• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

Uzrok ti je ključ mjenjača ako se da poštelati na pločici možda još potraje ako ne izmjena o tome imaš sve slike gdje se nalazi i kako se mjenja samo prolistaj forum .
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Gorski je podao pravu diagnozu sigurno su rubovi ključa oštečeni tako da če bit najbolje zamjenit ključ i nosač ključa.Možda sa štelanjem pločice malo pridobiš ali kad jednom počne izbacivat ključ rubovi se još više obruse i treba zamjena.L.P.:icon_pidu:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

onako malo cimne oćeš reć?
to je i meni bilo.ako se dobro sjećam ovako ide.
kad se makne motor u gledaš prema onoj ručici koja gura potisni ležaj na osovini od ručice (sa gornje strane) je jedna rupica i tu bi trebala bit neka šipkica ili što li već.uglavnom to što je trebalo biti unutra se je raspalo i to treba sve povadit van a rješenje za to je jedno vrlo jednostavno.
uzmi jednu vidu, vijak, sa glavom na maticu (jasno debljinu moraš vidjet koja paše) i onda odredi dužinu s time da neka ti doljnji kraj bude malo duži i onda prije nego staviš na mjesto po sredini raspili i kad staviš na mjesto samo sa odvijačem to raširi da ne bi ispalo van.i to je to :)

čini mi se da je to bilo rješenje tog problema ali neka drugi malo pomognu jer sve što sam ja radio sa djedom je bilo prije dosta godina
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

novi sam na forumu, ali bio bih Vam zahvalan ako mi možete pomoći. nakon 3 sata frezanja bez ikakvih problema prilikom jednog pokretanja moj tomo više nije htio krenuti.. kretao sam u prvoj sporoj s uključenim karadanom..znači kao da je izgubio snagu..s spuštenom frezom nije okretao kardan a niti se pokrenuo.u prvoj sporoj.što je do tada bez problema obavljao..nakon toga sam shvatio da traktor nejde ni u jednoj drugoj brzini, ni u rikverc samo u prvoj spori..mogu prebacit u brzinu ali kad pustim kuplung ništa se ne događa..znači ide samo pu prvoj sporoj..u čemu je problem?

i da dodam..drugu sporu "uhvati" kad ga poguram..:D i po ravnici ide..ali u brijeg ili kod nekog opterećenja više ne

i da traktor je tomo vinković 97 godište tv28

Pozdrav!

Kako su već drugi rekli najvjerojatnije je problem u spojci.

Moje sumnje idu na korpu da su oslabile opruge da dovoljno ploča ne pritišće
lamelu na zamašnjak ili da je lamela poderana do tolike mjere da lamela proklizala.

Velite da je traktor TV 28, koji je motor u pitanju,
jer prvi puta čujem za tu oznaku
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Re: TOMO VINKOVIĆ

imam jedno pitanje.......u ponudi (za zamjenu) je jedan "tomo vinković" tj. pasquali od 18ks sa lda97 motorom.......ima anlaser, pali na ključ bez problema, sve radi na njemu, gume dobre, ima svjetla, žmigavce.......

sada me zanima, jel djelovi štimaju sa tome vinkovića 418 na pasquali 18ks......prije sam radio nekoliko tomo vinkovića, prije par godina, al pasquali mi vizualno izgleda isto.......i jel ima djelova za njega......motor je isti kao od tome, al mjenjač, diferencijal, kočnice, hidraulika........freza????

što mislite o tom traktoru????

pozdrav,imam takav pasquali,motor je 16 ks,a ne 18,to je talijanski traktor,a tv je rađen po njihovoj licenci,neznam zašto te zanimaju dijelovi,jer se ti traktori u pravilu ne kvare,moj je već dosta star,a nikad na njemu nikakvog kvara,imaju susjedi takve tv i stalno neki problemi s njima,više su u dijelovima nego sastavljeni,nisu mi trebali dijelovi,ali vjerujem da bi se u trstu sve dalo dobiti,i zanimala bi me ona freza ako bi ju čovjek htio posebno prodat
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Re: TOMO VINKOVIĆ

Baš sam nešto slično mislio reći....čemu se skrivati iza maski....barem bi znali kako koji forumaš izgleda,ako se ikad sretnemo negdje, možda bi se i prepoznali,popričali,popili....nismo svi manekeni-ja prvi....
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

također imam problem s srednjim zglobom, kod frezanja mi freza zanosi traktor lijevo desno, da li je to povezano s srednjim zglobom i luftom u srednjem zglobu, također kod veće brzine traktor mi ide lijevo desno..u trećoj brzoj...hvala

Nije ti problem u srednjem zglobu nego u krajnicima spona preko kojih je kućište vezano za volan
500500.jpg
[/IMG]
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

Heee naravno da ima dva samo je to malo drukcije postavljeno nego na tvom traktoru.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pritegni ova tri šarafa,pa ćeš vidjet stanje.:(nerd):
19119994.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Heee naravno da ima dva samo je to malo drukcije postavljeno nego na tvom traktoru.

Ma znam da je drukcije samo nisam bil siguran jeru dva ili vise.
Htjel sam rec da bi bilo dobro odma oba promjenit i vidjet dal ima lufta na sredisnjoj piksi.
Na jednom sam videl da je krajnik otsarafljen i lamata sim tam a krajnik je ok bil.
Puno ljudi nezna kak kaj treba biti pa rade ne diraju.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssucur ni ovi na slici ne stoje baš dobro trebalo bi ih postelati da stoje okomito na ono za sta su zašarafljeni i zategnuti matice .
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bitno je da nema lufta, a dosta stvari ne stoji dobro......:icon_lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Re: TOMO VINKOVIĆ

A stoji stoji još dosta dobro heheheheheh :cool2: nije se vidjelo ovako iz kosa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kod mene jih nema pa svejedno dobro stoji.:icon_lol::icon_pidu:
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
Re: TOMO VINKOVIĆ

forumasi ako tkome treba imam 3 produzetka sto idu na trube za tomici mislim dasu za malog imam noz ili crtalo za pluga i plouge jednesu od serije 800 crne boje a drugesu crvene mislim dasu od serije 700 i imam cjev volana i limove sto idu oko cilindra
zaboravio sam reci ako tkome treba imam i papuce gdje budu noge od 800 serije sa noznim gasom orginal a imam i onaj dio stose farafi na mjenjac mislim kutiju gdje dolaze sajle od rucnog i noznog gasa pa ako netko hoce na tomeku praviti nozni gas nekase javi
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=AZM3nmkmFW0[/YT]



Možda je bilo več stavljeno ali svejedno lepo jih je videt.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh