• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Svaka čast majstore ,:supz::supz:

Ovo je pravo oranje . :prayer::prayer:

Samo nekako mi se čini da je njiva kao malo veća za tomu :lol:

Oranje za 5

Pozdrav , Živio ti meni :partyman::partyman:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
krompironja loš ti je osjećaj....vara te oko jer je to okretač pa kad gledaš vidiš svaku drugu brazdu ...al neka naučit ćeš ti i to...brazde su 100% jednake dubine i širine...pogledaj bolje prvu i drugu sliku pa ćeš vidit
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Boo neznam ali ovako kako gledam cini mi se da je svaka druga brazda pol otvorena,tj ne zaorana do kraja
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Svaka čast majstore ,:supz::supz:

Pozdrav , Živio ti meni :partyman::partyman:

pozdrav prika:supz:
ma šta zna bosanac koliko je to jedna ral:p:p:p
kod mene su dulumi i hektari a što se tiče tomice on je to podnio odlično al mene je slomilo :lol::lol:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Boo neznam ali ovako kako gledam cini mi se da je svaka druga brazda pol otvorena,tj ne zaorana do kraja

ha haa to ti je stara ledina a ne vrt... zemlja je dost suha i teška i još sam brazde okretao uzbrdo
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Uploaded with ImageShack.us




Pozdrav prijatelju ,
da i ja malo prokomentiram ovo oranje , kao prvo moram odmah reći da nemam iskustva sa oranjem sa ovakvim plugom to jest ,,,,, plugom okretaćem ,,
orao sam sa takvim plugom na goldoniju ( frezi ) te znam da taj plug ima drugačije uvjete nego stndardni , jednobrazni ili dvobrazni ,
što sam htio reći ,,,,,,,,,,, mislim da je tvoja brazda oranja pre široka i da bi trebao smanjiti te bi dobio ljepše oranje i svu zelenu masu prekrenutu pod zemlju ,,, istina podloga za oranje ti je idealna pa tomo može vući i širju brazdu ali je ne slaže kako treba , dosta zelene mase ostaje vani , a to će rezultirati bez obzira na daljnju obradu rani ponik trave u zasađenoj kulturi :?
Ako imaš još oranja pokušaj , a ako možeš smanjiti širinu brazde , na proljeće nakon obrade usporedi pa če se vidjeti ima li razlike :p
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Boo neznam ali ovako kako gledam cini mi se da je svaka druga brazda pol otvorena,tj ne zaorana do kraja

to se događa kod pluga okretaća kada teren visi , ili plug nije u centru traktora pa je jedna brazda šira , ( velika i nema se mjesta dobro okrenuti ) i druga manja koja uzima koliko treba i ljepo u svoj jarak okrene brazdu :p iz toga izgleda oranje ovako kao na slikama :D
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
[/QUOTE]
pozdrav prijatelju ARNO....pa kad gledam slike i meni se čini da nije nešto naj naj al u stvarnosti je odlično....to je moja kćer slikala pa je potrefila takav kut...al najbolje je da ti dođeš kod mene na pijaču i vidiš a i probaš kako ide...mogu ti reći da je ovaj plug (paskvali)puno bolji i povozniji od onog (batuje):partyman::partyman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav prijatelju ARNO....pa kad gledam slike i meni se čini da nije nešto naj naj al u stvarnosti je odlično....to je moja kćer slikala pa je potrefila takav kut...al najbolje je da ti dođeš kod mene na pijaču i vidiš a i probaš kako ide...mogu ti reći da je ovaj plug (paskvali)puno bolji i povozniji od onog (batuje):partyman::partyman:[/QUOTE]

za cugu nije problem ako me put nanese kraj tebe ,,,,

ali za zeleno van brazde nije problem kut slikanja ,,, već ono što sam odgovorio KRUMPIRONJI , razmisli ;)
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Orati još nisam probao jer imam transportera 1518,a evo nakon mnogo, mnogo radnih sati kako izgleda i prednji trap. Napokon od dva rasturena nekompletna jedan tomek koji je oživio. Ranije sam rekao da je otprilike sve išlo kao na proizvodnoj traci, sve je bilo rastavljeno, osim nekih sitnica: diferencijali,boš pumpa, i nije vađena radilica iz bloka. Večeras postavljena sajla kvačila, radi lijepo i lijepo se šalta.

2lxhssi.jpg


Hauba je spremna ali ima još dosta posla oko elektroinstalacija, ugradnje alternatora (a najgore od svega je što mi fali hidraulična pumpa i razvodnik ali nabaviće se i to), imam namjeru da približim i ručicu reduktora jer je na originalu podaleko tako da se uvjek moraš saginjati, i još dosta dosta sitnica. Pozzz...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
svaka čast kolega...super izgleda...od čega si to pripasao volan ..nekako mi djeluje visok...pozzzzzzz i samo polako al sigurno:supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Orati još nisam probao jer imam transportera 1518,a evo nakon mnogo, mnogo radnih sati kako izgleda i prednji trap. Napokon od dva rasturena nekompletna jedan tomek koji je oživio. Ranije sam rekao da je otprilike sve išlo kao na proizvodnoj traci, sve je bilo rastavljeno, osim nekih sitnica: diferencijali,boš pumpa, i nije vađena radilica iz bloka. Večeras postavljena sajla kvačila, radi lijepo i lijepo se šalta.

2lxhssi.jpg


Hauba je spremna ali ima još dosta posla oko elektroinstalacija, ugradnje alternatora (a najgore od svega je što mi fali hidraulična pumpa i razvodnik ali nabaviće se i to), imam namjeru da približim i ručicu reduktora jer je na originalu podaleko tako da se uvjek moraš saginjati, i još dosta dosta sitnica. Pozzz...

I dalje posao lijepo napreduje :prayer: ali kao što je kolega rekao i ja primjećujem da je izgleda volan nešto višlji nego u standardu ,, meni je to zgodno i mislim praktićno jer sam i sam kada sam imao tomu 420 imao problema sa volanonom jer mi je nekoliko puta stisnuo nogu a to je dosta nezgodno :mrgreen: možda bi jedino bilo bolje da je malo dalje od sica ,,,,,,, ne znam kako če to biti u dužem radu :mrgreen:

A što se tiće ručica ,,,, evo malo ideje pa možda ti pomogne kako sam to ja rješio jednostavno i još uvijek sam zadovoljan :)

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=1037

:drinkers::)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tomo,:supz: Oranje je ko cura isčešljana,:p Pogotovo ako je ledina.shebaće nju freza.:gitarist:
pict0001yo.jpg
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Firemanpeter ,

Arno ,

Joekiki ,...

...obrisao sam sve komentare vezane uz post i slike koje je postavio Joekiki , slike su bile toliko velike rezolucije da nebi stale na dva monitora . :scratch
Neznma stvarno šta vam je poslje toliko postova krivo postavljati slike .
Petre ti si još citirao takvu ogromnu sliku :scratch:(:cry:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Video sam, slike su bile velike nije se ni meni dopalo ali...
Citirao sam je zbog toga da pokažem gde se nalazi oznaka tvornice TV.
Nije namjerno da sam postavijo takvu veliku sliku u citatu, takva je bila a ja sam je samo ponovo postavijo.

Imaš pravo da obrišeš postove, ne žalim se zbog toga. Inače mogal si upozorit pa da Joe smanji resoluciju u svom postu i sve bi se onda dalje samo od sebe popravilo. A dobro, kako več rečeno, u pravu si.
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Pozdrav svima još jednom, eto mene odmah sa problemom. :rolleyess:
Tomo je kupljen u kolovozu ove godine i korišten za vozikanje i učenje, čitaj traktor škola, dva vikenda. S obzirom da je ljeto spalilo svu travu nije imal kaj ni kosit, na njegovu sreću.
No, od jednom je počeo krčat pri ubacivanju u brzinu...došlo je do toga da sa stisnutim kuplungom bez krčanja nije moguće uopće ubacit u brzinu, i kad treba stat, nagaziš kuplung a on još uvijek ide...?? :D
Inače traktor me oduševio i odmah sam se zaljubio... :mrgreen:
...kak se veli, motor vurica, limarija curica! :)
Eto ga,

Ovo će mu biti jedini zadatak

A ovaj je do sad obavljao časni zadatak košnje 10 000 m2...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh