• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
N

Nito

Guest
Pozz,

bilo je sta je bilo, taj 2minut kosnje je bilo sa drugom sporom, inace uglavnom sam kosio sa prvom, i otpalo je ono kasnije kada je bilo sa prvom nastavljeno kositi, al jos sam ja pocetnik naucit cu, koje su vase preporuke? gdje se ima novi dio naci?
I naravno, koja je optimalni stupanj prijenosa i brzine za kosnju sa ovakvim tipom kose???



LP

TONI
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tehnika košenja je prosta, kosa mora stići rezati travu i prema tome prilagođavaš brzinu traktora.
Ovo dole sam kosio u 2.brzoj sa 1/3gasa i 4brzina kardana, ako je trava manja smanjim brzinu kardana.:p
19836249.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,069
Tehnika košenja je prosta, kosa mora stići rezati travu i prema tome prilagođavaš brzinu traktora.
Ovo dole sam kosio u 2.brzoj sa 1/3gasa i 4brzina kardana, ako je trava manja smanjim brzinu

u nekoj teoriji za striznu kosu nije bitna visina trave nego gustoca,ja sa svojim kosim u 2 brzoj i kardan na sporima ili u 2 sporoj a kardan u brzima, na 1/4 gasa u obe
imas i moj video kosnje :)
 
G

GROF

Guest
Traktorska kosilica-Moj kum kosi travu ko pravi majstor

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3dQ00H_HG8Q[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Heee , heeeeeeeee ,,, kratko i jasno :D


i onda nakon negdje 45min normalnog kosenja desi se krah izlaza za kopcanje kardana na kosi, kao da je varen vec prije, sada ako ko moze reci koju pametnu,savjetovati,da li da kontaktiram novi kupujem? gdje ima? i tako, pa sada vas pitam :)

Kupiš nešto ovakovo , cca 7,5 eura i dadeš tokaru da ti prisloži , ako si imao mali izlaz kardana na kosi sada daš da se napravi stndardni jer je lakše održavati :D
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...9c740b1.osovina-kardanska-1-3-8-z6-l-200.aspx
 
N

Nito

Guest
Ekipa pozdrav, evo vidim preduhitrili ste me sa savjetima,uputama i svim ostalim, hvala!!! :)

Ja sam se mucio dok sam to sve svukao sa remenice i sa lezajeva....

Rezultat je ovo...

fotografija1236.jpg


fotografija1237.jpg


kao sto se vidi bilo je vareno i nadostavljano ,a sta je tu je,ili naci orginal ili po prijedlogu kolege ARNA kupiti ovu osovinu i nek tokar to na mjeru napravi...

Bit ce nesto tako vjerovatno.... :)


Jucer sam malo pokusao orati, pretvrdo,a ja jos pocetnik,pa je ispadalo svakako,ali evo dvije slicice :)

fotografija1233.jpg



fotografija1234.jpg



eto ga toliko od mene zasada :)


pozz
 
N

Nito

Guest
Čini mi se da su i tebi nito plugovi jako nisko...ne diže ih jako visoko


Jesu jesu, ne digne ih previse od zemlje, sada ne znam ima li to veze sa toplingerom ili??

Naravno vi sa vise iskustva cete me lakse savjetovati... digne ih negdje oko 20-25cm od zemlje kada smo na ravnom...

Nasao sam duzi toplinger 19/19 , duzi od ovog mog,pa vidjet cemo...

LP
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
netreba ti duži topling,koliko vidim po slikama ovog još moraš skupit plug će se podizat višlje i dublje će ići u zemlju od ovog trenutnog brckanja zemlje ;)
 
T

tuaregr10

Guest
Ekipa pozdrav, evo vidim preduhitrili ste me sa savjetima,uputama i svim ostalim, hvala!!! :)

Ja sam se mucio dok sam to sve svukao sa remenice i sa lezajeva....

Rezultat je ovo...



kao sto se vidi bilo je vareno i nadostavljano ,a sta je tu je,ili naci orginal ili po prijedlogu kolege ARNA kupiti ovu osovinu i nek tokar to na mjeru napravi...

Bit ce nesto tako vjerovatno.... :)


Jucer sam malo pokusao orati, pretvrdo,a ja jos pocetnik,pa je ispadalo svakako,ali evo dvije slicice :)



eto ga toliko od mene zasada :)


pozz

Pozdrav Nito :arrow:
Ovo oranje je ispalo jako loše :fball:. Plug bi ti trebao ići dublje u zemlju, a ne ovako da izgleda kao da je izrovano, i brazda bi trebala biti donekle ravna, a ova tvoja dosta krivuda :).
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Pozdrav Nito :arrow:
Ovo oranje je ispalo jako loše :fball:. Plug bi ti trebao ići dublje u zemlju, a ne ovako da izgleda kao da je izrovano, i brazda bi trebala biti donekle ravna, a ova tvoja dosta krivuda :).

biti ce bolje nitko nije znal iz prve delati s alatima !!!!!
ali mozemo mu pomoci da se ne muci
inace ovako se ore :weedman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=M6f-fH6tDBE&feature=player_embedded[/YT]
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ekipa pozdrav, evo vidim preduhitrili ste me sa savjetima,uputama i svim ostalim, hvala!!! :)


eto ga toliko od mene zasada :)


pozz

Kao prvo meni se čini da ovo nisu plugovi za TV već za neki drugi mali trektor sa višom hidroulikom , ali ne moram biti u pravu jer se sa ovih slika pluga dosta loše vidi , topling bi trebalo još malo skratiti pa bi se dobilo na visini i na kvaliteti obje brazde da budu jednake dubine . Ako sam u pravu onda će trebati malo brusilice i aparata za varenje da se to dovede u koliko toliko normalnu visinu za rad i transport .
Što se tiće brazde i kvalitete oranja iz PRVE I JEDINE brazde se ne može vidjeti skoro ništa , svi koju oru ZNADU da se treba napraviti bar dva kruga da bi se dobila kvalitetna dubina a donekle i pravac ,,,,,,,,,,,,, bitno je da se plugovi zakapaju u zemlju a ostalo je sve rješivo ,
Plugove pokušaj naštelati tako da staneš na potpuno ravnu površinu i oba lemeša ti trebaju biti na zemlji , topling poluga našpanata ili da se osjeti lagano podizanje pete druge brazde, a nakon jednog kruga podesi da ti plugovi kada si u brazdi stoje vodoravno i da su ti obje brazde jednake velićine :rolleyess:
 
T

tuaregr10

Guest
Evo još jedan video da Nito malo vidi kako se ore, nije TV ali nema veze:



[YT]http://www.youtube.com/watch?v=m9XQL3tueUI&feature=[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo lijepo oranje:scratch
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QqtxfcTyGrg&feature=related[/YT]
A tu je i kućna radinost:scratch
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KUO-3uKwzR4&feature=related[/YT]
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
biti ce bolje nitko nije znal iz prve delati s alatima !!!!!
ali mozemo mu pomoci da se ne muci
inace ovako se ore :weedman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=M6f-fH6tDBE&feature=player_embedded[/YT]

Grofe legenod dobro ores ali kad izlazis iz brazde nemoj turirati to trga traktor :rolleyess::prayer:
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
pozdrav ljudi .,

moj tomak se opet naradio od proslog petka dela ne sataje silaza i tomo situacija nabi silazu sto bolje:supz:

pa ev slika

ovo je zavrsna faza gazanja

a evo da se malo nasmiete :lol:
 

Prilozi

  • P1020887.jpg
    P1020887.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 275
  • P1020889.jpg
    P1020889.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 263
  • P1020890.jpg
    P1020890.jpg
    85 KB · Pregleda: 360
  • P1020898.jpg
    P1020898.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 286
  • P1020903.jpg
    P1020903.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 241
  • P1020907.jpg
    P1020907.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 243
  • P1020896.jpg
    P1020896.jpg
    85 KB · Pregleda: 246
  • P1020918.jpg
    P1020918.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 254
  • P1020938.jpg
    P1020938.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 341
  • P1020939.jpg
    P1020939.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 803
  • P1020940.jpg
    P1020940.jpg
    85.6 KB · Pregleda: 393
  • P1020941.jpg
    P1020941.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 861
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Ja sam se mucio dok sam to sve svukao sa remenice i sa lezajeva....
Rezultat je ovo...
fotografija1236.jpg

kao sto se vidi bilo je vareno i nadostavljano ,a sta je tu je,ili naci orginal ili po prijedlogu kolege ARNA kupiti ovu osovinu i nek tokar to na mjeru napravi...
pozz
Ovo spajanje je vrh majstorstva...kako uopšte neko ima takva idejna rešenja :rolfer:
Šta reći...nađi @ARNO-vu čarobnu osovinu, i pravac tokaru.
Ponesi i kućište sa ležajevima, a ostalo je tokarova briga da to sve upakuje, osigura, i da se ležajevi mogu menjati!


Jesu jesu, ne digne ih previse od zemlje, sada ne znam ima li to veze sa toplingerom ili??

Naravno vi sa vise iskustva cete me lakse savjetovati... digne ih negdje oko 20-25cm od zemlje kada smo na ravnom...
LP

I kod mene je tu negde 25cm, možda koji cent više, tako da je visina dovoljna.

Plugove pokušaj naštelati tako da staneš na potpuno ravnu površinu i oba lemeša ti trebaju biti na zemlji , topling poluga našpanata ili da se osjeti lagano podizanje pete druge brazde, a nakon jednog kruga podesi da ti plugovi kada si u brazdi stoje vodoravno i da su ti obje brazde jednake velićine :rolleyess:

Slažem se, i još samo da dodam za dvobrazni plug kopčanje u 3 tačke:
Ja kod mene uvek tako naštelujem kod kuće na ravnom, da dizanje pluga bude na principu paralelograma!
Znači da uvek stoji u vodoravnom položaju i kad ga podižeš. Prema tome predpostavka je da će i u zemlji stojati vodoravno, bez obzira na koju dubinu želiš orati.
Naravno nebude to nikad idealno u zemlji, treba uvek neka sitna korekcija krug vamo-tamo na toplingu...a to ćeš već kroz oranje skontati da brazde budu podjednake.
Kad raspališ prvi red, i posle kad kotači budu u brazdi koriguj na španerima da plug nestoji ukrivo nego zauzme isti položaj kao što je stajao na ravnom!
Oni španeri sa strane poluga, nesmeš ih zategnuti...ovaj desni prvo naštejuješ toliko da od prilike bude ista širina hvatanja oba pluga...a levi samo pritegneš da plug može malo šetati 10cm vamo-tamo kad gledaš na kraju pluga...znači da klamće!

I ako se budeš okretao nazad da vidiš pravac prve brazde...budi siguran da ćeš ga iskriviti!
Sretno!
pozzz joe!:weedman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh