• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
kod nas u makedonii ima u susedno selo covek ugraduje servo sa dva cilindra sve komplet za 300evra plus on dolazi kod tebe kod kuce i radi na lice mesto ;)

moze postom poslati u HR?
 
M

Mesko

Guest
Koliki je razmak ( udaljenost ) između freza :?:
Neznam kolika je učinkovitost toga stroja , s obzirom da je taj tarktor dosta nizak . :?:
Ali bez obzira na visinu traktrora pa freza mora ići do zemlje .:scratch Tako da neznam kolika bi trebala biti visina tih biljaka oko kojih bi trebalo frezati :scratch:?:

zdravo svima haa za ovakvu frezu jesam cuo ali nisam nikad video pa evo imam sad priliku da je vidim pa mislim da je dosta jaca od obicne freze jer ona ima jedan prenos preko glavnog defrencijala dok ova ima dva prenosa na kaske preko defrencijala u svakom slucaju efikasnija za rad i jaca jas bi je isto volio kupiti ako dje se moze naci dobra stvar nema sta pozz
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302

Tv mi dvigne cca 100kg plato/zaboj + 140kg gajbica sa drvama + 140kg gajbica sa drvama = 380kg.

LP Batek



znači kod tebe tomo nosi 380 kg i nemaš večih problema se KIDANJEM na sredini i mogučnošču prekretanja , ako sam dobro shvatio :shock:[/QUOTE]

To si mislio to kada se ti dvigne sprednji del ali da vozis samo s 3 kotačima.
Ovako?
100appleimg0534.jpg

100appleimg0532.jpg


Sprednji kotači + 50 kg utega po kotaču
Se mi je dvignio sprednji kraj....

Sprednji kotači + 50 kg utega po kotaču+ konstrukcija za sprednjo ralico.
Brez servo volana
Mogu sam vozati ampak je bio volan vrlo lagan (sada kat imam servo volan to nečutim)


Sprednji kotači + 50 kg utega po kotaču+ konstrukcija za sprednjo ralico + ralica.
Mogu sam vozati volan je bio ok.
Sam to nepriporočim za vožnjo po cesti.

Sprednji kotači + 75 kg utega po kotaču
Mogu da dignem ali volan vrlo lagan.

Sprednji kotači + 75 kg utega po kotaču+ konstrukcija za sprednjo ralico.
Sprednji kotači + 75 kg utega po kotaču+ konstrukcija za sprednjo ralico + ralica.
Vozi se ok.

To še nisam probavao sa 2 in 3 prestavi kako se bi obnašao.
Predvidevam da bi TV mogao jiti malo desno malo ljevo.

Konstrukcija za ralico
14417645.jpg

Konstrukcija za ralico + ralica
19424759.jpg

Unutranje 25kg uteži
19284024.jpg


LP Batek
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
[/COLOR]

znači kod tebe tomo nosi 380 kg i nemaš večih problema se KIDANJEM na sredini i mogučnošču prekretanja , ako sam dobro shvatio :shock:

To si mislio to kada se ti dvigne sprednji del ali da vozis samo s 3 kotačima.
Ovako?



LP Batek[/QUOTE]

DA na to sam mislio , istina ti si svog TOMU , opteretio da je težak kao RUSKA samohotka:rolfer: , i normalno da si mu time povećao nosivost na hidrouliki , ( što normalno i sam shvačaš da nije dobro za njegovu sredinu , i stabilnost ) ali :rolleyess: kao što kažeš polako i oprezno ,,,,,,, ipak je traktor taj koji mora služiti nama :) i svi gledamo da si pomognemo koliko možemo , istna pojačani utezi na prvim kotačima mnogo znače , :rolleyess: a traktor ti je stvarno opremljen za zimu ,,, utezi , lanci , ,,, ,, ,, samo treba puno snjega i kuhanog vina :drinkers:
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
DA na to sam mislio , istina ti si svog TOMU , opteretio da je težak kao RUSKA samohotka:rolfer: , i normalno da si mu time povećao nosivost na hidrouliki , ( što normalno i sam shvačaš da nije dobro za njegovu sredinu , i stabilnost ) ali :rolleyess: kao što kažeš polako i oprezno ,,,,,,, ipak je traktor taj koji mora služiti nama :) i svi gledamo da si pomognemo koliko možemo , istna pojačani utezi na prvim kotačima mnogo znače , :rolleyess: a traktor ti je stvarno opremljen za zimu ,,, utezi , lanci , ,,, ,, ,, samo treba puno snjega i kuhanog vina :drinkers:

Snjeg...... šta je to??????

To imaš pravo da more TV služiti meni.
 
T

tuaregr10

Guest
[/COLOR]

znači kod tebe tomo nosi 380 kg i nemaš večih problema se KIDANJEM na sredini i mogučnošču prekretanja , ako sam dobro shvatio :shock:

To si mislio to kada se ti dvigne sprednji del ali da vozis samo s 3 kotačima.
Ovako?


Sprednji kotači + 50 kg utega po kotaču
Se mi je dvignio sprednji kraj....

Sprednji kotači + 50 kg utega po kotaču+ konstrukcija za sprednjo ralico.
Brez servo volana
Mogu sam vozati ampak je bio volan vrlo lagan (sada kat imam servo volan to nečutim)


Sprednji kotači + 50 kg utega po kotaču+ konstrukcija za sprednjo ralico + ralica.
Mogu sam vozati volan je bio ok.
Sam to nepriporočim za vožnjo po cesti.

Sprednji kotači + 75 kg utega po kotaču
Mogu da dignem ali volan vrlo lagan.

Sprednji kotači + 75 kg utega po kotaču+ konstrukcija za sprednjo ralico.
Sprednji kotači + 75 kg utega po kotaču+ konstrukcija za sprednjo ralico + ralica.
Vozi se ok.

To še nisam probavao sa 2 in 3 prestavi kako se bi obnašao.
Predvidevam da bi TV mogao jiti malo desno malo ljevo.

Konstrukcija za ralico

Konstrukcija za ralico + ralica
G]
Unutranje 25kg uteži


LP Batek[/QUOTE]

Pozdrav BaTeK :arrow:
Vaš Tomo je lijepo opremljen za zimu, sve je "na njemu": lanci, uteg, ralica... još samo da ove godine padne kod vas snijeg da se sve to malo "iskoristi" :finga:.

nije ni ova bala dimenzija 120x150 lagana ;)

Pozdrav tomo522 :arrow:
Nisam vjerovao da "mali" TV može nositi ove okrugle bale sve dok nisam vidio vaše slike :prayer:! Takve bale mogu biti teške od 300 do 800 kg, a ova na slici po mome mišljenju ima negdje oko 500 kg :?:?????????????????

mislim da je to radio IMT ali nije dobra imali tu u selu pa se stopala!

Istina, to je IMT - ova rolba, ima ih po slovenskim oglasnicima :fball:.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

tuaregr10

Guest
ZVERINICATV, PETER-HVALAAAAAA
Ja sam napravio od box palete,:scratch

Malena super čovjek prodaje po 50€.:rolleyess:

I mi isto napravili gajbu od box palete, točnije od dvije za IMT 542 :arrow:.

fotografija0387e.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Pozdrav ljubitelji Tomotov!

Molim vas , da mi neko objasni na kratko zašto nema više uvaženog gospodina GROFA na forumi.
Nestaju mi njegovi nasveti za novitete kod strojeva za Tomota i njegove podrške nama te njegov slogan SE PIŠEMO I ČITAMO.

GROFE VRATI SE!!!!!!!!!!!!!!

SRETNO 2013 I USPEŠAN RAD SA TOMO VINKOVIČI.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Tv 730

Danas sam odlučio promijeniti ključ mjenjača na TV 730 jer mi je nekoliko puta iskočio iz brzine. Kad sam skinuo poklopac mjenjača, vidio sam da treba i 2 ležaja promijeniti, a i semeringe. Također i zupčanik druge brzine. A htio sam i tromble otvoriti da vidim pakne jer slabo koči. Kad imam što vidjeti, prašina unutra je bila masna. Slijedi rastavljanje, treba oba velika ležaja i semeringe. Poluge kočnica je neki "majstor" navario umjesto da kupi nove pakne.
I sad toliko posla samo zato što sam htio promijeniti ključ mjenjača. :finga:
Nego, zanima me koji je promjer novih trombla, ove moje mi se čine nešto tanke. Ako netko ima taj podatak, bio bih mu zahvalan da ga objavi. Ove moje su 255,85 mm.
 

Prilozi

  • Navarena ručna.jpg
    Navarena ručna.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 311
  • Navarene poluge.jpg
    Navarene poluge.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 571
  • Promjer trombla.jpg
    Promjer trombla.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 379

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Kamo si sad opi..dio s njim da je hauba razbijena????

Hhahahah :p ma to ti se zbof kuta slikanja čini ko neznam sta a ubiti nije jako...ma opizdio sam u panj pred jedno mjesec dva kad sam oro...jbg gledo sam u plug iza i nisam vidio panj
 
T

tuaregr10

Guest
Ja sam zadovoljan sa nosivosti,danas se slagalo drva u drvarnu...

Pozdrav Krumpironja :arrow:
Ma može "mali" Tomo dosta nositi, a i ti si svoga lijepo nakrcao, do vrha :finga:.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja sam zadovoljan sa nosivosti,danas se slagalo drva u drvarnu...

Pozdrav Krumpironja :arrow:
Ma može "mali" Tomo dosta nositi, a i ti si svoga lijepo nakrcao, do vrha :finga:.

A još kad bi bio 732:shock::axe:
20370475_z.jpg

Novi tip sa kabinom.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh