• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

Mesko

Guest
Ova ti je dobra "sitan a dinamitan" :)
Eto vidiš, za sad je rješen jedan problem, kučište je zavareno pa če posao moči dalje. Kunusni i tanjurasti je nabavljen novi tako da treba još nači nešto vremena kojeg u sledečim danima neče biti u te svrhe ali sačekat če mene Toma :rolfer:

20154955.jpg

e drug neznam koliko je to pamentno sto si vario nebitno sto mozda i nece prestavljati nikakve probleme ali znaj da je tu najveca sila na sredini kucista pa ces morati balansirati tacnu sredinu kad postavis konusno tanjirasti zubcanik tako sto kad sastavis mora imati lufta onaj mislim lift dozvoljeni a to ces jedino moci se uvjeriti i sam prvo dok sklapas postavi list papira i sastavi i onda okreni par puta da prode sav lis kros zubcanike ako ne portga list onda ima lufta onaj dozvoljeni a ak ga potrga i u usitni papir to snaci nema lufta i nama ce ti se grijati i zujace i stvarat ce ti onaj bucni zvuk nepozeljni znaci moras dobro voditi racuna da li ima malo lufta ili lokera dozvoljenog n konuslim lezajevima i tako na konusnim zubcanikama e sad reci mi jesil ista razumio ili skuzio od ovog sto sam ti napisao :rolleyess:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ma ja te sve razumijem i jasno mi je da se nesmije sastaviti "na tvrdo". Bit če lufta nešto pa da bude sve ok. Radijo sam dif pozadi na istom ovom traktoru. Tu je bilo problema, isto se varilo kučište samo ne na istom mjestu. Eto pogledaj tu:

15892659.jpg


Zvar mene ne brine jer sam ovo na sliki dobro riješijo pa se nadam da ču i sad tako proči. Inače bilo je tad problema jer konusno tanjurasti par nisu baš dobro pasali jedan na drugi i nikako da jih upasam. Onda sam išao nazad u trgovinu i tražijo da mi da sve konusne što ima na stol. Tako sam pronašao jedan drugačiji koji je onda super lego na svoje mjesto.
Iz tog iskustva sam i sad na isti način potražijo opet onakav konusni pa me sad ne brine. Ali tad je bilo zajebancije, ako zupčaniki nisu brat i sestra onda je zajebancija.
A dobro vidim da se razumeš, reci ti meni kolko mu ti napraviš lufta u ležajevima na konusnom?
 
Posljednje uređivanje:
M

Mesko

Guest
Ma ja te sve razumijem i jasno mi je da se nesmije sastaviti "na tvrdo". Bit če lufta nešto pa da bude sve ok. Radijo sam dif pozadi na istom ovom traktoru. Tu je bilo problema, isto se varilo kučište samo ne na istom mjestu. Eto pogledaj tu:

15892659.jpg


Zvar mene ne brine jer sam ovo na sliki dobro riješijo pa se nadam da ču i sad tako proči. Inače bilo je tad problema jer konusno tanjurasti par nisu baš dobro pasali jedan na drugi i nikako da jih upasam. Onda sam išao nazad u trgovinu i tražijo da mi da sve konusne što ima na stol. Tako sam pronašao jedan drugačiji koji je onda super lego na svoje mjesto.
Iz tog iskustva sam i sad na isti način potražijo opet onakav konusni pa me sad ne brine. Ali tad je bilo zajebancije, ako zupčaniki nisu brat i sestra onda je zajebancija.
ee ovo kuciste je od tome 418 kao u mene i isto je njegov defrencijal kad gledas i kupis nove i original lezajeve ali ipak ima zajebancija sto su kosuljice od ti novih lezajeva malo vece za nekig par milimetara i odmah presdstavlja nepozeljne i probleme sto se golim okom ne vidi ili uoci ali uoci onaj tko ima iskustva i tko zna ja sam to skuzio i kod tokara mi samo snese malo kosuljice sa unutrasnje strane 3do4milimetra i napravim sebi sajbi isto kod tokara tako da imaju razlicite dimenzija debljine naprimjer jedni je 0,25milimetara drugu je isao pola milimetra a trecu je isao0.75milimetara a cetvru sam isao na 1milimetar i sa tim sajbama sebi pravio onaj luft sto mora imati i sa tim sam nama i cetrirao i defrencijal mada se defrec. cetrira kad stavis mjenjac osovine sto naljeze na konusno tanjirasti zubcanik i sve tromble dobro stegnuti i lagano osovinu rugom okrenuti i tad ak cujes sustanje onda je ok ako cujes neko malo uzubljivanje ili nazubljivanje onda trebas rukom durnuti defrencijal i pomaknuti da vidis imal malo lufta a i tako imal lufta osovina os mjenjca i ako onda sve bude ok onda skini mjenjac i onda poredaj zubcanike sovinu i poredaj ih i moras voditi racuna kad stavljas zubcani da nebi izgubio koji ler jer uvijek imas ler ba brzinu pa opet tako
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kako te ja razumem tebi tokar skine površinu na ležaju gde legnu valjki koji se vrte po toj površini ili ga skine sa strane? A dobro meni ležaji neče pravit problema jer če ostati isti. A podložke koje metnem pod ležajeve, te kupim od 0,10 mm pa dalje prema 1mm pa si onda odaberem one što mi trebaju.

A ler naravno, ključ menjača mora stati u rupama među unutrašnjim zubima para zupčanika, onda nema problema.
 
M

Mesko

Guest
Kako te ja razumem tebi tokar skine površinu na ležaju gde legnu valjki koji se vrte po toj površini ili ga skine sa strane? A dobro meni ležaji neče pravit problema jer če ostati isti. A podložke koje metnem pod ležajeve, te kupim od 0,10 mm pa dalje prema 1mm pa si onda odaberem one što mi trebaju.

A ler naravno, ključ menjača mora stati u rupama među unutrašnjim zubima para zupčanika, onda nema problema.

ee jeste drug neces ti dirati valjke nego kosuljicu od lezaja ali kazes da neces mjenjati nego vec svoje stare postaviti onda mislim da neces imati nekih vecih problema ali isti postupak moras raditi da vidis da li je csve ok da li se ima dozvoljenog lufta to je ono sa papirom i ako to prode mislim da je to to ali ipak ako nesto nebude jasno ili pode po zlu onda ti lijepo mene samo zovnes na skejp to ti je cat i video poziv to je i vidimo se i cujemo se a moja je adresa salihovic.mesud skejp a mislim da nece biti nekih ozbiljnih problema kod mog komsije je isto to kuciste bilo puklo dole u dojnoj rizini ali onako kao malo preko sredine to ono pocelo ga raspecivati ili razapinjati a majmun zakacio prikolicu koja je duga 3,5 metra i stavio 4 metra drva i krenuo a mehanicar mu je samo sastavio traktor i prvi put otisao poslije sastavljanja znaci u sumu i krenuo a taj mehanicar nije znao sta e radi od jezajeva tih novih pa mu je sve unustra zrobio i cak kazem da e pocelo pucati kuciste a kosta lo ga nekih 750maraka i otislo sve u hladnu vodu pa je ona mene znao i onda sam mu ja radio on je ostao bez teksta i rijeci i kaze ovaj majstor da nije ni pola stvari nije uradio sto sam ja pa mu je cudno kako je on z dan i pol sve zavrsio a ja mu radio sve za 3dana jer imas sakupljati djelove i kod tokara sto odradi tu izgubis 1 ipo i ostatak samo ga sasaviti polako bez zurbe jer tu se nesmje zuriti :prayer:

ee jeste drug neces ti dirati valjke nego kosuljicu od lezaja ali kazes da neces mjenjati nego vec svoje stare postaviti onda mislim da neces imati nekih vecih problema ali isti postupak moras raditi da vidis da li je csve ok da li se ima dozvoljenog lufta to je ono sa papirom i ako to prode mislim da je to to ali ipak ako nesto nebude jasno ili pode po zlu onda ti lijepo mene samo zovnes na skejp to ti je cat i video poziv to je i vidimo se i cujemo se a moja je adresa salihovic.mesud skejp a mislim da nece biti nekih ozbiljnih problema kod mog komsije je isto to kuciste bilo puklo dole u dojnoj rizini ali onako kao malo preko sredine to ono pocelo ga raspecivati ili razapinjati a majmun zakacio prikolicu koja je duga 3,5 metra i stavio 4 metra drva i krenuo a mehanicar mu je samo sastavio traktor i prvi put otisao poslije sastavljanja znaci u sumu i krenuo a taj mehanicar nije znao sta e radi od jezajeva tih novih pa mu je sve unustra zrobio i cak kazem da e pocelo pucati kuciste a kosta lo ga nekih 750maraka i otislo sve u hladnu vodu pa je ona mene znao i onda sam mu ja radio on je ostao bez teksta i rijeci i kaze ovaj majstor da nije ni pola stvari nije uradio sto sam ja pa mu je cudno kako je on z dan i pol sve zavrsio a ja mu radio sve za 3dana jer imas sakupljati djelove i kod tokara sto odradi tu izgubis 1 ipo i ostatak samo ga sasaviti polako bez zurbe jer tu se nesmje zuriti :prayer:
druze da li ti poznajes tu jednog sa foruma a on se zove na forumu goran88 pa ako ga poznajes de mi molim te nekeko mu javi da mi se javi jer ima nesto isto sto i ja a zo je trektor slican kao tomo samo je marka nibbi i ima 34ks a vidim da je on na forumu isto pitao da li netko poznaje ili zna za takav tip traktora pa da mu se javi ja sam mu se javio ali neodgovara pa ako ima boj mobitela pa da snjim ustupim nekako u kontakt jer ce mi trebati malo nekih djelova a za njega ovdje kod nas je malo teze ista naci pa eto ako bi ista moga uciniti javi mi velikkk pozzz:partyman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Stjepko
Gledam tvoj konusni zupčanik ali ovaj konusni od TV kojeg sam sad rastavijo još je u gorem stanju.

Nisam ni razmišljao o tome da ga ostavim ovakvog jer će samo da uništi i tanjurasti i da napravi još kakav belaj.Inače kao što sam već ranije rekao veliko opterećenje je na zadnjem trapu kod transportera i uz najbolje održavanje i sipanje novog ulja ovo je, ja mislim četvrti konusni, za 25 godina negovog rada a mogu reći da se naradio.
 
M

Mesko

Guest
Nisam ni razmišljao o tome da ga ostavim ovakvog jer će samo da uništi i tanjurasti i da napravi još kakav belaj.Inače kao što sam već ranije rekao veliko opterećenje je na zadnjem trapu kod transportera i uz najbolje održavanje i sipanje novog ulja ovo je, ja mislim četvrti konusni, za 25 godina negovog rada a mogu reći da se naradio.

zdravo stjepko upravu si da se naradio i moj jer je 76 ili77g nisam siguran nisam njegovu saobracajnu dirao ili vidio oma i godina jer nisam imao potrebe da je nosim ili nesto slicno,ja sa svojim sam uzorao basti i basti pa otprilike svakog porljeca uzorem40do50dulima a tako isto u jesen a mozda i vise a sto se tice frezanja to izbjegavam jer sam licno imao svoju frezu i kad sam poceo ni frezati sa njim poslije oranja a to tako nemoze nisam znao i tako mu sjebao motor pa me je kostalo450maraka stete jer nisam racunao a slatki su bili novci nabrzinu odradis i odes svaka basta kod nas nema vise od 1000kvadrata uvijek manja a naplacujes kao za dnum zemlje ili 1000kvadrata i onda sam rijesio da je prodam jer ako je ostavim sebi opet ce netko ma mozes samo za gorivo sebi zaraditi i opet onda na istom ode brzo motor i ono sto si zaradio opet vracas pa mislim za frezanje je samo najbolje samo sebi i nista drugo a jedino oni tome sto su sa dva klipa e sa njim mozes polako i sigurno dosta vise jer imaju turbinu za hladenje a to je dvaput bolje i brzi protok zraka ima kroz celindre da ga hladi i zato se nemogu zagrijati lako dok ovi jedno klipci imaju na zamajcu pera koja su mu kratka zbog hladenja kad je u jakom naporu a to jest freza tad mu treba vise zraka da ga stigne ohladiti a nemoze i on se postepeno grije a ne osjetis nego on osjeti a mislis nije nista aposlije 2 do3godine odosu karike prvo pa poslije i celinder dobije ili se prosiri a to jest da se malo potrosio a na oranju nesmeta u nista jer nema tog opterecenja samo znaci vuca i nista drugo8)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Pozdrav društvo!
spremam se promjeniti ulje na Tv 826.
pušta mi ulje na čep kartera. pa me zanima kakvu brtvu da stavim. koji je promjer čepa, da znam kad kupujem brtvu?
 
M

Mesko

Guest
Pozdrav društvo!
spremam se promjeniti ulje na Tv 826.
pušta mi ulje na čep kartera. pa me zanima kakvu brtvu da stavim. koji je promjer čepa, da znam kad kupujem brtvu?

zdravo neznam sta ti znaci brtvu a ako mislis na promjer serafa od cepa kartera mislim da je 12mm 17kljuc a zna biti i 19kljuc standardni je navoj na serafu odnosno na cepu pa reci tacno sta te muci care,, take tome vinkovice 826 kod nas ih je rijetko imaih samo nekoliko a 824pa skoro pa su isti kod nas ih u mom kraju pa i jedva da znam da ga iko posjeduje samo znam za 826 da su se pokazale boljom serijom od 30,31,32 u njih oce iz cista mira puci osovina ali zadnja mislim lijeva da najcesce strada pa to im je jedna mana u velikom teretu nepuca nego kad ores ali kad su podignuti plugovi to ono kad se okreces i oces da zabrazdis i onda odjdnom cikne ko staklo ili kad kosic najcesce isto pukne u mog komsije dva puta pucale kad je orao pa smo mislili da je zbog oranja kupili smo novu i postavio mu i ta ista nova kad je poceo kositi isto pukne pa i sam nisam jos mogao doci do zaklucka zbog cega im puca ali eto svaka serija ima neku manu svoju ili tvornicku neznam ali to je tako a vec kod ovih serija 826ili 824 kod njih nepuca jer jos nisam to cuo pa zato neznam da imaju tu manu :scratch
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ee jeste drug neces ti dirati valjke nego kosuljicu od lezaja ali kazes da neces mjenjati nego vec svoje stare postaviti onda mislim da neces imati nekih vecih problema ali isti postupak moras raditi da vidis da li je csve ok da li se ima dozvoljenog lufta to je ono sa papirom i ako to prode mislim da je to to ali ipak ako nesto nebude jasno ili pode po zlu onda ti lijepo mene samo zovnes na skejp to ti je cat i video poziv to je i vidimo se i cujemo se a moja je adresa salihovic.mesud skejp a mislim da nece biti nekih ozbiljnih problema kod mog komsije je isto to kuciste bilo puklo dole u dojnoj rizini ali onako kao malo preko sredine to ono pocelo ga raspecivati ili razapinjati a majmun zakacio prikolicu koja je duga 3,5 metra i stavio 4 metra drva i krenuo a mehanicar mu je samo sastavio traktor i prvi put otisao poslije sastavljanja znaci u sumu i krenuo a taj mehanicar nije znao sta e radi od jezajeva tih novih pa mu je sve unustra zrobio i cak kazem da e pocelo pucati kuciste a kosta lo ga nekih 750maraka i otislo sve u hladnu vodu pa je ona mene znao i onda sam mu ja radio on je ostao bez teksta i rijeci i kaze ovaj majstor da nije ni pola stvari nije uradio sto sam ja pa mu je cudno kako je on z dan i pol sve zavrsio a ja mu radio sve za 3dana jer imas sakupljati djelove i kod tokara sto odradi tu izgubis 1 ipo i ostatak samo ga sasaviti polako bez zurbe jer tu se nesmje zuriti :prayer:


druze da li ti poznajes tu jednog sa foruma a on se zove na forumu goran88 pa ako ga poznajes de mi molim te nekeko mu javi da mi se javi jer ima nesto isto sto i ja a zo je trektor slican kao tomo samo je marka nibbi i ima 34ks a vidim da je on na forumu isto pitao da li netko poznaje ili zna za takav tip traktora pa da mu se javi ja sam mu se javio ali neodgovara pa ako ima boj mobitela pa da snjim ustupim nekako u kontakt jer ce mi trebati malo nekih djelova a za njega ovdje kod nas je malo teze ista naci pa eto ako bi ista moga uciniti javi mi velikkk pozzz:partyman:

Hvala ti Mesko na ponudi za pomoč, ako bude koje pitanje ja ču te zvat na skyp. Što se tiče forumaša goran88, napiši mu privatnu poruku onda če on dobit to na svoj mail pa se nadaj da če ti odgovorit. Drugih mogučnosti zapravo nema osim ako ga ko osobno zna.

Inače jedan ležaj se raspao kod raskalpanja pa sam tog nabavijo novog. Taj se nalazi u na difu i rukavcu kod blokade. Ako možda znaš dal su ti isti novi naspram starim? Da nebi bila koja razlika ko na konusnom kako ti kažeš. Inače bit če to uskoro jasno kad budem počeo sklapati dif i rukavce- trube.

Petre čiji to opet traktor popravljaš il je to tvoj ?
Nije to moj toma, moj je 731 a ovaj je onaj stari sa dva menjača- PE 18. Nisam nit imao želje da ga radim ali čovek mi neda mira, ja sam mu reko nek ga vozi nekome drugome ali neče, on je baš izistirao na mene. Ma uturijo mi ga umalo da ne na silu :rolleyess: pa sam ga onda uzeo i na posao. Inače popravljao sam mu več prije zadnji dif i menjač i varenje bloka u isto vreme, pa onda kuplung, pa neki put kočnice i uvijek se limarija ispravlja i vari... ma da ne nabrojavam. Sve sam mu več pretreso osim motor radi neumorno :rolfer:

Nisam ni razmišljao o tome da ga ostavim ovakvog jer će samo da uništi i tanjurasti i da napravi još kakav belaj.Inače kao što sam već ranije rekao veliko opterećenje je na zadnjem trapu kod transportera i uz najbolje održavanje i sipanje novog ulja ovo je, ja mislim četvrti konusni, za 25 godina negovog rada a mogu reći da se naradio.

Ma nisam mislijo da vratiš stari dio nazad, to bi bilo ludo napraviti. Samo sam htijo usporedit potrošenost tog konusnog jer ovaj kod mene je mrak.
Inače ja sam znao da je mrak jer sam vlastnika upozorijo na to istrošenost konusnog. Video sam ga kad sam vadijo motor zbog promjene kuplunge i korpe pa sam onda skinul i zvono jer sam mjenjao ležaj i semering na spojničkoj. U to verme sam imao mugučnost provjeriti dif kroz tu rupu. Tad je vlastnik rekao "za sad ništa od remonta, dok ide ide onda u razhod" Ali eto sad nije htijo čuti riječ razhod, ja sam mu sve to sad spomenuo...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav društvo!
spremam se promjeniti ulje na Tv 826.
pušta mi ulje na čep kartera. pa me zanima kakvu brtvu da stavim. koji je promjer čepa, da znam kad kupujem brtvu?
Ako misliš na bakarnu podlošku ispod vijka?
Tačno ti neznam reći promer za TV826...al ako ga već imaš, netrebaš kupovati drugu.
Omekšaj ovu podlošku što imaš, i vrati nazad...neće rositi!

tome vinkovice 826 kod nas ih je rijetko imaih samo nekoliko a 824pa skoro pa su isti kod nas ih u mom kraju pa i jedva da znam da ga iko posjeduje

@GROF je govorio, da je tvornica imala neku razmenu sa Česima...davali su jedan traktor(bez motora), a za uzvrat dobijali dva motora.
I tako 826 koristi Slavijin motor, a kod Čeha je isti taj traktor, koji trči pod oznakom 824!

pozzz joe!
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
590
Ako misliš na bakarnu podlošku ispod vijka?
Tačno ti neznam reći promer za TV826...al ako ga već imaš, netrebaš kupovati drugu.
Omekšaj ovu podlošku što imaš, i vrati nazad...neće rositi!

e da bar rosi. ovo je malo jače od rošnje.
omekšati je kuhanjem u vodi? ili na neki drugi način?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Usijaj ga na nekoj vatri, pa ga baci u vodu...bit će mekan, i kad ga ponovo stegneš, ima da legne na svoje mesto kako treba, i neće ništa rositi!
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
firemanpeter;8487 Ma nisam mislijo da vratiš stari dio nazad kaže:
poz, molio bih pomoć u svezi izmjene semeringa i ležaja na spojničkoj na tv 419 a čitajući ovaj post vidim da ste to radili,naime radi de o sljedećem,bio mi je jako tvrd kuplung pa sam mjenjao one potisne papuće (capice)na korpi i tad kad sam to radio primjetio sam da mi slini ulje na semeringu i da ima lufta na ležaju spojničke,kupio sam ležajeve i semering pa bih sad to promjenio ali kako nisam siguran sa koje strane se izbija ili povlači van ,pitam vas da li za izmjenu navedenog skidam motor pa mogu sa te strane ili moram da rastavljam getribu,,,
 
M

Mesko

Guest
poz, molio bih pomoć u svezi izmjene semeringa i ležaja na spojničkoj na tv 419 a čitajući ovaj post vidim da ste to radili,naime radi de o sljedećem,bio mi je jako tvrd kuplung pa sam mjenjao one potisne papuće (capice)na korpi i tad kad sam to radio primjetio sam da mi slini ulje na semeringu i da ima lufta na ležaju spojničke,kupio sam ležajeve i semering pa bih sad to promjenio ali kako nisam siguran sa koje strane se izbija ili povlači van ,pitam vas da li za izmjenu navedenog skidam motor pa mogu sa te strane ili moram da rastavljam getribu,,,

druze citajuci ove tvoje rijeci kako da te razumijem kad neznas sa koje strane kvasi ulje na korpu ili na lamelu to moze i da kvasi iz motora to jes kroz spjnicku tad moras skinuti motor i zamjeniti semening na spojnicjoj od motora a ako ti kvasi iz suprotne strane a to jest iz mjenjaca e tad moras ona skinuti korpu i lamelu i sovinu od mjenjaca pregledati jer u redu lezaj i semening obavezno promjeniti a ako to nisi nikad radio savjetujem ti iz iskustva da ne dirat licno ti nego vec tko je imao iskustva da to radi ili tko zna sigurno to odraditi jer kod mene je komsija isto dirao i sve ok sastavio samo je pobrkao brzine gje je imao brzinu tu mu je ler ili nema nikako lera izmedu brzina a to jest izmedu 1brzine i druge to jes samo dva lera ona ako kuzis sto sam rekao p a eto ako nebude sto jasno itaj ijako ja znam ih u dusu i dosta se razumijem i popravljam ih ima vec 15estak i duge godina ali uvijek pitam onako radi reda pozdrav prijatelju:idea:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
poz, molio bih pomoć u svezi izmjene semeringa i ležaja na spojničkoj na tv 419 a čitajući ovaj post vidim da ste to radili,naime radi de o sljedećem,bio mi je jako tvrd kuplung pa sam mjenjao one potisne papuće (capice)na korpi i tad kad sam to radio primjetio sam da mi slini ulje na semeringu i da ima lufta na ležaju spojničke,kupio sam ležajeve i semering pa bih sad to promjenio ali kako nisam siguran sa koje strane se izbija ili povlači van ,pitam vas da li za izmjenu navedenog skidam motor pa mogu sa te strane ili moram da rastavljam getribu,,,

Čuj na PE 18 je to išlo tako da sam skinuo motor pa onda zvono. Sve je to bilo ubačeno u stjenku od zvona.

A kod 419 (skoro isti traktor ko 420) baš neznam dal se to može skinuti, mislim na tu stjenku u kojoj je ubačena spojnička. Trebal si to pogledat kad ti je bio skinut motor. A mislim da spojničku nečeš moči vaditi i ubacit nazad ako ne skineš motor tako da ti skidanje motora dolazi u obzir u svakom slučaju. Ja bi skinuo motor. Kad to napraviš bit če dalje sve jasnije.
A možeš i pričekat da se neko javi tu ko za sigurno zna.
 
Posljednje uređivanje:

toni2

Novi član
Tu od
16 Velj 2010
Poruka
17
Čuj na PE 18 je to išlo tako da sam skinuo motor pa onda zvono. Sve je to bilo ubačeno u zvono.

A kod 419 (skoro isti traktor ko 420) mi izgleda da se ta stjenka (u kojoj je spojnička) drži menjača i nije je moguče demontirat. Tako je moguče da se spojnička i lager vadi prema unutrašnjosti menjača a semering prema motoru. Ne mogu to za sigurno tvrdit jer tog traktora nisam radijo.

Inače možeš skinuti motor jer je manje posla. Kad to napraviš bit če dalje sve jasnije.
A možeš i pričekat da se neko javi tu ko za sigurno zna.

što se tiče ležajeva na spojnićkoj skida se sa unutašnje strane mjenjača na 821 na lijevoj strani ja sam raskopao cijeli mjanjač i lijevu "šunku"malo je nezgodno za izvući jer nema mjesta meni se obadva rasula u dvije godine dva puta. čini mi se da su preslabi kuglični ležaji dali ima i dali se smiju metnuti valjkasti čini mi se da bi oni puno duze izdržali . pozdrav forumašima
 
M

Mesko

Guest
Čuj na PE 18 je to išlo tako da sam skinuo motor pa onda zvono. Sve je to bilo ubačeno u stjenku od zvona.

A kod 419 (skoro isti traktor ko 420) baš neznam dal se to može skinuti, mislim na tu stjenku u kojoj je ubačena spojnička. Trebal si to pogledat kad ti je bio skinut motor. A mislim da spojničku nečeš moči vaditi i ubacit nazad ako ne skineš motor tako da ti skidanje motora dolazi u obzir u svakom slučaju. Ja bi skinuo motor. Kad to napraviš bit če dalje sve jasnije.
A možeš i pričekat da se neko javi tu ko za sigurno zna.

slaze se svama kolega to govorm iz iskustva, kad skines tek ces vidjeti sve i bice ti jasnije ako ista se razumijes da tako ne moze nikako spojnicku vidjeti dok ne odvoji motor od mjenjaca jer je spojnicka na njenjacu a ne na motoru tako da ces sto posto morati sikdati motor da bi odvojio motor od mjenjaca mada sta radio da radio motor se mora odvijiti to jest skinuti sa mjenjaca i vidjet ces i bit ce sve drugo lako i jasno
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh