• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
konkretno pitanje....Primjetio sam da je na moj tv731 ugrađena ac pumpa koja je predviđena za drugi tip motora (gruppa 8) i koja je manja od predviđene. E sad, da li da ipak uzmem odgovarajuću ac pumpu za njega (u ponudi imam slovensku PN PPZ za cca 200 kn i talijansku AMA za cca 240 kn) ili da ostavim postojeću? Kažem, ova pumpa koja je sad na njemu je manja od one predviđene i dal to utječe na rad motora što je ta druga manja i nije za lombardini lda672 već sasvim nešto drugo?
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Ma što će tebi prikolica! Tvoj Hittner je brži od te Nive! ;)

znam da je brži ,treba mi da u jednom trošku peljam dva traktora ,neda mi se prekačivati plug pa frezu .....

Kupljena na sajmu u Gudovcu prošle g, kiperica, 250x125x35 cm deklarirana nosivost ukupna 750kg, ja sam ju dao ojačati da može preko tone.:icon_super::icon_kidra::icon_pidu:

šteta ,kratka mi je tomo je duži od yanmara ili mi se čini ....tomo je sam 2,8 ako se ne varam ,u svakom slučaju prikolica je ok ,još ako ima naletnu kočnicu....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
konkretno pitanje....Primjetio sam da je na moj tv731 ugrađena ac pumpa koja je predviđena za drugi tip motora (gruppa 8) i koja je manja od predviđene. E sad, da li da ipak uzmem odgovarajuću ac pumpu za njega (u ponudi imam slovensku za cca 200 kn i srpsku za cca 240 kn) ili da ostavim postojeću? Kažem, ova pumpa koja je sad na njemu je manja od one predviđene i dal to utječe na rad motora što je ta druga manja i nije za lombardini lda672 već sasvim nešto drugo?
Hvala

Ako pumpa pravilno naliježe na onu osovinicu sta ide iz bloka i ako ona stvara odgovarajući pritisak mislim da ne moze utjecati na rad mora jer ona ima zadatak da baca naftu u filter i puni ga,znači svrha ac pumpe i filtera je samo da pročisćavaju naftu ,da spojiš direktno iz rezervara u boš pumpu bez ac pumpe i filtera traktor bi radio normalno jer ima prirodni pad nafte prema boš pumpi, otpoji crijevo koje vodi od ac pumpe kod filtera i zaverglaj motor pa ćeš vidjeti kako baca mlaz pod pritiskom,ako dobro baca onda je u redu nemoj dugo jer ćeš oatati bez nafte u boš pumpi pa ćeš morati ozračivati da bi ponovno upalio,ipak poznatoje da sam ja za orginalne dijelove tako da bi ja bez obzira na sve reskirao 200 kn jedino vidi da za slovence ne radi kina.
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ako pumpa pravilno naliježe na onu osovinicu sta ide iz bloka i ako ona stvara odgovarajući pritisak mislim da ne moze utjecati na rad mora jer ona ima zadatak da baca naftu u filter i puni ga,znači svrha ac pumpe i filtera je samo da pročisćavaju naftu ,da spojiš direktno iz rezervara u boš pumpu bez ac pumpe i filtera traktor bi radio normalno jer ima prirodni pad nafte prema boš pumpi, otpoji crijevo koje vodi od ac pumpe kod filtera i zaverglaj motor pa ćeš vidjeti kako baca mlaz pod pritiskom,ako dobro baca onda je u redu nemoj dugo jer ćeš oatati bez nafte u boš pumpi pa ćeš morati ozračivati da bi ponovno upalio,ipak poznatoje da sam ja za orginalne dijelove tako da bi ja bez obzira na sve reskirao 200 kn jedino vidi da za slovence ne radi kina.

Isprika...ova druga puma je AMA Italija, dakle iz italije. Ova slovenska piše da je made in E.E.C, znači europa. E sad. Da li mijenjati ili ostati na ovoj?!?!? Mislim, očito i ova odrađuje svoj posao, al opet se pitam onda bi sve pumpe bile jednake da svaka radi isto..ili se varam?!?! :)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Isprika...ova druga puma je AMA Italija, dakle iz italije. Ova slovenska piše da je made in E.E.C, znači europa. E sad. Da li mijenjati ili ostati na ovoj?!?!? Mislim, očito i ova odrađuje svoj posao, al opet se pitam onda bi sve pumpe bile jednake da svaka radi isto..ili se varam?!?! :)

To šta piše EEC nema veze vidi šta piše pod zemlja porjekla kladim se da je Kina.ako ti traktor dobro ide i ako pod punim gasom i opterećenjem veselo radi bez nekih čudnih šumova ne trebaš je mjenjati.a pumpe nisu iste naravno ,naime neke izbacuju više nafte neke manje očito da ta tvoja izbacuje dovoljno da puni filter i da traktor normalno radi a bitno je da je osovinica pravilno pritišće i da stvara pritisak a kod tebe je očito i to ok.na mom tomi je curila znači špricalo mi je po gumi jer je membrana bila pukla ali je traktor radio no kada bi iz punog gasa smanjio naglo u normalni skoro mi se gasio pa sam trazio ralog tomu i to otkrio .ako se tebi desava isto onda ne baca dovoljno nafte u filter.ja sam svoju kupio u MZ-u mozda je ista ko tvoja jer nije ista kao orginal no rekli su da je za motor 672 hehehe .
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Da je moje ja bi napravio nove duže poluge da kardan može normalno funkcoonirati a ostalo bi preradio ovako

Danas je bilo lepo sunčno vreme.

Takole sada zgleda.
Kupil sme karda in ga mogel za cca 25 cm skrajašti.


20481011.jpg

20481013.jpg

20481014.jpg

Hidravlika dvignjena, sam kardan pa ni vključen
20481015.jpg


Lp Batek
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
To šta piše EEC nema veze vidi šta piše pod zemlja porjekla kladim se da je Kina.ako ti traktor dobro ide i ako pod punim gasom i opterećenjem veselo radi bez nekih čudnih šumova ne trebaš je mjenjati.a pumpe nisu iste naravno ,naime neke izbacuju više nafte neke manje očito da ta tvoja izbacuje dovoljno da puni filter i da traktor normalno radi a bitno je da je osovinica pravilno pritišće i da stvara pritisak a kod tebe je očito i to ok.na mom tomi je curila znači špricalo mi je po gumi jer je membrana bila pukla ali je traktor radio no kada bi iz punog gasa smanjio naglo u normalni skoro mi se gasio pa sam trazio ralog tomu i to otkrio .ako se tebi desava isto onda ne baca dovoljno nafte u filter.ja sam svoju kupio u MZ-u mozda je ista ko tvoja jer nije ista kao orginal no rekli su da je za motor 672 hehehe .

http://www.cermag.com/files/pdf/Capitolo 12.pdf

Ja imam ovo pod artiklom 10399.... a trebalo bi biti ovo pod brojem 10362...
E sad je pitanje, staviti drugu ili ne :) I na kraju krajeva slovensku il talijansku :)
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
onda nek dela dok ne stane ! a kad stane srafaj !
[

Potpisujem i ujedno pitam da li da i ja tako postupim. Naime, napokon, nakon dvije godine sastavljen tomek, ostalo nabaciti haubu i naljepnice, ali pojavio se problem.
Kada hoću da ga na brzinama ostavim u leru dešava se da ponekad sam ubaci u brzinu a mogu primjetiti i da lagano, jedva primjetno, ljulja traktor naprijed nazad. Pokušao sam sa pomjeranjem pločice za fiksiranje brzina ali nisam ništa dobio. Bez obzira kuda da je pomaknem dešava se isto. Šalta se bez ikakvih šumova i problema i što se tiče i reduktora i brzina, ne iskače iz brzina ali to baš nisam mogao ni isprobati jer nisam izlazio iz garaže na dužu probu..
Da li se razlog može tražiti u hladnom ulju (velika gustoća) ili u nečem drugom?
Ako neko ima kakav prijedlog ili rješenje unaprijed hvala.
Za koji dan budu i slike potrošenih sati i sati rada.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
onda nek dela dok ne stane ! a kad stane srafaj !

Isprva sam i ja mislio tako dok nisam vidio link jer vjerujem da bi svaka ova ac pumpa od lombardinija radila da se stavi na tomu ali po ovom odgovara samo jedna ima tu neka caka koju mi ne znamo.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Danas je bilo lepo sunčno vreme.


idravlika dvignjena, sam kardan pa ni vključen
20481015.jpg


Lp Batek

Ova zadnja slika mi se nikak ne sviđa ,,, :=:) ovo ne bu završilo dobro ak tak ostane ,,,,:x: a desiče se u lošem trenutku baš kada če trebati ,,,, u šumi ....:mad:


http://www.cermag.com/files/pdf/Capitolo 12.pdf

Ja imam ovo pod artiklom 10399.... a trebalo bi biti ovo pod brojem 10362...
E sad je pitanje, staviti drugu ili ne :) I na kraju krajeva slovensku il talijansku :)

Ako radi dobro ne diraj ništa jer ništa nećeš ni dobiti osim izdatka ,,,,,, :(whew): i ja imam primjer za ac pumpu , na mome 822,, počeo se zaletavati gubiti snagu , krepavati , provjeri vamo provjeri tamo ,,,,:(whew): i na kraju AC pumpa ,,,, i što sad treba se raditi ,,,, privremeno spojio ulaz u AC pumpu na filter ( pumpu skroz zaobišao kao da je nema ) traktor radi odlično , obavio posao :D: i tako ostalo i do dan danas i opče ne razmišljam da kupim drugu :icon_eyes: pumpa bi u stvari trebala da je rezervar niži i vod dugačak ovako sve šljaka i bez nje :
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
....Isalopek već sam ti prije napisao a i opet ću nediraj i nepopravljaj ispravno dok radi jer ćeš se jednom dokopat problema bezveze,nešto ćeš slomit ili izgubit neki sitni dio pa eto problema koji ti netreba.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
....Isalopek već sam ti prije napisao a i opet ću nediraj i nepopravljaj ispravno dok radi jer ćeš se jednom dokopat problema bezveze,nešto ćeš slomit ili izgubit neki sitni dio pa eto problema koji ti netreba.

Potpisujem !!!!:cool2:
Ne traži sranje kad ga nema.:icon_toilet:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Kako te razumem pumpa ti obavlja posao- puni filtar, traktor dobro radi. Šta bi ti još?
Ne bacaj pare za stvari koje ti ne trebaju, ne pravi si posao koji ti je bezpotreban.

Batek
Čestitike na kupnji, nek ti vitlo dobro radi a mislim da hoče jer izgleda u dobrom stanju.
Vidim da je u podignutom položaju kardan upitan što znači da u svakom slučaju izbjegavaj taj položaj rada. A mislim da je takav položaj vitla potraban u jako malo slučajevima. Ako barem malo odabereš teren položaj vitla če biti kako treba.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Jako i estetski super uradjeno.Sad če bit užitak vozit i radit s njim.Slikaj još kako je ispala dogradnja pumpe.L.P.:tractor::icon_thumright:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo slika oko ugradnje servo volana.
slike 050.jpg (64.1 kB)
slike 048.jpg (68.8 kB)
slike 045.jpg (31.7 kB)
slike 043.jpg (64.4 kB)
slike 042.jpg (40.1 kB)
slike 041.jpg (57.3 kB)
 

Prilozi

  • slike 045.jpg
    slike 045.jpg
    27 KB · Pregleda: 356
  • slike 043.jpg
    slike 043.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 564
  • slike 042.jpg
    slike 042.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 578
  • slike 041.jpg
    slike 041.jpg
    49 KB · Pregleda: 1,300

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Izvinite me, zaboravio sam kako se slike ubacuju, imam problem, lakše mi je bilo napraviti ovo ostalo na volanu, nego se boriti s ovom inforamtikom. Prihvatam sve savjete i sugestije na rad. Pozdrav za sve.
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh