• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

Mesko

Guest
Pozdrav!
Svaka čast ko se je upuštao na ovakvo uređenje traktora.
Grofe ako možeš da saznaš kako je čovjek produžio osovinu od freze
da se spojena sa inverzijom. Dali je dao osovinu u izradu ili
je kupio gotov komad, ako da gdje i koji.
Jer sa tim djelom bi se pomoglo na TV serije 731/732 da se ne mora rezati ploča od
poteznice da se može montirati inverzija bez problema...
unaprijede hvala za informacije!!

svaka cast mastore na ovom radu tacno i lijepo i precizno sve odradeno a nije nista pokvareno pa da nemoze se vratiti u svije prvobitno stanje nemam rijeci svaka cast cista 10etkaaaaaaaaaaaaa :partyman::partyman:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Nema ga još...ali....nije još niti jedne godine izostao pa neće ni ove.....a ralica je već trebala ove godine....pred dva tjedna kad je pao prvi snijeg

A što se tiče ovog sprijeda i otraga: Lijepo je gurati sprijeda,ali treba i straga malo probati:mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Slabo kad da ga nema kod Tome u Gorskom kotaru....:confused:
Opremio ga i sprijeda i straga.;)

Spreda i nije nešto fali ralica...:scratch, al ga je zguza opremio svaka mu čast...

Kad ideš u .ebačinu bitno je spreda sremiti alat, a tomo ga zguza opremi maximalno...:rolfer:
šala...:partyman:
živi bili, i snega zgurali još 100 godina
pozzz joe!:mrgreen:
 
M

Mesko

Guest
Pa ja nikad ni video ovakva freza!!! Sada prviput, samo sam cuo.
Sto se tice ucinkovitost, mislim da je ucinkovita,ali mislim...
Tomo je stvarno nizak, a freza na onaj deo koji sam obelezao ima sigurni 20 cm,jer snaga ide preku reduktori.



Uploaded with ImageShack.us

Ako se freza kukuruz so nju, mislim da bi moglo do neki 30cm visina na kukuruzovina ali bi trebalo da se freza napladne kada je toplo i taka ne bi se lomile stebla.
prijatelju gdje se moze nabaviti takva freza dvoredna za tomu umene je isto tomo418,77g. pa bi volio takvu sebi nabaviti frezu pa koliko kosta i gdje se moze ovakva polovna naci i bil ti ovu svoju prodao imas na yutube mij video kako radim sa njim na njivi kupim komusu sa zubacama pozz od meske
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Nisam tražijo polovni dio jer vjerujem da bi bilo kod nas to skupo. Zna se da te uši pucaju pa je zbog toga to tražena roba i cjena tome slična.
Sad sam več dao variti, trebalo bi biti uskoro gotovo.
Prije bi se odlučijo za prepravku- doradu- izboljšanje nego da kupujem drugi takav dio. Moglo bi se uvo napraviti i fiksirati na površinu gde stoji roll bar. Moglo bi se dodati još koju šelnu oko rukavca. Tu su još vijci koji spajaju rukavac na dif. Sve to bi bilo moguče iskoristiti i za fiksaciju nove uške ali varenje je najjednostavnije. Ako slučajno nebi držalo onda je u planu ovo drugo ali mislim da bu držalo.



Ova mi je slika poznata :D
Tu su mi uva za poluge hidravlike još origi :rolfer:


Asad opet jedno pitanje :mozeli mi ko reci dimenzije semeringa za priključno vratilo da ne rasčupavam prije nego sto nabavim novi.


Hvala unaprijed!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tomo420
Ljepo to izgleda, spreman za bojno udejsto.

Tako se i @fireman spremio prošle zime...pa ništa od snega...

Istina Joe. Prošle godine ja mu ja nabaci sve i čekam snijeg pa da ga zguram na vrh Triglava ali nema ni duha ni sluha od snijega :finga:

A ima neke slike od Tome iz borbenih dana

Sa ralicom, lancima i košarom, tako je on nezaustavljiv:

18364194.jpg


Snijega ko u priči:

18341076.jpg


Tomo tenk sa duplom ralicom:

14276596.jpg



14828480.jpg


Ove tri su za kalendar, za dvanajsti, prvi i drugi mjesec

17615700.jpg


17615667.jpg


17615702.jpg


U noči:

17523162.jpg


17611612.jpg


Još jedan video:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=VA5bPa-fTdE&list=UUM4G__81U9rhHUQfTDzGq1w&index=12&feature=plcp[/YT]

Dosta je istorije, današnja realnost je sasvin drugačija!
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Asad opet jedno pitanje :mozeli mi ko reci dimenzije semeringa za priključno vratilo da ne rasčupavam prije nego sto nabavim novi.


Hvala unaprijed!
Može, semering za seriju 700 i 400 je broj:52x26x10
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
hvala i opet!
Sve OK, tu smo pa nek ima i neke koristi od nas.

Svaka čast Domo. Vidim da če se Tomo remontovat pa če dobit novu boju. Samo ti sve dokumentiraj pa da vidimo.

PS
A nisam znao da je serija 400 več bila rađena posle drugog svj. rata. Šta je to bilo, neki prototip možda.
He he, naravno da se šalim.

Šta ti je to pored Tome? Neki skuter? Imamo mi tu i temu motori pa...
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17384&page=111
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
@domo.....dobar ti je datum na slikama:supz:
znači tomo se počeo proizvoditi i nakon drugog svjetskog rata:D
 
Posljednje uređivanje:

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
@domo.....dobar ti je datum na slikama:supz:
zanči tomo se počeo proizvoditi i nakon drugog svjetskog rata:D

Jel to onaj sto su sanjim oslobodili Berlin?Barem po datumu fotke.

hahaha..
A tomica ne izgleda lose
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh