• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam isto stavio od bicikla samo za privremeno, pre nekih 7-8 god...i još ferceraju :icon_thumright:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam celu ovu sezonu na motokultivatoru preguro sa sajlom od bicikle i nista joj nefali
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Solidno.:icon_anal:
21168877.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

I ja imam isti problem poludm kad zaglavim za spustenim plugom oko drvece, razmisljao sam da premestim pumpu od zadneg trapa direktno na motor preko remenice, samo neznam dali moze da ide remenica na pumpu da nema preveliko radijalno opterecenje.

Da, moguće rješenje. Jedino je malo zeznuto šta treba prerađivati haubu jer nema mjesta...
Ipak, kopat ću još malo i probati naći kakvu električnu pumpicu koja bi radila samo dok se hidraulika diže..
Zahvaljujem

Što se tiče pumpe kod PE 18, 76 godište traktora ima to origi tvorničko bolje napravljeno. Zapravo jednako ko kod TV-418 koji su bili kasnije napravljeni.

Pumpa je stavljena u rezervar, iz rezervara van viri razvodnik, na njemu je remenica i sve to stoji ispred motora.

18008690.jpg


20249571.jpg


Najlakše bi bilo nabaviti polovno original i pripasati na traktor. Moglo bi se pripasati pumpu i sve ostalo i od novijih modela (420...) što bilo još bolje, naravno uz neke male preinake- nosači...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tu je još par slika od hidraulike TV 418, od člana Bateka. Na slikama se vidi kako je to napravljeno.

Pumpa i filtar koji su na sliki vađeni iz rezervara.

20368934.jpg


Montaža na traktor

20368935.jpg


Na ljevoj strani (toga nema na sliki) je još poluga za upravljanje, ide iz razvodnika do šofera.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dali ima neko sliku rješenja za motornu pilu (nosač):icon_sad:


Nemam slike ali imam ideju. U planu mi je da si napravim nosač kod ljevog prednjeg kotača. Mač pile bi stajao između kotača i šasije traktora a pila iznad blatobrana. Nosač bi bio neki sličan kao kod Ace znači kao kod Vitla Krpan. Kako izgleda vidi se na sliki ispod. Taj je nosač dosta jednostavan za izradu i mislim da sasvim dobro posluži.

sdc13073.jpg


Mislim da bi za moj način montaže kod kotača, pila morala stajati skoro pa vertikalno. Ako bi pila stajala malo više vertikalno onda bi si napravil na slični način ko na sliki samo da bi bio izgled ko neka futrola, znači duži nosač sa više vijka koji spajaju futrolu.

Nosač mi je več duže vreme na umu ali... Pošto sad imam novu pilu :icon_razz:, ima veče šanse i tako i volje da se plan ustvari.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da nebi ja samo pričao oko nosača šta i kako... pa počeo sa izradom. Još malo fine obrade detajla i gotovo.

picture.php


picture.php


Mislim da bi mi ovaj nosač trebal služiti.
 
Posljednje uređivanje:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

Što je ostaak motorke dovolnjo jak da podnese sve vibracije i ostalo???
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Šta je to ostak? Ako misliš na mač onda mislim da on mora još puno više podnesti nego samo težinu motorke i vibracije.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Re: TOMO VINKOVIĆ

da da to sam mislio, što nije ostatak motorke(mašina i ostalo) preteški da se ne oštete od vibracija???
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Re: TOMO VINKOVIĆ

Darko. Uhhhhhh, gdje god da ti kažem da ideš, Nikšić, Kolašin, Žabljak ili Plužine: dalekooo, uzmi katalog rezervnih dijelova, pravac pametna trgovina i naruči origi sajlu.:icon_scratch:
Zaha.:icon_wink:Hvala.
Mislio sam ako neko ima urađeno, ali da nije na arnjevima. Nešto ću izkemijati.:mur:

pa ja zivim u crnoj gori
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

:tractor::icon_thumright:peter odlično zamišljeno i uradjeno,preko zime imam u planu i ja uradit nosač.Nisam još siguran ili u polukabini ili ovak kak je kod tebe.Na prikolicama imam rešeno ali kad idem samo traktorom i polugom za dizanje i vlačenje tad je problem gde stavit žagu i to dve.Gledo sam i torbe ali i to je treba negde zakačit pa sam više za nosač.
iucv.jpg

22042013253.jpg

23052013291.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pošto sad imam novu pilu :icon_razz:, ima veče šanse i tako i volje da se plan ustvari.
I ja.:icon_razz::icon_rolleyes::(emo):
Kemijaj patent pada.:icon_razz:
Meni će pasat na nosače nakladača, ili?:icon_anal:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

pa ja zivim u crnoj gori

Uh ja nabroji gradove u BiH.:icon_thumright:

Nešto približno, da ne shebe estet.... za SOLO 656C i H.335XPT.
21171539.jpg
 
Posljednje uređivanje:
I

iksi

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ja bi dao fergusona u zamenu za ovog posto bi mi vise posla vrsio tv zbog vocnjaka
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh