• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kriza za vodu.:drinkers:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QuJSYuoSr0s&feature=channel&list=UL[/YT]
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Kriza za vodu.:drinkers:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QuJSYuoSr0s&feature=channel&list=UL[/YT]

pozdrav svima

ssucur znam kako je bez vode i ta kriza me načerala da kopam bunar a tomo sve ove predhodne dane je spremo srestva za bunar :)

i tako sam poslikao cišcenje bunara kamen , blato i zemlja sve u tominu prikolicu
 

Prilozi

  • P1020833.jpg
    P1020833.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 132
  • P1020835.jpg
    P1020835.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 139
  • P1020839.jpg
    P1020839.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 137
  • P1020840.jpg
    P1020840.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 140

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
121
turbina

Dečki bok,

imam problem na tv730. Ima ruggerinijev motor i turbina mu fućka kao luda.

promijenio sam ležaje ali i dalje ista priča. Sad mi jedino ostaje jos propeler. Inače, propeler je bio malo, ali samo malo oštećen pri vrhovima( valjda prijašnjem vlasniku povuklo nesto krutog). Ima/imao tko takva iskustva. Help, please.

pozz., N.
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
a evo jedna fotka bunara :rolleyess:
 

Prilozi

  • P1020841.jpg
    P1020841.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 234
  • P1020836.jpg
    P1020836.jpg
    85 KB · Pregleda: 194
  • P1020837.jpg
    P1020837.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 180
  • P1020834.jpg
    P1020834.jpg
    85.4 KB · Pregleda: 179

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
661
samir zasto se tako mučite zar nije jednostavnije s strojem fi110 i rjesen problem,,i kolko god da stroj platiš isplatice se a nije to kao prije skupo
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
pozdrav svima

ssucur znam kako je bez vode i ta kriza me načerala da kopam bunar a tomo sve ove predhodne dane je spremo srestva za bunar :)

i tako sam poslikao cišcenje bunara kamen , blato i zemlja sve u tominu prikolicu

Samire di bi se našla za kupit jedna ovakva pumpa i koliko para cca?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ih da Tomica ima noge.:prayer: Šalim se, ali je zanimljivo.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=aCn7wQFtydg&feature=related[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
kolega čini mi se da ti je plug dosta nisko........neznam kak će to ići u oranju kad ti jedna strana bude u brazdi a nemožeš ga dignut višlje:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
mislim da na ovome plugu ima još posla ,,,,,,,,,
pojačati flah koji drži topling polugu
poskidati vijke koji ne daju plugu da šeta ljevo - desno
naklepati pravilno lemeš
skinuti šinju jer ispravno naklepanom i podešenom plugu ne treba --- silovanje ne može nikada biti dobro :roll:
kolega čini mi se da ti je plug dosta nisko........neznam kak će to ići u oranju kad ti jedna strana bude u brazdi a nemožeš ga dignut višlje
i sa time se slažem , trebalo bi ga navariti na gornju stranu prihvata
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
mislim da na ovome plugu ima još posla ,,,,,,,,,
pojačati flah koji drži topling polugu
poskidati vijke koji ne daju plugu da šeta ljevo - desno
naklepati pravilno lemeš
skinuti šinju jer ispravno naklepanom i podešenom plugu ne treba --- silovanje ne može nikada biti dobro :roll:
kolega čini mi se da ti je plug dosta nisko........neznam kak će to ići u oranju kad ti jedna strana bude u brazdi a nemožeš ga dignut višlje
i sa time se slažem , trebalo bi ga navariti na gornju stranu prihvata

Pojacan je samo se na ovoj slici to ne vidi sta se tice lemesa ko nov je,uteg je rako kamenja da ne skace van i da se brze ukopa,a sta se tice prihavat ja ga namjerno zavario da nije gore a ti kazes da treba gore,kako bi onda oro kada bi nosac bio na pol daske pluga,i onda bi vise nosac oro nego plug....



Tu je video sutra ce i slike pa recite sami...
http://www.youtube.com/watch?v=zVcQNENJX74&feature=youtube_gdata_player
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ako si Ti zadovoljan ,onda sve pet i ništa NE diraj ,,,, međutim opet kažem da je lemeš dobar sam bi se zakapao u zemlju bez utega , jer da je to stvarno dobro rješenje takovo bi plugovi dolazili sa utezima tvornički .
Tebi je naj niži dio TRAKTOR u oranju pa se ne moraš bojati da če poteznica orati jer če to za nju obaviti sredina traktora a ti i dalje možda nećeš moći dovoljno podići plug , a što se tiče izbacivanja pluga opet se vračamo na lemeš ,,,,,,,,,,,,, da se plug dobro ukopa njega u zemjli drži brazda koja je podrovana i koju treba okrenuti te plug NE može skakati iz zemlje i niki kamen ga ne može izbaciti več samo može zapeti i zaustaviti traktor .
OŠTAR lemeš ne znači DOBAR lemeš , dobar je onaj koji je DOBRO poklepan a taj se sam zakapa i NE dozvoli plugu iskakanje !!!!!!!!!!!!!
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
da se plug dobro ukopa njega u zemjli drži brazda koja je podrovana i koju treba okrenuti te plug NE može skakati iz zemlje i niki kamen ga ne može izbaciti več samo može zapeti i zaustaviti traktor .
!!!!!!!!!!!!!

sa svime se slazem osim s ovime. A sta ako nezaustavi traktor nego strga plug. U pravu si da se plug sam zakopava ali veci kamen ga izbaci van pa da je frisko naklepan jer lemes nemoze presjec kamen, nego ga digne van, no opet bi se trebo sam zakopat u zemlju...
 
N

Nito

Guest
Rano dobro jutro svima :)

Uskoro par novih slika od Tomice moga sa par novih stvarcica :)

A sada par upita oko sitnih problemcica, sinoc do uvecer sa jednim iskusnijim traktoristom mojim montirao ovakvu kosu grebenjacu na svog TV 822

slika145420120713437288.jpg


I dok smo podesili kardan koji sam kupio bilo je na knap, nju sam polovnu kupio,nije dosao sam njom, pa sam rezao jedan sto sam kupio. Ne znam koliki je prosjek ,ali da li tko moze reci koliko hidraulika moze dici pri prevozu ovakvu kosu,i kako se stima da ide vise???
Kosa kosi odlicno samo je nakon kraceg rada pukla drvena radilica (sagnjila od lezanja na jednom kraju) da li tko prepoznaje tip kose i gdje se mogu nabaviti nove drvene radilice???

I da, pri radu su mi se odjednom pocela titrati svjetla, bilo je nesto do prekidaca, sada svjetla gore bez obzira na prekidac,u biti cim kontakt kljucem dam ona su upaljena, da li se tko sa tim susreo? I ima li kakav prijedlog?

Unaprijed zahvaljujem na savjetima :)))

LP
TONI
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
nito kosa ti je dobra ali ja imam drugačiju pa ti neznam reći kako da je digneš višlje u transportu al vjerujem da postoi način...za svijetla nemaš šta da brineš jej ubrzo će jesen pa ćeš svejedno morat palit a ovako nemoš zaboravit(zezam se malo).....nije ni meni jasno al pregledaj kontakt bravu...možda ti se žica od svjetla opustila i dodiruje ovu glavnu žicu od kontakta pa zato svijetli....momentalno mi nepada napamet nešto drugo:partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Rano dobro jutro svima :)

Uskoro par novih slika od Tomice moga sa par novih stvarcica :)

A sada par upita oko sitnih problemcica, sinoc do uvecer sa jednim iskusnijim traktoristom mojim montirao ovakvu kosu grebenjacu na svog TV 822



I dok smo podesili kardan koji sam kupio bilo je na knap, nju sam polovnu kupio,nije dosao sam njom, pa sam rezao jedan sto sam kupio. Ne znam koliki je prosjek ,ali da li tko moze reci koliko hidraulika moze dici pri prevozu ovakvu kosu,i kako se stima da ide vise???
Kosa kosi odlicno samo je nakon kraceg rada pukla drvena radilica (sagnjila od lezanja na jednom kraju) da li tko prepoznaje tip kose i gdje se mogu nabaviti nove drvene radilice???



Unaprijed zahvaljujem na savjetima :)))

LP
TONI

Ovo je kosa koju u principu ne možeš dignuti visoko , skoro da je uvijek na zemlji i kada je podignuta , ne vidi se dobro ali mislim da ti fali topling poluga na koju ide jedan željezni komad sa nareckanim djelovima za štelanje prerko kojega se prebacuje lanac !!
topling poluga mora biti dobro naštelana da pomočni podizač može podizati greben u nižem djelu dvadesetak centimetara u višem trideset do četrdeset cm

u prevozu mislim da je visina oko 15 cm ako se dobro sjećam ( ja nisam mogao postići više )
a što se tiče košnje istna je da je lijepo kosila ali je uvijek bio problem podizanja , naročito ako se trebalo vračati u rikverc ili okretati po pokošenoj travi

Drvenu radeilicu ispili doma na cikular ili kupi sličnu pa je malo preradi i neće biti problema , ne trudi se za kupnju orginala jer je nepotrerbno , komplicirano a vjerojatno i skupo :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh