• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Ova magicna stvarcica sluzi za mnogo toga zavisno sta se radi meni ce konkretno sluziti za zimske radosti, kada se koristi ralica onda je vecina tezine na prednjem kraju i tada je tesko upravljati sa tomom ovo mu oteza zadnji kraj poboljsa grip i moze se upravljati. Moj tomica ima JAKIH 18 KS. Ovi km sto se pominju to je bila cijena dva lemesa za plugove (na otpadu staro zeljezo) u predhodnim postovima je objasnjeno sta sam s njima napravio.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ZAHA tebe su stvarno krenule inovacije....taj teg je odličan nema šta i sigurno će služit svrsi ...pozdrav:supz:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Dobar uteg Zaha, nema šta. Izrada za 5.
Ja inače koristim PVC bure od 50 litara. U njega sam natočijo sitni pjesak :lol:. To stavim na hidrauliku, podignem toliko da se on upreša pod zaštitu- roll bar i piči :D

Todi
A Grofe legendo ti testirao Tomu. Kažeš on samo sedne i piči, netreba mu davat upute. :D Ako on nezna to vozit onda nezna niko. :D
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Kad smo več kod utega kupio sam još 4 utega po 50 kial i imam ih u planu montirat s nutarnje strane kotača...vaša misljenja o tome?
 

askaj

Član
Tu od
12 Velj 2011
Poruka
54
Kad smo več kod utega kupio sam još 4 utega po 50 kial i imam ih u planu montirat s nutarnje strane kotača...vaša misljenja o tome?

TOO much, sa unutrašnje strane daj one utege 24 kg ona ne viri is kotača, pa si siguran da imaš utege 50 kila? Postoje i 45 kg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
A oni original isti ko moji koje imam sada gore

ti tvoi nisu po 50 kila al nema veze to.....s unutarnje strane ti dobro dođu za veći dio posla al za neki baš i ne.........recimo kad kosiš netrebaju ti nijedni .......sve ovisi šta radiš....
tebi će dobro doć za oranje jer sad imaš teg na plugu:p:ppozzzz
 
M

mučan

Guest
Pozdrav svim forumašima,
pitanje jedno: kod mog TV-523 nešto počinje zujati iz mjenjača kod povećanog opterećenja npr. kod oranja kada se spusti plug u zemlju zuji jako
a kada se digne manje...
taj zvuk ima veze sa okretajima motora - veći gas daje i veći frekvenciju zvuka...
kod PE-18, čiji sam mjenjač rastavljao, bio bi to garant jedan od ležajeva vratila motora (nisam siguran da se tako zove)- osovina dugačka cca 40 cm po kojoj klizi zupčanik za naprijed- nazad.
Pretpostavljam da su mjenjači od 523 i PE- 18 slični?
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Kad smo več kod utega kupio sam još 4 utega po 50 kial i imam ih u planu montirat s nutarnje strane kotača...vaša misljenja o tome?

Uteži z notranje strani.

TV 418 (moj), spredaj in zadaj

Zunaj 50kg
Znotraj 25Kg

19284020.jpg

19284024.jpg


TV 731 (Firemanpeter), zadaj

Zunaj 50kg
Znotraj 25Kg

14940340.jpg


Uteži se zelo poznajo ko plužim sneg (bolšji oprijem gum) in med prevozom hidravličnega platoja.

Med pluženjem ima še zadaj 2 krat po 50kg
19424780.jpg
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
E ovo nije dobro -.-

Nije mi jasno iz kog razloga ne stavite ove utege na vansku stranu felge kako je predvidjeno , cemu komplicirati stvari kad se vec moze sloziti jednostavno i prekticno ? .
 
N

Nito

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YZ1jf3JVgkA&feature=[/YT]



:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Nije mi jasno iz kog razloga ne stavite ove utege na vansku stranu felge kako je predvidjeno , cemu komplicirati stvari kad se vec moze sloziti jednostavno i prekticno ? .

E dane duzim da ti kazem jednostavno i prekticno...zato jer ih vec imamo sa vanjske strane
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Nije mi jasno iz kog razloga ne stavite ove utege na vansku stranu felge kako je predvidjeno , cemu komplicirati stvari kad se vec moze sloziti jednostavno i prekticno ? .

pa kolega s vanjske strane ih več imaju i sad meću još jedne sa unutarnje strane zbog opterećenja traktora.......da je teži:supz:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ovo sa tegovima, za ralicu i snijeg da, a za oranje i takve stvari na slazem se jer bolje da zashlajfuje tocak nego da pukne neki zupcanik ili nesto drugo. Kod njega i onako pucaju razni dijelovi od normalno opretecenje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh