem samo s prednjim pogonom u prvoj sporohodnoj.

Pozdrav. Evo sam cili vikend isprobava frezu. Nije lamela. Minja sam je prije otprilike godinu dana. Proba san na vise razlicitih povrsina i zakljucak je da su novi noži preteški za vrtiti. Kad je podignem malo sa hidraulikom onda radi a dubina mi zavisi od težine zemlje za obradu. Probava san i razne kombinacije sa pogonima. Sve mi se čini da ću raditi plice dok se noži malo istroše pa čemo viditi za dalje. A umeđuvremenu možda dođe i jači tomo.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
pozdrav ljudi .,

mozel mi neko napisati sa kojom je ovo elektrodom navarivalo zglob trebam i ja vec je sve spremljeno za varenje a samo me buni kakva elektroda a ovo je gus a gusane elektrode su masne na cjeni pa ne znam mozda neka druga elektoroda moze neka jeftinija ili dali moze sa co2 unapred hvala
 

Prilozi

  • bF5eavbQAlcD16n8.v.jpg
    bF5eavbQAlcD16n8.v.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 266

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
pozdrav ljudi .,

mozel mi neko napisati sa kojom je ovo elektrodom navarivalo zglob trebam i ja vec je sve spremljeno za varenje a samo me buni kakva elektroda a ovo je gus a gusane elektrode su masne na cjeni pa ne znam mozda neka druga elektoroda moze neka jeftinija ili dali moze sa co2 unapred hvala

meni je nešto od gusa frend vario ali koliko se sjećam sa elektrodama za inoks no nije baš neka čvrstoća vara, možda da se je grijao gus bi bilo bolje. sad neznam kolika je razlika u elektrodi za gus i inoks u cijeni

Pozdrav. Evo sam cili vikend isprobava frezu. Nije lamela. Minja sam je prije otprilike godinu dana. Proba san na vise razlicitih povrsina i zakljucak je da su novi noži preteški za vrtiti. Kad je podignem malo sa hidraulikom onda radi a dubina mi zavisi od težine zemlje za obradu. Probava san i razne kombinacije sa pogonima. Sve mi se čini da ću raditi plice dok se noži malo istroše pa čemo viditi za dalje. A umeđuvremenu možda dođe i jači tomo.

onda ti podesi dubinu rila na frezi i sve pet, tako da ti duboko ne propada u zemlju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh