• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hhahahah :p ma to ti se zbof kuta slikanja čini ko neznam sta a ubiti nije jako...ma opizdio sam u panj pred jedno mjesec dva kad sam oro...jbg gledo sam u plug iza i nisam vidio panj

Eh, kolega Krumpironja, sjeti se što sam ti pisao kad si vukao onu jahticu (brodicu).. Dan-danas, nakon dvadeset godina na tomici, još me uvijek iznenadi.. Mali je to traktorić, ali je sam vrag u njemu..:lol:
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Danas sam odlučio promijeniti ključ mjenjača na TV 730 jer mi je nekoliko puta iskočio iz brzine. Kad sam skinuo poklopac mjenjača, vidio sam da treba i 2 ležaja promijeniti, a i semeringe. Također i zupčanik druge brzine. A htio sam i tromble otvoriti da vidim pakne jer slabo koči. Kad imam što vidjeti, prašina unutra je bila masna. Slijedi rastavljanje, treba oba velika ležaja i semeringe. Poluge kočnica je neki "majstor" navario umjesto da kupi nove pakne.
I sad toliko posla samo zato što sam htio promijeniti ključ mjenjača. :finga:
Nego, zanima me koji je promjer novih trombla, ove moje mi se čine nešto tanke. Ako netko ima taj podatak, bio bih mu zahvalan da ga objavi. Ove moje su 255,85 mm.

Pozdrav svima a mjere starog doboša ili trombla su 250 mm, vjerojatno je te tvoje neko već obrađivao. To možeš (bar privremeno) riješiti tako da na paknama na krejevima gdje dolaze na ključ malo navariš, al je zajebancija oko toga jer ti ne gine nekoliko skidanja i stavljanja da to sve našteluješ kako treba. Trebaš posebno paziti da ti ne preskoči ključ jer se to može desiti kada su doboši toliko potrošeni ili ih je neko obrađivao.
 
M

Mesko

Guest
Pozdrav svima a mjere starog doboša ili trombla su 250 mm, vjerojatno je te tvoje neko već obrađivao. To možeš (bar privremeno) riješiti tako da na paknama na krejevima gdje dolaze na ključ malo navariš, al je zajebancija oko toga jer ti ne gine nekoliko skidanja i stavljanja da to sve našteluješ kako treba. Trebaš posebno paziti da ti ne preskoči ključ jer se to može desiti kada su doboši toliko potrošeni ili ih je neko obrađivao.

pozdrav svima od meske mogu dodati samo jedno jos onda treba kad se budu postavljale nove pakne onda treba staviti da su malo deblje naprimjer ako obloga od pakni debela 8mm onda treba kupiti oblogu deblju oko 10mm i onda nece kljuc preskociti i onda je odmah lakse naselovati mislim to je ono krajnje i zadnje ako nebi mjenjao jos trombli pa tako isto mozes skratiti i umanjiti troskove oko rada i djelova eto toliko ako jos sta muci pitaj trazi haaaa
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Baš kad smo kod prikolece, pitanje jedno. Imam prikolicu original tominu trostrani kiper, mislim da je nosivost 2.5tona, natrpa se 1m3 pjeska i neće da istovari jer nema snage, već moram istrpat najprije s lopatom trećinu i tek onda može dignuti kipu?? Da li je do pumpe od tome (731) ili?
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Baš kad smo kod prikolece, pitanje jedno. Imam prikolicu original tominu trostrani kiper, mislim da je nosivost 2.5tona, natrpa se 1m3 pjeska i neće da istovari jer nema snage, već moram istrpat najprije s lopatom trećinu i tek onda može dignuti kipu?? Da li je do pumpe od tome (731) ili?

moguca pumpa ili cilinder ili rucica
 
T

tuaregr10

Guest
A još kad bi bio 732:shock::axe:

Novi tip sa kabinom.

Eeeeeee, kad bi bio 732 Krumpironja bi morao povećati gajbu :lol:.
Novi tip 732 sastavljen od: TV 730 (uz neka "izboljšanja") + kabina home made :rolfer:. Netko je lijepo složio kabinu, sviđaju mi se radne lampe na njoj, baš lijepo izgleda :finga:.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
ja se boim da je pumpa.

Mislim s hidraulikom nemam nikakvih problema, sve radi ok, jedino kad je tako kakav veliki teret onda neće prikolica iskipat, sve ostalo radi...
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
može bit i ovo što je brane rekao.ako je loš cilindar pa propušta ulje al može bit i ručica.meni isto u zadnje vrijeme nekad neće baš.ide al polako i ja onda pustm ručicu pa ponovim tako jednom il dvaput i onda digne al ako dosad nisi imao nikakvih problema osim sa kipom onda bi mogle bit gumice na cilindru
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Mislim s hidraulikom nemam nikakvih problema, sve radi ok, jedino kad je tako kakav veliki teret onda neće prikolica iskipat, sve ostalo radi...

Jesi provjerio razinu ulja kad diže kiper?
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
neće da diže kipu

Mislim s hidraulikom nemam nikakvih problema, sve radi ok, jedino kad je tako kakav veliki teret onda neće prikolica iskipat, sve ostalo radi...

Koliko pojačaš gas prilikom kipanja?:!: ako treba pojačaj do kraja i ako tada neće da diže problem ti je u pumpi ili u ovom šta ti arno kaže.
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
može bit i ovo što je brane rekao.ako je loš cilindar pa propušta ulje al može bit i ručica.meni isto u zadnje vrijeme nekad neće baš.ide al polako i ja onda pustm ručicu pa ponovim tako jednom il dvaput i onda digne al ako dosad nisi imao nikakvih problema osim sa kipom onda bi mogle bit gumice na cilindru

Nisam stručnjak u hidroulici ,,,,,,, ali da su gumice u cilindru krive :?::?::?:
možda , iako je moje mišljenje da gumice drže ulje da ne izlazi iz cilindra , to jest da cilindar ne curi :weedman:
Po mome ,,,, manometar u ruke , izmjeriti pritiske na brzoj spojnici , ako je uredu , provjeriti ventil ( ručicu hidroulike ), bitno je provjeriti i ventil regulacije pritiska , a nakon toga ako je pritisak uredan spojno crijevo od brze spojnice do cilindra ,,,,,,,,,,, jer i u njemu se znadu desiti čudesa ,, staro crijevo , komadić gume otpadne i zaglavi se baš gdje ne bi trebao :prayer: , a to što diže oruđa nije mjerilo jer ne treba veliku silu da bi ga podigao :rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
arno nisam ni ja ekspert za hidrauliku al sam imao problem sa cilindrom od ralice,sporo je išao i gore a dole još sporije..kad sam ga rastavio vidio sam da iznad klipa ima ulja što nije dobro..odnio ga majstoru i čovjek zamijenio gumice i sad ide super:prayer:a ta gumica na koju ti misliš je čistač a ne ova na klipu
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Hmmmm, što se tiče gumica, znam da nisu najbolje, sigurno, jedini problem je uvijek što je jako teško naći gumice za takve starije cilindre...
Što se tiče ulja ima ga dosta, jer sam tako i naštelavaop ulje da ga ima kad je kipa skroz dignuta
Što se crijeva tiče, crijevo je novo, isto kao i brze spojke, tako da je to eliminirano.
Probat ću skinuti cilindar i zamjeniti gumice, premda...neznam... :(
Probano je i s većim gasom, učinka nekog nema....
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
arno nisam ni ja ekspert za hidrauliku al sam imao problem sa cilindrom od ralice,sporo je išao i gore a dole još sporije..kad sam ga rastavio vidio sam da iznad klipa ima ulja što nije dobro..odnio ga majstoru i čovjek zamijenio gumice i sad ide super:prayer:a ta gumica na koju ti misliš je čistač a ne ova na klipu

Sve može uticati na slab pritisak u cilindru pa i gumice no da pojednostavimo stvar,pumpa daje pritisak ulja ovisno o broju okretaja odnosno gasu znači treba otkriti zašto tog pritiska nema pa vidjeti sve redom gumice, crijevo, ako je to ok onda jedino ostaje pumpa jer i ona na sebi ima gumica gdje može gubiti pritisak isto kao i razvodnik u biti nebi smjelo nigdje sliniti ulje ako će sve besprijekorno raditi a ako malo slini taj gubitak se donaknadi jačim gasom odnosno povećanjem broja okretaja i stvaranje većeg pritiska.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
arno nisam ni ja ekspert za hidrauliku al sam imao problem sa cilindrom od ralice,sporo je išao i gore a dole još sporije..kad sam ga rastavio vidio sam da iznad klipa ima ulja što nije dobro..odnio ga majstoru i čovjek zamijenio gumice i sad ide super:prayer:a ta gumica na koju ti misliš je čistač a ne ova na klipu

hmm, ako cilindar nije dvoradni ,,, onda sa druge strane mora imati odzračnik da ne stvara vakum ,,, a ako gumica propusti ,,, tada kroz odzračnik baca i ulje ,,,, bar tako mislim ,,, ali ako si ti imao takav problem onda i znaš o čemu pričaš ,,, nebitnio , u svakom slućaju treba od nečega krenuti u provjeri ,,, vjerojatno se bude znalo što je bilo ,,,, jer kubik pjeska teži oko 1,5 tone a za 2,5 tonsku prikolicu to ne bi smio biti problem podići ;)
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Sve može uticati na slab pritisak u cilindru pa i gumice no da pojednostavimo stvar,pumpa daje pritisak ulja ovisno o broju okretaja odnosno gasu znači treba otkriti zašto tog pritiska nema pa vidjeti sve redom gumice, crijevo, ako je to ok onda jedino ostaje pumpa jer i ona na sebi ima gumica gdje može gubiti pritisak isto kao i razvodnik u biti nebi smjelo nigdje sliniti ulje ako će sve besprijekorno raditi a ako malo slini taj gubitak se donaknadi jačim gasom odnosno povećanjem broja okretaja i stvaranje većeg pritiska.

je ali ako preljeva komore u cilindru onda niti ne dize jer istovremeno dize i spusta
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh