• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he čovjek ima i rukavice:axe:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=a0VKvYB4xss[/YT]
A ako nemate frezu može i ovo...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mlwx9zTJInU&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
VEEEELIKI pozdrav svim Forumašima!!!!!!
Dugo vrimena pratim ovaj forum; pokupih puno ideja,izuma ali i sugestija od članova.
Joe pozdrav tebi,čitajuć forum napravio sam frezu Tv120 da se kopča u 3 točke-prva liga.
Bilo je problema sa kardanom-riješio:
Mislim da je kopčanje u 3 točke puno stabilnije i pouzdanije za rad.
Naime javio mi se problem(navijestio mi grof i ukazao na moguće probleme=bio u pravu-pozdrav njemu).
freza tv120 je ipak preteška za TV 418 i sa starim noževima (poklonjenom konju se negleda u zube)
Stoga,ako netko ima zainteresiran MIJENJAO BIFREZU TV120 ZA 100-tku.

evo par sličica:
 

Prilozi

  • P9160082.jpg
    P9160082.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 560
  • P9160083.jpg
    P9160083.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 412
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobro si nosio ovo sa traktorićem, a da se nisi prevrnuo i još brez plazova (regulatora dubine):scratch
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
VEEEELIKI pozdrav svim Forumašima!!!!!!
Dugo vrimena pratim ovaj forum; pokupih puno ideja,izuma ali i sugestija od članova.
Joe pozdrav tebi,čitajuć forum napravio sam frezu Tv120 da se kopča u 3 točke-prva liga.
Bilo je problema sa kardanom-riješio:
Mislim da je kopčanje u 3 točke puno stabilnije i pouzdanije za rad.
Naime javio mi se problem(navijestio mi grof i ukazao na moguće probleme=bio u pravu-pozdrav njemu).
freza tv120 je ipak preteška za TV 418 i sa starim noževima (poklonjenom konju se negleda u zube)
Stoga,ako netko ima zainteresiran MIJENJAO BIFREZU TV120 ZA 100-tku.

evo par sličica:
Zasto da ju menjas, izvadi nozeve na kraju i eto ti 100cm
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Hvala Tomo;
lipo ću uzet brusilicu i gas,
Dobio sam je sa blokiranim bočnim ležajevima i puknutim poklopcem kućišta;
sve zamijenio navario kopčanje u 3 točke i gas, kad ono krrrrrr, riknija valjkasti ležaj i zupčanik u mjenjaču(veli Grof-kako reka i poreka) ja rastavio uvjerio se u grofovu pretpostavku i..alooo prima trgovina=cca 600 kn(promjenih još par sitnica-niš komplicirano)
:ebi ga ipak je teška za 418-ticu,al su stari noževi pa ide laganini.
poslikat ću tomicu kad uhvatim vrimena da ga vidite (sa gumom od tamića)
za razliku od kumpironjinog audija ja tjeram bmw Ha-ha-ha.
 
S

susjed

Guest
Prenosnik na kardanu

Dečki molim pomoć, nedavno nakon što sam skinuo frezu s TV 523, zaboravio sam skinuti (neznam kako se točno zove) dio koji se stavlja na kardan prije postavljanja freze valjda prjenosnik smjera vrtnje ili tako nekako, kojega sam izgubio. Oni koji se razumiu svatiti će o čemu pričam, znači radi se o malom dijelu kojeg je potrebno staviti unutar na kardan tako kad se freza stavi na to da može kardan pogoniti. E sad vas molim gdje se to može kupiti i koliko košta?
 

tweek

Novi član
Tu od
30 Svi 2011
Poruka
10
Dečki molim pomoć, nedavno nakon što sam skinuo frezu s TV 523, zaboravio sam skinuti (neznam kako se točno zove) dio koji se stavlja na kardan prije postavljanja freze valjda prjenosnik smjera vrtnje ili tako nekako, kojega sam izgubio. Oni koji se razumiu svatiti će o čemu pričam, znači radi se o malom dijelu kojeg je potrebno staviti unutar na kardan tako kad se freza stavi na to da može kardan pogoniti. E sad vas molim gdje se to može kupiti i koliko košta?

Misliš na kanđastu spojku?
2l9pc2w.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
He he čovjek ima i rukavice:axe:
http://www.youtube.com/watch?v=a0VKvYB4xss

Hihihi...rukavice a???...
sigurnije je, manje će boljeti...:lol:

Dobio sam je sa blokiranim bočnim ležajevima i puknutim poklopcem kućišta;
sve zamijenio navario kopčanje u 3 točke i gas, kad ono krrrrrr, riknija valjkasti ležaj i zupčanik u mjenjaču

dobro nam došao @zilee!
Neverujem da je to riknulo zbog freze...bilo je to načeto ranije i samo čekalo momenat da pravi krrrrr...a ta freza dušu dalo za to.
Uglavnom lepo si preradio frezu, prosto i jednostavno.:supz:

Dečki molim pomoć, nedavno nakon što sam skinuo frezu s TV 523, zaboravio sam skinuti (neznam kako se točno zove) dio koji se stavlja na kardan prije postavljanja freze valjda prjenosnik smjera vrtnje ili tako nekako, kojega sam izgubio. Oni koji se razumiu svatiti će o čemu pričam, znači radi se o malom dijelu kojeg je potrebno staviti unutar na kardan tako kad se freza stavi na to da može kardan pogoniti. E sad vas molim gdje se to može kupiti i koliko košta?

@susjed - ima ovde nešto iz naftalina, što se tiče brojeva telefona za nabavku delova:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=119

A sledeći put skidaj tu leptir(kandžastu) spojku kad nekoristiš frezu, jer znajući Marfija, ako nešto može da spadne...to će i spasti!

pozzz joe!:mrgreen:

Imam promlem!
To jest nije neki problem, al me zanima stanje kod ostalih vlasnika TV-a!
Naime, poznato je da sam došao do utega za TV, ali ima jedna nedoumica, i neznam dali je to normalno, i kakva je situacija kod vas?
Ima tu 4 utega sa nekim serijskim brojevima na njima(45kg), i 2 bez broja(48kg).
E sad htedoh montirati te iste što imam 4 komada, ali prccc...neće da legne idealno u felnu!
Dok ova dva od 48kg ležu idealno, i čak imaju lufta u felni.
fot2714.jpg


Ako iko ima takve utege sa nekim brojevima, i malo oštrijim ivicama odlivene, i ako je u mogućnosti da pogleda na svom traktoru dali leže utezi idealno na felnu?
Trebalo bi da seto vidi spolja da neleži kako treba, netreba se skidati ništa.
Bukvalno kad stavim kotač na uteg, imam lufta nekih 5-7mm između felge i utega, pašu rupe za vijke, i kad kreneš zatezati... jednostavno se iskosi i silom ga privlačiš, al neće do kraja...ostane lufta!
Mogu podmetnuti nešto između, nije nikakav problem...al me užasno nervira, zašto neleže kako treba!:madmana:
Dali ima još neko isti slučaj? Ili su moje felne drugačije?
Ako itko može proveriti, puno hvala!

pozzz joe!:mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav Joe!

Što se mene pita, ako traktor radi bez problema zbog tih utega ili zato što oni ne pašu najbolje, ne bih razbijao glavu previše zbog toga..

Na mojem 523 ima dosta prostora od felge do utega, sve je originalno. Utezi su vanjski..

LP
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
pozdrav forumaši, mene zanima dali ko zna gdje se mogu nabaviti prednji blatobrani ali od plastike, ili se mogu gdje izrađivati, kao što su na traktoru kod g-dina Firemanpeter. :prayer:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
pozdrav forumaši, mene zanima dali ko zna gdje se mogu nabaviti prednji blatobrani ali od plastike, ili se mogu gdje izrađivati, kao što su na traktoru kod g-dina Firemanpeter. :prayer:

Agromehanika.:D
 
T

tuaregr10

Guest
pozdrav ljudi .,

moj tomak se opet naradio od proslog petka dela ne sataje silaza i tomo situacija nabi silazu sto bolje:supz:

pa ev slika

ovo je zavrsna faza gazanja

a evo da se malo nasmiete :lol:

Pozdrav Samir_732 :weedman:
Malo je čudno vidjeti Tomu kako gazi silažu, ali je lijepo obavio posao :supz:. Vidim da si naprijed stavio nova svjetla, dobro svijetle, a i traktor s njima puno ljepše izgleda :). Nadam se da nije veća šteta na prikolici :oops:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Hvala Joe,
u pravu si jer je ova moja mašina uglavnom prije peglala cirkular,no ka što sam obećao evo par slikica 418-tice i mog idejnog rješenja za spajanje freze na 3 točke,(već viđeno i prekopirah sa foruma)
mislim da je netko ranije pisao da ima problema sa kardanom,ja sam na škovaci naša komad kardana od volana na kamionu,priplao ga na dužinu i sa bazičnim elektrodama zavario kardane na osovinu-----Ispalo ok,mada mislim daipak umjesto lanca moram staviti kruti spoj (iza toplinga).
poteznice sam napravio od čeličnih profila 75x15mm,a sverični ležajevi(kugle) imaju kupit-50kn/kom.

još sličica

i još jedna zadnji kraj...
 

Prilozi

  • P9180081.jpg
    P9180081.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 563
  • P9180082.jpg
    P9180082.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 1,356
  • P9180083.jpg
    P9180083.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 483
  • P9180085.jpg
    P9180085.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 287
  • P9180088.jpg
    P9180088.jpg
    24.6 KB · Pregleda: 323
  • P9180089.jpg
    P9180089.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 383
  • P9180090.jpg
    P9180090.jpg
    27.2 KB · Pregleda: 279
  • P9180091.jpg
    P9180091.jpg
    28.4 KB · Pregleda: 332
  • P9180095.jpg
    P9180095.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 370
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh