• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
Ljudi moji pa kaj grof više nije član foruma a jao jao pa ovo je uznemirujuće dns u samoboru malo se vozil sa tomekom od strica ti kak ide po vinogradu ko zver TV-821
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav svima!
evo da vam se malo javim... opet ja shebo tomeka,ovaj puta pukla unutrašnja poluga za promjenu smjera(takozvana vilica reduktora) i raspao se ležaj 6304 na pogonskom vretenu,eh da bilo je još nekih sitnica....srečom svi djelovi nabavljeni u Masivi i tomeku je produljen radni vijek,sad je opet koju godinicu mlađi :lol:

joe,ptanje za tebe:što ti je to mala ručna mengela?nikako da ukapiram :scratch
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
joe,ptanje za tebe:što ti je to mala ručna mengela?nikako da ukapiram :scratch

Uf, teško pitanje:scratch...jer joj neznam pravi naziv, nešto u fazonu stege što reče @tomo
mogu je sutra uslikati, pa stavim sliku, drugačije neznam objasniti
pozzz joe!
 
M

Mesko

Guest
mesko prijatelju ovaj priključak nažalost nije moj već od jednog gospodina iz like a ja sam is garešnice(bilogora)...a taj gospodin je bivši forumaš al i dalje moj dobri i veliki prijatelj.....ja imam vadilicu za krompir al isto kao i tvoja je ručni rad:partyman:

ok prijatelju ja samo koristim istu glavu od pluga znaci skinem glavu od pluga i stavim je na kopacicu i isto stelam dubinu kao kod pluga to je kod tome vinkovica sto imam 418 star je ali je jos uvijek ispravan i koristan a ovaj drugi sto imam on je veci dva puta i imam slike od njega a vidio sam jednog na forumu da isto ima tomu nibbi marke kao ija a on se zove na forumu goran88 pa ja sam mu se javio ali nikako se nejavlja pa bi volio stupiti u kontakt sa njim pa da vidimo jeli se radi o istom tipu traktoru ili je ipak malo drugciji a i volio bi isto razmjeniti misljenje o njemu kao i drugi o svom tomi pa prijatelju ako ti mozes sta i kako pomoci da stupimo u kontakt govorili su mi neki da probam se javiti mu direktno ali ja to neznam jos naci na forumu pa volio bih to bolje upoznati pozzzz:)
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Roll bar

Ekipa pozdrav!
Roll bar napravljen.
Evo jedne zgodne stvarčice za one koji kemijaju sa cijevima: program napravljen za izračun kako otpilat cijev.
Meni je poslužio, doduše nije sve kako piše u njemu, fi 60, ali kad isprintam na A4 format, krivulja prelazi.
Stavio sam da je fi 58 i sve super, vidi se sa slika.
Program je online, dakle samo internet veza i unesi podatke o cijevima, i dobiješ krivulju.

http://www.metalgeek.com/static/cope.pcgi












 
Posljednje uređivanje:
M

Mesko

Guest

svaka cast majtore za rad vidjetces kad ja svog isto sredim sad imam puno popravke sto na zglobu sto na volanu pa kad to sve sredim onda ce doci lakiranje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
@sduspara - sve pohvale za izradu roll bara...:supz:
Samo malo pojačaj struju kod zavarivanja, bit će bolji varovi!

Evo slike što ja zovem ručne mengele, a ustvari je stega...kako se stvarno zove...hmmm neznam:scratch




pozzz joe!
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
savjet

Pozdrav svim vlasnicima tomovinkovića , onima koji će to postati i ostalim članovim foruma,
Molim pomoć kupujem tomicu 730 pa trebam savijet, kad traktor kreće čuje se neki zvuk iz diferencijala dali je to opasno ili nije
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav svim vlasnicima tomovinkovića , onima koji će to postati i ostalim članovim foruma,
Molim pomoć kupujem tomicu 730 pa trebam savijet, kad traktor kreće čuje se neki zvuk iz diferencijala dali je to opasno ili nije
Svaki čudan zvuk je nepoželjan....
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
normalno može se desit da otijde hidraulika il nemres presaltat u brzu i nedaj bože još kaj
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
Joe zahvaljujem na trudu,sad mi je sve jasno
hehe neznam ni ja točan naziv,ja bi to nazvao ručni škripac

magla
teško samo prema zvuku zaključiti kakav je kvar,nisi rekao iz kojeg diferencijala prednjeg ili stražnjeg čuješ zvuk,u svakom slučaju bilo bi poželjno podignut ga na dizalicu i probat zavrtjet kotače pa da se vidi jel mu pogoni rade kako treba i dal onda ima kakvih čudnih zvukova
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
spreda teško odredit odakle zvuk dolazi,nemora bit da se čuje iz deferencijala,može biti i koji ležaj...teško ovako nagađat,kad se raskopa onda se sve vidi :(
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo nešto se radilo.:drinkers:
Dva sata se mučio i nisam ga naučio da sam digne plugove i uđe u drugu brazdu.:madmana:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_c0slWzw93M&feature=[/YT]

A moralo se i ovo.:cry:


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZFnvMFS0So8&feature=[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
kad ovo vide ljudi svi će htjeti u poljoprivredu ti sjediš pod orahom i piješ pivu a tomo sve sam odradi
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav svim vlasnicima tomovinkovića , onima koji će to postati i ostalim članovim foruma,
Molim pomoć kupujem tomicu 730 pa trebam savijet, kad traktor kreće čuje se neki zvuk iz diferencijala dali je to opasno ili nije
Dali se taj zvuk čuje samo u sporohodnoj.:?:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh