• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kad smo več kod pomagala evo i ja neki dan završio sa preinakama,sad je gotov i spreman za rad ovih dana se aktivno radi na spremanju drva za zimu :D



Stavljena zaštita na remenicu


Stvarno lijepo pili ovo pili u jednom rezu prilično sam zadovoljan


Evo kako stojimo =P otprilike spilim kubik kubik i pol na sat zavisi o volji i snazi


Eto toliko od mene
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Super izgleda,samo ne kuzim zakaj si napravil tak dugacku zastitu remenice,mogla je biti napola kraca,jel ti smeta kod transporta?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: TOMO VINKOVIĆ

Super, samo nam fali kakav video, :icon_hang:

heh tesko snimat i pilit pa je video kakav je

http://www.youtube.com/watch?v=liji0Jrq7nU

Super izgleda,samo ne kuzim zakaj si napravil tak dugacku zastitu remenice,mogla je biti napola kraca,jel ti smeta kod transporta?

A ne smeta u transportu a napravio sam tako da imam i zaštitu da mi ne opizdi drvo po kardanu
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da vidim i to nije opce lose jer je kardan blizu i naravno ako padne koje na njega moze biti sranja.
Bitno je da ne smeta nicemu,a zastita covjeka je uvijek najvaznija i na prvom mjestu!:icon_winkle:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssucur dali znas zasto mi cim ima malo vise sena, prebacuje na drugu stranu seno preko kaisa ?
Gledao sam malo i cini mi se da malo rano ispravlja (podize) vile na desnoj strani obrtaca i onda zakaci i seno i dize ga gore pa prebaci . dali moze to da se steluje ili ?

Poslao sam ti 2 PP.:icon_redface:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssucur pošalji i meni te poruke u pp imam i ja istih problema sa istom kupilicom:(doh):

Napisao sam mu, da poslika traktor, neznam kakav ima i koju kupilicu (obrtač).
I da nije slučajno remenje kontra obrnjeno...:icon_hang:
20841335.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

ssucur dali znas zasto mi cim ima malo vise sena, prebacuje na drugu stranu seno preko kaisa ?
Gledao sam malo i cini mi se da malo rano ispravlja (podize) vile na desnoj strani obrtaca i onda zakaci i seno i dize ga gore pa prebaci . dali moze to da se steluje ili ?
To se dešava i na ozbiljnim sakupljačima .
Ili polako , ili pomalo
 

tv 732 A

Član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
138
Re: TOMO VINKOVIĆ

Napisao sam mu, da poslika traktor, neznam kakav ima i koju kupilicu (obrtač).
I da nije slučajno remenje kontra obrnjeno...:icon_hang:
20841335.jpg
Aha i kod mene je isti baš kao i taj tvoj
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ako ideš sporije i ako je visoka trava, ponekad prebaci preko, u ovoj ispod nije mi dva puta prebacilo, vozio trećom sporom.:icon_keel:
20836890.jpg

Kod mene je kod prevrtanja (rastresanja) i sakupljanja kao na sliki desno.
20885888.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Na "predstavite se" sam se već pohvalio pa sam sada došao i ovdje napraviti isto.
Neki dan sam postao ponosan vlasnik tomeka 523 87-e sklopljen, 88-e prodan.
Uskoro ću vjerojatno imati masu pitanja za vas.
Zanima me gdje je u Zg. ili okolici najbolje kupovati dijelove.
Za sada mi treba lamela kuplunga pa bih to htio što prije riješiti.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Čekaj zimu i napravi sve kak spada .

Planiram napraviti sve kak spada ali ne mogu čekati zimu. Hoču regati traktor pa zato moram srediti kuplung i kočnicu na zadnjem desnom kotaču. Danas sam riješio automat žmigavaca (12,5 kn), a za lamelu su mi rekli 260 kn. Kuplung je tvrd i prima skroz dolje nisko pa pretpostavljam da je lamela u pitanju.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Potisni ležaj se zajeo u tačke na korpi,zbog lamele ne može bit tvrd pedal.Razdvoji pa prvo vidi.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
@Opor - nemoj kupovati lamelu, dok nebudeš skinuo motor i video pravo stanje!
Bolje ti je to sad raditi, jer ako budeš čekao zimu, biće veliki remont...:icon_lol:
Zimi ako kreneš nešto sitno raditi, na kraju bude ceo Tomo rasklopljen u proste činioce...:(giggle):

Lada Vinković...radi još ovo moje čudo od malčera za 100e!
arvg.jpg


m8xe.jpg


pozzz joe!:icon_weed:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Planiram napraviti sve kak spada ali ne mogu čekati zimu. Hoču regati traktor pa zato moram srediti kuplung i kočnicu na zadnjem desnom kotaču. Danas sam riješio automat žmigavaca (12,5 kn), a za lamelu su mi rekli 260 kn. Kuplung je tvrd i prima skroz dolje nisko pa pretpostavljam da je lamela u pitanju.
Tvrdi kuplubg govori baš suprotno o stanu lamele .
Da je pojedena kuplung bi bio mekan jer su opruge manje prenapregnute .
I tvrdoča je tvoj subjektivan dojam jer do sad nisi vozio takvo kino .
Ako dobro odvaja i ne krči onda je sve OK , treba samo podesiti vsinu pedale .
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Re: TOMO VINKOVIĆ

Planiram napraviti sve kak spada ali ne mogu čekati zimu. Hoču regati traktor pa zato moram srediti kuplung i kočnicu na zadnjem desnom kotaču. Danas sam riješio automat žmigavaca (12,5 kn), a za lamelu su mi rekli 260 kn. Kuplung je tvrd i prima skroz dolje nisko pa pretpostavljam da je lamela u pitanju.


Kod mene je isto postojao problem tvrdog kuplunga,doslovno sam se cjelom težinom morao ovjesiti na polugu kuplunga da odvoji,kad sam ga otvorio one poluge (3) na korpi su bile raštelane i cjelo vrijeme su bile uprte u potisni ležaj,podesio sam poluge(vrh poluge na 38mm od osnove lamele ) i sad dijete može da stisne kuplung.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala svima na savjetima. Tako će i biti, prvo ču sve pregledati a tek onda kupovati dijelove.
Hvala i na PP od super uvaženog člana. Kada sastavim popis dijelova koji su spremni za zamjenu skočim do Bjelovara i kupim sve kaj mi treba.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh