• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Danas u jutro išla sa kolegom da spaliva kupe granja koje je ostalo od proleča od sečnje.A te robe mam u šumi da bi štepkovač imo posla još pa još.Tako da kad završim sa nekim stvarima idem u potragu za material za seckalicu.Možda se još ko upusti u izradu pa če bit više ideja o izradi i delovima za nju.Ja sam više za seckalicu na dva rotora bez privlačnog valjka.:drink:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja sam više za seckalicu na dva rotora bez privlačnog valjka.:drink:

I ja sam, samo ovo je 1000€ ili nađi kvalitetan materijal.:icon_confused:
21300580.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=XdZfT4Xq8i0
 
Posljednje uređivanje:

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Evo posto snijega ima kao u prici poceo sam sa izradom RALICE ( GRNA ) za tomu, napravio sam nosac po informacijama koje sam nasao na forumu al nisam mogao nigdje nace neka problize mjere daske. Pa ako bi mi ko mogao to izmjeriti i ovdje napisati. Neznam dali su daske iste velicine za 7xx i 4xx seriju, meni treba za 4xx seriju

POZDRAV :)
 

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
ja sam kontao negdje oko 120 nebi nesto veliko jer za dvorista je to dovoljno, dok se zakosi dodje malo sire od traktora, a visina je isto tako tu negdje oko 50
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
SSucur taj je previše profi urađen,ovaj ima jednostavnije pričvrščenje zubčanika i ležaji su sa vanjske strane.Najskuplje bi bilo tokarenje i reskanje osovina i obrada noževa.Zupčanici i ležajevi bi se našli pa i noseče ploče bi se uradile više manje kod kuče.
t0bn.png

7v5k.jpg

2qxt.jpg
Mrki kolega ga je napravil prošle godine za tomu 420veličine 150x50 isproban i taman za njegovu širinu.
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja sam našao neku češku inačicu čini se zgodna i dosta jednostavnija konstrukcija, a znam i cijenu oko 1500 E.
 

Prilozi

  • 4.jpg
    4.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 221
  • 8.jpg
    8.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 287
  • 21.jpg
    21.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 257

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
pozdrav svima ja sam darko iz savnika,mokro imam toma 420 bio sam prije na forum pa mi se nesto profil pokvario pa sam sad napravio novi
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
od kojeg tamica se moze ugraditi volan na toma vinkovica 420 sem od tama 60?

Mislim od svakog TAMA, gdje je mehanička glava, ima ih na forumu ugrađenih takvi, pa malo tražilicu ili google, on sve pronađe, pa vidi detaljnije.

Dobar, samo ti ,, ćorav,, šta je s farovima.:icon_fU:
 
Posljednje uređivanje:

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
trazijo sam ali ne mogu ga nadjem od kojeg

Farove treba da mu nabavim treba sad da ga pravim volan od tama sredinu kocnica da ga ofarbam cijelog...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kontaktiraj člana -stjepko-on ga je ugradio na tomu od TAMa,pa češ sve podatke dobit.A sliku ugradjenog imaš na strani 1663.:(call):
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bnl3WtTFO7Y[/YT]
evo slike u jedan videu
pozz drustvo!!!
p.s.- gde su stari clanovi foruma? npr batek, grof, bagerista, muhanicar, puknuti.....:eek::icon_eek::(devil):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Pokorno javljam puknuti je tu , uvjek i zauvjek .
Nije mi baš drago da si me spomenuo na kraju , ali Bože mili i kranjici su bitni
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh