• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ma nije on kriv ja sam neš čeprko jer mi je trebo onaj nastavak za na traktor za kosu onaj leptir kopča...ista takva je na frezi...pa sam je raspoko da ga maknem i nisam vratio nastavk drugi dan dodem i vidim lokva...nit znam di je moglo izač..nit znam zasto...jer nigdje prije nije curila =D

istod njega ti je semering dole ,očito si njega oštetio. Zamjeni njega (38*58*12) i nabavi si još jednu ovu kandžastu spojku pa si na miru
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Medimurec i hvala na tvom pozdravu. Ajmo sad na tvoj problem.
Jes nešto čačkao po njemu ili to došlo samo od sebe?
Ako nisi onda kako več rečeno provjeri diznu. Kakva ti je kompresija u cilindru, jel zadimi oko cilindra odmah kad upališ motor? Kakva je količina ulja u motoru, nemoj da ga bude preko maximuma. Dali je neko čačkao bosch pumpu ili onaj leptir sa kojem se gasi motor (na njega je uvijena sajla)? Kako se odziva gas, mjenjao si filtar nafte, jes stavijo nove bakar podložke, da ne ulazi negde zrak? Kakva je prohodnost nafte iz rezervara u cjev, ponekad se tamo začepi pa je loša prohiodnost.

Malo provjeri te stvari pa češ onda vidjeti.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
da nije mozda slabo gorivo ? izvadi ovo i deni drugo pa probaj !

mislim da nije rječ o slabom gorivu jer za nase tome proizvedene pred 30 i vise godina dizel je bio slabiji i masniji i odgovarao je za te motore ovo novo gorivo je jače u pravilu presuho slabo podmazuje mehaniku bosch pumpe i po meni bi na svaki rezervar trebalo uliti čašicu 0,3 običnog dvotaktola upravo radi podmazivanja.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
u vezi ovog točenja dvotaktola u naftu, jel bi zbog toga moglo bit kakvih problema kad vas zaustave ovi kaj provjeravaju na kakvo gorivo se vozite?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
u vezi ovog točenja dvotaktola u naftu, jel bi zbog toga moglo bit kakvih problema kad vas zaustave ovi kaj provjeravaju na kakvo gorivo se vozite?

O toj temi se vodi rasprava u mehaničkoj radionici (sipanje atf-a u naftu)
Tak da se možeš tam pridružiti diskusiji.
Kaj se tiče dvotaktola i carine nebi smjelo bit problema jer je njima manje važnije boja nego onja SOLVENT YELLOW 124 koji mi obični smrtniki ni ne kužimo da je unutra.Crvena boja lože je samo šminka i jako lako se makne ako imaš malo znanja iz kemije.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
O toj temi se vodi rasprava u mehaničkoj radionici (sipanje atf-a u naftu)
Tak da se možeš tam pridružiti diskusiji.
Kaj se tiče dvotaktola i carine nebi smjelo bit problema jer je njima manje važnije boja nego onja SOLVENT YELLOW 124 koji mi obični smrtniki ni ne kužimo da je unutra.Crvena boja lože je samo šminka i jako lako se makne ako imaš malo znanja iz kemije.

OMV ima dvotaktol boje dizela, tak da se niš ne skuži kad ga pomiješaš.
Ova kemija za skidanje boje nije dobro rješenje. Čuo sam za vrlo loša iskustva..

Lijepi pozdrav!:D
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nije problem u crvenoj boji.Nego u grugom sredstvu koje se stavlja i to traži carina.Crvena boje lože je samo zbog optičkog prepoznavanja.Kemiskom analizom prilikom ispitivanja traži se SOLVENT YELLOW 124 koji je jako teško iliti nemoguče odklonit iz goriva.
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Zavrsena prepravka korpe (kible) skraceni nosaci sto su se kacali na traktor evo par slika kako to sad izgleda.

25052012107.jpg


25052012109.jpg


25052012108.jpg



Pozdrav:weedman:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Nije problem u crvenoj boji.Nego u grugom sredstvu koje se stavlja i to traži carina.Crvena boje lože je samo zbog optičkog prepoznavanja.Kemiskom analizom prilikom ispitivanja traži se SOLVENT YELLOW 124 koji je jako teško iliti nemoguče odklonit iz goriva.

Znam to. No, ako vide crveno odmah si u problemu bez veze. Stavljao sam taj smeđe prozirni dvotaktol i mirno spavao.


Zaha, odličan posao..
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Nisam nista dirao,na proljece sam zamjenio filtere i ulje,doslo je samo od sebe,na proljece sam odvezo par prikolica drva za ogrijev i onda je vec poceo polako dimit kod malo veceg opterecenja a sad kad sam pocel radit s malcerom je ziva koma!
Kad sam malcirao sikaru visoku 1,5m se nije tolko mucio u drugoj sporoj prosle godine kao sad u istoj brzini sa 20cm travom ,s time da ako ga tako drzim nekih 100 metara onda se auspuh pocne užarivati a to se mi nikad nije događalo prije...
Na nekih 100 km (tj 10x do sume i natrag ukupno 10km po turi ) potrosi oko 1-2dl ulja max, a i stime da ga dosta razbaca kod bosch pumpe,i jos na par mjesta na motoru ,uglavnom na dihtunzima!
Diznu jos nisam provjerio,a i nije dirana od kad sam kupio traktor a mislim da ni dugo prije toga,isto kao ni bosch pumpa!
Kompresiju nisam mjerio-kolko uopce mora biti?
Kad ga upalim ne zadimi bas nista i pali odlicno,ulje je na max,nije preko.
Bakrene podloske uvjek stavljam nove,nitko nista nije dirao jer samo ja radim s njim,sto se tice gasa,meni izgleda da se odaziva normalno,rezervar sam cistio prije 2 god...!? imas jos mozda kakvu ideju? hvala za sad...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Medimurec
Trebaš doznat kolika bi trebala bit kompresija za tvoj motor pa utvrdit kako je kod tebe. Ako gura ulje napolje na više mjesta- čep i sve ostalo, onda bi moglo biti da mu prođe kroz karike u karter.
Tu su još ventili koji bi isto trebali brtvit pa...

Ako se toliko grije onda trebaš i turbinu pogledat, pa da vidiš dal radi vjetar kako treba. Ako se pregrijava motor onda isto nemože imat snage kakvu bi trebal imat jer može zaribavat klip.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Medimurac, moj je tako grijao zbog napuknutu bakrenu brtvu ispod dizne, najbolje proveri sve oko glavu ventile, bakrene brtve i takve stvari, meni se cini da ti negde ispusta kompresiju.
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.-

Za pocetak pozdrav svim forumasima,kako novim tako i starim, a najvise Grofu,Firemanpetru,Danotu,Gvozdenom i ostalima!
A sad jedno pitanje: u zadnje vrijeme sam primjetio da mi je tomica 419 dosta slab,tj da se dosta vise muci nego prije godinu dana na istim poslovima koje je prije odradivao bez problema,a dogada se sljedece-ko da gubi snagu,dosta pocne dimiti crno pod malo vecim opterecenjem i prilicno se grije,da napomenem da sam na glavi cisto one utore tak da nema prljavstine u njima,tocim eurodiesel,filteri su novi,pali odlicno i hladan i topao, ali ko da nema onih svojih cca 18 ks !?...i traktor ne radi jako puno kroz cijelu godinu ,mozda nekih 50 sati ukupno!? a to sam najvise primjetio kad radim s roto kosom,prije sam kosio i vecu travu u 2 brzoj a sad se u manjoj travi muci i u drugoj sporoj na najmanjim okretajima kardana...!?

., lip pozdrav i tebi moj forumski prijatelju medimurec! ...

., evo da ja napišem moje mišljenje, uglavnom su kolege forumaši napisali gotovo sve ča bi moglo bit?., da još ponovim i rezoniram., moj savjet da ulje u karteru motora treba bit izmedju minimuma i maksimuma, da treba pogledat filter ulja i nafte., zna se desit da NOVI filteri nevaljadu?, svakako treba vidit naftu., zna se desit da ova "prava eurodiesel" - nafta nevalja AKO stoji uskladišćena neko vrime po kojekakovim kanistrima., tako DA predpostavljam da možda nevalja nafta?, jer sam i ja imal dosta problema sa naftom ka ostoji po kanisterima., ...

., lip pozdrav i tebi forumski prijatelju zaha!., preinaka - izboljšanje na košari odradjeno za deset, bravo! ...

., lip pozdrav svim forumašima., starim i NOVIM!, čitamo - pišemo se., Bog! ...
 
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
sad je u svim dizelima dodano do 7 % biodizela tako da znate.
stvarno bude problema sa naftom kad duže leži.traktor s tom dimi plavkasti dim i ne radi baš veselo.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
nafta

sad je u svim dizelima dodano do 7 % biodizela tako da znate.
stvarno bude problema sa naftom kad duže leži.traktor s tom dimi plavkasti dim i ne radi baš veselo.

Dragi moji forumski prijatelji ja mislim da kvaliteta goriva odnosno nafte koju mi tocimo u svoje tome nije upitna,neka se mjesa bilo sta to gorivo koriste najsavremeniji auti koji imaju sistem pumpa -dizna i sve kompijuterizirano pa rade bespejekorno a kamoli nece tomo koji je peroizveden pred 30 i vise godina i koji ima najobicniju mehaničku bosch pumpu, radio bi i vozio da se pomjesa ulje i petrolej problem je u nečem drugom treba ici redom kontrolirati i greska ce se naci.medimurec ako ti traktor normalno radi i pali i topao i hladan nafta nije problem niti bilo sta oko bosch pumpe,provjeri lamelu ako ona nije dobra traktor se ponasa isto kao da nema snage a kod povecavanja gasa ne reagira odnosno ne vuče u onoj mjeri koliko bi trebao pri takvom gasu.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
hvala svima na odgovorima!
gorski-kad bi bila lamela onda traktor nebi gusilo pod optrecenjem nego bi jednostavno lamela proklizavala i vjerojatno nebi mucilo motor,meni izgleda ko da negdje neki lezaj šteka kad je opterecen,al naravno to je samo moje razmisljanje:|
probo sam i okretat roto kosu rukom i vrti se normalno,isto kao i cijeli prijenos od izlaznog kardana pa napred do sredisnjeg zgloba traktora i malog kardana u sredini...
tokom tjedna cu ga malo razkopat!?
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
kod mene su bili slični simptomi i bila je kriva dizna

150 kn novi uložak i štelanje i traktor je " poletio"
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Pogledaj obavezno onaj leptirić kod pumpe koji se povlači kod prvog palenja ako malo popusti sajla odmah ostane bez snage i jako ga je tesko nastelati .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh