• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ta informacija mi je bila potrebna :(handshake):, da se moze zameniti, da ne bih kupovao novu spojku zbog gumice, jer mi kaplje ulje na obe spojke. I jos nesto,jesu li to neke specijalne gumice (oring),ili su to obicne standardne gumice kruznog poprecnog preseka?? Hvala :wink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

inace ja sam mjenjal gumice nedugo pa pocelo kroz nekoliko dana ponovo kapati pa promjenil oba komada
cjenjeni forumas mi nabavio oba komada za niti 100 kn :icon_weed:
a gumice sam bil platil 38 kn :icon_mad:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

koliko sam ja gledao sve ti je apsolutno isto..tako da mislim da bi ga lako zamijenio sa lda 820...

Vanjska razlika u motoru LDA 100 I 820 se koliko ja znam ne može utvrditi ni po čemu. Radilica od LDA 820 je teža 5 kg od LDA 100 i koljeno radilice je veće za 10 mm jer je i hod klipa kod LDA 820 veći za 10 mm, a širina klipa je 102 mm (kod LDA 100 je 100 mm.) Blok motora je isti i od jedne i od druge serije s tim da kod nekih blokova koji su ugrađivani na LDA 100 nije na mjestu gdje dolazi cilindar napravljen (izglodan) prostor da bi tegovi radilice, koji su veći, mogli nesmetano prolaziti prilikom okretanja radilice i rupa gdje dolazi cilindar na blok je je za opet ona dva mm manja nego kod 820. Glava je ista s tim da kod 820 dolazi bakarna brtva ispod glave.
Znači da se LDA 100 može i prepraviti u LDA 820, uz glodanje i bušenje bloka, radilicu, klip i stubline od 820 i to je to.
Znam da čak rade i na motor od LDA 100 cilindar od 102 mm skraćuje se za 10 mm i ugrađije, ali po meni su tu mnogo veće vibracije motora zbog lakše radilice koja je protuteg klipu.
Nadam se da nisam ništa zaboravio i još samo da dodam da oznaka na bloku LDA 820 ne znači da je motor 820, to znam jer kod transportera koji je kupljen nov (znam da na motoru nije niko ništa radio) na bloku stoji 820 a motor je LDA 100 (klip 100 mm).
Lijep pozdrav svima, a radi se i prikolica za tomeka koji je ranije sastavljen i zadovoljan sam sa do sada isprobanim. Moram priznati da je malo neudobniji od transportera, valjda zato što je kraći.
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Re: TOMO VINKOVIĆ

oznaka na bloku LDA 820 ne znači da je motor 820, to znam jer kod transportera koji je kupljen nov (znam da na motoru nije niko ništa radio) na bloku stoji 820 a motor je LDA 100 (klip 100 mm).

Pa to me i buni, jer mi na plocici pise Tip:TV420,a na bloku motora lda 820. A cini mi se i da ima ta bakarna brtva kao na 820-ici. Tako da ne znam kako "spolja" da utvrdim? A u prirucniku stoji ova slika:
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
i moj motor izgleda apsolutno isto kao 820. Hvala na odgovoru :(handshake):
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Re: TOMO VINKOVIĆ

inace ja sam mjenjal gumice nedugo pa pocelo kroz nekoliko dana ponovo kapati pa promjenil oba komada
cjenjeni forumas mi nabavio oba komada za niti 100 kn :icon_weed:
a gumice sam bil platil 38 kn :icon_mad:

a koje su gumice bile, tj. kojih dimenzija? Hvala
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ee,hteo sam da pitam i cemu sluze ovi srafovi,tj. sta se njima podesava? Izvinjavam se na "ukradenoj" slici.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Todi, stvarno si gospon čovjek! Traktor ti je ergonomiziran do bola, a i održavan..:icon_pray::(clap):


Ralle 888, izvadi uzorak gumica i pravac trgovina.. Brze spojke su u načelu iste, ali ih ima kojekakvih. Starijih verzija, novih, kineza, profi, skupih... Svaka je po nečem 'malo drugačija'..
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Todi Tomo ti je super sredjen i svidja mi se prednji kardan i kosilica.Ona siva poluga ti je za dizanje prednje hidravlike? Volan si odlično ugradio,samo čini mi se da je dosta viši od origi ak si merio koliko je viši od origi?Gledam još zadnje poluge te su isto druge,možda zbog dužine jer origi su prilično kratke pa za neke priključke bolje dodju duže.Vočnjak ti je isto pravi tako da ima Tomo pravi poso.L.P.:tractor::icon_thumright:
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ = Todi! tv-818 sa prednjom rotokosilicom! ...

., ej bivši prijatelju; Todi!

., fala doneba za pokeljene slikice traktora tome tv-818 sa prednjom rotokosilicom u akciji košnje vrtlov; slivara i orahovca! ... :icon_pray: ...
., e da, sad se dobro vidi hidro-volan, javno te pofaljujem jer je sve ispalo ko "orginal"!, i javno priznajem, ugodno si me iznenadil, moj rešpekt! ... :(y): ...
., jedino moramo još ove sitnice; struje, bužira, lampi, "kopči", ... izboljšat! ...

., to te ja pitam?; dodavanje - izboljšanje - preinake, delo-posal, čišćenje, pranje,
podmazivanje, spremanje, ... :icon_super: ...

., lip pozdrav SVIM preponosnim korisnicima, posjednicima, vlasnicima BILO kakovoga traktora tome!!! ...
... - čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Todi, stvarno si gospon čovjek! Traktor ti je ergonomiziran do bola, a i održavan..:icon_pray::(clap):

Hvala Markec,malo po malo ga uređujem koliko stignem,a i vrijeme(čitaj financije)to dopuštaju

Todi Tomo ti je super sredjen i svidja mi se prednji kardan i kosilica.Ona siva poluga ti je za dizanje prednje hidravlike? Volan si odlično ugradio,samo čini mi se da je dosta viši od origi ak si merio koliko je viši od origi?Gledam još zadnje poluge te su isto druge,možda zbog dužine jer origi su prilično kratke pa za neke priključke bolje dodju duže.Vočnjak ti je isto pravi tako da ima Tomo pravi poso.L.P.:tractor::icon_thumright:

Hvala abarth822,a daleko je moj Tomek iza vašeg,što se tiće uređenosti i opremljenosti,
siva poluga je za uključivanje prednje spojke kardana(ona poluga sa lijeve strane)
točno volan je sad malo viši i malo više prema meni,što mi i odgovara jer na starom volanu morao sam malo biti pognut prema naprijed,e sad koliko je viši nisam mjerio,
poluge zadnje hidraulike sam sam radio, a mislim da su od nekog ruskog traktora,pa sam ih samo skratio i povario nove kugle,

., ej bivši prijatelju; Todi!

., fala doneba za pokeljene slikice traktora tome tv-818 sa prednjom rotokosilicom u akciji košnje vrtlov; slivara i orahovca! ... :icon_pray: ...
., e da, sad se dobro vidi hidro-volan, javno te pofaljujem jer je sve ispalo ko "orginal"!, i javno priznajem, ugodno si me iznenadil, moj rešpekt! ... :(y): ...
., jedino moramo još ove sitnice; struje, bužira, lampi, "kopči", ... izboljšat! ...

., to te ja pitam?; dodavanje - izboljšanje - preinake, delo-posal, čišćenje, pranje,
podmazivanje, spremanje, ... :icon_super: ...

., lip pozdrav SVIM preponosnim korisnicima, posjednicima, vlasnicima BILO kakovoga traktora tome!!! ...
... - čitamo - pišemo - pomažemo se ...

Bivši moj prijatelju,
hvala ti na pohvali,malo sam se potrudio i ušparao koji novčić samostalnim radom,je da sam neke dijelove kupovao dvaput(jel tako Farmervg)ali ipak se ušparalo,
srtuja tj. elektroinstalacija je slijedeći korak,

hvala Vam još jednom Markec, abarth822,Grof jer pohvale od vas imaju jednu posebnu težinu i vrijednost, ali polako dosegnut će i moj tomek vašu razinu:(clap)::(y):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

31052013333.jpg

31052013335.jpg

31052013331.jpg

31052013330.jpg
Nalepke koje sam dobio u dar od prijatelja GROFA su našle pravo mesto,mislim da baš pašu tamo.Cikular polako dolazi u prave barve,tak da sledeči tedan bi trebo bit završen.Lepo bi bilo da i drugi malo u slikama predstavite svoje Tomeke i priključke.L.P.:tractor::icon_thumright:
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

., ej, ej., SVE pofale za odlično napravljen cikular moj prijatelju abarth822! ... :icon_e_wink: ...

., točno!, naljepnice - nalepke, tebi darovane, našle su pravo mesto na traktoru tomi i NOVO napravljenom cikularu - ORGINAL! ... :(handshake): ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima , danas sam rastavio menjac na tomici nasao svsta nesto da nevalja. otisla su mi tri zupcanika
Treca brzina
prenosnik kardana
i zupcanik od prednjeg i zadnjeg hoda.
Zanimame dali postoje neki kataloski brojevi kako bi ih narucio?
 

Prilozi

  • Fotografija0153.jpg
    Fotografija0153.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 639
  • Fotografija0154.jpg
    Fotografija0154.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 665

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Re: TOMO VINKOVIĆ

Uključni zpčanik 002.03.0.0.004 601 111
Zupčanik III brzine 002.03.2.0.005 601 202
Zupčanik priključnog vratila 002.03.0.0.012 601 114

Ovo su ti brojevi po Masivinom katalogu Tome Vinkovića. Ovi zupčanici su dobro "pojedeni" kakvo ti je stanje sa ostalim? Obavezno provjeri i stanje ležajeva na pogonskom vratilu a i ostale. Kada su ovi ovakvi naći će se tu još štošta, dobro pregledaj kada je već otvoren mjenjač.
Inaće ovdje kod nas i ne trebaju kataloški brojevi a dijelova ima u skoro svim malo većim gradovima. Pozzz.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zverinicatv

Član
Tu od
30 Tra 2011
Poruka
42
Re: PREDNJA KOSILICA

Pozdrav forumaši

Imam jednu ideju za PREDNJU KOSILICU za tomote.
Vidimo,kod TODIJA kosilicu na prednjem kardanu kojeg je težko ugraditi ili kupiti na teržištu za Tomote, govorim za tip 420.
Mislim , da bi mogli sa ukupnim radom iskemijati kosilicu na HIDRO MOTOR i nebi bilo potrebno imati prednjeg kardana.Tako bi imali mnoge priključke za upotrebe za naše uvažene pomagače TOMOTE. Sigurno ima neko koga se upozna na te hidro motore da nam savetuje tehničke upute.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh