• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

bacsku

Guest
Nosač za seriju 700

20362891.jpg

NAJLEPSE HVAL - TO SU PRAVE DIMENZIJE
pozdrav sa severa vojvodine
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pozdrav svima

evo zakacio sam imt korpu i nije tako lose :partyman:
ovdje ti je razmak toplig poluge i poluga hidroulike prevelik i ne možeš vršiti normalan transport :rolleyess:





ma nema svaka cast pajdo samo dali tomo moze trpit ovakve situacije
Ova prikolica kao da je posuđena ,,,, niko sa svojom prikolicom NE bi ovako kipao ( barem mislim ) , istina TOMO može vladati sa ovakvom prikolicom samo je pitanje sa kakvim teretima , on ipak nije IMT i njegov zadnji dio traktora nije predviđen za tolika opterećenja , zato je tomina prikolica drugačije konstrukcijski rješena :idea:
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,380
ma nema svaka cast pajdo samo dali tomo moze trpit ovakve situacije

ev kada je obnovio vjerovatno

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nnC7yW_Td9k[/YT]

Ljudi taj lik vam živi u SLO sam nezz točno de al dobrog Tomeka ima !
 
Posljednje uređivanje:

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Lepo izgleda korpa za tomeka,cim prepakujem na poteznice TV kacim sanduk :)
Pitanje za sve uvazene clanove, koliko tomina hidraulika moze da podnese a da ne bude neki krkljanac,odnosno koliko tereta najvise sme da bude u nosenom sanduku?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Lepo izgleda korpa za tomeka,cim prepakujem na poteznice TV kacim sanduk :)
Pitanje za sve uvazene clanove, koliko tomina hidraulika moze da podnese a da ne bude neki krkljanac,odnosno koliko tereta najvise sme da bude u nosenom sanduku?

Sve zavisi od kraka ,,evo pa presudi ,,, ako je krak veći manja podizna sila ,,, ali ni to nije sve jer više možeš podići nego nositi da te pri zakretanju ne prekreće :mrgreen:



mjereno dinamometrom :axe:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
To razumem sam skuzio odavno,sto je ruka veca to vece opteredjenje po hidrauliku naravno. Nego mislim uopsteno korpa kao sto vec jedan clan pokazao sliku prazne korpe,e sad zanima me koliko hidraulika moze da izdrzi max tereta. 300kg?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
To razumem sam skuzio odavno,sto je ruka veca to vece opteredjenje po hidrauliku naravno. Nego mislim uopsteno korpa kao sto vec jedan clan pokazao sliku prazne korpe,e sad zanima me koliko hidraulika moze da izdrzi max tereta. 300kg?

Kao što rekoh ,:oops: hidroulika može da izdrži više nego što možeš da transportuješ ,, :rolfer:
primjer ,, serija 400 , 500 , može da podigne punu špricu od 300 L ali NE može da je nosi jer ga prekreće kod zakretanja volana ili sličnih manevara :shock:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
ZVERINICATV, PETER-HVALAAAAAA
Ja sam napravio od box palete,:scratch
traktorska-korpa_z.jpg

Malena super čovjek prodaje po 50€.:rolleyess:
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Kao što rekoh ,:oops: hidroulika može da izdrži više nego što možeš da transportuješ ,, :rolfer:
primjer ,, serija 400 , 500 , može da podigne punu špricu od 300 L ali NE može da je nosi jer ga prekreće kod zakretanja volana ili sličnih manevara :shock:

To je istina,nekad ume da me zanosi sa punom prskalicom al ne uvek.
U svakom slucaju najbolje je prikolica,imam ideju da preradim auto prikolicu u takoreci niskonosecu,jer radim voce,lakse mi da dzakove itd natovarim na nizu prikolicu nego vislju logicno.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ZVERINICATV, PETER-HVALAAAAAA
Ja sam napravio od box palete,:scratch

Malena super čovjek prodaje po 50€.:rolleyess:


Zgodno i jeftino napravljeno ,,, jedino što mislim da bi bilo bolje da su ovi prigvati još duži za 5 do 10cm


 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Dovoljno dugi.8)

Znam da jesu ali znam i da je to malo pretjesno kod kapčenja , a još nije ofarbano pa se može pomoći ,, ali ako tebi odgovara onda je to u redu ,,, iako češ me skoro svaki put kod kapčenja sjetiti ;)
I još bi ti dobro došlo da prvu stranu obučeš u lim jer če traktor uvjek naći neko blato koje će ti nabacati u nutra ili OŽBUKATI stvari koje češ prevoziti ;)
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Dovoljno dugi.8)

Znam da jesu ali znam i da je to malo pretjesno kod kapčenja , a još nije ofarbano pa se može pomoći ,, ali ako tebi odgovara onda je to u redu ,,, iako češ me skoro svaki put kod kapčenja sjetiti ;)
I još bi ti dobro došlo da prvu stranu obučeš u lim jer če traktor uvjek naći neko blato koje će ti nabacati u nutra ili OŽBUKATI stvari koje češ prevoziti ;)

Slazem se,dobro je imati lim prednja strana,tacno da je malo pretesno jer sta na primer kad je pod nagibom otkacen sanduk a ima teret,,bolje kad ima malo vise da moze se toplin zavije i odvije.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Kao što rekoh ,:oops: hidroulika može da izdrži više nego što možeš da transportuješ ,, :rolfer:
primjer ,, serija 400 , 500 , može da podigne punu špricu od 300 L ali NE može da je nosi jer ga prekreće kod zakretanja volana ili sličnih manevara :shock:

19225876.jpg

18354302.jpg

18354303.jpg


Tako se pa malo goljufa hidravliko.....
19225870.jpg


Ako nima montirane sprednje ralice ja dvignem sprednji konec....
Ta teža nije za po cesti.... Prva brzina i polako

Dimenzije kištic za drva

55x60x70

Teža cca 140kg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
http://s5.mojalbum.com

Tako se pa malo goljufa hidravliko.....
[IMG]http://s5.mojalbum.com/10819035_17418827_19225870/hidravlicni-plato/19225870.jpg

Ako nima montirane sprednje ralice ja dvignem sprednji konec....
Ta teža nije za po cesti.... Prva brzina i polako

Dimenzije kištic za drva

55x60x70

Teža cca 140kg


Ne kužim poantu:rolleyess:
na zadnjim poteznicama ,, skratio krak , povečao silu dizanja ,
smanjio brzinu dizanja ,,, :rolleyess:
Da li sa tako pruređenom hidroulikom misliš da možeš nositi špricu 300 L sa normalnom sigurnošću od prekretanja :rolleyess: ili si samo zelio pokazati novo kvalitetno izboljšanje zadnje korpe ;) sa sporijim dizanjem bez naglih trzaja :?:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
He he, sve bi ja to uradio, sjedim u Ljubljani u stanovanju malo zijevam u forum, a malo na Topnišku ulicu - traktor daleko 350km (ebga):drinkers:
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
He he, sve bi ja to uradio, sjedim u Ljubljani u stanovanju malo zijevam u forum, a malo na Topnišku ulicu - traktor daleko 350km (ebga):drinkers:

mogel skocit do njega za blagdane :lol:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
mogel skocit do njega za blagdane :lol:

Kosidba i oranje pojeli godišnji odmor, a željeznica nema blagdane vozi dan i noć.:madmana:

:p
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2VgwoeEFjaM[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lS2S_iAVA_k[/YT]
Ne prodajem ja......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh