• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
N

Nito

Guest
Pozz svima

evo slicica i kratki klipic sa danasnjeg kisnog oranja, i po mozda najzahtjevnijoj njivi,kod ujaka mi,puna kamena i kamenih ploca, ali nekako smo dio zapoceli dok nas nije pljusak potjerao :)

posto sam pocetnih, trudim se polako, a sa praksom bit ce bolje :)

fotografija1296.jpg


fotografija1298.jpg


fotografija1299.jpg


fotografija1300.jpg





:)

LP

TONI
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ko po špagi,jel to jednobrazni gore....:scratch

Da jednobrazni batuje 12". odličan pug malo je rovao kad sam ga kupio al sam ga uspio vratiti bi je smotan malo. nije brazda kao od Spudića al nije me ni sramota ići negdje orat snjim.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Nito
crtalo moraš malo pomaknuti u ljevo( gledajući u pravcu vožnje) jel ti daska od pluga trga ledinu od vrha lemeša ti mora bit cca 1,5-2 cm odmaknut u ljevo.i plug bi trbao malo poštelati vjerujatno, nevidim baš točno kako stoji al polako naučit ćeš sa vremenom.i moje oranje je bilo isto takvo kad sam počeo.

ovo su ti neke sitnice samo al plug ti je nauka da dobiješ onakvu ravninu i brazdu i čist kanal iza treba puno orati.netreba ni utega na plug ni nikakvih prerada samo plu mora biti u vinkl,a malo je takvih da nisu pomotani i zato neće da oru.
 
T

tuaregr10

Guest
Pozz svima

evo slicica i kratki klipic sa danasnjeg kisnog oranja, i po mozda najzahtjevnijoj njivi,kod ujaka mi,puna kamena i kamenih ploca, ali nekako smo dio zapoceli dok nas nije pljusak potjerao :)

posto sam pocetnih, trudim se polako, a sa praksom bit ce bolje :)





:)

LP
TONI

Pozdrav Nito :D
Oranje ti je sad puno bolje, nego što je bilo prvi put :mrgreen:. Trebao bi ponekad malo "izravnati" brazdu da ti ne krivuda, i napraviti ono što ti je Aco 93 napisao :!:. Još koji sat prakse i biti će to dobro oranje :supz:.

PS
Jako dobri arnjevi i cerada na njima, zaštite dosta od kiše :finga:.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@Nito - ovo oranje je sasvim zadovoljavajuće, čak što više odlično, ako uzmemo u obzir da ti je ovo prva sezona oranja sa TV!:supz:
To što brazda nije prava, nije ništa strašno, a i nema nikakvih uticaja na rod, kad se to bude svakako pofrezalo, i na kraju sve bude ravno.
I kobasica je kriva, pa je dobra...;)
Jest lepo videti idealno prave brazde, i to je za svaku pohvalu kao što je @Aco ovekovečio fotkama.
Uglavnom...bitno da si uočio, šta i kako ide, i to je najbitnije.
Veruj mi...biće i boljih, a biće i lošijih oranja u buduće, a sve zavisi od toga, kakav ti je dan i kakvo bude zemljište za oranje!
Interesantna ta zemlja kod vas, dosta rahla...

@petre - ja bih volio da ti mogu pomoći ...al nemogu nikako.
Baš gledam fotke, i razmišljam šta te muči, i zašto ti treba ta mera?
Jel je to kod tebe skrijano i polomljeno? Mislim na deo gde leže dno ležaja, pa ti treba ta mera?
Al uzmi u obzir da odlivci nisu isti, sve zavisi koja ih je tvornica odlila. Trebalo bi gledati meru između dna mesta ležaja gde naleže, i obrađene površine gde se same dekle spajaju...

pozzz joe!
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
20149479.jpg


Vlastnik je odneo kučište na varenje. Treba zavarit dno na koje se oslanja ležaj. Sad neznam kako če zavarit ali ako bude zvar došao u prostor gde stoji ležaj onda če se morat to pofrezat na mjeru pa me zbog toga zanima dubina dna. Istina Joe što kažeš da odljevci možda nisu sasvim jednaki ali ja bi želeo samo da usporedim malo te mjere. Inače izmjerijo sam moje kučište i zapisal mjeru ali ne mogu baš u nulu izmjerit jer je negde pukotina veča negde manja pa i ta mjera nije svuda jednaka, zavisi gde mjeriš. A dobro, vreteno se založi sa podložkama pa se može regulirat. Istina i to što kažeš da bi trebalo mjerit zajedno sa poklopcem kučišta ali tu ču mjeru još teže dobiti.

Ako bi mi neko izmjerijo tu dubinu koju koju sam odznačijo na sliki i da mi napiše koje je godište na tablici kučišta onda bi več mogal usporedit malo.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Auuu...dobro da je odvalio, sad mi je jasno šta te muči.
Jedino ako neki forumaš ima rasklopljen traktor i upravo servisira, može poskidati mere...ima li takvih?
@edosoko je imao neka skrijana kućišta, kod njega je bilo sve i svašta od tih delova, možda mu se i neki nađe pri ruci.
a i @Bertolini ima punu radionu tih stvari...

pozzz joe!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Možda je neko mjenjao kučište pa mu staro negde leži pa... Bog zna, ako ne pitam onda pomoči sigurno neče biti a ovako možda se neko nađe.
 
N

Nito

Guest
Pozdrav svima!
@Nito - ovo oranje je sasvim zadovoljavajuće, čak što više odlično, ako uzmemo u obzir da ti je ovo prva sezona oranja sa TV!:supz:
To što brazda nije prava, nije ništa strašno, a i nema nikakvih uticaja na rod, kad se to bude svakako pofrezalo, i na kraju sve bude ravno.
I kobasica je kriva, pa je dobra...;)
Jest lepo videti idealno prave brazde, i to je za svaku pohvalu kao što je @Aco ovekovečio fotkama.
Uglavnom...bitno da si uočio, šta i kako ide, i to je najbitnije.
Veruj mi...biće i boljih, a biće i lošijih oranja u buduće, a sve zavisi od toga, kakav ti je dan i kakvo bude zemljište za oranje!
Interesantna ta zemlja kod vas, dosta rahla...

@petre - ja bih volio da ti mogu pomoći ...al nemogu nikako.
Baš gledam fotke, i razmišljam šta te muči, i zašto ti treba ta mera?
Jel je to kod tebe skrijano i polomljeno? Mislim na deo gde leže dno ležaja, pa ti treba ta mera?
Al uzmi u obzir da odlivci nisu isti, sve zavisi koja ih je tvornica odlila. Trebalo bi gledati meru između dna mesta ležaja gde naleže, i obrađene površine gde se same dekle spajaju...

pozzz joe!

Hvala na podrsci :)

Trudit cemo se svaki put bolje i bolje :)

Malo sada kisno,ali bit ce nastavaka za par dana :)

LP

TONI
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
To je to...dobro ti ide i nemoj se sekirati ako nije idealno na oko.
Svaka zemlja se drugačije ponaša u oranju, tako da osnovu imaš, probao si ,video si kako ide...i ako treba, samo finese i sitnih štelovanja na polju i šibaj...:partyman:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ppzdrav svima.
Što se moglo polomiti polomilo se, zadnji trap TV 1518, ovo mu je jedina bolna točka jer većina tereta a pogotovo kada se ide uzbrdo, kod nas u Bosni ti je uglavnom ili uzbrdo ili nizbrdo, je na zadnjoj osovini tako da diferencijal i konusni i tanjurasti zpčanik trpe nenormalno_Od cijelog diferencijala sam ostavio samo kućište i ležajeve, sve ostalo je čisti otpad.
11c9v0z.jpg

1pxehc.jpg

Sreća u svemu je da sam imao kompletan diferencijal koji o ostao od mojih radova na TV 420. Malo se nešto radilo na volanu, naime pošto sam dobio informaciju da je kvalitetniji od org. tominog vršio sam prepravku volana od tamića. Biće slike i navedenog kao i o tome koliko sam zadovoljan sa istim.

mlgtut.jpg

Konačno spojeni motor i mjenjač.
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
Ppzdrav svima.
Što se moglo polomiti polomilo se, zadnji trap TV 1518, ovo mu je jedina bolna točka jer većina tereta a pogotovo kada se ide uzbrdo, kod nas u Bosni ti je uglavnom ili uzbrdo ili nizbrdo, je na zadnjoj osovini tako da diferencijal i konusni i tanjurasti zpčanik trpe nenormalno_Od cijelog diferencijala sam ostavio samo kućište i ležajeve, sve ostalo je čisti otpad.
11c9v0z.jpg

1pxehc.jpg

Sreća u svemu je da sam imao kompletan diferencijal koji o ostao od mojih radova na TV 420. Malo se nešto radilo na volanu, naime pošto sam dobio informaciju da je kvalitetniji od org. tominog vršio sam prepravku volana od tamića. Biće slike i navedenog kao i o tome koliko sam zadovoljan sa istim.

mlgtut.jpg

Konačno spojeni motor i mjenjač.

pozdrav stjepko

spominjes volan od tamica e to mi je naj stvar vidjeces kakvo olaksanje pri motanju u svim situacijama
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U pravu si, ima tu blok menjača za PE 18 ali mi smo sad to zavarili pa se nadam da ču ga posložit i da služi dalje kako treba. Hvala na tvojoj pomoči.

Stjepko
Gledam tvoj konusni zupčanik ali ovaj konusni od TV kojeg sam sad rastavijo još je u gorem stanju.
 
M

Mesko

Guest
Pozdrav svima!
A joooj Sale... :lol: pa šta uradi od traktora,,, zbog nekoliko zrna peska... :lol: :lol:
Ma samo ti piči,,,bi će to OK!
Ajde reci iskreno,,,kad tražiš neki alat(recimo vilasti 17) u toj gužvi, jel ga pronađeš iz prve??? Ili malo...pizdiš...ako ga nema :twisted:
Nevidim nigde sa tvojih slika, što me jako zanima? Tamo na jednoj slici vidim trostepeni zubčanik zadnjeg trapa na kartonu! Predpostavljam da je od zadnjeg, jer vidim da u prednjem je unutra(zelene strelice)! Pa ti onda i u zadnji trap trebaš imati "piramidu", tj...komplet osovinu,nosač sa ključem i tri zubčanika za tri brzine(crveni krug)?
Jer kažeš, da imaš na zadnjem izbor 1 2 3!


A joooj,,,pa ti onda imaš dva ključa... :lol: Auuu... kad to čuje Murphy.... :lol:
Ajd pa srećno sa radovima!
Bit će to prava mašina!
Pozdrav Joe! :mrgreen:

pozdrav druze jasam tek novi na ovom forumu pa vidim da imas malo neki problem oko ovog tome418 to nije nikakav problem za sastaviti ja sam ih vec sastavio sto se tice mjenjaca neznam nija mozda vise od 30tak komada a znam ih u dusu jer ga ja imam 36godina i jos uvijek sa njim radim o orem sve baste u komsiluku uslikaj tacno sve te zubsanike od zadnjeg mjenjaca i sve zubcanike od prve ,druge, i trece brzine sa vidim nesto pa onda reci tacno sto te muci imam ja zubcanika i neki jos djelova pa nije problem odakle si ja sam iz bihaca blizu granice hrvatske i bosne na samom ulazu iz hrvatske u bosnu od granice sam udaljn jedno 5do6kilometara pa eto drze pitaj trazi sta te zanima ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav Mesko i dobrodošao na forum.
Neznam jel si ti svoj post uputijo meni ili nisi ali mislim da neče bit problema sa sastavljanjem menjača ali ako slučajno bude onda ču reči sigurno. Hvala što nudiš pomoč ljudima tu!
 
M

Mesko

Guest
Pozdrav Mesko i dobrodošao na forum.
Neznam jel si ti svoj post uputijo meni ili nisi ali mislim da neče bit problema sa sastavljanjem menjača ali ako slučajno bude onda ču reči sigurno. Hvala što nudiš pomoč ljudima tu!

ma jesam tebi pisao i nema problema tu smo da se pomazemo jer zbog toga sto imamo svi nesto zajednicko a to je tomo vinkovic haaa sto se kod nas kaze sitan a dinamitan a to jest mali ali vredan pa eto cujemo se :partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ova ti je dobra "sitan a dinamitan" :)
Eto vidiš, za sad je rješen jedan problem, kučište je zavareno pa če posao moči dalje. Kunusni i tanjurasti je nabavljen novi tako da treba još nači nešto vremena kojeg u sledečim danima neče biti u te svrhe ali sačekat če mene Toma :rolfer:

20154955.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh