• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
T

tuaregr10

Guest
Sve se radi u laganini...pripreme za turnir...




Malo farbe

Pozdrav Krumpironja :!:
Vidim da si isprobao "novu" gajbu koju si radio, nadam se da si zadovoljan s njom i da je ispala onako kako si htio :D. Lijepo si ofarbao auspuh :rolleyess:!
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
moze li mi neko pomoci, radi se o tomo vinkovicu 818, upalio mi je danas lampicu a neznam za sta je ona, nalazi se izmedju one zelene lampice za svetla i one crvene sa naslikanim akumulatorom, za sta je ta lampica, .hvala!

ja na svojem nemam tako,al pretpostavljam da je ulje,nedostaje ulja ili preslab pritisak ulja...uglavnom zabrinjavajuče
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
ja na svojem nemam tako,al pretpostavljam da je ulje,nedostaje ulja ili preslab pritisak ulja...uglavnom zabrinjavajuče

ulja ima dovoljno, ali ima li nekih problema ybog te lampice, da li bih trebao nesto da radim na njemu .._
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
e kolega sad tu može bit svašta al ti ne preporučujem da ga tjeraš dalje jer bi moglo da se desi i najgore...da zariba motor......a zbog čega svijetli? može bit uljna pumpa,loše ulje(prerijetko)možda indikator nije dobar pa svijetli......moraš dat više informacija...kad se pali ...jel odmah svijetli čim upališ i negasi se il kad je skroz na malom gasu il samo kad je vruć motor...daj nam nešt konkretno:supz:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
radi ali oce da iskoci neznam zbog cega dali su se oni zubi izlizali ili nest drugo neznam :finga:

Ako ti izskače onda naoštri-popravi zube sa turpijom. Izvadi pločicu sa zubima isto izvadi zub iz ručice pa jih popravi tako da budu dobro pasali jedan u drugi. Na toj zakrivljenoj pločici sa više zuba mogu bit zubi malo ukrivljeni (slično ko na cirkularu), znači tako jih malo napraviš (samo moraju biti ukrivljeni u pravu smjeru inače bi još radije iskakali). Onda nema šanse da izkače. Provjeri oprugu, ako je loša mjenjaj za jaču...

samed1972

Provjeri šalter za ulje na motoru. Pogledaj da nije žica ispala pa dodira na masu. Ako nije onda prvo mjenjaj taj šalter (indikator pritiska ulja) koji pali/gasi lampicu, provjeri instalaciju do lampice.
Kako več rečeno, trebaš nam dat više podataka da bi se moglo nešto više reči o problemu.
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
da..dečki upravu ste,može bit svašta,najbolje da pozove nekog mehaničara,pa da se vidi što treba,da nebi mjenjao neznam što...a razlog može bit sasvim deseti...uglavnom nesmije se radit sa njime dok se kvar ne otkloni,jer bi moglo biti velike štete
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Tako je...kad se upali lampica za pritisak ulja, prekidaju se svi radovi i treba proveriti šta je u pitanju, ako nisi kadar...onda šlepanje do majstora!
pozzz joe!
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
eto kolega nismo ti baš puno pomogli al na osnovu onog što si nam dao nemožemo ti više ništa reć......mi bi voljeli da nije ništa ozbiljno al nekad i mala sitnica napravi veliko sra..e zato prvo pregledaj sve dobro od indikatora pa nadalje i ako ništa ne uočiš onda najbolje da zoveš majstora jer s tim se nije zafrkavat....moglo bi se desit da motor zariba a to nije dobro..pozdrav i javi kad nešto otkriješ jer i nas interesira....lijep ti pozdrav i nadamo se da je samo sitnica:prayer:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dali su mjere semeringa 52X26X10:oops:
17936619.jpg
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
e kolega sad tu može bit svašta al ti ne preporučujem da ga tjeraš dalje jer bi moglo da se desi i najgore...da zariba motor......a zbog čega svijetli? može bit uljna pumpa,loše ulje(prerijetko)možda indikator nije dobar pa svijetli......moraš dat više informacija...kad se pali ...jel odmah svijetli čim upališ i negasi se il kad je skroz na malom gasu il samo kad je vruć motor...daj nam nešt konkretno:supz:

isao sam u drva nekih 1h 30 min do sume uz brdo i nije svetlela, kada sam se vracao negde na pola pute pocela se povremeno paliti i gasiti kasnije sve csce i cesce, negde kada sam bio oko 100m od kuce upalila se i nije se gasila cak i kada sam ga ugasio lampica je gorela dok je bio dat kontakt.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
isao sam u drva nekih 1h 30 min do sume uz brdo i nije svetlela, kada sam se vracao negde na pola pute pocela se povremeno paliti i gasiti kasnije sve csce i cesce, negde kada sam bio oko 100m od kuce upalila se i nije se gasila cak i kada sam ga ugasio lampica je gorela dok je bio dat kontakt.

dok je dat kontakt a traktor ugašen normalno je da gori al kad ga upališ treba se ugasit....jesi li ga oprobao upalit kad se ohladio ....jel i tad gorjela kontrolka...prekontroliši žicu od indikatora (on ti je na uljnom filteru)do sijalice možda negdje ima spoj (masu)pa zato svijetli ....probaj pa javi šta se događa pa ako mognemo pomoć tu smo.......pozdrav:drinkers:
 
T

tuaregr10

Guest
Evo moja dva najdraža :p

Pozdrav Krumpironja :fball:
Koji ti je bolji za voziti, te koji je kvalitetniji, TV ili Goldoni, odnosno toja iskustva :?:? Mislim da je što se kvalitete tiče Goldoni bolji, bez uvrede ostali :eek:.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
A cuj ko se uvredi nije realan sta drugo rec,goldoni je bolji jedina zamjerka je spori rikverc i neudobno sjediste drugo je sve bolje,pocevsi od normalnog kardana do limarije kocnica,zadnje blokade...mislim to je traktor za one koji puno rade samo to TV je vise za vikend!
 
N

Nito

Guest
to mi je divota vidit tomu kako piči kao lud a ima taj tomo servo



Pozz,

nema majstore servo,sve orginal tvornicki.... :)

Što mi možete reći o jednobraznom plugu BATUJE kopčanje tri točke??

LP
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh