• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tuaregr10

Guest
Danas sam bio pofrezat jednome dva reda trsi...i dosta za danas.

Pozdrav Krumpironja :arrow:
Dobro si ti to pofrezao, s obzirom na uvjete :prayer:. Vidim po slikama da je bilo dosta mokro i da ima dosta trave :evil:.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav svima!

Eto! Došlo vrijeme da se istokari osovina volana. Zanima me vaše mišljenje o konusu na koji ide kolo volana, odnosno izradio bih ga tako da je odvojiv od osovine. Što zbog promjene kola volana, danas sutra, što zbog lakšeg servisa i vađenja osovine..

Tokar kaže da je moguće, htio bih vidjeti način na koji se to radi..

Lijepi pozdrav!
 
T

tuaregr10

Guest
Hvala Tuaregr10
Sretno sa radovima na kosi,nadam se da nije nista ozbiljno.


Lijep pozdrav ...

Hvala zaha :mrgreen:
Nažalost, dosta je ozbiljno :evil:. Bila je pukla osovina, ali to smo napravili :D. Promjenili smo sve donje "zubiće" i ravnali smo "zubce" :roll:. Kupljeni su svi novi šarafi i donji klizači, samo treba do kraja sastaviti :fball:.
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
freza

Pozdrav svim forumašima. Triba mi vaš savjet. Zaminija san nože na frezi od TV,stari su bili totalno istrošeni. Freza je stari tip i ima 20 noža. Tomo je PE18. Išao danas isprobati kad ono ni makac. U prvoj sporoj ga uguši. Da li da radin kombinaciju sa pola novih i pola starih noža,ili je Tomo preslab?
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav svim forumašima. Triba mi vaš savjet. Zaminija san nože na frezi od TV,stari su bili totalno istrošeni. Freza je stari tip i ima 20 noža. Tomo je PE18. Išao danas isprobati kad ono ni makac. U prvoj sporoj ga uguši. Da li da radin kombinaciju sa pola novih i pola starih noža,ili je Tomo preslab?

ili da nisi kontra okrenuo nozeve :scratch
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav Brane30. Nisan kontra okrenuja noze. Radija san po principu jednoga skini drugoga stavi.

imas 10 lijevih 10 desnih nozeva znaci da nisi stavio tupi dio noza da kopa tj nisi zamjenio strane nozeva
500_500.jpg

ostar dio mora ici prema napred da grabi zemlju !

ili je moguce da preduboko ide freza da se gusi pokusaj s regulatorom visine postelati
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
imas 10 lijevih 10 desnih nozeva znaci da nisi stavio tupi dio noza da kopa tj nisi zamjenio strane nozeva
500_500.jpg

ostar dio mora ici prema napred da grabi zemlju !

ili je moguce da preduboko ide freza da se gusi pokusaj s regulatorom visine postelati

Sve dobro postavljeno. Ostri dio ide prema zemlji,da grabi a regulator visine na najplicem. Morati cu poslikati pa cu staviti slike.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ne znam kakav regulator brzine okretaja kardana ima tvoj tomo, ali ako postoji, vjerojatno je prebrza vrtnja. Pokušaj u drugoj frezati..
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ne znam kakav regulator brzine okretaja kardana ima tvoj tomo, ali ako postoji, vjerojatno je prebrza vrtnja. Pokušaj u drugoj frezati..

taj njegov tomo koliko sam skuzio ima jedan kardan i malo je komplicirano podesiti brzine i okretaje freze mislim da je tu falio neka pokusa malo bolje to vidjeti .
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Tomo PE-18 ima dvije brzine vrtnje kardana: 550 i1150 o/min 550 je u sporim brzinama(ručica brzina bliža motoru sa desne strane krajnje prema sebi) dok je obrnuto ručica skroz do kraja prema motoru brzi hod.
Po meni trebalo bi staviti u prvu ili drugu sporu i trebalo bi funkcionirat,jer ako je freza imala prije 20 noževa i radila onda mora i sada.
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
Tomo PE-18 ima dvije brzine vrtnje kardana: 550 i1150 o/min 550 je u sporim brzinama(ručica brzina bliža motoru sa desne strane krajnje prema sebi) dok je obrnuto ručica skroz do kraja prema motoru brzi hod.
Po meni trebalo bi staviti u prvu ili drugu sporu i trebalo bi funkcionirat,jer ako je freza imala prije 20 noževa i radila onda mora i sada.

Pozdrav svima i hvala na brzim odgovorima. Točno je PE 18 u sporima ima 550 o/min a u brzima 1100 o/min. Ima odvojene mjenjaće za prednji i zadnji dio. Da bi to sve funkcioniralo moraju se oba mjenjača podesiti na iste brzine. Frezu mi je prije zamjene noža moga vrtiti u prvoj sporoj (tad je najbolje radila posa) a sad kad sam stavija nove nože uguši ga. U drugoj sporoj nema šanse,prebrza je.

Pozdrav svima i hvala na brzim odgovorima. Točno je PE 18 u sporima ima 550 o/min a u brzima 1100 o/min. Ima odvojene mjenjaće za prednji i zadnji dio. Da bi to sve funkcioniralo moraju se oba mjenjača podesiti na iste brzine. Frezu mi je prije zamjene noža moga vrtiti u prvoj sporoj (tad je najbolje radila posa) a sad kad sam stavija nove nože uguši ga. U drugoj sporoj nema šanse,prebrza je.

Stari noži su bili više od pola pa i skoro dvi trećine izderani.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Pozdrav svima i hvala na brzim odgovorima. Točno je PE 18 u sporima ima 550 o/min a u brzima 1100 o/min. Ima odvojene mjenjaće za prednji i zadnji dio. Da bi to sve funkcioniralo moraju se oba mjenjača podesiti na iste brzine. Frezu mi je prije zamjene noža moga vrtiti u prvoj sporoj (tad je najbolje radila posa) a sad kad sam stavija nove nože uguši ga. U drugoj sporoj nema šanse,prebrza je.

Moja greška išao sam provjerit u uputstva u sporima ima 750 a u brzima 1175 o/min, a to u drugoj sporoj da ide brzo,da ide brže traktor ali je broj okretaja uvijek 750 na vratilu. A što se tiče prednjeg i zadnjeg mjenjača,pa za frezanje ti ne treba ukopčavati zadnji trap,ipak ne oreš nego frezaš
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
A i samim time što noževi sad više zahvaćaju nego istrošeni, traktor mora slabije raditi. Pogotovo ako je zemlja tvrda..
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
Moja greška išao sam provjerit u uputstva u sporima ima 750 a u brzima 1175 o/min, a to u drugoj sporoj da ide brzo,da ide brže traktor ali je broj okretaja uvijek 750 na vratilu. A što se tiče prednjeg i zadnjeg mjenjača,pa za frezanje ti ne treba ukopčavati zadnji trap,ipak ne oreš nego frezaš

Misliš da probam bez ukljućivanja zadnjeg pogona?
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Misliš da probam bez ukljućivanja zadnjeg pogona?

A čuj kada frezaš ideš dva na uru i faktički traktor prati frezu,ide napred koliko mu freza dopušta,provaj ipak je neka mrva snage se potroši i na pogon zadnjeg trapa.
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
Misliš da probam bez ukljućivanja zadnjeg pogona?

nemoj.... bolje probaj bez ukljucivanja prvog trapa, jer cisto sumnjam da ces moci uopste ici bez zadnje trapa....
 

sladjanr994

Član
Tu od
17 Kol 2011
Poruka
35
Sorry šta će pogonit zadnji trap ako je prednji isključen?

... al mislio sam da prednji trap izbacis iz brzine... a zadnji ubacis u brzinu i vozis...
nema ti nikakve veze brzine u prednjem trapu sa brzina u zadnjem trapu...
msm ima... al ono... u prvom trapu mozes iskljuciti brzine, tj izbacit iz brzine, i vozis se sa zadnjim normalno..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh