• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kod mene je nekoliko godina bila kombinacija 7.5x16 i motor LDA820......jednostavno je motor preslab
površina nalijeganja jeste zaobljena ali se ne primijeti trošenje po sredini, doduše najteže poslove i radi po zemljanim putevima i kamenju pa ih trga gdje stigne

na prdavca nebih preporučio veće gume, problem je motor a ne blatobrani
 

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
Poštovani pozdrav svim forumašima,nisam čest što se tiče pisanja postova ali forum pratim redovito evo par slika od orginalno vitla kojeg posjedujem za tv a isto sam provao ove zime i prezadovoljan sam sa istim, samo je šteta što nemam posla::
 

Prilozi

  • IMG_0781[1].jpg
    IMG_0781[1].jpg
    76.4 KB · Pregleda: 236
  • IMG_0785[1].jpg
    IMG_0785[1].jpg
    81.3 KB · Pregleda: 271

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,630
Sve mi se čini da si ga montirao naopako, znači da stvarno nema posla za njega, da si probao raditi s njim bi vidio da je naopako! Inače zanimljiv primjerak vitla (ja još nisam vidio takav model), jednostavno riješenje, vjerojatno primjereno snazi i mogućnosti za Tomeka. Za svoje potrebe sasvim dovoljno. icon_pray:
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Lijepo je napisao da nema posla.:icon_razz: U svakom slučaju simpa.:icon_razz:
 

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
Sve mi se čini da si ga montirao naopako, znači da stvarno nema posla za njega, da si probao raditi s njim bi vidio da je naopako! Inače zanimljiv primjerak vitla (ja još nisam vidio takav model), jednostavno riješenje, vjerojatno primjereno snazi i mogućnosti za Tomeka. Za svoje potrebe sasvim dovoljno. icon_pray:

Poštovani forumski kolega nije naopako,ona zadnja daska se otkvači i spusta se na zemlju,a vitlo sam isprovao za svoje potrebe oko 20 m3 drva izvukao bez problema, a pokušat ci staviti jedan video zapis, pozzz i usput ako nekoga zanima rado bih ga mijenjao za prskalicu ili neki malčer od tv.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,630
Sad sam malo bolje pogledao slike i vidio da je daska u gornjem položaju i da kad se spusti ima oslonac na zemlji. Ja sam zainteresiran za vinč ali moram najprije nabaviti traktr ?:icon_pray:
 

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
Jako interesantno vitlo, jer je vrlo rijedak primjerak i vrlo velike snage i brzine s obzirom sa sam sa njim prvi put radio ovu zimu jako jednostavno za rukovanje, ko ima posla u šumi prava stvar.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
sta piše na pločici, ko je proizvođač? zar nebi trebalo da se jedan od ona dva bolcna na reduktoru izvadi da bubanj hoda gore-dole, kad se optereti da ne potrga brezone ili.......
 

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
Proizvođač je pasqvali, a ja sam sa njim radio ovako kako stoji na traktoru i nije bilo nikakvih probllema, kad se daska spusti i zapne u zemlju,sajla lagano klize preko nje i valjaka, samo traktor treba dobro učvrstiti pošto ga vuče bez ikakvih pproblema na ler gasu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ebga, nisam ga mogao svariti u tvom položaju.:icon_anal:
i81399_pa.jpg

http://lamotosega.forumattivo.com/t902p75-verricello-autocostruito
 
Posljednje uređivanje:

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
Svaka čast di si iskopa slikug ja nisam uspio pronaći na netu, sad ću ponovno u potragu:(y): sad gledam i razmišljam ako je ovo pravi položaj mislim da je kolega brgud bio čak u pravu kad je napisao da sam ga stavio naopako, ima smisla morat ću sutra do traktora da dobro još jednom pogledam sad mi je da razmišljati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imaš gore distančnike daske, a valjci idu valjda gore.:(emo):
Zanimljivo vitlo.
 

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
Hvala lipo još jednom vrijednim članovima foruma, svakodnevno vidim da pomažete ljudima početnicima vl. tome vinković, mislim ovoga puta da ste i meni pomogli .
 

malitomo

Novi član
Tu od
10 Stu 2013
Poruka
16
pozdrav drustvu na ovom forumu svim clanovima ako je moguce ovako da se pomognemo u ovakvi situacijama po meni je nekad dobro dosao i neki savjet koristan oko nasih mali Dzinova kad sam ja rastavljao prvi put mjenjac nisam bio clan foruma ali sam pratio teme na istom mnogo mi je pomoglo i oko nabavke novih delova posto sam clan foruma trudicu se da doprinesem koliko je u mojoj moci i znanju nadam se dugom i kvalitetnom druzenju zasad ovako a mozda i na neki drugi nacin posto sam ja jako gostoljubljiv covek nikad se nezna gde put nekog navede pa i u moj kraj pozdrav svim forumasima

otvoren poziv za sve gvozdeni1 mi je u blizini da kazem da smo komsije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrki_grapska

Član
Tu od
25 Srp 2013
Poruka
107
Ako želiš mišljenje evo da i ja kažem ali nečeš baš biti zadovoljan ,,,
:=:)konstruktori u tvornici TV -a i nisu bili baš tako loši kako se danas čini jer se danas misli da smo mi pametniji nego oni , zašto to kažem ,,,, njihova prikolica je po gabaritima slična ali tvoj položaj osovine sa točkova obzirom na njihovo stručno mišjlenje nije ni približno isto ,,, što se dešava , tvoja prikolica zapunjenog ravnog sanduka je nosivosti cca 2,5 tone šodera ili 2 tone zemlje ,,, ako je ravna a ako je povrh još i više ,,, gdje ti teretiš traktor sa oko 1,4 t tone cca za što tomo u nikojem slučaju nije predviđen ,,,,, nešto če morati puknuti ,,,, ovo nije IMT pa ni same njegove gume nisu predviđene za te pritiske tereta ,,, predlažem pomakivanje osovina prema napred i rasterečenje traktora ,,
:icon_twisted:želiš metnuti širje gume , greška ,,,, uske gume su prohodnije i lakše za vuču i pokretanje po mekanom terenu ,,
:icon_rolleyes:nisi predvidio hidroličnu kočnicu makar i preko sistema hidroulike ,,,, kočnica glavu čuva i nikada nije preskupa ,,, pogotovo kod zglobnih traktora koji se kada jedom proklize više NE ispravljaju i havarija je neminovna ,,,
:icon_eek:i još nešto što glavu čuva je okretna poteznica ,,,, tvoja je kruta ,,, prikolica usljed prevrtanja ili pojačanog nagiba podiže zadnji kraj traktora i tada nastaju veliki problemi ,,

:tractor:I moje je mišljenje da je za ovakvo konstrukcijsko rješenje i ove terete podvoz PRESLAB , istina proba je bila ok ali vrč ide na vodu dok se ne razbije ,,
pokušaj nešto shvatiti i popraviti prije nego bude kasno:icon_thumright:

pozdrav ARNO Hvala na takvom razmisljanju i takvim savjetima
pa evo da i ja nesto kazem gledajuci jest veliki teret na traktoru ali se bas i ne slazem s tim da je 1,4 vec manje najvise 1 tona, uzecemo u obzir da osovina nije na samom kraju da je nesto i odmaketa od kraja, a stim da nije sanduk primaket uz traktor vec je udaljen neki 70 cm znaci i to rasterecuje traktor, i neznam dali si mogao primjetiti da je prikolica ravna znaci nema nagib prema traktoru (prema naprijed) sto je kod svih standardnih prikolica tako i tu sam automatski dobio manji teret na traktor. I da uzmemo u obzir da sam ja prikolicu pravio za svoj teren sto znaci da pretezno sav teret vucem uzbrda i s tim se automatski rasterecuje traktor a opterecuje osovina prikolice. Ali opet nesmijem previse rasteretiti traktor bit ce prelagan i stim odma nebi mogao uzvuci zeljeni teret uz neko brdo kojim vozim. Sta hocu da kazem da je namjenski tako uradjena prikolica da malo vise tereti traktor zbog vuce uzbrdo. A sto se tice poteznice poteznica je okretna ja ni u kom slucaju nebi napravio krutu poteznicu bas zbog toga sto je teren neravan. isto tako ja mislim da je sasija dosta jaca od originalne vise je uvezana profili su malo deblji, naravno moram jos sredu sasije povezati al to cu tek uraditi kad nabavim odgovarajuci cilindar za kipanje necu prije zbog toga da nebi morao opet sve sjeci i prepravljati. A isto tako sto se tice kocnica imaju i hidraulicne kocnice samo ja sam to namontirao poslije farbanja i slikanja znaci kocnice su i hidraulicne i mehanicke to jest rucna kocnica na pakne i ova hidraulicna na diskove sistem kocenja je preko glavnog kocionog cilindra od opel omege jer su i rukavci od omege. u svakom slucaju hvala ti na tako lijepim i poucnim komentarima ali ja sam je morao takvu uraditi to jest prilagoditi terenu jer da sam je pravio po fabrickoj nebi mogao nista sa njom uraditi. lijep pozdrav
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh