• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Arno, ssucur

Rudo bom podaljšal in hkrati še priključek za priklop prikolice bolj dol premaknil.
Bo tako vredu?

Da li če biti dovoljno razmaka to ovako sa slika ne mogu točno odrediti , ali je bitno da kada je traktor pod 90 stupnjeva da između njega i prikolice bude barem 20 cm razmaka :roll:

kuka sa kojom se kapći prikolica mora biti okretna da može slobodno raditi na raznim nagibima :rolleyess:

pojačanje kod produžetka rude mora biti duže nego što si nacrtao radi same čvrstoće rude :supris:




i na kraju mislim da ti fale kugle na polugama a ako je istina :? to nije dobro za priključke :roll:
 
Posljednje uređivanje:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Pozdrav svima!

Jel' itko razmišljao da premjesti stražnje lampe na blatobran? Zanima me kako bi to funkcioniralo?:scratch Barem se ne bi događali lomovi..

markec ideja ti je dobra i mislim da bi u svakom slučaju bilo manje lomova
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Arno, ssucur

Rudo bom podaljšal in hkrati še priključek za priklop prikolice bolj dol premaknil.
Bo tako vredu?

Da li če biti dovoljno razmaka to ovako sa slika ne mogu točno odrediti , ali je bitno da kada je traktor pod 90 stupnjeva da između njega i prikolice bude barem 20 cm razmaka :roll:

kuka sa kojom se kapći prikolica mora biti okretna da može slobodno raditi na raznim nagibima :rolleyess:

pojačanje kod produžetka rude mora biti duže nego što si nacrtao radi same čvrstoće rude :supris:




i na kraju mislim da ti fale kugle na polugama a ako je istina :? to nije dobro za priključke :roll:

Prikolica je bila samo za silo priklopljena (da sem jo zapeljal pod streho)

Kupil bom 90cm dolg C-profil (100x50) in dal 50cm na prikolico in 40cm za podaljšek rude in novi priklop za prikolico.
To je priklop ki ga prodajajo v agromehanik (kranj) za TV in je brez kugla.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Prikolica je bila samo za silo priklopljena (da sem jo zapeljal pod streho)

Kupil bom 90cm dolg C-profil (100x50) in dal 50cm na prikolico in 40cm za podaljšek rude in novi priklop za prikolico.
To je priklop ki ga prodajajo v agromehanik (kranj) za TV in je brez kugla.

Ovdje kugle moraju biti :madmana: :madmana: :madmana:

 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Ovdje kugle moraju biti :madmana: :madmana: :madmana:


Arno zanam to.

imagemagic.php
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Bilo bi dobro da taj produžetak ruda učvrstiš i bolcnama, pa ih zavariš za profil.;)
 
T

tuaregr10

Guest
Arno, ssucur

Rudo bom podaljšal in hkrati še priključek za priklop prikolice bolj dol premaknil.
Bo tako vredu?

Pozdrav BaTeK :D
Ovako sa slika, čini se da je ruda dovoljno dugačka :mrgreen:. Ali kad se već ruda prepravlja, onda je najbolje da se pravo napravi :supz:.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Poz. BaTeK.:drinkers:
Ta dužina je po meni u redu, nije dobro da je ruda predugačka, kod mene je kraća, kad bi tako savio, ode svjetlo.
20269706.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki jedno pitanje:

U čemu je uopće razlika 730 i 732?

Danas sam baš gledal od kolege 730 i razlike koju sam uoočio u odnosu na 732 je podijeljen rezervoar nafte i hidrauličnog ulja, akumulator malo na drugom mjestu, drukčiji priključak filtera zraka i to bi bilo to. otraga je identičan mom 732, dakle ima "klizač" za kuku od prikolice, kopčanje u tri točke klasično elektrika (pali na gumb+ključ, 732 pali samo na ključ)itd.

Da li je nešto u mehanici drukčije?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
732 ima drugačije i jače poluge kočnica. Gonje ruke hidraulike drugačije i bolje napravljeno. Priključak za prikolicu podešlijv na više visina, ima bratomjer/ brojač sati, lampe i žmigavci drugačije- bolje, ima zaštitni luk, lošije- manje utege na kotačima, rezervare si več spomenu isto ključ.
To bi bilo to, možda još koja sitnica kao šalteri za lampe i boja.

Getribe su iste a motor kod 732 je DMB a kod 730 le origi Lombardini.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
732 ima drugačije i jače poluge kočnica. Gonje ruke hidraulike drugačije i bolje napravljeno. Priključak za prikolicu podešlijv na više visina, ima bratomjer/ brojač sati, lampe i žmigavci drugačije- bolje, ima zaštitni luk, lošije- manje utege na kotačima, rezervare si več spomenu isto ključ.
To bi bilo to, možda još koja sitnica kao šalteri za lampe i boja.

Getribe su iste a motor kod 732 je DMB a kod 730 le origi Lombardini.

još jedna stvar jako bitna jer kod 732 je bolje rjesen alternator i nalazi se unutar hladnjaka iza propelera dok se kod 730 nalazi ispod remenice na radilici gdje se lako zamasti čim semering malo propusti ulja i vise ne fila struju.znači kod 732 bolje rješene kočnice,alternator,ruke hidraulike,ima zaštitni luk a kod 730 su bolji materijali kod izrade,taj brojač sati nije na sajlu koja se obavezno kvari nego radi na vibraciju i vječan je po meni 732 je bolji samo zbog kočnica i alternatora sve je drugo zanemarivo.
 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
20269717.jpg

20269706.jpg


Pozdrav batek!

Nemoraš ti tu ništa prepravljati,nađi ti kuku orginal koja je bila uz prikolicu ona ti je malo povišena i izvučena prema nazat i svi problemi rješeni.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav batek!

Nemoraš ti tu ništa prepravljati,nađi ti kuku orginal koja je bila uz prikolicu ona ti je malo povišena i izvučena prema nazat i svi problemi rješeni.

Bom počakal čez zimo in se nato odločil

20272245.jpg


LP Batek
 
N

Nito

Guest
Pozdrav svima, evo i mene nakon malo duze vremena... imalo se posla kod kuce , dobila se curica....nabavio se konjic (sada tomica jos vise dobija na vaznosti....sijat ce se zob na proljece :) )
Postavit cu kratki klip kako sa tomicom jednim plugom prije zime razoravam ledinu.... mislim da je ok....za prvu ruku....prava obrada ce biti tek na proljece....zadovoljan sam plugovima....volio bi jos samo nabaviti kakav dobar jednobrazni, da nemoram ovog uvijek rastavljati :gitarist:

E da, pitanje nakon 3-4 sata oranja, malo tomica tezi na volanu kada ode u lijevo,do cega moze biti,iako jos ga ja cvrsto mogu u rukama drzati :)

Evo klipica :
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bTCIDPWVinI&feature=[/YT]





p.s. e da i osovina za kosu tv dubrava se nparavila i sastavilo sve... spremni cemo biti za proljece.

Pitanje glede paljenja tomice zimi? koji je nacin? ima li posebna procedura?

I da ne zaboravim, gdje se moze naci remenica za tomo vinkovic kosu za tv 421, ona sa dvije remenice?

Ako zna ne pise.... danas je lijep dan za sve nas :):gitarist:

E da , idem 2 brzom ,probao sam sa svim, brzinama,malo se vjezbao u stelovanju pluga, poravnavanja, nagiba, svega,ali na kraju sam nekako najbolje slagao u ovoj brzini, srednjim gasom, e da, param ledinu, dubina negdje oko 13-15cm, inace bit ce povrsina 6 duluma, bit ce slike kada zavrsim...:)

LP

TONI
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh