• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ako si sam radio poteznicu,ima tu forumaša koji je traže za kupiti pa zaradi koju kunu:supz:
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
sam sam radio ali imam prijatelja koji mi radi u jednoj tvornici pa mi je skrojio materijal i nabavio,ja sam samo povaril i izbušil, bilo bi neukusno da ga fektam da krade za mene pa da ja to prodajem
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
sam sam radio ali imam prijatelja koji mi radi u jednoj tvornici pa mi je skrojio materijal i nabavio,ja sam samo povaril i izbušil, bilo bi neukusno da ga fektam da krade za mene pa da ja to prodajem

Ne kaže se to krade.....to je samo posuđivanje.....:roll:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
To nije krađa, ljepše je za čuti da su dobri odnosi ..................;)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
A sve bolesti je to oranje imalo nije stara slika nego je to bila eldina koja se kosila masu godina bilo je mokro pa je proklizavalo,tvrdo plug nema nož..ali eto da se ispraavim...sa goldonijem ide bolje...

 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ma jasno Krompironja ..ja te razumijem jer sam ovih dana stalno u oranju......al puno ovisi i od same zemlje i uvjeta.....nije isto orat vrt na ravnom i neku zapuštenu zemlju koja je tvrda pa još malo strana i još malo mokra površno....al ništ se nesekiraj sve to freza rješi:lol::lol:
 
T

tuaregr10

Guest
A sve bolesti je to oranje imalo nije stara slika nego je to bila eldina koja se kosila masu godina bilo je mokro pa je proklizavalo,tvrdo plug nema nož..ali eto da se ispraavim...sa goldonijem ide bolje...

Pozdrav Krumpironja :fball:
Ovo oranje sa Goldonijem ti je puno bolje ispalo, nego ono sa Tomicom...ovaj plug je bolji :gitarist:.

Pozdrav za sve forumase,
Tomica dobio nove okice i preuredjena kontrolna tabla.

Pozdrav i vama zaha :!:
Ova Tomina nova svijetla lijepo izgledaju, mora da su bila skupa, ali sigurno dobro svjetle :rolleyess:. Kontrolna tabla lijepo preuređena, sve pohvale za oznake :prayer:. Tomica vam super izgleda, kao bombončić :supz:!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nastao kurslus kod meni, krenuo da promenim semering na spojnicku kad ono puko kraj dosjed lezista,(neko je silom ubacio motor) i to objasnije zasto stalno je krcao pri ubacivanje reduktor, spojicka nije ulazila u prednji lager onaj sto se nalazi u zvono i lamela stalno dodirivala potisnu

Stefan, kako idu radovi, jel ima koja zajebancija. Mislim da bi trebalo iči gladko.
Provjeri spojničku, dimenzije i sve to, da ne bi i ti nagurao motor pa... a znam ako sve ide lepo rukom motor gore na menjač, bez dotezanja sa šarafima onda nema frke, sve ok.


Evo i mojeg tomo vinkovića 730
Nisam ga mogao bolje slikat jer sam počeo prepravke na njemu, kotač sam skinu jer sam dala produžetak da mi rođak napravi po njemu još 4 tako da ga proširim, i napravo sam mu kuku i reduciju za kardan

evo slike kuke i kardana

Čudi me da tvoj TV ima gornje poluge hidraulike ovako široke ko novije serije 731 i 732. :scratch A možda je tvoj od nekih zadnjih traktora u modelu 730 pa su tad več izmislili pa montirali...
Ako se vidi negde zelena boja ispod crvene onda je to dobijo od nekog posle.

attachment.php


Poz svima ljudi nov sam ovde i imam par pitanja imam Tv418 i nedavno sam odradio polu generalnu razbusio cilindar uzeo novi klip i karike primetio sam kad sam sve sastavio da na merac od ulja dosta duva ne dize merac napolje al kad se skine bas se oseti jak vazduh mislim da ima i dima malo jel to ok ili nesto nije dobro upasovano sto se tice cilindra i klipa hvala

Duvaju svi ponešto, kad klip ide dole onda pomalo komprimira zrak u karteru. Inače ima odušak na motoru- na poklopcu ventila na čepu gde se uljeva ulje. To ti je odušak ali ako izvadiš šipku- mjerač onda je to bliže pa puha tamo ponešto.
 
Posljednje uređivanje:

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Stefan, kako idu radovi, jel ima koja zajebancija. Mislim da bi trebalo iči gladko.
Provjeri spojničku, dimenzije i sve to, da ne bi i ti nagurao motor pa... a znam ako sve ide lepo rukom motor gore na menjač, bez dotezanja sa šarafima onda nema frke, sve ok.

Ma nema nikakve zajebancija ipak je to PE, motor lego ko na ciganu samar, prije montazu sve sam izmerio kako ti kazes onda namazao silikonom i sklopio, nastelovao sam i kvacilo sad radi kao hidraulicno a i korpa nije standard izgleda da je od nekog pasvalija, ma sve za 5:D
nazalost nisam imao vremena da slikam, nisam mogo da docekam probnu voznju
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Čudi me da tvoj TV ima gornje poluge hidraulike ovako široke ko novije serije 731 i 732. :scratch A možda je tvoj od nekih zadnjih traktora u modelu 730 pa su tad več izmislili pa montirali...
Ako se vidi negde zelena boja ispod crvene onda je to dobijo od nekog posle.


Ja mislim da je to naknadno stavljeno nikako nije orginal a ako nema zelene boje ispod onda ju je prethodno svu skinuo,ali mislim da ja vidim tu zelenu na par mjesta ako me oko ne vara a primjetio sam da ima na njemu tri nijanse crvene boje naravno bez ove sta je magla farbao pa ne znam bas da je na njemu sve orginal:scratch od te serije
 
Posljednje uređivanje:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Ima na njemu više dijelova na kojima je zelena boja ispod crvene, to sam vidio kad sam ga kupovao, mislim da ga je netko pred nekoliko godina presipao ili iz dva složio jednog, to bš i ne smeta glavno da je donekle ispravan i da nije previše raskapusan jer ipak je to traktor 80g, teško je naći tako stari traktor u dobrom stanju, oni koji jesu u dobrom stanju naprimjer kao od nekih kolega sa foruma takvi traktori i koštaju
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Naravno da ne moze smetati to sta je sastavljan iz vise traktora naime siguran sam da je bar od dva jer su svi djelovi isti i pašu na sve serije a i kvaliteta im je ista jedino je vazna istrosenost mjenjačke kutije odnosno zupcanika ma sve se napravi.reci mi dali je motor lombardini odnosno dali na poklopcima ventila pise slovo L,ako je onda prednji kraj nije diran.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Za oznaku motora se ne sjećam nisam obraćal pažnju na to kad sam ga kupoval, butem pogledal pa javim, hidraulična pumpa na motru ja ispod crvena zelane boje
 
N

Nito

Guest
Lijep pozdrav svima, lijepe slike oranja :)
I ja kao pocetnik se borim :)
Evo par slikica tomice onako prije zime :)

fotografija0059e.jpg


fotografija0058t.jpg


fotografija0057r.jpg


malo smo mu dali misica naprijed, da ne proklizava uzbrdo ;)

:)

LP
TONI
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ovom ugradnjom auspuha na auspuh mislim da si mu smanjio buku koja je ionako bila podnošljiva posto ima dva klipa ali si mu oduzeo konje i po mom misljenju izgleda ružnije a i slabiji je.A to sta si ga otežao napred je super no možda bi ti utezi više trebali odotraga.Inače tonica izgleda odlično a i taj rugerinijev motor je dobar istina malo nježan zgog kućišta od duraluminija no u radu besprjekoran.Još samo da mu staviš gume 7,50-16 onda bi to bilo to, manje bi proklizavao a i bio bi daleko stabilniji.
 
Posljednje uređivanje:
N

Nito

Guest
Hvala na misljenju ;)

ali on meni isto radi, bar ja ne osjetim da je slabiji, a uvijek se sve lako skine, meni osobno izgleda ljepse. ljepse se cuje, ide odlicno kao i dosad, bar ja kao amater ne osjetim razliku.... za ono za sta meni treba,sasvim dovoljno :)
al dobro svatko ima svoje, i treba postovati ;)

LP
TONI

Ovom ugradnjom auspuha na auspuh mislim da si mu smanjio buku koja je ionako bila podnošljiva posto ima dva klipa ali si mu oduzeo konje i po mom misljenju izgleda ružnije a i slabiji je.A to sta si ga otežao napred je super no možda bi ti utezi više trebali odotraga.Inače tonica izgleda odlično a i taj rugerinijev motor je dobar istina malo nježan zgog kućišta od duraluminija no u radu besprjekoran.Još samo da mu staviš gume 7,50-16 onda bi to bilo to, manje bi proklizavao a i bio bi daleko stabilniji.

E da jos jednom hvala na savjetu glede guma, probat cemo nesto, ali ima vremena, zasada radovi sa njim su gotovi,jedino ako uspijem nabaviti grn za snijeg,pa mozda budemo malo cistili :)

Inace veliki pozdrav za GROF-a,jer odavno ga nisam vidio ovdje, a nesto mu inbox pun pa nece mu ni poruke :gitarist:

p.s. e da ponovim ono pitanje oko one remenice od kose na 4 sarafa, tomo vinkovic kosa 125 mislim, da li netko zna gdje bi se moga remenica nabaviti :)

LP
TONI
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Daj slike kose.a remenicu mozes nabaviti u bilo kojoj trgovini za autodjelove ili strojeve bitna ti je samo dimenzija.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh