• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ne nije.
slike sem dobio sa neta

batek ovo je pravi mali demper,svaka cast onomu ko se toga sjetio. Steta da nije vise takvih po obali za cistiti parcele rodjeno !
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Poštovanje dragi forumaši.Nisam vam postavljao pitanja od 6.mjeseca samo sam vas čitao a tomica me služio extra.Međutim sad ponovo imam problem pa bih vas molio savjet,odnosno da vas pitam dali postoji mogućnost ulaska nafte u karter pa imam višak ulja.Taj problem s viškom ulja imao sam u proljeće kad sam nabavio tomicu i naravno ispustio staro ulje,zamijenio zračni filter i sve je bilo OK do prije neki dan kad sam prilikom oranja primijetio dim na zračnom filteru.Kad se motor ohladio za dan dva pogledam na mjeraču i ustanovim da mi je ulje iznad max.Zahvaljujem i veliki pozdrav.

Usvakom slučaju provjeri ovo sta ti je samir 732 rekao no i nafta moze ulaziti u karter preko ac pumpe naime ako membrana pukne nafta prolazi u donji dio pumpe pa ako je rupica na pumpi zastopana ne moze van nego ulazi u karter mimo one osovinice sta je pritisce.ovisi i koji traktor imas jer tomo sa jednim klipom nema ac pumpu.
 
Posljednje uređivanje:

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
215
Imao bi pitanje za stovane forumase...

kupio sam nedavno pasqualija 990, rang TV 521, a trazio bi misljenje za rucicu reduktora... naime na mom pasqualiju se ta rucica vrlo lako moze prebacivat iz brzog u rikverc pa u spori hod... interesira me cime se podesava sila koja je potrebna za pomicanje poluge reduktora? da li je to samo opruga koja pritisce kuglicu u rupu na plocici kraj poluge reduktora?

znam da je pasquali i da ne spada pod TV, ali radi se o vrlo slicnim strojevima pa bih volio znati kako je to rjeseno na TV, jer je sigurno isto rjeseno i na pasqualiju....
 

Prilozi

  • pasquali reduktor.jpg
    pasquali reduktor.jpg
    35.8 KB · Pregleda: 294

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Imao bi pitanje za stovane forumase...

kupio sam nedavno pasqualija 990, rang TV 521, a trazio bi misljenje za rucicu reduktora... naime na mom pasqualiju se ta rucica vrlo lako moze prebacivat iz brzog u rikverc pa u spori hod... interesira me cime se podesava sila koja je potrebna za pomicanje poluge reduktora? da li je to samo opruga koja pritisce kuglicu u rupu na plocici kraj poluge reduktora?

znam da je pasquali i da ne spada pod TV, ali radi se o vrlo slicnim strojevima pa bih volio znati kako je to rjeseno na TV, jer je sigurno isto rjeseno i na pasqualiju....

To je samo ta opruga koja pritisce kuglicu nista vise a to sta ti lako ide mozes skakati od srece jer unutar mjenjaca je sve ok i nista ne smeta niti je sta stopa kada je prebacuješ.ili ti je pukla opruga ispod kuglice.
 
N

Nito

Guest
Lijep pozdrav svima iz Livna,

evo i ja par slicica mog amaterskog oranja ledine i rezultata nakon onog kratkog snimka, uglavnom moralo se dati u pohode, postalo se vlasnik konjica, i treba sada malo zobi namiriti na proljece :)
inace evo da postavim par slicica prije nego odem malo urediti jos rubove ledine i uzglavlja :)

fotografija0050m.jpg


fotografija0051u.jpg


fotografija0052f.jpg


fotografija0053i.jpg


fotografija0054b.jpg



inace morao sam kao sto se vidi na snimci samo sa jednim plugom, pretvrdo je bilo, vidio sam da nije do mog tomice ,jer ujaki mi je dolazio pomoci malo sa torpedom od 40ks, i takodjer nije mogao vec samo sa jednim plugom...al sta je tu je kako tako posao je odradjen :)

P.s. e da glede ono volana i zakretanja,kada okrenem ulijevo volan skroz teze ga vracam nazad,dok udesno kada zaokrenem normalno je kao i prije, ima li ko ideju sta da provjerim?

LP TONI :gitarist:
 
M

merso

Guest
Hvala na odgovorima a zaboravio sam reći da je traktor TV821 1991. godište
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Samo mu ti još reci nek provjeri dali je pustijo nešto lufta- praznog hoda na pedali. Da nebi za neko vreme proklizila lamela, otišao druk lager itd.
Budem ja to provjeril kad odem dolje...ovo je stari imal malo vremena, pa je probal samo sajlu zategnut i rješil problem, dok su bili na vikendu.
Hvala ;)
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav svima još jednom, eto mene odmah sa problemom. :rolleyess:
Tomo je kupljen u kolovozu ove godine i korišten za vozikanje i učenje, čitaj traktor škola, dva vikenda. S obzirom da je ljeto spalilo svu travu nije imal kaj ni kosit, na njegovu sreću.
No, od jednom je počeo krčat pri ubacivanju u brzinu...došlo je do toga da sa stisnutim kuplungom bez krčanja nije moguće uopće ubacit u brzinu, i kad treba stat, nagaziš kuplung a on još uvijek ide...?? :D
Inače traktor me oduševio i odmah sam se zaljubio... :mrgreen:
...kak se veli, motor vurica, limarija curica! :)
Eto ga,

Ovo će mu biti jedini zadatak

A ovaj je do sad obavljao časni zadatak košnje 10 000 m2...

Pozdrav bibos1w :weedman:
Tvoj tomica lijepo izgleda, čini se očuvan, svaka čast :rolleyess:. Baš kao što si ti rekao: "motor vurica, limarija curica!" :lol:.
 

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Pozdrav za sve forumase,
Tomica dobio nove okice i preuredjena kontrolna tabla.

17112012239.jpg


18112012244.jpg
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Vaš stroj ima i prednje kočnice,to još neviđeh,kako to?:rolleyess:
Ovo se išlo proljetos u kupovinu a stroj je bio namjenjen za bojanje središnje crte na asfaltu, pa je vjerojatno zato što nije imao koćnice pozadi kočnica bila urađena naprijed, stavljen zadnji rukavac sa dobošem.

Volan sam pripasao od Tamića, i mjerio sam ga desetak puta (i što kod nas kažu "dvaput rezo i opet kratko") nije kratak, čini mi se da bi mogao biti puno nagodniji već orginal, većina tominih volana ima dosta lufta pa se odlučih za ovu varijantu.
Rastavljao sam i volan na TV 1518 ima bruku ležajeva, elastičnih ovakvih i onakvih podloški tako da baš ima šta da ode i da se mijenja na njemu. Ovaj ima dva konusna ležaja koji se mogu idealno štelati podloškama i jedan ležaj na vrhu koji sam ja ugradio tako da je stvarno jednostavan. Na kratkoj probnoj vožnji sam bio dosta zadovoljan.
Hvala za slike za ručice mjenjača, ali u glavi imam drugu ideju pa bumo vidjeli šta će da bude od svega toga. Pozz.
 
Posljednje uređivanje:

zaha

Član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
88
Kad si prije natuko toliko sati

Brojac radnih sati nisam uspio nigdje da nadjem za kupiti, nasao sam na internetu par komada ali su pretjerano skupi tako da sam ubacio ovaj polovan dobio sam ga djaba od jarana kod njega je sluzio na viljuskaru.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ma odlično bitno da radi...inače tih satova ima na ebayu za oko 100kn/kom :)
Nešto slično za ulje sam i sam mislio staviti, al za zagrijanost ulja, la mi je malo problem kamo to smjestiti :)
 

jugot

Novi član
Tu od
7 Lip 2012
Poruka
10
imam tv 523 trebo bih menjati semening radilice napred pusta ulje moze li malo pojasnjenje samog postupka i koje su mjere semeninga hvala
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Poštovanje dragi forumaši.Nisam vam postavljao pitanja od 6.mjeseca samo sam vas čitao a tomica me služio extra.Međutim sad ponovo imam problem pa bih vas molio savjet,odnosno da vas pitam dali postoji mogućnost ulaska nafte u karter pa imam višak ulja.Taj problem s viškom ulja imao sam u proljeće kad sam nabavio tomicu i naravno ispustio staro ulje,zamijenio zračni filter i sve je bilo OK do prije neki dan kad sam prilikom oranja primijetio dim na zračnom filteru.Kad se motor ohladio za dan dva pogledam na mjeraču i ustanovim da mi je ulje iznad max.Zahvaljujem i veliki pozdrav.

Jednom davno ne jedan forumaš rekao, da nafta može da prodire u karter preko pumpe visokog pritiska!
Ja nisam imao taj problem, tako da ništa pametno nemogu kazati...sem navedenog.

Joe
Ono kučište na sliki iz odpada ti je od PE 18. Njega su radili kao motokultivator ili traktor. Znači prednji dio se koristijo u dve svrhe.

A onaj zadnji kraj, zadnji trap ti je od TV 731 ili 732, u stvari jednaki su.
Da su na na njemu još rukavci, uletim ja do tebe na brzinu :lol:

Svašta i ja nađem po odpadu...:D
Sad mi je jasno sve!
Sumnjao sam da je to prednji deo od PE18, al nisam bio siguran.
Sutra idem u potragu za rukavcem (zadnji desni)...ima da prevrnem ceo odpad...:lol:

pozzz joe!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Poštovanje dragi forumaši.Nisam vam postavljao pitanja od 6.mjeseca samo sam vas čitao a tomica me služio extra.Međutim sad ponovo imam problem pa bih vas molio savjet,odnosno da vas pitam dali postoji mogućnost ulaska nafte u karter pa imam višak ulja.Taj problem s viškom ulja imao sam u proljeće kad sam nabavio tomicu i naravno ispustio staro ulje,zamijenio zračni filter i sve je bilo OK do prije neki dan kad sam prilikom oranja primijetio dim na zračnom filteru.Kad se motor ohladio za dan dva pogledam na mjeraču i ustanovim da mi je ulje iznad max.Zahvaljujem i veliki pozdrav.

Moze pustati jedino ako je sjeban element pvp, ako teze pali traktor znaci da se sjebo element.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh