• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Proizvajalec gorenc (Slovenia)

Za TV 4**
20357857.jpg

20357859.jpg


Za TV 73*

20357860.jpg


Domači izdelovalec (Slovenia)

Za TV 4**

17509306.jpg

17509307.jpg


Za druge pa nevem kam pašejo

17509293.jpg

20357856.jpg


Več slik pa nažalost nimam.

Moja izdelava (vmes sem jo že predelal)

14419512.jpg

18331801.jpg
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
nasao sam kosu koja odgovara mom tomi vinkovicu 818 ali je siroka 155cm, da li je to puno za njega?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nije puno samo pazi pri okretanju u strani da se ne prevrneš.;)

Kod te kose nije problem težina kose i mogučnost prevrtanja ,,,, prekrenuti se neće , problem koji se javlja je standardni problem bočnog priključka , to jest volan nikada NE smiješ pustiti bez nadzora već ga uvjek moraš držati pošto se javljaju bočne sile i automatski TOMO stalno teži da bježi iz pravca , pošto je to duži oblik bočne kose i držanje volana bi trebalo biti čvršče nego kod kraćih kosa , a normalno da na to sve utiče i gustoča trave. Za traktore serije 400,500 je preporučena kosa 120 cm , a za seriju 700 ,140 cm :blackeye , svako konstantno držanje ( kruto ) volana ujedno djeluje i na vijek trajanja volana pa bi i to trebalo uzeti u obzir :shock:
 

robert1m

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
21
imam ih vise problema sa tv 730 ,posto to je za mene nesto novo,ali sad dosao je red da montiram alternator,molim vas da neko mi da ideju kako to da uradim,moze i neku sliku,hvala:confused:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Imas u prethodnih bar 10-ak strana price o tome i slike. Uglavnom najbolje da uglavis od zastave alternator ili nekog malog japanca.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Samir_732

Ja imam ovako narejeno kopčanje palica za prevoz dru.

15118664.jpg
Zasto sluzi ta kocnica prikolici?
mislim kako se korisiti jer vidim da je podesiva navojem, nije valjda samo za parking
 
Posljednje uređivanje:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja imam kočnicu na isti princip,a i hrpa ljudi kod mene u kraju jer je tak vj najjednostavnije napravit u kučnoj izradi,jednostavno kad ideš negdi nizbrdo s teretom našrafiš da koči i kad se spustiš opet odšrafiš,vrlo jednostavno:rolleyess:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ja imam kočnicu na isti princip,a i hrpa ljudi kod mene u kraju jer je tak vj najjednostavnije napravit u kučnoj izradi,jednostavno kad ideš negdi nizbrdo s teretom našrafiš da koči i kad se spustiš opet odšrafiš,vrlo jednostavno:rolleyess:

Aha, da ne bude sav teret na traktor
 

Pagan

Novi član
Tu od
23 Pro 2012
Poruka
7
Pozdrav vlasnicima TV! Ja sam upravo u procesu kupovine Tomeka. Vaši savjeti su mi glavna vodilja u kupovini.. Arno i Zbalija, kapa doli! Ako budete prolazili kroz Neretvu, čekaju Vas žabe i jegulja!

Odluka je pala na 821 iz 1991. Još su original gume na njemu (prednje su zrele za promjenu), garažiran. Potpuno hladan (-3) pali na ključ. Papir se minimalno zaulji na šipki za ulje nakon 4-5s. Zglob se malo mrda gori-doli, ali baš malo, tek toliko da možeš primjetit da se mrda. Volan ima luft 3-4cm (najmanje od svih koje sam gleda). Tip daje prikolicu kiper ručni rad, strižnu kosu i dvobrazdni plug. Sve za 23000kn. Mislim da je uglavnom vožen po cesti. Planiram prodati ove priključke i uzeti frezu SICMA SA 125.

Ako ima ko još kakav savjet pucajte dok nije kasno, uzet ću ga početkom siječnja.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav vlasnicima TV! Ja sam upravo u procesu kupovine Tomeka. Vaši savjeti su mi glavna vodilja u kupovini.. Arno i Zbalija, kapa doli! Ako budete prolazili kroz Neretvu, čekaju Vas žabe i jegulja!

Odluka je pala na 821 iz 1991. Još su original gume na njemu (prednje su zrele za promjenu), garažiran. Potpuno hladan (-3) pali na ključ. Papir se minimalno zaulji na šipki za ulje nakon 4-5s. Zglob se malo mrda gori-doli, ali baš malo, tek toliko da možeš primjetit da se mrda. Volan ima luft 3-4cm (najmanje od svih koje sam gleda). Tip daje prikolicu kiper ručni rad, strižnu kosu i dvobrazdni plug. Sve za 23000kn. Mislim da je uglavnom vožen po cesti. Planiram prodati ove priključke i uzeti frezu SICMA SA 125.

Ako ima ko još kakav savjet pucajte dok nije kasno, uzet ću ga početkom siječnja.
Ako je ta cijena u pitanju onda se čak može nazvati smiješnom....jer ako priključci vrijede recimo 1000 eur dobiješ cijenu od nekih 18 000 kn za sam traktor što je gotovo nemoguće za tu seriju......Ukoliko nema neku ozbilnjiji manu,kupuj bez razmišljanja
 
Posljednje uređivanje:

Pagan

Novi član
Tu od
23 Pro 2012
Poruka
7
Raspitiva sam se o tipu i o traktoru u njegovom kraju.. Svi kažu da je OK!
Traktor nije sređivan za prodaju jer fale neke sitnice tipa sajla od ručnog gasa i blokade dif. Na mjestu gdje stoji u garaži ima samo flekica od nafte ispod rezervara, a ostalo je suho ko barut! Ne znam u što bi još mogao gledati..
 
B

bacsku

Guest
Raspitiva sam se o tipu i o traktoru u njegovom kraju.. Svi kažu da je OK!
Traktor nije sređivan za prodaju jer fale neke sitnice tipa sajla od ručnog gasa i blokade dif. Na mjestu gdje stoji u garaži ima samo flekica od nafte ispod rezervara, a ostalo je suho ko barut! Ne znam u što bi još mogao gledati..

Gledaj što pre da ga kupiš, jer ako ga ispustiš nema šta da gledaš
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav vlasnicima TV! Ja sam upravo u procesu kupovine Tomeka. Vaši savjeti su mi glavna vodilja u kupovini.. Arno i Zbalija, kapa doli! Ako budete prolazili kroz Neretvu, čekaju Vas žabe i jegulja!

Odluka je pala na 821 iz 1991. Još su original gume na njemu (prednje su zrele za promjenu), garažiran. Potpuno hladan (-3) pali na ključ. Papir se minimalno zaulji na šipki za ulje nakon 4-5s. Zglob se malo mrda gori-doli, ali baš malo, tek toliko da možeš primjetit da se mrda. Volan ima luft 3-4cm (najmanje od svih koje sam gleda). Tip daje prikolicu kiper ručni rad, strižnu kosu i dvobrazdni plug. Sve za 23000kn. Mislim da je uglavnom vožen po cesti. Planiram prodati ove priključke i uzeti frezu SICMA SA 125.

Ako ima ko još kakav savjet pucajte dok nije kasno, uzet ću ga početkom siječnja.
Ako ti se ne žuri, pogledaj još i dalje malo, po mogućnosti ako se možeš rastegnuti još koju tisuću za seriju 7, al ako ne, slobodno uzmi :)
 

Pagan

Novi član
Tu od
23 Pro 2012
Poruka
7
Ako ti se ne žuri, pogledaj još i dalje malo, po mogućnosti ako se možeš rastegnuti još koju tisuću za seriju 7, al ako ne, slobodno uzmi :)

Imam u kombinaciji još jednu 730ku sa istom opremom (prikolica, plug), samo ovaj daje frezu umjesto kose, za 25000kn.. 1979 godina.. Stari je održavao, ali je i derao do kraja.. Freza je u krahu, a mislim da ni motor nije za duga. Serija 700 mi ne igra jer bi morao praviti bočnu frezu za uske redove mandarina.. Osim 732 naravno, ali nje baš nema za ove novce..
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Raspitiva sam se o tipu i o traktoru u njegovom kraju.. Svi kažu da je OK!
Traktor nije sređivan za prodaju jer fale neke sitnice tipa sajla od ručnog gasa i blokade dif. Na mjestu gdje stoji u garaži ima samo flekica od nafte ispod rezervara, a ostalo je suho ko barut! Ne znam u što bi još mogao gledati..

To sto ima malo nafte ispod nista strasno,moze se resi. Ne brini,ionako je mali potrosac ne moze mu procuri vise nego sto potrosi ehhe,a i fleka od stojanja verovatnjo
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh