• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
sa svime se slazem osim s ovime. A sta ako nezaustavi traktor nego strga plug. U pravu si da se plug sam zakopava ali veci kamen ga izbaci van pa da je frisko naklepan jer lemes nemoze presjec kamen, nego ga digne van, no opet bi se trebo sam zakopat u zemlju...

Slažem se , ali lemeš če teško kliziti po kamenu !! on če nači komadić gdje če se zabiti pa če ga ili izgurati ili zaustaviti traktorčič rjetko da će na kamenu biti takova kosina da če po njemu proklizitii baciti plug van , ,,,, moramo znati da ima svakakvih plugova i da nisu svi kvalitetni a sa lošim plugom je i teško orati a da ne govorimo o slaganju - prekretanju brazde a mi se nažalost zbog financija služimo sa plugovim koji su nam naj prihvatljiviji a koliko su i kvalitetni u radu ,,,,,,,,,,,,,,, :madmana: ,,,, ipak , kakvi su takvi su i nama služe :p
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Pojacan je samo se na ovoj slici to ne vidi sta se tice lemesa ko nov je,uteg je rako kamenja da ne skace van i da se brze ukopa,a sta se tice prihavat ja ga namjerno zavario da nije gore a ti kazes da treba gore,kako bi onda oro kada bi nosac bio na pol daske pluga,i onda bi vise nosac oro nego plug....

Sve pet, i sve pohvale za trud i prepravke pluga!
Al i ja mislim da je prenisko, i praviće ti problema oko kojekakvih manevrisanja po neravnom terenu, ulazak i izlazak iz razora, okretanje, itd...
Ako ništa drugo, i nećeš da prihvat bude dole...bar ga stavi da plug bude u osi sa prihvatom.


Rano dobro jutro svima :)

Uskoro par novih slika od Tomice moga sa par novih stvarcica :)

29qazo8.gif


I da, pri radu su mi se odjednom pocela titrati svjetla, bilo je nesto do prekidaca, sada svjetla gore bez obzira na prekidac,u biti cim kontakt kljucem dam ona su upaljena, da li se tko sa tim susreo? I ima li kakav prijedlog?

Unaprijed zahvaljujem na savjetima :)))

LP
TONI

Imao sam i ja nekih sranja oko prekidača, al to je nešto sasvim drugo bilo.
Po ovoj priči...sve sumnje mi padaju na prekidač.
Probaj odkačiti prekidač, pa da vidiš dali onda svetle farovi kad je dat kontakt?
Da nemaš negde stopljene (oštećene žice) u bužirima i oko tih silnih utikača, jer je kod Tome sve to na gomilu zbudženo, i sve je moguće


nito kosa ti je dobra ali ja imam drugačiju pa ti neznam reći kako da je digneš višlje u transportu al vjerujem da postoi način...za svijetla nemaš šta da brineš jej ubrzo će jesen pa ćeš svejedno morat palit a ovako nemoš zaboravit(zezam se malo).....nije ni meni jasno al pregledaj kontakt bravu...možda ti se žica od svjetla opustila i dodiruje ovu glavnu žicu od kontakta pa zato svijetli....momentalno mi nepada napamet nešto drugo:partyman:

hehehe...nije to njegov toma, ova slika je zbog ilustracije...8)

pozzz joe!
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav Toni.:drinkers:
Mislim da je ova u kompletu pa vidi šta ti nedostaje.
20004073.jpg

20004075.jpg

20004077.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobro ore.:prayer:ali mi nije jasno kako ti drži plug u ravnini sa tim španerima.
100appleimg0041.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ma da sa takvom zemljom...:p još da zakačiš dobre grablje netreba ti freza.:axe:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Rano dobro jutro svima :)

Uskoro par novih slika od Tomice moga sa par novih stvarcica :)

A sada par upita oko sitnih problemcica, sinoc do uvecer sa jednim iskusnijim traktoristom mojim montirao ovakvu kosu grebenjacu na svog TV 822

slika145420120713437288.jpg


I dok smo podesili kardan koji sam kupio bilo je na knap, nju sam polovnu kupio,nije dosao sam njom, pa sam rezao jedan sto sam kupio. Ne znam koliki je prosjek ,ali da li tko moze reci koliko hidraulika moze dici pri prevozu ovakvu kosu,i kako se stima da ide vise???
Kosa kosi odlicno samo je nakon kraceg rada pukla drvena radilica (sagnjila od lezanja na jednom kraju) da li tko prepoznaje tip kose i gdje se mogu nabaviti nove drvene radilice???

I da, pri radu su mi se odjednom pocela titrati svjetla, bilo je nesto do prekidaca, sada svjetla gore bez obzira na prekidac,u biti cim kontakt kljucem dam ona su upaljena, da li se tko sa tim susreo? I ima li kakav prijedlog?

Unaprijed zahvaljujem na savjetima :)))

LP
TONI
i ja sam zainteresovan za ovakvu kosu, mada je u srbiji tesko naci za ovaj model, interesuje me kako si zadovoljan sa njom kako kosi, je bilo jos nekih problema, kojom brzinom kosis .. hvala :p
 
N

Nito

Guest
Pozdrav Toni.:drinkers:
Mislim da je ova u kompletu pa vidi šta ti nedostaje.
....................................................................................


Dobro jutro..... hvala na odgovorima, ona slika je samo kao sto kaze kolega za ilustraciju, moja kosa je ista takva,imam sve na njoj, samo koja marka je ne znam,nemogu naci, probat cemo nesto iskombinirati sto se tice radilice,da je kupiti jednu pa prema njoj napraviti kod stolara par rezervnih, kako kosi kosa zadovoljan sam, inace svjetla cemo rijesiti, gdje se rezervni dijelovi ,kao auspuh ,prekidaci i ostali za TV 822 mogu u hr kupiti??? AKo se zaletim prema sjeveru hr.

I da, koja jos vrsta auspuha ide osim onog vodoravnog malog orginala na seriju 822???


LP
TONI :)
 
N

Nito

Guest
i ja sam zainteresovan za ovakvu kosu, mada je u srbiji tesko naci za ovaj model, interesuje me kako si zadovoljan sa njom kako kosi, je bilo jos nekih problema, kojom brzinom kosis .. hvala :p


Kosi jako dobro, moram priznati,dok se jos malo uvjestim sa njom baratati :)

Osim radilice nikakvi ostali problema nije bilo :)
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Rano dobro jutro svima :)

Uskoro par novih slika od Tomice moga sa par novih stvarcica :)

A sada par upita oko sitnih problemcica, sinoc do uvecer sa jednim iskusnijim traktoristom mojim montirao ovakvu kosu grebenjacu na svog TV 822

slika145420120713437288.jpg


I dok smo podesili kardan koji sam kupio bilo je na knap, nju sam polovnu kupio,nije dosao sam njom, pa sam rezao jedan sto sam kupio. Ne znam koliki je prosjek ,ali da li tko moze reci koliko hidraulika moze dici pri prevozu ovakvu kosu,i kako se stima da ide vise???
Kosa kosi odlicno samo je nakon kraceg rada pukla drvena radilica (sagnjila od lezanja na jednom kraju) da li tko prepoznaje tip kose i gdje se mogu nabaviti nove drvene radilice???

I da, pri radu su mi se odjednom pocela titrati svjetla, bilo je nesto do prekidaca, sada svjetla gore bez obzira na prekidac,u biti cim kontakt kljucem dam ona su upaljena, da li se tko sa tim susreo? I ima li kakav prijedlog?

Unaprijed zahvaljujem na savjetima :)))

LP
TONI

Nito pozdrav!
U Duvnu imaš nekoliko trgovina di moreš nadavit drvenu radilicu (popularno cigančica), mislim da je 7 ili 8 maraka.
A što se tiče svjetala, ili su se žice negdi nažuljale pa dobile spoj ili je brava. Najvjerojatnije brava.
 
N

Nito

Guest
Nito pozdrav!
U Duvnu imaš nekoliko trgovina di moreš nadavit drvenu radilicu (popularno cigančica), mislim da je 7 ili 8 maraka.
A što se tiče svjetala, ili su se žice negdi nažuljale pa dobile spoj ili je brava. Najvjerojatnije brava.


Hvala na savjetu :)

Pod bravom mislis na kljuc kontakt bravu ili prekidac??? :)

Mislis u MAJSTORE ili u ovom ispod KOVAČA ili onaj sto je malo dalje prema Posusju- MRKODOL???
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
još mi uvijek nejde u glavu zašto je tomo vinkovič propal

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=syvrEWpaePQ&feature=player_detailpage[/YT]
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Evo slika pluga za transport...i slike oranja od jučer,od danas nemam jos sutra orem mozda budem sliko...




Zar nije da kod plugova na 3T kopcanje mora biti pozadi na plugu onaj tocak sa kojim se regulise dubina brazde.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Zar nije da kod plugova na 3T kopcanje mora biti pozadi na plugu onaj tocak sa kojim se regulise dubina brazde.

Boo neznam moj ga nema,a bome mu ni netreba ja ga zategnem na hidraulika ako ode preduboko ali nema kod mene tako debele zamlje da se zakopa previse
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Marka kose od gore je gramip dubrava...tv 140 cm..imo sam takvu jednu..i ova sa slike gore je licno moja..prodo sam je neki dan za 200 eura...sad trazim plug za svog tv-a..pozz
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Zar nije da kod plugova na 3T kopcanje mora biti pozadi na plugu onaj tocak sa kojim se regulise dubina brazde.

Nemora bit kotac iza pluga. Dubina oranja se stela na toplink puluzi. Ako stegnes toplink vrh lemesa se pika u zemlju a peta izvire van i plug se sam zakapa dublje dok se peta ne spusti tj. izravna s lemesom, a ako se raspusti toplink vrh lemesa se dize dok se ne izravna s petom i ore se plice. To sto kaze krumpionja da ako ode duboko on podigne hidraulik to samo opterecuje traktor. Na malim plugovima to je zanemarivo. Ako sam u kivo neka me isprave bolji znalci... :partyman:

slika pete pluga:

fotografija0154.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Da,da još naštimaš zub hidraulike na određenu dubinu i pi...:axe:
Ali zavisi dali oreš:
tv420oranjev.jpg

Ili dereš zemlju: I traktor.
100appleimg0027.jpg
 
Posljednje uređivanje:

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Hvala na savjetu :)

Pod bravom mislis na kljuc kontakt bravu ili prekidac??? :)

Mislis u MAJSTORE ili u ovom ispod KOVAČA ili onaj sto je malo dalje prema Posusju- MRKODOL???

Ja sam bio u mate, to ti je u mrkodolu kod pumpe, tamo ima dosta dijelova.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh