• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Danas sam se malo vozikao sa koleginim TVejcom 730 , probali smo malčirati sa mojim malčerom , motor ima snage ne fali ni jednog momenta , ono što mi se nikako ne sviđa je volan , kada namotavaš lako je , ali dok ga vratiš u pravac pomodre ruke , jako loše

Malčirali smo 2SH (iako se obojica slabije razumijemo u taj traktor) probali smo 1bh i to je sporo , e sad , koja je brzina malo brža od ove 2sh ?

Radili smo onim sporojim kardanom i išao je bez brige , brzi nismo ni probali jer bi bilo prebrzo
Mali problem nam je pravio kardan i ono famozno kačanje , pozajmili smo onaj produžetak kardana od jednog drugog poznanika a na malčeru smo okrenuli reduktore naopačke tako da nam kontra smijer nije smetao , na kraju su se noževi okretali onako kako i trebaju
Kardan i ne stoji baš pravo i prirodno ali radi , dokle ? pričat ću vam :lol:

slika101.jpg


slika104v.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Savoris....
Imas drugu brzohodnu....dakle rucicu reduktora..gurnes prema naprijed do kraja...s tim kad prebacis u tu brzinu..povecas i broj obrtaja kardana....jer preko reduktora naravno ide i kardan.....
Pozz
 
M

mjic.micko

Guest
Savo jednom cu da dodjem kod tebe nismo daleko jedan od drugog da vidim taj stroj svidja mi se
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Savo jednom cu da dodjem kod tebe nismo daleko jedan od drugog da vidim taj stroj svidja mi se
Dodji nije problem , malčer je kod kolege i biće kod njega nekoliko dana dok on zavši svoje voćnjake i onda idemo i jedan moj da sredimo koji je teško pristupačan

@jozef
pa probali smo , 1bh je sporija od 2sh koliko sam ja shvatio
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

savo dobro si skonto jer kod tome ti je u biti ovako ...

1sh.1bh.2sh.2bh.3sh.3bh..
1.... 2...3....4....5....6....
jedino ti je razlika u izlaznom vratilu kad je u sporim i ručica kardana u 1 tad ima oko 700 obrtaja a kad je u 2 ima 1400 i kad je u brzim a kardan u 1 tad ima 1000 a u 2 2000 obrtaja pa ti sad biraj:partyman:

a brzina:spore:1........1,69
3.........4.87
5.........13.06
:BRZE :2.........2.34
:4.........7.14
:6.........19.16 KM/H NE KONVERTIBILNI MARAKA već kilometara ha haa šala pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
E hvala za ovako precizan podatak , nisam znao da brzina kardana ima veze sa reduktorom
Kada sam probao da malčiram 1BH primijetio sam da se malčer počeo malo tresti , znači da mu je bilo prebrzo jer je tad kardan bio na 1000 a na malčeru piše da je maksimala 540

E da , znači sledeća je 2BH koja je prebrza za rad malčerom , jednostavno se nemogu tako brzo pratiti voćke , ipak 2SH mu je taman
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

i ja mislim da ti je 2 sh i kardan u 1 najbolje i piči baja samo pazi da ne izmalčiraš i šljive pa neće bit rakije:supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
E hvala za ovako precizan podatak , nisam znao da brzina kardana ima veze sa reduktorom
Kada sam probao da malčiram 1BH primijetio sam da se malčer počeo malo tresti , znači da mu je bilo prebrzo jer je tad kardan bio na 1000 a na malčeru piše da je maksimala 540

E da , znači sledeća je 2BH koja je prebrza za rad malčerom , jednostavno se nemogu tako brzo pratiti voćke , ipak 2SH mu je taman


1BH , 2SH .................. itd ,,,
malćati možeš u bilo kojoj ali kao što i sam znaš slušaj motor što ti kaže !!!!!

a i savjet iz iskustva sa malčerom ,,,,,,, NE BUDI LJEN ,,,,,,,,,
kada je trava visoka kao kod tebe učini to na dva puta ,,,,,,, prvo je sreži na dvadesetak centimetara visine a za par dana sreži ako želiš i na O ,,. jer moramo shvatiti ako želimo sačuvati stroj i malčer ,,,,,,,, velika količina trave koju treba samljeti ubija motor i reduktor malčera ,,,,,,,,,,,,, za takve trave i ZLO OD TRAVE služe TARUPERI koji su mnogo jači i normalno skupliji :p
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
kosilica

Pozdrav svima. Ako netko slučajno zna da se na području gorskog kotara prodaje kosilica ili rotaciona kosilica za tv 732 molim neka okači podatak na forum. Hvala:rolleyess:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
malo se radilo danas :mrgreen:
 

Prilozi

  • Fotografija0562.jpg
    Fotografija0562.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 297
  • Fotografija0563.jpg
    Fotografija0563.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 314

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
mislim da bi ti ova druga mogla pasat, prva je za malog fergusona i neznam jel dosta kratka kad je u najkraćem položaju
 
S

susjed

Guest
E hvala za ovako precizan podatak , nisam znao da brzina kardana ima veze sa reduktorom
Kada sam probao da malčiram 1BH primijetio sam da se malčer počeo malo tresti , znači da mu je bilo prebrzo jer je tad kardan bio na 1000 a na malčeru piše da je maksimala 540

E da , znači sledeća je 2BH koja je prebrza za rad malčerom , jednostavno se nemogu tako brzo pratiti voćke , ipak 2SH mu je taman

Frend, ja mislim da da neki miješaju brzine tako da ne mogu shvatiti. Najbolje ti je ako možeš da malčiraš u 2 brzini ako uzimaš u obzir da brzine rada tv ima 6 osim 3 rikverc koje niti ne računam. vjerujem da znaš redosljed: 1 brzina spora, druga brzina 1 brza, treća brzina je 2 spora , 4 brzina je druga brza, peta brzina je 3 spora a 6 brzina je 3 brza. Vjerujem da sam jednostavno pojasnio za one koji ne znaju. O ovome je puno pisano u porukama pa se nadam ako netko pročita da će mu pomoći
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Kupio sam ovaj plug, čini mi se batuje...koliko cola, pojma nemam?
Neg me zanimaju neke slike, ako neko ima da je prerađen u kopčanje u 3 tačke?
Zanimaju me ideje i rešenja kopčanja, pa ću morati neku varijantu odraditi.
Kačio bi na TV 800...







pozzz joe!:weedman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Nemam taj dodatak za kačenje na, nije ga ni bilo...zato sam ga dobio po ceni od 50e.
Taj deo gde se navuče taj dodatak, možda bi i odsekao, jer su oni tu nešto kemijali, grejali pa krivili (vidi se sa slika da je savinut prema gore)...navodno jer nije više bilo mogućnosti štelovanja na tom dodatku, a njima je baš toliko falilo...

pozzz joe!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh