• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

iksi taj tomo je imo slabog gazdu i nemoj bacat pare,za ta pare se nađe puno boljeg i urednijeg. Sumadinac na PE 18 je najlakše pripasat pumpu sa nosačem od tome 420 i ostalih koji imaju pumpu montiranu sa leve strane motora.Rezervar sa filterom i razvodnik se samo poveže sa cjevima na novu pumpu i mora radit.L.P.
5td.gif
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

:tractor::icon_thumright:peter odlično zamišljeno i uradjeno,preko zime imam u planu i ja uradit nosač.Nisam još siguran ili u polukabini ili ovak kak je kod tebe.Na prikolicama imam rešeno ali kad idem samo traktorom i polugom za dizanje i vlačenje tad je problem gde stavit žagu i to dve.Gledo sam i torbe ali i to je treba negde zakačit pa sam više za nosač.

He he, tebi je sve ljepo posloženo u kutiji. :icon_thumright: Odlično.
Ja sam baš zbog tih razloga htijo imat nosač na traktoru pa da ne radim na svakoj prikolici ili kibli nosač. A istina da kutija na prikolici posluži za bilo šta a ne samo za pilu tako da nije to loše imati.

A vidim da ti je pila nova, koja je to Husky?


I ja.:icon_razz::icon_rolleyes:
%28emo%29.gif

Kemijaj patent pada.:icon_razz:
Meni će pasat na nosače nakladača, ili?:icon_anal:
Znači dopada ti se moj patent ili?
Pa mislim da bi se nekako moglo pripasati na tvoj utovarivač. Meni je to na nosaču blatobrana.

A i ti imaš novu pilu, koju zapravo? A jesmo navalili :(giggle):

Eto moje nabavke:
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=962038#post962038
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

@ssucur...:icon_rofl:
A da ti staviš neku žabicu, ili neki prihvat tu negde na bolcnu srednjeg trapa, gde se ugiba, i u tu žabicu gurneš rukohvat pile, a mač nek ti stoji između nogu naslonjen na jajca...:icon_thumright:
I samim time neće biti divlje vožnje, tj. vozićeš kao na jajima u pravom smislu...:icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
pozzz joe:icon_weed:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Posljednje uređivanje:

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav uradio sam hidraulicne kocnice na tomi al nisam bas zadovoljan to jest nisam bio ni prije zadovoljan kocenjem i ako su nove ferode ili pakne kako ko zove. E sad moje misljenje je da bi trebao potokariti dobose (Tromble) jer kad sam skinuo stare pakne one nisu nista potrosene vec su samo deformisane i nepravilno ponitovane znaci nitna je bila ravna sa kocionom oblogom sto ja smatram da je pravilo neravnine u dobosu jer se na njemu to i osjeti, A koliko ja znam cim kociona obloga ne pritisne dobos citavom povrsinom odma smanjuje kocionu silu pa sad molio bi vase misljenje dali bi trebao tokariti dobose ili ne. lijep pozdrav
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav uradio sam hidraulicne kocnice na tomi al nisam bas zadovoljan to jest nisam bio ni prije zadovoljan kocenjem i ako su nove ferode ili pakne kako ko zove. E sad moje misljenje je da bi trebao potokariti dobose (Tromble) jer kad sam skinuo stare pakne one nisu nista potrosene vec su samo deformisane i nepravilno ponitovane znaci nitna je bila ravna sa kocionom oblogom sto ja smatram da je pravilo neravnine u dobosu jer se na njemu to i osjeti, A koliko ja znam cim kociona obloga ne pritisne dobos citavom povrsinom odma smanjuje kocionu silu pa sad molio bi vase misljenje dali bi trebao tokariti dobose ili ne. lijep pozdrav

Odnesi nekom tokaru da ti obradi-poravna te doboše kako nazivaš, odnosno tromble. Ponovo prenituj pakne, s novom ferodom, nitne utopi par milimetara u ferodu, sklopi, pošteluj i ukratko to bi bilo to. LP
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Danas sam završijo nosač pa eto slike:

picture.php


picture.php


picture.php





PS
Tomotraktor, čini mi se da sam ovoga starca negde več video, negde na internetu. Izgleda da se več neko vrijeme prodava ili je možda čovjek posudijo slike.
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: TOMO VINKOVIĆ

Tomotraktor
He, he, samo što taj traktor nije u BiH.:icon_anal::icon_anal:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ma znam, vidio sam ga negdje drugdje na nekom portalu, čovjek iskoristio slike, treba se snaći, vidjet ćeš pravo stanje kada dođeš na lice mjesta. A onda :mur:

Danas sam završijo nosač pa eto slike:


Dobro riješenje, nema šta, ali kod mene još je bolje ako je negdje sakriješ, da susjed ne vidi.:icon_fU:

firemanpeter, pohvale za pilu. Svaka čast.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala!

:(clap): :icon_lol: haha, ova ti je dobra o susjedu. Da nebi bilo "ajde posudi, ako ne posudiš onda ispili" :icon_lol:
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma i to svakako, ali prvenstveno da ne pošalje šumara-lugara za tobom.:biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Re: TOMO VINKOVIĆ

Svaka čast za nosač!:(clap)::icon_pray:

Pomalo me sjeća na one stare vesterne, kad svaki pošteni kauboj koji imalo drži do sebe ima futrolu i vinčesterku nadohvat ruke dok jaše kroz preriju..:(happy):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: TOMO VINKOVIĆ

Danas na sajmu u Komendi sam posliko i par priključaka koji bi išli na tomu.:icon_thumright:
7mbu.jpg

sfg1.jpg

sufa.jpg

t6pa.jpg

00iw.jpg

b6zd.jpg

ofk4.jpg

qy2i.jpg
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh