• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tak su i krumpironji govorili pa mu dali brod da vuče.
Ništ ti nebrini, samo budi uporan
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: TOMO VINKOVIĆ


I ja se pitam..:icon_keel:

Sigurno NE piše , jer su si dali dosta truda da ga urede , ali zar je to na kraju i bitno :(shake): ,,, naj bitnije je da taj priručnik postoji ako prvobitne tvornice nema a servisirati se stroj treba ,,,, kako to izgleda bez ikakvog podatka ,,,, skupo , teško i večinom PONOVO RASTAVLJIVO ,,,:icon_eek: ,, ako ga je neko skinuo sa foruma ,, ili za sitne novce kupio nije bitno jer ruku na srce koliki je omjer onih koji imaju TOMO VINKOVIĆA a nemaju pojma da forum i postoji ili nemajui ni komp ,,, a ovako preko njuškala , oglasnika i ko zna preko kojih glasila se priručnik ipak ŠIRI do onih kojima je naj potrebniji ,, pa neka im je sa srećom i što manje kvarova da se treba koristiti ,,,,, istina je vjerojatno jedna ,,,, da ga nisam ja postavio vjerojatno ga ne bi bilo ni do dan danas ,,,,, ZAŠTO ???? pa slična stvar je i sa radioničkim za IMT 533,539 ,,,, ja i dosta forumaša ga traže i trebaju iako oni koji ga IMAJU , --- FORUMAŠI --- A ZNAM DA GA IMAJU ,,, iako ih ne bi imenovao ne žele se potruditi , upropastiti nekoliko sati skeniranja te ga postaviti dostipnim ,,, ALI TAKVI SMO :(shake):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dali postoji radionički i katalog za 822-826 za ostale imam ali da je od tvornice TV. L.P.
0ftr.png
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dali postoji radionički i katalog za 822-826 za ostale imam ali da je od tvornice TV. L.P.
0ftr.png

Radionički je za serije TV 420, 523, 732. Koristan je i kod ostalih TV.

Mislim, da imaju TV822 Ruggerini motore, a TV826 motore Slavija. Imaš za sve ponešto ovdje:

https://app.box.com/files/0/f/647449541/Tomo_Vinkovic

Ima i za MWM motore.

A ima mnogo na linku od Batekk-a. Kaj več pa na PP :) , sosed ;-) . Prav tovarniškega pa za 826 ali 822 nisem našel. Mogoče tole:

http://library.foi.hr/knjige/knjiga...dina=&broj=1&stranica=00001&u=traktor*katalog
 
Posljednje uređivanje:

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
Re: TOMO VINKOVIĆ

jeli mi moze to odgovoriti jeli produzeci od tockva o tome stimaju na svakog tomu u mene su od malog crvene boje dali stimaju na seriju 800
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

ferdo 1 ja sam mislio origi knjižicu za ta dva modela.I moj je 822 ali knjižice su za modele sa LDA motorima inače ja imam katalog i uputstvo ali je od tvornice RUGGERINI pa bi htio imat ako postoji origi od tome. Produžetki od malog tome ne pašu na 700-800 jer je razmak medju vijcima kod ovih veči,različita je i dužina produžetaka tako da nema variante pripasat.
0ftr.png
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Re: TOMO VINKOVIĆ

Samo da velim, skinu sam i ja onaj radionički priručnik sa dodatkom "Arno". Super stvarčica i mogu samo reći: hvala, Arno.
Ipak ispalo je da to nije dovoljno za mog novo kupljenog rabljenog "Tomeka". Pozvao sam majstora koji ga je raskopao i veli da je mašina ok, ali sve ostalo moram mijenjati. Izgleda da ga je prijašnji vlasnik samo vozio, a zapostavio je održavanje. Sljedeći tjedan, kada dobijem popis, krećem u nabavku dijelova pa ću vam znati cijene za skoro svaki dio TV-a 523.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: TOMO VINKOVIĆ

Što se tiče priručnika za TV ja se i ovom prilikom zahvaljujem kolegi ARNU na mukotrpnom poslu i izgubljenom vremenu za sve nas...to što neko koristi njegov trud i oni koi mu zamjere nisu nimalo fer a zna se ko su ti padobranci........
pozdrav ARNO i još jednom hvala za priručnik koi mi je dosad pomogao dosta puta
H V A L A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bitno da služi , sa potpisom ili bez njega on ima svoju funkcij,,,,,:(handshake):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

...to što neko koristi njegov trud i oni koi mu zamjere nisu nimalo fer a zna se ko su ti padobranci........

Šta sam sad skrivio?
Ja se nisam nikad bavio padobranstvom, imam fobiu od visine!
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Stigao zaštitni luk!

Hvala Grofe, najmiliji prijatelju na lavovskom poslu i tvome prijateljstvu..:(hi)::(hi):



Uploaded with ImageShack.us
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala ti ARNO i u moje ime i ja imam priručnik sa tvojim potpisom i dosta pomaže :cool2: imam i dva pitanja za iskusne forumaše, 1-dali ima puno posla da se zamjeni ključ za brzine(nekad iskoči a štelovao sam na pločici mislim da ga treba zamjeniti) i pod 2 klip od hidraulike (poteznice) sad je skroz izvučen poteznica spuštena,klip vratim rukom do kraja a on opet se vrati u izvučen položaj,a kad vračam rukom na dnu klipa čuje se zrak kako izlazi dali je to uredu ili je klip otišao? Hvala vam unaprijed sa odgovorima
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Stigao zaštitni luk!

Hvala Grofe, najmiliji prijatelju na lavovskom poslu i tvome prijateljstvu..:(hi)::(hi):

Markec@
Uzvraćam lipe pozdrave najmiliji i tebi! - čast mi je kad mogu pomoć?! :(y):

ARNO@
Osobno se prijatelju moj i ja tebi zafaljujem do samoga neba na Tominom priručniku., jedino si TI od velike većine rekal ALI i održal reč - napravil.-

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav,
trebam jedno pojašnjenje...
Nemam više kuplung na kardanu malčera, pa me zanima dal mogu kad stisnem kuplung na tv-u odmah isključit pogonsko vratilo na ručici ili treba stat sa traktorom, da me ne gura prema naprijed dok se ne zaustavi..?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bolje te je isključivati držanjem ručice i kratkim otpuštanjem gasa, bez pritiskanja kuplunga.
Naime, kad pritisneš kuplung, onda ti već kardan gura traktor i isključival budeš na silu.
 
T

tomo 730

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bibos: u voznji podignes malcer, stanes iskljucis kardan.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh