• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Drugih razlika nema,onda imaš sve samo još dobra volja.hoće li na proljeće orati?
Pa vdjećemo ove godine je orao sasvim malo ,ono samo za probu ali sam mu zato natovarijo frezu tv 120 koja bi mu mogla doći glave.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
To je previše za taj traktor mjenjaj to pod hitno za orginalnu ili se pripremi za popravke.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
To je previše za taj traktor mjenjaj to pod hitno za orginalnu ili se pripremi za popravke.
poznato, već sam mjenjo zupčanik priključnog vratila
dali zbog freze ili zbog ležaja pošto je tomo kupljen u lošem stanju skroz loše održavan zadnji mjenjač bez ulja itd ...
Ovu godinu me je dobro poslužijo a i ja sam nešto o tom traktoru naučio.Ako ništa drugo barem je dosta je jednostavan za održavanje i popravljanje dijelovi nisu pretjerano skupi , iako su kod nas u bih nešto skuplji nego u HR i SLO.
A sto se tiče freze najvjerovatnije je neću mjenjati nego ću možda skinuti koji par noževa iako se sa njom radi samo cca 3500-4000m2
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
pozdrav svima !

Počelo remontovanje tomice pa imam par pitanjca,pogotovo kad sam gledao petrove radove .
možete li mi reći oznake za zelenu boju kojom je obojeno kućište? ikako razlikovati motor 18 ks od 21 ks
:toimonster:
RAL6018 ti je zelena, mislim da pise na bloku lijevo od regulacije gasa koji model je, lda100 ili lda820 ili moze biti samo 100 ili 820...tako nesto
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
To sa felgama je u redu ali tko ide za tim promjenit će i njih a ima guma sa istim obimom kao kod većih serija ali su uže i pašu na tu užu felgu pa bi i sa tim gumama bio puno lijepsi a šta se tiče getriba jednake su kod svih serija 800 jedina razlika sa 700 je u sredini i zadnjem trapu jer je kardan odnosno izlazno vratilo drukcije izvedeno i nema taj prenos odnosno snagu kao kod 700 ali ne govorimo o seriji 700.tako da motoru sa dva klipa od 22 konja oduzme snage isto onoliko šta mu je stavio auspuh na auspuh,skine auspuh i stavi vece gume i dobije isto u biti ta razlika se ne moze primjetiti.

Nisam siguran da 822 ima bočne reduktore ko serija 700. Ako jih nema onda se getriba vrti sporije nego na seriji 700.

A dobro, može se sve sredit, mjenjat felge i sve ostalo kako kažeš. Al treba dobro razmislit ako se isplati i dal ti je to potrebno.
Kako smo več ti ja rekli, ko voli nek izvoli.

pozdrav svima !

Počelo remontovanje tomice pa imam par pitanjca,pogotovo kad sam gledao petrove radove .
možete li mi reći oznake za zelenu boju kojom je obojeno kućište? ikako razlikovati motor 18 ks od 21 ks
:toimonster:

Kako ti več Stefan kaže, zelena boja je RAL 6018. Kako izgleda potraži u mojoj temi- predstavi se, firemanpeter.
Tamo su ti slike kako izgledaju boje i njihovi brojevi.


Ako je zadnji trap menjan...onda se brojevi neslažu, što znači da nemože proći registraciju...
Nadam se da je registrovan...:supz:

Ajoj, a ko zna da su brojevi na svim krajevima traktora. Hmmm, a možda znaju :scratch.

Reci jim nek gledaju tablicu i broj na menjaču. Ono pozadi pokitaš i pofarbaš :rolleyess:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
hid

Pitanje...slini mi ulje na spoju hid pumpe na motor (riječ je o tv731), pa bih to želio riješiti. Vidim da moram poskiudati u 2 dijela i to su sve imbusi, slini preko brtvi...
Da li ima kakva caka za promijeni to ili samo odspojim crijevo ulja i skinem pumpu dolje ili?

Hvala
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pitanje...slini mi ulje na spoju hid pumpe na motor (riječ je o tv731), pa bih to želio riješiti. Vidim da moram poskiudati u 2 dijela i to su sve imbusi, slini preko brtvi...
Da li ima kakva caka za promijeni to ili samo odspojim crijevo ulja i skinem pumpu dolje ili?

Hvala

Prvo bi trebao ako je moguće probati dotegnuti , pa pričekati , ako ne pomogne onda u rastavljanje :? nekada i samo dotezanje napravi čuda :roll:
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Nažalost da bi dotegnzuo moram skinuti prvo gornji dio pumpe, pa zato i pitam da li ima kakvih caka ili ne? :)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nisam siguran da 822 ima bočne reduktore ko serija 700. Ako jih nema onda se getriba vrti sporije nego na seriji 700.

ako si mislio na ovo , ja mislim da ima uprotivnom nebi bio tako snažan.ako nema reduktora sta se nebi getriba tada trebala vrtiti brze?kako bi dobili isti broj okretaja kotača kao na seriji 700 reduktori su sa svake strane zasebno i povecavaju broj okretaja svakog kotača a ne getribe!:mislio si da bi se kotači vrtili sporije jel tako; naravno da bi!Pa mi samo raspravljamo o mogućnosti ugradnje i dali bi to bilo preveliko opterećenje a isplativo nije naravno.
viewer.php
[/URL][/IMG]


__________________
Tko pita ne skita
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Prvo bi trebao ako je moguće probati dotegnuti , pa pričekati , ako ne pomogne onda u rastavljanje :? nekada i samo dotezanje napravi čuda :roll:

Arno je u pravu ja sam samo dotegnuo i više nije slinilo naime meni je lančić od haube bio pričvršćen ispod pa nije bio dobro zategnuto.poslikaj ako ćeš skidati.
 
Posljednje uređivanje:

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
Dali me netko moze poslati sliku sa dimenzijama roll bara za tv serije 400?? Unaprijed hvala

Dominik
 
T

tuaregr10

Guest
Evo koja slikica::cry:

Pozdrav ssucur :gitarist:
Hvala ti za slikice tvojih radova sa Tomicom :supz:. Svi poslovi na slikama odlično odrađeni, a pogotovo oranje, po meni :fball:.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
RADOVI U TOKU
i malo slikica

RADOVI U TOKU
obojeno sa osnovnom bojom
 

Prilozi

  • DSC02270.jpg
    DSC02270.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 339
  • DSC02284.jpg
    DSC02284.jpg
    71 KB · Pregleda: 309
  • DSC02290.jpg
    DSC02290.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 330
  • DSC02294.jpg
    DSC02294.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 309
  • DSC02296.jpg
    DSC02296.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 312
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Hvala tuaregr10.:p
Ja svog Tomicu vidim 10X po 10-ak dana u godini:madmana: samo ga uspijem počastiti sa uljem i naftom:axe: a ovamo lupkam po idejama.:toimonster:
Evo ko ima Tomu svaki dan kod sebe.:idea:Za preko zime....
Vadilica krompira ide na mjesto grebena kose.
20306463_z.jpg

A ovo je praktično.:supris:
20306462_z.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RAVnBau0ERs[/YT]
LP
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ako si mislio na ovo , ja mislim da ima uprotivnom nebi bio tako snažan.ako nema reduktora sta se nebi getriba tada trebala vrtiti brze?kako bi dobili isti broj okretaja kotača kao na seriji 700 reduktori su sa svake strane zasebno i povecavaju broj okretaja svakog kotača a ne getribe!:mislio si da bi se kotači vrtili sporije jel tako; naravno da bi!Pa mi samo raspravljamo o mogućnosti ugradnje i dali bi to bilo preveliko opterećenje a isplativo nije naravno.
viewer.php
[/URL][/IMG]

Da, samo mudrujemo ništa drugo.
Na seriji 700 kod spojničke su drugi zupčaniki koji ubrzavaju vrtnju getribe a bočni reduktori smanjivaju br. vrtnje- usporavaju vrtnju da se kotači onda vrze sporije.

Znači traktori su različiti ne samo da jedni imaju bočne reduktore a drugi ne nego su tu i zupčaniki različiti odmah na početku getribe a to je iza spojničke.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Znači traktori su različiti ne samo da jedni imaju bočne reduktore a drugi ne nego su tu i zupčaniki različiti odmah na početku getribe a to je iza spojničke.

Nas dvojica bi do kraja izmislili još jednu verziju tome.:D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh