• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

misliš hrast crnika?pa ono.iskreno ja osobno i ne razlikujem hrast po hrast.znam da hrast ima koru na kockice a cer ima isto samo dugoljasto.
baš sam u 10. mjesecu rušio hrast jedan veliki. obujam na metru iznad tla je bilo 260 cm.prva grana na 6 metara visine.po godovima ako sam dobro izbrojao imao je oko 120 godova (godina) +-10
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Šuma od 1,5HA ima sve vrste drva ali bukovine nema.:mur:

Pa zar na onoj zadnjoj slici, nazad pored prikolice što se vidi nije bukva? Ali u svakom slučaju biti će posla za novosagrađeni cikular. :icon_kidra:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da je bukva pala bi ali nije lipa je.Lipa je najlošija za drva izgori ko papir.L.P.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Re: TOMO VINKOVIĆ

He, he, Aco i ja sam mjerio, ali ono malo vremena što sam imao nisu htjeli ići unutra i zato sam postavio pitanje. (da moguće nisam pogriješio):p:
Zato sam i kupio M14X1.5.:icon_hang:
20584348.jpg

I meni je prvi put išlo dosta teško bio navoj pun hrđe al sam našpricao sa WD 40 i ostavio preko noći i poslje ide normalno skidao sam dva puta okvir i idu normalno šarafi.
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kolege dobar dan!
Da li je moguće od jednoradnog cilindra hidraulike na PE-18 preradit u dvoradni,recimo da stavim novi razvodnik i onda drugu cijev priklučim na odušak ovog cilindra koji je sada (standardni od prvog dana je gore).Ima li neko ko je imao takva iskustva.
Hvala
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

ja ne znam što su svi zagrijanu za tu bukvu?meni nema do mog primorskog graba hrasta jasena cera šestile
imao sam jednom bukvu (možda 2-3 karijole) bacio ju u peć i samo je nestala u plamenu.a ja gledam koji vrag pa pred sat vremena sma bacio u peć drva :D

Cer ti nevalja on ti je jako masan i puno puno nekvalitetniji od hrasta dosta se razumim i drva i od svih je najbolji grab i žestila...hrast je dobar jer ga se u malo vremena napravi puno drva,ja osobno preferiram ova drva čak izbjegavam vjepanice i ložim takozvana samo bela drva
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kolege dobar dan!
Da li je moguće od jednoradnog cilindra hidraulike na PE-18 preradit u dvoradni,recimo da stavim novi razvodnik i onda drugu cijev priklučim na odušak ovog cilindra koji je sada (standardni od prvog dana je gore).Ima li neko ko je imao takva iskustva.
Hvala

., lip pozdrav i tebi moj kolega frenky!

., moguće je i na tvom traktoriću PE-18!, jednoredni celindar hidraulike preradit - prepravit na dvoredni., takova "izboljšanja" - preinake - prerade imaš ovde pod ovom temom; tomo vinković, ALI, trebal bi malo preletit po ovome pisanom i slikanom materijalu - ima SVE! ... :icon_idea: ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

Cer ti nevalja on ti je jako masan i puno puno nekvalitetniji od hrasta dosta se razumim i drva i od svih je najbolji grab i žestila...hrast je dobar jer ga se u malo vremena napravi puno drva,ja osobno preferiram ova drva čak izbjegavam vjepanice i ložim takozvana samo bela drva

ma nema cera tako puno a i ja ne pilim pa bacam u peć nego se suši.evo u prvom mjesecu sam dopeljao doma drva za iduću zimu.porezat na kratko i posložit na metar (naš bodulski) i onda tako stoji dok ne zatreba.
ma belo, černo ni baš tako bitno :(nod): meni je sve ok.samo ne borovinu i taj komad drva.grab beli černi jasen šestila hrast cer mislimda drugog ni nema.samo se na grabu moraš pazit onih bodljica da se ne otruješ i to je to :8):
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav tomo522,
lijepo je vidjeti da radišnog i vrijednog čovjeka, imam pitanje za tebe,gdje si kupio prednje blatobrane i po kojoj cijeni,jel to komplet sa nosačima ili ide sve posebno,
hvala
LP
Todi
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav tomo522,
lijepo je vidjeti da radišnog i vrijednog čovjeka, imam pitanje za tebe,gdje si kupio prednje blatobrane i po kojoj cijeni,jel to komplet sa nosačima ili ide sve posebno,
hvala
LP
Todi

blatobrane ti radi onj iz bjelovara kaj radi i haube
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

kolega pozdrav i tebi..blatobrane sam kupio u Bjelovaru.. komad 90 kuna i bez nosača...ja sam bio malo nesiguran u kvalitetu al imam ih već oko 10 mjeseci i nema nikakvih problema........pozzzzzzzzz:icon_thumright:
 
T

Todi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala na info
cijena mi odgovara, samo nemam se vremena igrat s nosačima,a moram to riješiti jer sam one limene skinuo,
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ


prije mjesec i pol dan montiran novi prednji luk od Hittnera
i sa njim sa bobil u kompletu šrafe i sve i išlo bez problema
nije fini navoj u pitanju već klasičan
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo malo slikic da nebude da samo kolega SAMIR vozi đubar:8):

., lip TI pozdrav prijatelju tomo522!

., lipo je vidit da ljudi deladu punom parom na svim poljima., od vožnje djubra do izboljšanja - blatobrana na traktoriću tomi!, čestitam! ... :icon_super: ...

., za neki desetak dan idem i ja vozit djubar sa mojim zelenkom!, da pomožemo malo našem mladom i nadasve vridnom kolegi SAMIRU! ...

., ej, ej kumiću moj Todi!, ove dane kad budemo u Našem gradu Bjelovaru!?, kupimo blatobrane i još neke sitnice za Naše tomice!, naravno, nakon akcije košnje trave i posjeta tvornici tomo vinković - PRIMA Bjelovar! ...

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav Forumaši
Imam TV-418 i na motoru imam onaj čok što se mora povući van kad se pali,a kad se gasi samo ga stisnuti dole,ja sam sad na sajlu napravio to za gašenje i pitanje je dali ga mogu tako upaliti preko te sajle kad se polugica pusti prema dole
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: TOMO VINKOVIĆ

imam jedno pitanje.......u ponudi (za zamjenu) je jedan "tomo vinković" tj. pasquali od 18ks sa lda97 motorom.......ima anlaser, pali na ključ bez problema, sve radi na njemu, gume dobre, ima svjetla, žmigavce.......

sada me zanima, jel djelovi štimaju sa tome vinkovića 418 na pasquali 18ks......prije sam radio nekoliko tomo vinkovića, prije par godina, al pasquali mi vizualno izgleda isto.......i jel ima djelova za njega......motor je isti kao od tome, al mjenjač, diferencijal, kočnice, hidraulika........freza????

što mislite o tom traktoru????
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

prije mjesec i pol dan montiran novi prednji luk od Hittnera
i sa njim sa bobil u kompletu šrafe i sve i išlo bez problema
nije fini navoj u pitanju već klasičan

Ebem li ga, sve je moguće, pa i to da su različiti navoji.:(nerd):
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
imam jedno pitanje.......u ponudi (za zamjenu) je jedan "tomo vinković" tj. pasquali od 18ks sa lda97 motorom.......ima anlaser, pali na ključ bez problema, sve radi na njemu, gume dobre, ima svjetla, žmigavce.......

sada me zanima, jel djelovi štimaju sa tome vinkovića 418 na pasquali 18ks......prije sam radio nekoliko tomo vinkovića, prije par godina, al pasquali mi vizualno izgleda isto.......i jel ima djelova za njega......motor je isti kao od tome, al mjenjač, diferencijal, kočnice, hidraulika........freza????

što mislite o tom traktoru????
jaro toje stari model i mjenjac nestima niti sredina a nevjerujem da ima i djelova igdje ja mislim daje u njega sredina zupcanik tj polumjesec i siguran sam da i djelovi u mjenjacu nestimaju jer sam ija nekada radio sa tomicama inisam takav nikada htjeo uzet

Pozdrav Forumaši
Imam TV-418 i na motoru imam onaj čok što se mora povući van kad se pali,a kad se gasi samo ga stisnuti dole,ja sam sad na sajlu napravio to za gašenje i pitanje je dali ga mogu tako upaliti preko te sajle kad se polugica pusti prema dole
tajse cok povlaci samo kada je velika hladnoca i netrebas ga povlaciti uvjek dovoljno je ga jednom upaliti i poslije normalno palis
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Re: TOMO VINKOVIĆ

kad je već čovjek spomenuo čok.je to ono kod cilindara (730) jedna ručkica a sa šipkom je spojena i kod drugog cilindra?to nikad nisam znao niti bio siguran što je i kako funkcionira
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh