• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
problem imam sa traktorom pa ko nešto zna nek pomogne, kad krećem pod teretom, malo uzbrdo bez tereta ili kad krećem sa plugom u brazdi oranja, čujem da nešto pukne (cvakne), EH SAD NEZNAM SIGURNO GDJE, dali je to zadnji trap ili sredina, ali znači samo kad krećem.
Drugo imam plugove tomine originalne iz fabrike i sa njima radim 100 godina, al neznam ih podesiti kako treba, pa imali netko sliku kako se plugovi postavljaju i šteluju, pozz..:prayer:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
to što se čuje može bit diferencijal?...jel imaš problema sa motanjem volana kad se to čuje....najbolje da digneš zadnji kraj cijeli i jedan prednji kotač i probaj vrtit....pa probaj jedan zadnji malo zadržatdok vrtiš da vidiš jel ti se stalno vrti samo jedan zadnji ili se i drugi vrti u istom smjeru...ako ti se dešava da oba zadnja idu u istom smjeru onda je diferencijal....stradao je planetar il satelit il možda svi a što se tiče plugova daj nam neku slikicu pa ti budemo rekli:partyman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
problem imam sa traktorom pa ko nešto zna nek pomogne, kad krećem pod teretom, malo uzbrdo bez tereta ili kad krećem sa plugom u brazdi oranja, čujem da nešto pukne (cvakne), EH SAD NEZNAM SIGURNO GDJE, dali je to zadnji trap ili sredina, ali znači samo kad krećem.
Drugo imam plugove tomine originalne iz fabrike i sa njima radim 100 godina, al neznam ih podesiti kako treba, pa imali netko sliku kako se plugovi postavljaju i šteluju, pozz..:prayer:

@tv 732 A - da nije nešto oko kvačila, lamela i slično? ako kažeš da se CVAK javlja samo kod kretanja...
aaa dobar si...:lol: imaš plug 100 godina, i neznaš kako podesiti...
Pa kako onda mi da ti pomognemo:rolfer:
Ja ako ti budem objašnjavao, samo ću te zbuniti i ništa nećeš razumeti - jer neznam da objasnim - loš sam pesnik...

@tomo - evo nekako sam uslikao, nevidi se najbolje, al to je to što ja imam od tih podataka oko tog prekidača.
Gledaj da skineš što pre, jer slika nije po propisima, i verovatno će biti obrisan sa strane moderatora. Al morao sam ovako, jer se nevidi ništa ako smanjim rezoluciju, a nešto mi se sad necrta u paint-u...


pozzz joe!
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
to mi se dešava samo kada krećem dali to bilo pod teretom, dali to bilo u blagu uzbrdicu sa prikolicom prazan, ali samo kad krećem sa traktorom i mogu ga tako voziti cio dan da se više neće ništa čuti, al da nestajem i nekrećem ponovo, samo znači jedno neznam kako bih naveo to što se čuje "CVAK", otprilike tako, a što se tiče podizavao sam i trap zadnji ne okreću mi se u istom smjeru točkovi.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pazi nemoj me držati za reč, al ja sumnjam da je nešto oko kvačila!
Forumaš @tv732 - je imao sranja oko rastavljanja tj. skidanja motora, jer mu se pojebali nutovi na spojničkom i na lameli, to je u početku klamćalo, i na kraju se zgužvali nutovi i došlo je do toga da se lamela spojila sa spojničkom, i nije mogao svući motor.
Morali ga čupati kidati tegliti...pitaj boga šta nisu radili,,, bukvalno isčupali motor i pokidali srce lamele!
Sve ovo je na strani 1037...vrati se pa pogledaj
Nemora da znači da je i kod tebe isto, ali pošto imaš 732, ja sam povezao te dve priče...
Uglavnom i šta god da je problem, i budeš rešio...budi toliko dobar da podeliš sa nama...

pozzz joe!
 

nilede

Član
Tu od
11 Svi 2012
Poruka
34
pozdrav svima

evo da vam pokazem a mozda ste i gledali tomo kako balira [YT]http://www.youtube.com/watch?v=Wl7zL1BZFew[/YT]

samire daj malo podataka o toj balirki, sad si me veoma zainteresirao, nisam znao da ima i tako malih balirki ovog tipa pa me sad pojedinosti zanimaju, koja je to marka di si to upoće vidio pa priključio na tomu
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
problem imam sa traktorom pa ko nešto zna nek pomogne, kad krećem pod teretom, malo uzbrdo bez tereta ili kad krećem sa plugom u brazdi oranja, čujem da nešto pukne (cvakne), EH SAD NEZNAM SIGURNO GDJE, dali je to zadnji trap ili sredina, ali znači samo kad krećem.
Drugo imam plugove tomine originalne iz fabrike i sa njima radim 100 godina, al neznam ih podesiti kako treba, pa imali netko sliku kako se plugovi postavljaju i šteluju, pozz..:prayer:
Imao sam nešto slično, (kvrc u mjenjaču pri kretanju) ali to je bilo zbog ključa.
Prije kretanja izšaltaj reduktor i mjenjač na brzinu par puta pa probaj, ako ti koji put ne kvrcne mogao bi biti ključ.:rolleyess:
Ili otpusi ova dva vijka na mjenjaču prebaci u sporohodnu i zategni tamo gdje ostane sam u normali pa probaj startati u sporoj.
19119995_z.jpg
 
Posljednje uređivanje:

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Joe hvala za shemu,probat cu sutra vidjeti malo dal ima još kakvih šara na njima....na jacku koji je od ručice su dvije bijele,jedna žuta i 5 crnih....a na drugom su dvije žute,jedna bijela,i 5 crnih....svjetla sam dobio,al zmigavce i sirenu nebi pobogu spojiti da rade.....sutra instrument u ruke i udri dok ne uspijem šta....samo prvo će trebati ralicu upregnuti jer snijeg pada kao lud.....
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
problem imam sa traktorom pa ko nešto zna nek pomogne, kad krećem pod teretom, malo uzbrdo bez tereta ili kad krećem sa plugom u brazdi oranja, čujem da nešto pukne (cvakne), EH SAD NEZNAM SIGURNO GDJE, dali je to zadnji trap ili sredina, ali znači samo kad krećem.
Drugo imam plugove tomine originalne iz fabrike i sa njima radim 100 godina, al neznam ih podesiti kako treba, pa imali netko sliku kako se plugovi postavljaju i šteluju, pozz..:prayer:

Dali ti traktor tada malo cukne kao da zastane i iskoči iz brzine na djelić sekunde i dalje ide kao da nije bilo nista ali to bi se u pravilu trebalo dešavati samo kod opterećenja.ako se ponaša tako onda će ti upaliti ovo sta ti je ssućur objasnio jer je poderan ključ ali još mu se da malo pomoći kada se poštela ručica.mozes li malo slikovitije opisati sta se točno dešava kada se čuje taj (cak).A šta se tiče pluga jeli dvobrazni daj zalijepi sliku po kojoj ću ti pokušati pojasniti štelanje.
 
M

Mesko

Guest
Dali ti traktor tada malo cukne kao da zastane i iskoči iz brzine na djelić sekunde i dalje ide kao da nije bilo nista ali to bi se u pravilu trebalo dešavati samo kod opterećenja.ako se ponaša tako onda će ti upaliti ovo sta ti je ssućur objasnio jer je poderan ključ ali još mu se da malo pomoći kada se poštela ručica.mozes li malo slikovitije opisati sta se točno dešava kada se čuje taj (cak).A šta se tiče pluga jeli dvobrazni daj zalijepi sliku po kojoj ću ti pokušati pojasniti štelanje.

zdravo svima sto se tice jednog braznog tome za 400tipe plugse stavi u 3 ili 4 rupu do desne strane tocka i onda ljevi stelaci serafa i desni serav stelac mora podesiti podjednako ako mu se volan ne otima ili ga nevuce ninajednu stranu a ako vuce naprimjer na desno tad mora onda ljevi serav malo zavrnuti a desni vise zavrnuti a za dubinu kad podize na stelacu za dubunu oranja tad ide plug dublje i dublje a kad stelac za dubinu spusta prema dole to jest obaraga prema dole omda ide plug plice eto toliko od mene nagrubo a sto kaze ovaj kad trzne i malo poskakne to jest najvjerovatnije kljuc u mjenjacu sto ime koroz zubcanike jer on sav teret nosi
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Joe, svaka čast,uspio sam po tvojoj šemi složiti sve nazad.....morao sam rasturiti samu ručicu i tamo su na mjestima gdje su žice zalemljene male crtice na crnim žicama.....moaram spremiti sliku zlu ne trebalo:prayer::prayer::prayer:
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Nebih znao dali je do ključa, samo da kažem i ovo neki sam dan orao sa njim, nije mi mogao šaltati nikako, to je ok, dovezem ga kući rastavim motor i naštelam korpu jer je bila poprilično popustila ona jedna opruga, i sada je ok, što znači da nije ništa oko lamele korpe i toga gore, što ste mi govorili da nije slučajno i to. Ja mislim 1000 % da mi se čuje taj cvak u zadnjem dijelu trapa samo kada krećem, a što se tiče tih ručica šućur nije problem budem i to isprobao nije problem nikakav, i još da i ovo kažem da mi nije nikada iskakao iz brzine, a za plugove sada je sezona završena, probaću ih naslikati kako ih ja postavljam na traktor, ustvari kako mi oru, a dvobrazni su plugovi, što kolega reče nebi trebalo da vuče u stranu a kod mene je "kobajagi" servo al me slomi dok orem odvuče u stranu nebih ga ni za milion godina mogao načuti da sam ore kao šućur-ov tomica.;)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ma nije to freza....to je jarkalica, sa špricom za navodnjavanje i mlaznicom za podešavanje širine mlaza:vragek::vragek:

Sram me bilo:oops:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Ko mi može reći gdje se može kupit ovakva freza koju je brane objavio i ja bi jedni takvu.

Da bog da da je uvijek u kvaru.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he, treba imat dobar plug, pa da vidiš koliko ima freza oko tebe.:roll:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh