• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Mislim da sam našao rješenje za svoju sjeckalicu za granje:wink:, preuredit ću staru sječkaru za kukuruzovinu.:icon_kidra::icon_super::drink:
Samo bi još trebao neko pametno i praktično rješenja za usmjeravanje usitnjenih ostataka da mi po mogućnosti padaju u prikolicu, a ne dole, dakle neki mali transporter.
 

Prilozi

  • sjeckara-slika-8164640.jpg
    sjeckara-slika-8164640.jpg
    28.7 KB · Pregleda: 392

malitomo

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
16
ja sam zoran na forumu sam kao malitomo svidja mi se stroj za secenje biomase ako je moguce da se prepravi za seckanje grana:icon_super::drink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Što reče GROF, moj naklon do poda.:icon_pray::icon_thumright:
21310132.jpg

21310133.jpg
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ssucur imaš li ti kakve prijedloge i rješenja za moju buduću sjeckalicu??:icon_question::icon_idea:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam,:mur::(snooze):
Postavi noževe ravno, ka na sliki ispod, ugradi jedan jači ventilator i transportnu cijev za masu......:icon_hang::icon_rolleyes::icon_anal:
21293230.jpg
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
zašto noževe ravno? I kako izvesti ventilator? (razmišljao sam o nekom pužnom prenosu-možda:confused:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod seckalice na dve osovine sa noževima ne dolazi do udaraca kod rezanja a kod ovog če biti i sumnjam da če izdržat neko malo deblje granje.Za moju potrebu mora seckat negdje oko 6 cm debljine a sa ovim načinom brzo bi raspao stroj.Tanko granje sa vrta bi išlo samo možda bolje da noževi ne bi bili ravno več tak kak su za rezanje koruzovine.Baš zbog tih udara kod odreza sam ja više za dve osovine sa noževima.To je samo moje mišljenje a vi kako hočete.L.P.
 
Z

ZAGY1

Guest
Re: Tomo Vinković - hidraulične kočnice

Dobar dan. ja sam novi ovdje. imam problema sa tomo vinkovićem 730. problem mi stvaraju ruke za prihvat priključaka. kad stavim plug za oranje ne pusti mi ga u zemlju ili ga izbaci van. a ruke za prihvat priključaka mogu ja sa rukom dignut bez problema. Dali netko zna u čemu je problem? dali u cilindru ispod sica ili u pumpi? HVALA.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinković - hidraulične kočnice

Pozdrav @ZAGY1 i dobro došao!
Problem bi trebao tražiti u podešavanju pluga.
Da ti nije raonik potrošen?
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Pozdrav

Može li mi netko reći koja treba biti zakrivljenost ralice? Imam doma neke svinute komade tih dimenzija za ojačanje ralice, dali je to u redu ili je previše svinuto.Ima netko orginal ralicu pa da mi to izmjeri.naravno ispod tog dijela bi još išao i nož visine nekih 5-7cm.Svaka preporuka je dobrodošla. slika je
wcihef.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: Tomo Vinković - hidraulične kočnice

Dobar dan. ja sam novi ovdje. imam problema sa tomo vinkovićem 730. problem mi stvaraju ruke za prihvat priključaka. kad stavim plug za oranje ne pusti mi ga u zemlju ili ga izbaci van. a ruke za prihvat priključaka mogu ja sa rukom dignut bez problema. Dali netko zna u čemu je problem? dali u cilindru ispod sica ili u pumpi? HVALA.
POZZ.
Da si stavio sliku lakše bi odgovorili, kao što je rekao Joekiki, problem je kod štelovanja pluga, sama težina i štelung pluga bi ga potiskali u zemlju.
:icon_sad:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
1000 eura i pravim kome treba secku za drva. moze i sa dve osovine, a i kakvu ja imam. moja nije zaprodaju... :icon_anal:
ima da se bira.
pozzz drustvo!
p.s grofe, namesti neki profil ijavi se tu nama:(angel):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh