• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
O

officioagronomio

Guest
ljudi molim vas savjet !

eto mislim kupit TV nekog jeftinog a dobrog naravno, pa me zanima vaše mišljenje otprilike ovo što se nudi po oglasniku, jel se isplati i što mi sve može otić nakon nekog vrimena.. odn. na što da obratim pozornost pri kupnji.. evo malo oglasa navest cu par primamljivih...

http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-18ks-oglas-5886412

http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-oglas-5691084

http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-oglas-5735719

http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-18-ks-prikljuccima-11000-kuna-oglas-5743257
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
moje mišljenje je bježi od friško lakiranih jer su pripremljeni za prodaju

na tim godinama nama šta ti neće krepati jer su to izrabljeni strojevi ( govorim iz vlastitig iskustva )

imam 74 g. i sve osim hidraulike je krepalo
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
moje mišljenje je bježi od friško lakiranih jer su pripremljeni za prodaju

na tim godinama nama šta ti neće krepati jer su to izrabljeni strojevi ( govorim iz vlastitig iskustva )

imam 74 g. i sve osim hidraulike je krepalo

pa sada ak je sve krepalo onda imas zanimaciju za zimu a znaci da i radis s njim :rolleyess:

iskreno za traktore mozda onaj prvi http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo...-oglas-5886412 ali treba dobro pogledati jer ak je frisko pofarban nesto se sakriva ispod boje nebi bezveze bacil 300 - 400 kn da ga pofarba da ti bude ljepsi
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
srećom ove godine nije bilo kvara ali čovječe dok ga ne dovedeš u red svako malo sve širom


po mojem to nije traktor za nekoga ko nezna i neće sam šerafiti jer će bankrotirati
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
srećom ove godine nije bilo kvara ali čovječe dok ga ne dovedeš u red svako malo sve širom


po mojem to nije traktor za nekoga ko nezna i neće sam šerafiti jer će bankrotirati

a gle ja ga lani sirom del 4 puta u 7 dana !
jbg kaj se mora se mora sto losi djelovi a sto staro potroseno ali i dalje ide bez greske :D
 
O

officioagronomio

Guest
a gle ja ga lani sirom del 4 puta u 7 dana !
jbg kaj se mora se mora sto losi djelovi a sto staro potroseno ali i dalje ide bez greske :D

pa i meni taj prvi ne izgleda loše... a ni zadnji, samo me kod njega buni to što je friško pofarban...
naime znam dobro rastaviti i sastaviti ovakve motore, sličan (taj tip motora, ja mislim da su 2-cilindra???) imam u brodu, generacija 65' al nema ni k od kvara, pali i vozi... normalno semering promjenjen i bakrene cijevi dovod goriva, oko dizni također i bla bla...
sad me zanima što to znaći sve je otišlo?? dali u motorima ili u prijenosima/mjenjaču getribi, volan ??! prvog sam i zvao covjek se kune da je sve super i da ga moram probat !! prekosutra šaljem prijatelja gore.. sad.. taj nikad uživo nije vidio traktor pa ono... AL VOZI GOLFA haha :finga::finga:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
pa i meni taj prvi ne izgleda loše... a ni zadnji, samo me kod njega buni to što je friško pofarban...
naime znam dobro rastaviti i sastaviti ovakve motore, sličan (taj tip motora, ja mislim da su 2-cilindra???) imam u brodu, generacija 65' al nema ni k od kvara, pali i vozi... normalno semering promjenjen i bakrene cijevi dovod goriva, oko dizni također i bla bla...
sad me zanima što to znaći sve je otišlo?? dali u motorima ili u prijenosima/mjenjaču getribi, volan ??! prvog sam i zvao covjek se kune da je sve super i da ga moram probat !! prekosutra šaljem prijatelja gore.. sad.. taj nikad uživo nije vidio traktor pa ono... AL VOZI GOLFA haha :finga::finga:

Bez zamjerke kolega, poznajem čovjeka i traktor, mislim na ovog prvog, vjeruj mi samo je spreman za staro željezo... isto je i s onim iz pregrade, zelenim friško ofarbanim....svi su iz moje bliže okolice...
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
ja sam za moj znao da je sranje ali da je toliko nisam se ni mogao nadati ali .........

da sam znao raskopao bi ga u djelove i slagao od nule ovako kad ti treba stane, jer bivši vlasnici nisu baš mjenjali, točiči ulje i podmazivali na mazalicama ( nije bilo niti jedne ) i majstori koji su ih raskapali koji nemaju veze s vezom

počinjem od naprijed struja komplet , prva specijala motora, spojnička osovina, lamela košara druk lager , pukla prva getripa bila već varena na spoju između motota a to se ne vidi jako loše, lager u getribi raspo se, srednji zglob piksiranje, novi zupčanici volana, kardan se raspao, zadnja gertiba podrobila zupčanik, puštali semerinzi u kočnice

nove gume i još sigurno nešto ali bilo je togaaaaaaaaa........


da sam znao za 50% toga da ću raditi nikad nebi uze tako staro
 
O

officioagronomio

Guest
ja sam za moj znao da je sranje ali da je toliko nisam se ni mogao nadati ali .........

da sam znao raskopao bi ga u djelove i slagao od nule ovako kad ti treba stane, jer bivši vlasnici nisu baš mjenjali, točiči ulje i podmazivali na mazalicama ( nije bilo niti jedne ) i majstori koji su ih raskapali koji nemaju veze s vezom

počinjem od naprijed struja komplet , prva specijala motora, spojnička osovina, lamela košara druk lager , pukla prva getripa bila već varena na spoju između motota a to se ne vidi jako loše, lager u getribi raspo se, srednji zglob piksiranje, novi zupčanici volana, kardan se raspao, zadnja gertiba podrobila zupčanik, puštali semerinzi u kočnice

nove gume i još sigurno nešto ali bilo je togaaaaaaaaa........


da sam znao za 50% toga da ću raditi nikad nebi uze tako staro


svaka cast ljudi odgovorili ste me !!! :prayer:

sad tražim rješenje, možda uzet veći traktor koju tisuću više dat, pa... jer trebat će mi sve skupa 15ak puta godišnje :/ a neda mi se više bit žicar
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
ja sam samo prenio moje iskustvo sa takvom kupovinom staro jeftino i moš si misliti dobro

možda se i može naći dobar traktorić ali treba vremena i sreće
od ova četri oglasa dva su nekakvi preprodavači ( trgovci ) koji imaju hrpu te opreme sigurno hvale robu ko da im je od dede u nasljedstvo
 
O

officioagronomio

Guest
a jbg. problem nije riješen..... jel imate kakav prijedlog za traktor dobar a da ne pjeva baš puno :D
ne treba mi za svaki dan več najviše par puta mjesečno plafon!
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
a jbg. problem nije riješen..... jel imate kakav prijedlog za traktor dobar a da ne pjeva baš puno :D
ne treba mi za svaki dan več najviše par puta mjesečno plafon!

a kaj ces raditi s njim ?
voziti se po selu :weedman:
 
O

officioagronomio

Guest
uglavnom:
imam 2 ha zemlje voće i povrća međuredno... teren je fin bez kamena. treba mi za oranje min 3/4 puta godišnje, frezanje redovitije svakako... kasnije za u zeleno kad budem ce mi trebati a također i za zajebanciju oko krumpira koji ide na prolječe.. ma nema puno posla al uvijek se žicam pa ostavim nešto para coviku u god dana sam ostavia pola jednog TV neda mi se tako. :)
molim vas preporuku za taj mali poslić ???!
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
eto mislim kupit TV nekog jeftinog a dobrog naravno, pa me zanima vaše mišljenje otprilike ovo što se nudi po oglasniku, jel se isplati i što mi sve može otić nakon nekog vrimena.. odn. na što da obratim pozornost pri kupnji.. evo malo oglasa navest cu par primamljivih...

susjed, daj najprije reci za što ti triba traktor, nemoj se voditi onom "samo da kupim nešto da imam" jer će biti beštime (iz vipe razloga)
-prvi razlog- ako kupiš izrabljeno- puno popravaka (i ženinog/materinog kvocanja) kašnjenja u radovima i živciranja
- drugo-ako kupiš premali traktor-opet beštimanje jer je prespor u poslu a neke poslove ni nemožeš napraviti (iskusio na sebi)
 
O

officioagronomio

Guest
a kaj ces raditi s njim ?
voziti se po selu :weedman:

jok frende, kupit žene i na :drinkers:

ma naj problem rokovi ! kad ja ocu traktor susjedu zauzet, drugom u kvaru itd. ... sad mi je sranje ako kupim svog pa mi bude opet ista stvar! nije mi problem raštakati motor, nego tog vrimena jebiga nemam baš ! normalno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
evo ja ću ti reći iskreno. moj otac je kupio TV 826 jer je mislio da će mu bit dovoljan.
traktor je uglavnom ok, međutim za ikakvo ozbiljnije oranje je prespor, pola dana ua 1500m2 ako želiš da ok ispadne ( da ne bude dubina ko da su kokoše brcale). tako da orem samo male parcele, a za velike opet zovem uslužno.
imamo i pačje noge za njega, odlična stvar, i za trajni nasad i za poslije oranja.imam i kosu za njega, ok kosi,spasila je puno živaca (jer kad zoveš usližno, uvjek zakasne pa se sve prisuši) i otplatila se u 2 god.
ja bi ti preporučio nešto od bar 35ks ako ne misliš zvati druge da ti oru. ako je za frezu, transport, pačje noge, poslužit će i tomo.

sad samo triba odvagnuti, dati 10 000 za starudiju, pa stalno krpati (ili odma generalni remont) ili 25 000 za nešto novije.(jasno, mislim na Tomu)


edit, brzo sam čitao pa nisma odma registrirao da imaš voće a među njim povrće. onda samo tomo jer će veći bit prevelik. ali predlažem neki sa 2cl. jest skuplji al je i konkretniji.
 
Posljednje uređivanje:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
baustelac99 u potpunosti si u pravu

što se tiče oranja meni treba cca 3 sata da izorem jednu parcelu tu isti šogi sa 549 izore za cca 30 min a izore ju bolje jer su veći plugovi i to leti

18 ks je nužno zlo za polagano tandrkanje, ti sam znaš sa čime si radi i koliko ti treba vremena

meni 90 % korisi za kosidbu sa strižnom i roto kosom i to ide sasvim dobro jer mu to niti jedno nije preveliki teret, ali oranje i donekle frezanje sporo i pomalo

nemogu niti zamisliti da idem 2 ha orati sa njim
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Nije ni u košnji bogzna kako brz. kosim uvik 1 brzom, u 2 brzoj je prebrz pa puno skače, a u 2 sporoj je kosa spora pa ne striže dobro.al eto kosa mi se isplatila što kosim kad ja hoću a ne moram moliti pa još masno platiti.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
dečki niti jedan traktor nije namjenjen za sve vrste obrade pa tako ni naš tomica........za dosta stvari je ok al naravno ne za sve...:supz:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh