• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
RADOVI U TOKU
i malo slikica

RADOVI U TOKU
obojeno sa osnovnom bojom

Lepo napreduju radovi...samo tako nastavi
Dokumentiraj slikovito i u buduće...
srećnan rad...:partyman:

Hvala tuaregr10.:p
Ja svog Tomicu vidim 10X po 10-ak dana u godini:madmana: samo ga uspijem počastiti sa uljem i naftom:axe: a ovamo lupkam po idejama.:toimonster:
Evo ko ima Tomu svaki dan kod sebe. Za preko zime....
Vadilica krompira ide na mjesto grebena kose.

S obzirom da se samo 10 puta družiš sa traktorom, dosta ti poslova odradiš!
Lepo oranje :supz:

Nego ti već praviš vadilicu krompira,,, a plug okretač i kosilica još ni na vidiku...:lol:
Ma neka...bitno da se planira...
Tako i ja...taman mislim da sad sve imam od priključaka...a ono nemam mira, pa započnem 100 poslova mimo toga, i ništa nezavršim...kao večiti student...:rolfer:


Čudno mi izgleda ovaj motor za 731 :lol:

pozzz joe!
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Dali je netko povećao rezvar hidrauličnog ulja, ako je molim savjet, jer imam kiper prikolicu za koju mi treba 15lit ulja, na koliko se pumpaju gume 7,5-16
 

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
pozdrav svima

evo da vam pokazem a mozda ste i gledali tomo kako balira [YT]http://www.youtube.com/watch?v=Wl7zL1BZFew[/YT]
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Poz JOE.:D
He he, ne pravim vadilicu, ali mi izgleda simpatično (praktično)
Kosilica, plug okretač i hidraulički volan svi dijelovi su gotovi, ali kao što rekoh hebe me vrijeme (oranje 1,5 hektara sijanje kukuruza branje, kosidba, 3X baliranje 3 hektara, drva itd) A ovaj motor nije od 731 moguće da nisi razumio piše da nema od 731.:roll: Motor je od 818

pozdrav svima

evo da vam pokazem a mozda ste i gledali tomo kako balira

Samire dobar rad.
Balairam i ja sa tomom, Mislim da bi morao imati čvršću vezu (priklop) bolje složene redke i da voziš malo sporije.8)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Snježne pripreme


Dakle pripreme za snijeg privedene kraju..
Napravljen prednji nosač ralize i pripasana ralica koja se inače kopča odotraga :)
Ne moram niti govoriti koliko je bilo kemijanja zbog servo pumpe, pa nocača haube, cijeli hidraulike....
VAljda bude izdržalo :)
 
Posljednje uređivanje:
O

oseloth

Guest
Neki dan sam tek nabavio vrh pokvarene mazalice i kad sam krenuo mazati sve gdje se može vidjelo se da je tamo bi žedan i gladan masti. Moram to češće sređjvati, nego htio sam vas pitati koji je najbolji način za ispuhati ili oprati sustav za hlađenje. Ja puno kosim sa njim pa zna biti trave i peluda, unutra oko ćelija za hlađenje. Kako to najbolje ispuhati. Sigurno netko od vas ima neki trik u rukavu. Onaj lim naprijed mi je vrlo teško skinuti zbog tanka od hidraulike.

Model 522
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Vidi ovoga, snašao se u mojoj garaži 8)

20308471.jpg
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
moj toma vinkovic tesko pali ,mozda neko mi da neki savet,traktor je tv730 mnogo je sacuvan ali nije palen 4 god,molim za savet
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Vidi ovoga, snašao se u mojoj garaži 8)

hehehe...svašta tebe snađe...:D
moćno izgleda, nema šta...
Neki razlog ima sigurno zašto se snašao u garaži?
Samo nemoj reći da ide neko rasklapanje...

Tražio sam, al nisam našao rukavac...znači nabavio si :supz:

Mene zanima kako su otokarena ležajna mesta u tom rukavcu?
nemogu sliku da stvorim oko tog reduktora, jel su smaknute?
Ako imaš rukavac, raspali koju fotku...

pozzz joe!
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
E i večeras se malo radilo!?
 

Prilozi

  • DSC02312.jpg
    DSC02312.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 343
  • DSC02315.jpg
    DSC02315.jpg
    41 KB · Pregleda: 264
  • DSC02317.jpg
    DSC02317.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 320
  • DSC02318.jpg
    DSC02318.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 249

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
jesi se ti to mozda ponovio?

Nisam na žalost ili na sreču :lol: jer Tomu ja ne dam.
Ne dam ga svejedno ako mi ga svake toko neko prodaje. Tako se po nekom kratkom vremenu danas opet snašao u oglasima.

PS
Ljudi davaju moje slike u oglase.

hehehe...svašta tebe snađe...:D
moćno izgleda, nema šta...
Neki razlog ima sigurno zašto se snašao u garaži?
Samo nemoj reći da ide neko rasklapanje...

Tražio sam, al nisam našao rukavac...znači nabavio si :supz:

Mene zanima kako su otokarena ležajna mesta u tom rukavcu?
nemogu sliku da stvorim oko tog reduktora, jel su smaknute?
Ako imaš rukavac, raspali koju fotku...

pozzz joe!

Nije to da mu treba rasklapanje. Došao da ga malo ušminkam (posao za tebe električare moj), poštelam kočnice, servis... Ništa strašno, sve sama fina posla :p.
A da, močno izgleda i fino ga je vozit. Filing sigurnosti je na visokom nivou. Lako bi se privikao na njega hehe.

Rukavac se našao slučajno ali našao se svejedno ako je tražena roba. Batek mi nešto našao ugodno, pa da se nađe ako slučajno zatreba. Još ga nemam kod kuče ali po planovima isporuke bi trebal biti sutra iz Batekovih ruka u mojim. Samo da se mi nađemo.

Nemam neke super slike osim ovih ispod. Ležaji su postavljeni ekscentrično a drugi centrično (smaknuto kako ti kažeš). Nema tu neke mudrolije velike.
Sve se to inače fino rasklopilo, zezao me samo onaj mali vijak u rupi koja se vidi na rukavcu pozadi.

20308741.jpg


20308740.jpg


Na donjoj sliki se vidi redosljed sastavljanja pa se može iz toga zaključiti kako stvari stoje.

Na ljevoj strani ti je poluosovina na njoj lager. Na tu poluosovinu ide zupčanik kojeg vidiš desno od poluosovine.

Taj zupčanik se napiči na poluosovinu i on stoji isto u centru. Zupčanik ima unutra zube a vani je površina za valjkasti ležaj u kojem on sjedi.

Na desnoj strani rukavca se vidi osovina (drugi zupčanik) sa ležajem koja je u rukavac stavljena ekscentrično i tako sjedi u unutrašnjosti onog večeg zupčanika na ljevi.
Drugi kraj osovine ide u dif i to je kraj priče.

20249679.jpg


PS
Hvala na istraživanju odpada koje si vršijo u moje dobro. :)
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ja sam ovako sebi dva Toma doterao ali mislim da nebi imao dovoljno volje da to učinim za bilo koga drugoga jer...
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
ljepo izgleda kad si gotov sa svojim predi na moj :rolfer:

Nema problema samo vi dovezite pa ćemo to sve urediti,kako meni izgleda biće to bolji poso nego moji liftovi.

Petre hvala na podršci.
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Ja sam ovako sebi dva Toma doterao ali mislim da nebi imao dovoljno volje da to učinim za bilo koga drugoga jer...

sredio bi ja svoga samo po ljeti nemam vremena a po zimi nemam di posto sve garaže okupirane !
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
sredio bi ja svoga samo po ljeti nemam vremena a po zimi nemam di posto sve garaže okupirane !

Hehe nesto mi poznato,zato zimi služi plastenik
evo i moji prvi radovi sa opasnim nadzornim i malo hobija
prvi radovi



strogi nadzor radova



zabava



hobi



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh