• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
izgleda da nisam osoba od povjerenja...hehe ma krača ide spreda,volio bi da netko to potvrdi,ne zbog mene,nego da ne zbunimo čovjeka :)

jozef evo ja potvrđujem.......u pravu si da je kraća naprijed,,,,,,,,,danas sam išao provjerit na mom.....lijep pozdrav:partyman:
toni
ssucur je u pravu kad kaže da ti je topling kratak ili ga nisi dovoljno rastego pa ti zato prednji plug ide preduboko..........znači kad raspuštaš topling prednji plug se diže i obrnuto
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Pozdrav forumaši, danas sam kupio diferencijal, ja mislim da je od lade, riješio sam praviti malčer, ali ne za travu nego za kuruzinu, pa me zanima da li je bitno koji dio osjeći od diferencijala ka točku, lijevi ili desni, i kako to ponovo zatvoriti da nebi ulje izašlo, ako dotle i dolazi uopšte, odnosno, šta mislite dali će to uopšte funkcionisati za tu moju namjeru,:prayer:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nešto ovako, ili (Joekiki):p
1_530.jpg
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
Hvala na pomoci oko meraca sada je sve kako treba, doliveno je oko 2.5 lit ulja. I jos jedno pitanje kad se skine srednji deo pa oni izlazi kardana sto ostaju na menjacu donji je leptir a gornji je sa nutovima e kroz gornji izlazi ulje ima neki gumeni cep, cemu to sluzi i jer tu netreba da curka ulje ja mislio da su stradali semerinzi 30-50-10 al nije do njih.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Hvala na pomoci oko meraca sada je sve kako treba, doliveno je oko 2.5 lit ulja. I jos jedno pitanje kad se skine srednji deo pa oni izlazi kardana sto ostaju na menjacu donji je leptir a gornji je sa nutovima e kroz gornji izlazi ulje ima neki gumeni cep, cemu to sluzi i jer tu netreba da curka ulje ja mislio da su stradali semerinzi 30-50-10 al nije do njih.

oso semering bus ga moral rastaviti
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Evo danas sam oro...prvo da rečem da sam oro sa plug od vlasnika ove parcele...on je prije imo vinkovića al ga je prodo da kupi goldonija,samo ga jos nije kupio pa je htjeo da sa njegovim plugom orem jer ide dublje,sobzirom da je to u dolcu onda se može jer je tamo debela zemlja ali kod mene u polju bi ovaj samo šaro...











bilo bi idealno da nisam puko u stablo sa maskom hhahhaaha


I video
http://www.youtube.com/watch?v=Hx3Pnqqzx1M
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Nešto ovako, ili (Joekiki):p
1_530.jpg

pa nisam baš siguran da to mogu izvesti i napraviti, ali u svakom slučaju hvala ti na pomoći, pogledaću dobro to i vidjeću za džep dali je to bolje ili običan malčer:supz:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
@Krumpironja
Zašto...ali pobogu zašto duplaš te postove i tu i u tvojoj temi?????
Bespotrebno opterećenje servera i zauzimanje mjesta.....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
@Krumpironja
Zašto...ali pobogu zašto duplaš te postove i tu i u tvojoj temi?????
Bespotrebno opterećenje servera i zauzimanje mjesta.....

Zato jer ne gledaju svi temu TV,uostalom teze je meni nego serveru... -.- neka se pati a sta se tice mjesta hah ne brini jos malo pa ces moc plesat po forumu
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
krompironja nemožeš ti bez nekog sranja....pa kako nis vidio drvo....i taj plug bi trebalo naget malo u desno ljepše bi izgledalo i bolje bi bila okrenuta brazda:drinkers:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
krompironja nemožeš ti bez nekog sranja....pa kako nis vidio drvo....i taj plug bi trebalo naget malo u desno ljepše bi izgledalo i bolje bi bila okrenuta brazda:drinkers:

Hahhaha a jbg pogledo sam u plug i dok sam se okrenuo bio sam u drvu hahha ma nije strasno samo sam masku skrivio...a bas ovu brazdu koju me je pratio je bio korjen ulovljen cak se i vidi pa nije iso do kraja duboko,ove prve dve su bas lijepo ulovile
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Pozdrav, hvala na savjetu,

imam utege za zadnjim kotacima, znaci trebao bi i na prednje??? Koje marke su ovi plugovi, kojom brzinom vi ste orali sa njima?
Kroz skorz tvrdu ledinu i suhu ga je vukao 30m bez problema,samo mi se prednji plug zabijao preduboko...
Sada ako imate savjeta?

Inace koji jednobrazdni preporucate?

LP
TONI
daj sliku sa boka pluga da vidim da li je savijen dovoljno je malo da te zajebava ,ili nemaš original tomin topling (centralna) kada na suho štimaš mora ti na ravnom biti prva brazda u zraku barem 1 cm nekad i više zavisi kako štelaš ili koliko je potrebno....
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Hvala na pomoci oko meraca sada je sve kako treba, doliveno je oko 2.5 lit ulja. I jos jedno pitanje kad se skine srednji deo pa oni izlazi kardana sto ostaju na menjacu donji je leptir a gornji je sa nutovima e kroz gornji izlazi ulje ima neki gumeni cep, cemu to sluzi i jer tu netreba da curka ulje ja mislio da su stradali semerinzi 30-50-10 al nije do njih.

taj gumeni čep je semering,on je vjerovatno otišao u vječna lovišta :lol:,ako curi ulje na kardanu onda je sigurno otišao semering,jer nema što drugo da ga zadrži,može se dogodit da curi ulje i kroz ispravan semering ali to samo kad je traktor dugo u radu i kad ulje postane jako rijetko od visoke temperature
 
T

tuaregr10

Guest
Evo danas sam oro...prvo da rečem da sam oro sa plug od vlasnika ove parcele...on je prije imo vinkovića al ga je prodo da kupi goldonija,samo ga jos nije kupio pa je htjeo da sa njegovim plugom orem jer ide dublje,sobzirom da je to u dolcu onda se može jer je tamo debela zemlja ali kod mene u polju bi ovaj samo šaro...


bilo bi idealno da nisam puko u stablo sa maskom hhahhaaha
][/URL]

I video

Pozdrav Krumpironja :fball:
Zemlja je stvarno dobra za oranje, duboka, bez kamenja i rahla :gitarist:. Plug ide duboko samo mu fali crtalo i kotač za podešavanje dubine oranja :eek:. Da plug to ima oranje bi bilo super ;).
 
T

tuaregr10

Guest
Pozz svima, kosio sam 2 sporom, inace nasao sam radilicu od zetor 2511, iste duzine broja rupa i oblika, pa cemo probati, sto se svjetla tice ,cini se da je do prekidaca, kada sam odspojio jednu zicu od njega uglasila su se, to se pretpostavljam moze nabaviti u primi???

Evo par slicica:


;)

LP

Pozdrav Nito :fball:
Traktor ti stvarno super izgleda :supz:!!! Drago mi je da si stavio arnjeve jer mogu spasiti "glavu" ako nedaj Bože bude trebalo :roll:. Prekidač ćeš najvjerovatnije naći u Primi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tuaregr10

Guest
pozdrav svima

ssucur znam kako je bez vode i ta kriza me načerala da kopam bunar a tomo sve ove predhodne dane je spremo srestva za bunar :)

i tako sam poslikao cišcenje bunara kamen , blato i zemlja sve u tominu prikolicu

Pozdrav Samir_732 :arrow:
"Lijepo" si upregao Tomu sa vožnjom materijala od bunara, a i prikolicu zablatio :). Trebati će joj temeljito pranje :oops:.
 

DejoJe

Novi član
Tu od
1 Velj 2010
Poruka
20
@ Jozef. Ma znam sta je semering al ovo izgleda kao plutani cep za buteljke vina samo sto je od gume ( gumeni valjak ) i to je ugurano u rupu u "sredini" gornjeg kardana, e tu je curilo ulje.
 
Posljednje uređivanje:

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
aha na taj čep misliš...on ti služi za zatvaranje šupljine u kojoj je nosač ključa i ključ mjenjača,u nju ulazi ulje kroz proreze ključa,tako da čep mora biti,a zašto pušta neznam,ili ne leži dobro ili je oštečen
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh