• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Treba mi pomoć oko freze. Skinuo sam noževe i sada pokušavam skinuti osovine sa kućišta. Nemogu izbiti kajle, predpostavljam da su prejako zategnute ili zapekle. Isti problem imam sa osovinom koja drži poklopac freze za reduktor. Pokušao sam praviti i nekakov radapciger jer konus lakše popusti ako udaraš pod pritiskom ali ništa ne pomaže. Svaka je pomoč dobrodošla.
 

Prilozi

  • DSC00123.jpg
    DSC00123.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 257
  • DSC00122.jpg
    DSC00122.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 271

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Slično je bilo i kod mene...
Naime, šta se desilo...na tom konusnom delu, vremenom se osovina blago okrenula, potrošila bolcnu, i zgužvala materijal bolcne prema sebi. Taman toliko, da ti pravi veliki problem prilikom izbijanja!

Treba ti dobar oslonac oko bolcne (nikako ne udarati bez oslonca da ti reduktor leži na tlu, a cev za noževe u zraku) i opal naizmenično sa obe strane...malo ga nabijaš, malo ga izbijaš, i pomalo čukaš osovinu gde su noževi(vrati jedan nož) u smeru same vrtnje freze. Ja sam ga tuko sat vremena sa pauzama, i izađe...
Moraš savladati zgužvani deo bolcne, nema ti druge...srećno!
pozzz joe!
 

malitomo

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
16
imao sam isti problem na istoj takvoj frezi stvarno je potreban veci alat da bi oslobodio te stiftne:icon_oak::(punch):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Jel bolcnu treba praviti novu ili se da upotrijebiti stara nakon izbijanja? Ja nevolim te velike alate ali kad se mora.....:mad:
 
Z

ZAGY1

Guest
Re: hidraulika- tv

Dobar dan. Ja sam tu novi. imam doma tomo vinkovića 730. i imam problema sa prihvatnim rukama za priključak pluga i sl. kad stavim plug i kad kod oranja dođem na malo tvrđe onda mi izbaci plug van. a prihvatne ruke ja mogu bez problema dignuti sa svojim rukama. dali je problem sa hidrauličnom pumpom ili sa cilindrom ispod sica? HVALA.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: hidraulika- tv

tak mora biti imaš jednoradni cilindar,ne dvoradni,a plug ti je lagan zato ga izbacuje
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozz. mrki_grapska super prikolica, samo jeli dovoljno jaka ona osovina i rukavci.:icon_scratch: Od čega si ugradio?
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Jest dovoljno je jako rukavce sam koristio od opel omege koja sama tezi 2 tone, gume su sad za sad 14 obicne takodje od omege a do proljeca bi trebao staviti druge gume 15 teretne jako dobre i sire od ovih sve u svemu vukao sam po 3 m drva nigdje nista nije odkazalo isto tako sam vukao djubre gnoj kako ko zove visine za jos jedne stranice povis onih, znaci sve ukupne visine 60 cm i opet je sve izdrzalo po tom nekom mom testiranju je jaka. pozdrav
 

malitomo

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
16
pozdrav drugari odgovor za stiftnu od freze moze da se iskoristi stara ako je navoj pokvaren iskrivljen narezes drugi i sibaj dalje tako sam i sam uradio nisam drugu pravio i funkcionise dobro i u jako tvrdu zemlju nema problema:icon_super:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav, evo koja slika moje rucno radjene prikolice za tomu.
Dimenzije su 260 cm X 160 cm X 30 cm

Ako želiš mišljenje evo da i ja kažem ali nečeš baš biti zadovoljan ,,,
:=:)konstruktori u tvornici TV -a i nisu bili baš tako loši kako se danas čini jer se danas misli da smo mi pametniji nego oni , zašto to kažem ,,,, njihova prikolica je po gabaritima slična ali tvoj položaj osovine sa točkova obzirom na njihovo stručno mišjlenje nije ni približno isto ,,, što se dešava , tvoja prikolica zapunjenog ravnog sanduka je nosivosti cca 2,5 tone šodera ili 2 tone zemlje ,,, ako je ravna a ako je povrh još i više ,,, gdje ti teretiš traktor sa oko 1,4 t tone cca za što tomo u nikojem slučaju nije predviđen ,,,,, nešto če morati puknuti ,,,, ovo nije IMT pa ni same njegove gume nisu predviđene za te pritiske tereta ,,, predlažem pomakivanje osovina prema napred i rasterečenje traktora ,,
:icon_twisted:želiš metnuti širje gume , greška ,,,, uske gume su prohodnije i lakše za vuču i pokretanje po mekanom terenu ,,
:icon_rolleyes:nisi predvidio hidroličnu kočnicu makar i preko sistema hidroulike ,,,, kočnica glavu čuva i nikada nije preskupa ,,, pogotovo kod zglobnih traktora koji se kada jedom proklize više NE ispravljaju i havarija je neminovna ,,,
:icon_eek:i još nešto što glavu čuva je okretna poteznica ,,,, tvoja je kruta ,,, prikolica usljed prevrtanja ili pojačanog nagiba podiže zadnji kraj traktora i tada nastaju veliki problemi ,,

:tractor:I moje je mišljenje da je za ovakvo konstrukcijsko rješenje i ove terete podvoz PRESLAB , istina proba je bila ok ali vrč ide na vodu dok se ne razbije ,,
pokušaj nešto shvatiti i popraviti prije nego bude kasno:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

malitomo

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
16
drugari upravu je drug ARNO slazem se sa njegovim iskazom za popravni je kasno kad se nesto lose desi
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja se isto tako slažem sa ARNOm pošteno je ocenio.Kad sam je ja pravio sam više vremena potrošil na čitanje,gledanje šta i kako bi bilo za tomu najbolje nego na pravljenje prikolice.Sa pojačanjem šasije i pomakom osovine napred bi to bila prava za tomu.Sve ostalo je odlično uradjeno.:tractor::icon_thumright:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh