• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
zdravo svima sto se tice jednog braznog tome za 400tipe plugse stavi u 3 ili 4 rupu do desne strane tocka i onda ljevi stelaci serafa i desni serav stelac mora podesiti podjednako ako mu se volan ne otima ili ga nevuce ninajednu stranu a ako vuce naprimjer na desno tad mora onda ljevi serav malo zavrnuti a desni vise zavrnuti a za dubinu kad podize na stelacu za dubunu oranja tad ide plug dublje i dublje a kad stelac za dubinu spusta prema dole to jest obaraga prema dole omda ide plug plice eto toliko od mene nagrubo a sto kaze ovaj kad trzne i malo poskakne to jest najvjerovatnije kljuc u mjenjacu sto ime koroz zubcanike jer on sav teret nosi

Mesko, rečenica ti je jebačka :weedman: .
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
zdravo svima sto se tice jednog braznog tome za 400tipe plugse stavi u 3 ili 4 rupu do desne strane tocka i onda ljevi stelaci serafa i desni serav stelac mora podesiti podjednako ako mu se volan ne otima ili ga nevuce ninajednu stranu a ako vuce naprimjer na desno tad mora onda ljevi serav malo zavrnuti a desni vise zavrnuti a za dubinu kad podize na stelacu za dubunu oranja tad ide plug dublje i dublje a kad stelac za dubinu spusta prema dole to jest obaraga prema dole omda ide plug plice eto toliko od mene nagrubo

Super objašnjeno no kako kažeš na grubo od tud se kreće a onda ovisi o nagibu,dali se brazda baca na gornju ili donju stranu o vrsti zemlje puno ovisi štelanje i oranje no za to je potrebno puno iskustva,a navlačiti ga mora na jednu stranu tu ne igraju ulogu ti šrafići sa strane jer oni moraju uvijek biti jednako zategnuti da bi učvrstili mašinicu,volan se otima jer plug nije u rupi na sredini traktora no kada su kotači i jedan i drugi uz brazdu volan se nema kuda otimati traktor može orati sam jer mu brazda drži ravninu.i najvažnije od svega ti plugovi su lagani i ako daska nije sjajana ko pasija kesa nema tu oranja.
 
M

Mesko

Guest
Super objašnjeno no kako kažeš na grubo od tud se kreće a onda ovisi o nagibu,dali se brazda baca na gornju ili donju stranu o vrsti zemlje puno ovisi štelanje i oranje no za to je potrebno puno iskustva,a navlačiti ga mora na jednu stranu tu ne igraju ulogu ti šrafići sa strane jer oni moraju uvijek biti jednako zategnuti da bi učvrstili mašinicu,volan se otima jer plug nije u rupi na sredini traktora no kada su kotači i jedan i drugi uz brazdu volan se nema kuda otimati traktor može orati sam jer mu brazda drži ravninu.i najvažnije od svega ti plugovi su lagani i ako daska nije sjajana ko pasija kesa nema tu oranja.

jeste drug upravu si samo sto je svako zemljiste razlicito a kad ores duboko ili neku tezu zemlju tad mors smanjiti brazdu ili pomjeriti za jednu rupu nize to jest prema desnom tocku tako da bi lakse orao i tad isto mozes nna serafima malo vratiti da se ono sto kazes ne otima volan ili da vuce ili gura na jednu stranu jer sa tomom 418 vec orem ima skoro 30godina pa drug tko ga senije namucio i nece nikad znati sta je patnja sa tomom u oranju haa :D

Mesko, rečenica ti je jebačka :weedman: .

jbg drug pozurim pisati a ne snalazim se jos bas najbolje na tastaturi pa ijako nesto izostavim ili progutm rijec ili nenapisem jbg kuzite sta ocu reci haaaaaaa
pozzzz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Mesko

Guest
hvala grofe... alfa zd bit če tu puno posla na tvojoj 732..nikad nisam vidio ovako istrošene gume........ dal neko zna kolko koštaju prtednji blatobrani za tomeka,,, plastični... te bi me zanimalo gdje bi mogo nabavit volan malo manji posto se spremam slagati servo ,,,,,,poooz svima,,,,



vidim da se radi na servu.. ja bi ti preporučio servo od mercedesa 123 stvarno je to odlično evo ja ga sastavljam polagano
picture.php
glava servo volana ponovno velim nije original al sluzi
drug postovanje tebi isvima formasima ako mozes pogledati mog tomu talijsnca od 34ks imam slke pa da vidis bil ja isto mogao sebi ovako ugraditi volan a mogu sebi nabaviti isto ovaki volan od merca 123 linije 240 dizela jer sam ja takvog mercedesa imao i vozio ga 5 godina nikad mi nije stao pa pitam da li je ovo za mog talijnca dovoljno jako da se nebi kvarilo cesto jer mom treba malo vecva sila za motanje za rzliku od tomi vinkovica 30,31,32 pa ako ti znas tacno izracunati te mjere ili tko zna pa da mi samo kaze da li je ovaj volan od merca 123l. dovoljno ili moram sebi traziti malo jaci a to jest sa mercedesa teretnog vozila mislim da je u njih sigurno malo jace zbog tereta koji nosi pa eto drug volio bih znati malo vise pa da ija sebi ugradim servo volan pozz
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
jeste drug upravu si samo sto je svako zemljiste razlicito a kad ores duboko ili neku tezu zemlju tad mors smanjiti brazdu ili pomjeriti za jednu rupu nize to jest prema desnom tocku tako da bi lakse orao i tad isto mozes nna serafima malo vratiti da se ono sto kazes ne otima volan ili da vuce ili gura na jednu stranu jer sa tomom 418 vec orem ima skoro 30godina pa drug tko ga senije namucio i nece nikad znati sta je patnja sa tomom u oranju haa :D

Ma drug moj nisam ja mislio da ti nemaš iskustva nego oni koji su pitali da im se objasni lako nas dvojica naštelamo i oni koji to znaju ali teško je nekom objasniti do u detalje ako se sa oranjem nije dobro namučio i skužio zašto mu usadjuje brazdu odnosno ne preklapa i jos puno situacija koje nas dvojica ne mozemo tako lako objasniti pišući.:supz:
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
moze li mi netko napisati mjere sa slike ?? hvala

Ja ću sutra snimiti kod susjeda bez brige ako ti netko u međuvremenu ne napiše mjere .Ja sam radio na 730 po svome jer je nemoguće napraviti originalne ako nemaš mašinu za savijanje.
 

domo

Član
Tu od
2 Velj 2012
Poruka
33
masinu za svijanje imam
pogledao bih i ja al zivim u rijeci a tu je tesko naci traktor a kamoli tomicu sa roll barom
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
znas kak je kod njih nedaju pedalj zemlje za odasiljač :rolleyess: :lol:

Ma ne vjerujem ,
Željko bi im sam dao samo da ima zainteresiranih za gradnju , da se rješi te crne rupe :oops:
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
user35840pic24161354701.jpg
[/IMG]
na ovoj slici su prikazani plugovi spušteni cijelom dužinom lemeša na tlo, što sam ovako pokušavao orati ali ne ide, ide plitko, izbacuje plug itd..
user35840pic24121354701.jpg
[/IMG]
na ovoj slici je prikazano koliko ima zadnji dio lemeša lufta od tla, cijela šaka, a tako i orem sa njim..
user35840pic24151354701.jpg
[/IMG]
isti slučaj kao na slici br.1
user35840pic24131354701.jpg
[/IMG]
na ovoj slici se vidi do koje granice se išlo u rupicama.
 

Prilozi

  • Photo1792.jpg
    Photo1792.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 113
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh