• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Uključni zpčanik 002.03.0.0.004 601 111
Zupčanik III brzine 002.03.2.0.005 601 202
Zupčanik priključnog vratila 002.03.0.0.012 601 114

Ovo su ti brojevi po Masivinom katalogu Tome Vinkovića. Ovi zupčanici su dobro "pojedeni" kakvo ti je stanje sa ostalim? Obavezno provjeri i stanje ležajeva na pogonskom vratilu a i ostale. Kada su ovi ovakvi naći će se tu još štošta, dobro pregledaj kada je već otvoren mjenjač.
Inaće ovdje kod nas i ne trebaju kataloški brojevi a dijelova ima u skoro svim malo većim gradovima. Pozzz.

Hvala ti kod nas je malo nezgodnije zato sto nema puno tomica pa sverceri koriste priliku. Pregledali smo sve ostalo jer komsija ima tomicu ali u Ljuboviji pa se razume oko njih donekle. Kljuc brzina i osovina su netaknuti barem po njegovom misljenju a lezajeve cu uzeti u svakom slucaju necu da rizikujem. Hvala ti jos jednom
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo dečki moi motor je riješen i u četvrtak sam ga dovezao doma ali tek u petak se montirao i mogu reći da je odlično






tomica je isproban i stvarno je velika razlika..sad puno ljepše radi a i snaga mu je puno bolja..
na kraju me sve koštalo 3900kn...jer je glava bila pukla pa se moralo varit al isplati se...sad je ko nov
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomo sa novim srcem mora sad odradit barem još tolko satova ko do sad i to bez grešaka.A pare se zaborave kad znaš da je sve uradjeno kako treba,pa i Tomo če sa svojim radom to odslužit.:icon_thumright:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

naravno kolega i ja se nadam da sam miran sa motorom duže vremena....pare nema čak me iznenadilo kad je majstor odvrnuo čep i skroz ga skinuo stavio ruku gore a ulja nema ništ a prije je izlazilo i kroz zatvoren čep :icon_razz:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

02062013340.jpg

02062013339.jpg

02062013338.jpg

02062013337.jpg
Još malo pa če bit završen.A rezanje kad barva malo bolje zasuši.Lanac od trake se još suši od temeljne barve.:eek::
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

abarth822
To je prototip, kad počinje serijska proizvodnja.:icon_fU:
Ebe me kiša, neda kosit, pa malo ulovio vremena za TOMICU.:icon_rolleyes:
20825901.jpg

20825902.jpg

20825905.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Succur.Počela ugradnja dodatne opreme(blatobrani,prednji nosač hidravlike,nasloni za ruke)sad če verovatno dobit još hidro volan pa još i još.Nasloni i meni fale pa ak nadjem origi od mog modela sica sigurno stavljam,u šumi me baca sa sica.Što nisi blatobrane stavio malo niže,nekak visoki mi izgledaju.Nosač hidravlike je pravi močno izgleda.Pozdrav u Bosnu.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

He, hidro volan će malo pričekati, imam pokosit 2,5 hektara i balirat za 6 dana što mi je ostalo... ,A dežuje kiša:icon_razz:.
Blatobrani će ići niže za 8 cm (hebali me dodatci) dok stavim proširivače, a nosač i plug sam preuređivao (origi od 830-ke.:icon_rolleyes:
19123848.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ - motor generalno obnovljen! - cikular odličan! ...

naravno kolega i ja se nadam da sam miran sa motorom duže vremena....pare nema čak me iznenadilo kad je majstor odvrnuo čep i skroz ga skinuo stavio ruku gore a ulja nema ništ a prije je izlazilo i kroz zatvoren čep :icon_razz:

., točno to moj prijatelju tomo522!, rešpektiram TO kod moje velike većine prijatelja ča neokolišadu - nekemijadu - nemudrujedu., nego lipo ko i TI odradidu ONO ča se odradit DA!?, ... :(y): ... ., svakako SVE pofale tebi za odličan stroj i svakako Našem majstoru ki je delo napravil odlično - imaš i garanciju i SAMO vozi micko! ...

., prijatelju abarth822!, evo iz tvoji sličic - slikanog materijala iz dana u dan SVI skupa vidimo, kako kod tebe pomalo izlazi odličan stroj na svetlo dana., moj naklon i rešpekt! ... :(bow): ...

., prijatelju ssucur!, svakako i tebi SVE pofale na punooo izboljšanja - dodate oprema na traktoru tomi!., znam da bi bilo i više i bolje i još i još., ALI, sve nas zeka-peka malo slobodnog vremena i daljina puta? ...
., e da., aj se javi kad si na proputovanju za BiH!?, prolaziš pokraj mene!?, da popimo po koju!? ...

., lip pozdrav, Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Re: TOMO VINKOVIĆ

dobro je brane, sve kaj zamijeni ručicu, profersionalno napravljeno
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo dečki moi motor je riješen i u četvrtak sam ga dovezao doma ali tek u petak se montirao i mogu reći da je odlično
tomica je isproban i stvarno je velika razlika..sad puno ljepše radi a i snaga mu je puno bolja..
na kraju me sve koštalo 3900kn...jer je glava bila pukla pa se moralo varit al isplati se...sad je ko nov

Odlično uređeno,repariran iznutra i ofriškan izvana,svaka čast :icon_pray::(clap):
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

dobro je brane, sve kaj zamijeni ručicu, profersionalno napravljeno

ručica je deta samo da se proba skida se i ide kanđa bilo je pitanje dali može dici natovarenu do vrha i ide bez problema :biggrin:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

Todi hvala na pohvalama al sad je stvarno dobar...velika je razlika...danas sam ga malo testirao i iznenadio sa učinkom a sve na laganom gasu jer nebi ga odmah forsirao dok se malo ne razradi...:icon_pidu::icon_pidu:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja mislim da bis puno zadovoljniji bio sa serijama 4xx i 5xx ako baš gledaš te slabije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: TOMO VINKOVIĆ

tražim ih samo po oglasima iz brodsko-posavske,a ovo se našlo u"jeftinijem"rangu cijena,ali ne znam jesu li ovo mehanički volani.ako jesu,ne uzimam ih,možda samo ako uz ovog drugog ide i ovaj volan koji piše.za mehanički volan znam da nakon pola sata oranja otpadnu ruke(znam iz iskustva).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovo šta ti gledaš nebi preporučio zavisi o tome koliko planiraš radit sa time ali i jedan i drugi imaju meganički volan za male pare nečeš ni nač vinkoviča sa servom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ - zadnja korpica! ...

nova igracka za tomeka :p:

., moj prijatelju brane30!, sve pofale za ovu odlično napravljenu zadnju korpicu traktora tome! ...

., čovik ni sam nezna koliko mu dobro dojde ovakova "igračka" !?, naravno, dok je nima?, a kad je nabavi ili napravi?, evo za nju odma 100-tine nekakovi potreb za delo! ... :icon_winkle: ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
putnicaraRe: TOMO VINKOVIĆ
pozdrav!

novi sam među TV-ima i pošto mi treba malo jači stroj razmišljam se između ova dva TV-a:
http://www.njuskalo.hr/traktori/trak...-oglas-7482162
[što vi mislite?

., moje osobno mišljenje, kad bi biral izmedju ova dva?, izabral bi ovoga ča lipše izgljeda sa plugom! ...
., znači ovaj prvi sa slikice njuškala! ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Re: TOMO VINKOVIĆ

Succur.Počela ugradnja dodatne opreme(blatobrani,prednji nosač hidravlike,nasloni za ruke)sad če verovatno dobit još hidro volan pa još i još.Nasloni i meni fale pa ak nadjem origi od mog modela sica sigurno stavljam,u šumi me baca sa sica.Što nisi blatobrane stavio malo niže,nekak visoki mi izgledaju.Nosač hidravlike je pravi močno izgleda.Pozdrav u Bosnu.
Možeš li provjeriti koliko koštaju blatobrani ako su prednji plastični sa nosačima,
trebali bi mi za tomicu,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh